Forum » Myślenice

Malowanie ulic

 • 23 cze 2022

  Może mi ktoś podpowiedzieć kto jest odpowiedzialny za wyznaczanie miejsc parkingowych i malowanie ulic w Myślenicach? Nie wiem jak na innych ulicach,ale to co odwalili na osiedlu przy bloku 20 jest czystym przejawem głupoty i nie liczenia się z mieszkańcami osiedla. Tu,gdzie po 15 znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem przez bliskość przystanku i zostawianie samochodów przez osoby dojeżdżające ktoś sobie wymyślił żeby wyłączyć ostatnie 3 miejsca parkingowe, a po drugiej stronie ulicy dać zakaz postoju poza wyzaczonymi zatoczkami (jest jedna przy szkole nr. 3,zawsze zapchana). A jakby jeszcze ktoś szukający miejsca chciał stanąć na chodniku przy pizzeri naprzeciwko sklepu,na ulicy łączącej 3 maja z pardyaka namalowali linie ciągłą. Szach mat mieszkańcy- sprzedajcie samochody albo parkujcie w miejscach niedozwolonej i płaćcie mandaty(zawsze troszke wpadnie do kasy,pieniadze teraz potrzebne). Zrozumiałbym-kwestie bezpieczeństwa i wogóle, ale wcześniej warto byłoby pomyśleć o zapewnieniu miejsc parkingowych. Juz kilka lat temu blaszane garaże miały być likwidowane i zastąpione większym parkingiem....i na planach się skończyło.

  18 Cytuj
 • 23 cze 2022

  Faktycznie paranoja, nie przypominam sobie żeby ktoś to z mieszkańcami uzgadniał. Po co władza wie lepiej co nam trzeba -:(((

  14 Cytuj
 • 24 cze 2022

  Obok bloku 20 to jest mały pikuś !!!!!!!!!. To co robią obok bloku 24 to są dopiero jaja . Raz że jest próg zwalniający to dobra był już dawno i po sprawie i było na nim przejście dla pieszych . Teraz go odnowili i przed progiem i za nim zaczęli zamalowywać po 4 miejsca parkingowe oraz zrobili jedno miejsce dla niepełnosprawnych .
  Po całej tej zmianie dla mieszkańców bloku 24 ubędzie przy tym jednym bloku 9 !!!!!!! miejsc parkingowych !!!!!!!!.
  Kolejna sprawa zwrócił ktoś uwagę ile napakowali kolejnych znaków na osiedlu i jak je zamontowali ?
  Na przykład przy szkole obok bloku 25 zamontowali znak około 70-80 cm od krawężnika do środka chodnika , Nie wiem po co ????? może po to by dwie panie jak będą jechały z naprzeciwka wózkami to po to , aby się nie minęły obok siebie ???? tylko jedna będzie musiała przepuszczać drugą ???.
  Kolejny przykład na tym " nowym skrzyżowaniu " twu , twu miedzy osiedlami obok sklepu żabka . Podobnie jest cały rząd słupków ( na których będą łańcuchy ) wkopanych w ziemię też z 30-40 cm od krawężnika po to też żeby zmniejszyć szerokość chodnika do minimum ?????? .

  To samo będzie obok 18 i 19 bo tam jest jeszcze przystanek autobusowy a już zaczęli wkopywać słupki i za kilka dni się okaże co wymyślił nam jakiś " mądry inaczej " magister urzędowy .

  Za jakiś czas zobaczymy jakie będą jak na " starym osiedlu " jak skończą tamto skrzyżowanie przerabiać i wezmą się za malowanie przejść i linii . Tam dopiero będzie dramat .

  Tak jest ciasno na osiedlach a tu ktoś wymyślił by teraz bawić się w takie przepisowe głupoty z zamalowywaniem miejsc parkingowych . Ktoś chce by parkingi były puste a samochody niech stoją na trawniku na Plebańskiej .

  Ludzie dajcie żyć !!!!!!!!!!!

  16 Cytuj
 • 24 cze 2022

  Może chodzi nie o miejsca parkingowe, tylko o miejsca garażowe.
  Przestrzeń wspólna jest garażem .

  3 1 Cytuj
 • 24 cze 2022

  Problem dotyczy nie tylko Osiedla. Już w innym wątku pytałem o pomysłodawcę oznakowania parkingu na Końskim Rynku. Taki sposób oznakowania poziomego mocno ograniczył ilość miejsc parkingowych, a w dodatku ta ilość znaków.....
  Podobnie ma się rzecz ze znakami pionowymi w mieście. Ich ilość po prostu przeraża.

  15 Cytuj
 • 24 cze 2022

  Może miastoonfo.pl zapytałoby włodarzy o to: kto odpowiada, za oznakowanie miasta?, jaka firma to realizuje i ile to nas podatników kosztuje?

  10 Cytuj
 • 24 cze 2022

  Realizacją zajmuje się zakład zabezpieczania ruchu drogowego kraków- dziś kończyli "prace" pod blokiem 20. Pozostaje pytanie ile nas to kosztuje,bo patrząc na rozmach z jakim to robią zlecającemu też na pewno coś się dostało.

  12 Cytuj
 • 25 cze 2022
  korwin napisał/a:

  Kolejny przykład na tym " nowym skrzyżowaniu " twu , twu miedzy osiedlami obok sklepu żabka . Podobnie jest cały rząd słupków ( na których będą łańcuchy ) wkopanych w ziemię też z 30-40 cm od krawężnika po to też żeby zmniejszyć szerokość chodnika do minimum ??????

  Też to przedwczoraj zauważyłem. Nie ma możliwości, żeby minęły się dwie osoby. Wystarczy wózek i trzeba będzie wejść na trawnik, żeby go przepuścić. Autor tego pomysłu inteligencją nie grzeszył.

  14 Cytuj
 • 25 cze 2022
  taki_gość napisał/a:

  Może miastoonfo.pl zapytałoby włodarzy o to: kto odpowiada, za oznakowanie miasta?, jaka firma to realizuje i ile to nas podatników kosztuje?

  Popieram. I niech ktoś odpowiedzialny za to z urzędu miasta przyjedzie na miejsce i zobaczy co tu się od###

  11 1 Cytuj
 • 26 cze 2022

  Urzędnicy w tym temacie zrobią tyle co w temacie oznakowania miejsc parkingowych na Końskim Rynku czyli wielkie g.....

  14 Cytuj

Odpowiedz