Forum » Myślenice

Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach

  • 28 wrz 2012

    No to niczym się nie różnimy, czy jak Anglia gdzie pozwolono na wszystko-jak piszesz,
    i u nas, gdzie takiego pozwolenia nie ma. Wszędzie zostaną tylko ci najwierniejsi, którym zależy-jak piszesz.
    Idzie, czy chodzi, na jedno wychodzi.

    1 4 Cytuj
  • 28 wrz 2012

    Społeczeństwo się laicyzuje i tego nie unikniemy... młodzi ludzie nie lubią narzucania odgórnie praw, dlatego sami próbują szukać "własnej drogi". Niestety inne religie coraz sprawniej umieją zaopiekować się takimi ludźmi i dać im to czego nie potrafili odnaleźć w KK.

    Ja uważam że koniecznym jest postępowanie z duchem czasu, zweryfikowanie metodyczne katechizacji, postawienie choćby na nowe media... powiem więcej niektóre organizacje duszpasterskie również powinny nieco zmodernizować swoje "programy".

    I od razu uprzedzę że broń Boże nawet nie sugeruje że mamy zmieniać liturgii w stronę protestancką, bo problem nie tkwi w samym rycie liturgicznym... problem tkwi w strukturach (kuria rzymska, kurie lokalne itd aż po dekanaty i parafie) za dużo tam dla mnie polityki, pychy i dążenia do władzy, ciągłe podziały w episkopacie, a coraz częstsze niepokojące sygnały o pedofilii, homoseksualizmie (odsyłam do ostatniej Frondy) i łamaniu celibatu (wg szacunków ks. prof Baniaka, co dziesiąty ksiądz w Polsce ma dziecko, a 60% żyje z kobietami) nie pomagają wizerunkowi Kościoła oraz atmosferze w nim panującym.

    Jeżeli stawiasz mi minusa za powyższa wypowiedź napisz proszę w której kwestii uważasz inaczej - chętnie poznam Twoje zdanie.

    7 4 Cytuj
  • 28 wrz 2012

    Dałem plusa, choć Twoja wypowiedź sprowadza kościół do roli przedsiębiorstwa a religie do towaru który przywódcy Kościoła powinni sprzedawać z zastosowaniem technik marketingowych i badania rynku.
    Religia ma kłopoty. Wiele autorytetów zorientowanych w temacie (nie tylko R. Dawkins) uważa, że religijność gatunku ludzkiego jest uwarunkowana biologicznie. Była nam potrzebna do przetrwania stanowiąc pion zasad samoregulujących stosunki społeczne na danym obszarze.
    Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że religię należy dostosować do współczesnych czasów. Religie trzeba wycofywać z naszej świadomości gdyż zaczyna czynić więcej złego niż dobrego. Tak jak pozostałości płetwy u zwierzęcia które wyszło na ląd.

    2 3 Cytuj
  • 28 wrz 2012

    Nie chciałem tego powiedzieć, bo zasadniczo nie uważam tak, ale z drugiej strony gdyby zastanowić się nad metodą sprzedaży a wzbudzaniem w kimś wiary... czy naprawdę uważasz że metodycznie jest to tak odległe?

    Nie chcesz "uwspółcześniać" Kościoła... ale jednocześnie akceptujesz to że kościół przez dwa tysiące lat tak się zmienił? W którym miejscu zatem Kościół powinien stanąć? Dzisiaj? Przed soborem Watykańskim? A może w wiekach średnich gdy za wiedzę palono na stosach? A może wtedy gdy wierni po prostu zbierali się na modlitwie w domach?

    Kościół przez setki lat zmieniał się i to wg mnie się nie zmieni, pytanie jakie kierunek zmian zostanie nadany?

    //edit
    A co do samej wiary i religii w pojęciu ogólnym - to zupełnie inny temat i celowo go nieco omijam - bo chciałbym jednak się skupić na samym KK w odniesieniu do osiedlowej parafii ;)

    3 2 Cytuj
  • 28 wrz 2012

    -useman-
    Jeżeli wiara jest w nas /tak sądzę, to my szukamy boga a nie na odwrót/
    a księża już nie są "świętymi" a kiedyś prawie, że nimi byli w oczach ludu,
    i księża jak piszesz, żyją z kobietami, mają dzieci /to żadna nowina, caritas pomaga w wychowaniu ich dzieci/,
    to zmiana czasów, tego się nie zatrzyma i nie odwróci.
    Uważam więc, że księży musimy do własnych oczekiwań sobie wychowywać /w poszczególnych parafiach/ i żądać poprawnego prowadzenia parafii pod kontem merytorycznym, religijnym i ekonomicznym.
    Parafia to rodzaj spółdzielni, która członkowie budują i w stosunku do prowadzących mają określone wymagania.
    Ksiądz nie daje nam boga jak niektórzy błędnie interpretują, są jedynie pośrednikami w zbliżeniu do Niego.

    2 5 Cytuj
  • 30 wrz 2012

    cd

    1 1 Cytuj
  • 30 wrz 2012

    Czy są jeszcze księża z powołaniem, czy może maja powołanie do pieniążków.

