Forum » Myślenice

Komu bije?.... dzwon.

  • 10 sie 2022

    Przy kościele na Chełmie budują dzwonnicę.

    Tymczasem w niebie.... Pewnego dnia rano, budzi się Pan Bóg. Przeciąga się, patrzy na wszechświat i mówi: "ale ten kosmos to mi pięknie wyszedł. I ziemia, taka ładna, kształtna. Na tej ziemi Polska, wyjątkowo mi się udała i w tej Polsce Myślenice i Chełm. Po prostu cud. Ale nie, czegoś mi tu brakuje, coś musiałem pominąć, czegoś nie stworzyłem.... hmmm.... Aaaa już wiem, brakuje dzwonnicy!"

    11 5 Cytuj
  • 10 sie 2022

    A czy to źle, że mieszkańcy Chełmu budują dzwonnicę?

    8 8 Cytuj
  • 12 sie 2022

    Nie maja straży pożarnej to przy pomocy dzwonnicy będą sygnalizować zagrożenia.

    7 1 Cytuj
  • 12 sie 2022

    A jak tam kaplica Pod Lipką?

    4 4 Cytuj
  • 12 sie 2022

    Równie dobrze można by zapytać, czy to źle, że mieszkańcy dowolnej miejscowości X, nie budują dzwonnic?:)
    Tu pytanie nie jest czy dobrze czy źle. Można zadać pytanie - po co?

    5 6 Cytuj
  • 12 sie 2022
    Obywatel C napisał/a:

    Można zadać pytanie - po co?

    Ad majorem Dei gloriam

    6 3 Cytuj
  • 12 sie 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    A jak tam kaplica Pod Lipką?

    a pięknie, pieknie... tylko jakoś słabo zakonserwowane drewno, bo mocno wypłowiało...

    1 3 Cytuj
  • 13 sie 2022
    aleex napisał/a:

    a pięknie, pieknie... tylko jakoś słabo zakonserwowane drewno, bo mocno wypłowiało...

    To dobrze bo nadało kaplicy jakby wiekowej wartości.

    1 4 Cytuj
  • 16 sie 2022

    ..Ad majorem Dei gloriam... no po łacinie to może i ma sens:)

    Wyobrażam sobie te słowa w ustach osoby, która mieszka koło tego typu architektonicznej formy i kilka razy dziennie musi słuchać dzwoneczków. Everyday!!! Przypuszczam że komentuje to nieco bardziej dosadną łaciną:)

    Ks. Henryk Seweryniak: "Zauważ, że w Biblii o dzwonach nie wspomina się ani razu i możliwe, że z tej samej przyczyny, z jakiej nie mówi się o kotach: kojarzone były z pogaństwem."

    Takie się wymskło:)

    5 4 Cytuj

Odpowiedz