    5 6 Cytuj
  • paulinka 30 wrz 2012
    Piotr Tyr napisał/a:

    Czy są jeszcze księża z powołaniem, czy może maja powołanie do pieniążków.

    dobre pytanie

    2 11 Cytuj
  • ..... ...... 30 wrz 2012
    Piotr Tyr napisał/a:

    Czy są jeszcze księża z powołaniem, czy może maja powołanie do pieniążków.

    Jacyś napewno istnieją.. mysle że nasz nowy wikary jest jednym z nich

    5 2 Cytuj
  • paulinka 1 paź 2012
    Lady napisał/a:

    Piotr Tyr napisał/a:Czy są jeszcze księża z powołaniem, czy może maja powołanie do pieniążków.Jacyś napewno istnieją.. mysle że nasz nowy wikary jest jednym z nich

    czas pokaże

    5 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 1 paź 2012
    Piotr Tyr napisał/a:

    Czy są jeszcze księża z powołaniem, czy może maja powołanie do pieniążków.

    Czy Judasz był apostołem z powołania?

    2 2 Cytuj
  • paulinka 2 paź 2012
    sh_ma napisał/a:

    Piotr Tyr napisał/a:Czy są jeszcze księża z powołaniem, czy może maja powołanie do pieniążków.Czy Judasz był apostołem z powołania?

    nie wiem nie interesuje sie historia

    3 7 Cytuj
  • 2 paź 2012

    .Czy Judasz był apostołem z powołania?[/cytat]
    Piszesz jak gdyby początek świata miał miejsce od narodzin Chrystusa.
    A setki tysięcy lat wcześniej , to co było? Nie było boga?
    Egipcjanie, Majowie, Grecy nie mieli boga?
    A apostołów wtedy nie było.
    Wiara rozumna, poszukiwanie a jednocześnie trwanie w wierze, jest o wiele bardziej Bogu miłe, aniżeli wiara ślepa, narzucona, leniwa, bo inni za mnie myślą a więc jestem usprawiedliwiony, nawet jak namawiają mnie do złego.

    5 5 Cytuj
  • 4 paź 2012

    Czy taca musi wracać do mrocznej zakrystii? Wszystko pozostaje bez zmian? Niewyjaśnione?

    Może pójdziemy za przykładem innej parafii? Przykłady działania

    Linki do kopiowania do przeglądarki internetowej

    http://imageshack.us/a/img843/4255/20120727.jpg

    http://wiadomosciwolbromskie.pl/component/content/article/1-aktualnosci/205-w-wolbromiu-nie-chc-proboszcza-lutego-uruchamiamy-sond-aby-to-sprawdzi

    4 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 6 paź 2012

    A co ma Bono piernik do wiatraka?

    Historia jest godna zainteresowania jeżeli jest nauczycielką życia.

    1 1 Cytuj
  • 7 paź 2012

    Kościelny dalej pracuje w parafii ?

    9 3 Cytuj
  • 7 paź 2012

    No właśnie co z kościelnym.Jak dalej pracuje to Adamo robi sobie jaja z ludzi.

    16 2 Cytuj
  • 8 paź 2012

    ano pracuje
    tydzień temu była msza w sobotę, ślub kogoś z górnego przedmieścia i kościelny był w kościele
    jak mi powiedziano "świece odpalał"

    9 2 Cytuj
  • 11 paź 2012

    Jakoś spokojnie na tym Osiedlu.
    Nikt nie narzeka na kościół!

    2 9 Cytuj
  • ..... ...... 11 paź 2012

    No pan kościelny jako najlepszy menager naszej parafii dalej w niej "urzęduje" coś trzeba zacząć działać :)

    8 3 Cytuj
  • 11 paź 2012

    A czy robi to bez zgody i akceptacji proboszcza?

    7 5 Cytuj
  • ..... ...... 12 paź 2012
    bono napisał/a:

    A czy robi to bez zgody i akceptacji proboszcza?

    Robi to z pełną zgodą i akceptacja proboszcza... Teraz ma o niebo lepiej jeszcze bo w niedziele ma wolne.. cwaniak

    9 5 Cytuj
  • 17 cze 2013

    Witam was : )
    co sądzicie o nagłej zmianie decyzji Dziwisza odnośnie wizyty w naszej parafii ? - osobiście za gościem nie przepadam i cieszę się że był Macharski darze go zdecydowanie większym szacunkiem, a doszły mnie głosy że aby wielmożny Dziwisz się gdzieś pojawił trzeba mu dać kupę kasy, na co naszej parafii nie było stać - w końcu nie jest ona bardzo duża, i stąd jego nagła zmiana decyzji. Oby Nasz nowy Papież zrobił z tymi zachłannymi "pasterzami" porządek bo to co wyczyniają woła o pomstę do nieba.

    6 1 Cytuj
  • paulinka 17 cze 2013

    To im się płaci za odwiedziny?

    3 Cytuj

Odpowiedz