Forum » Myślenice

Kolesiorstwo w Urzędzie Miasta...

  • 30 sie 2022

    Nabór w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice na stanowisko do spraw KADR i PŁAC otrzymuje Pani @ Czy to przypadek, że jest to żona Pana Roberta Bylicy - Radnego Woj. Małopolskiego ?

    46 2 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Żaden przypadek! Tam sami swoi, nikogo innego nie dopuszczą. Skoro Robercik ma już kilka fuch, to i żonce się należy. Dojna zmiana!

    43 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 30 sie 2022
    Bysina355 napisał/a:

    Nabór w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice na stanowisko do spraw KADR i PŁAC otrzymuje Pani Katarzyna K- Czy to przypadek, że jest to żona Pana Roberta Bylicy - Radnego Woj. Małopolskiego ?

    Na pewno czysty przypadek. "Kompozytor"-organista Robert Bylica wogóle nie zna się z Jarosławem Szlachetką. W Internecie krąży wiele ich wspólnych zdjęć i nawet nagranie wspólnej "kolędy" https://www.youtube.com/watch?v=jlVNO1D6BEQ ale to na pewno złośliwi zmontowali. A w rzeczywistości panowie nigdy się nie spotkali i nie znają się prywatnie.

    Natomiast nawet gdyby się znali (czysto hipotetycznie), to przecież burmistrz Jarosław Szlachetka przy wyborze osoby na stanowisko ds. kadr i płac i tak musiałby kierować się wyłącznie czysto obiektywnymi kryteriami, takimi jak wykształcenie, kompetencje merytoryczne czy doświadczenie zawodowe. Ewentualna znajomość z panem Bylicą, wieloletnia działalność w jednej partii (PiS), nagrywanie wspólnych kolęd, czy pozostawanie pod wspólnym protektoratem niejakiego Obajtusa, nie miałyby żadnego znaczenia przy tej rekrutacji. Ktoś śmie wątpić?!

    Taka sama sytuacja miała również miejsce w przypadku organizowania finansowanych przez UMiG imprez, których główną gwiazdą był "dj brothers", będący bratem radnego Bylicy. https://www.myslenice-itv.pl/juz-jutro-wielki-final-domowek-z-djs-brothers/ Tu również zadecydowały walory czysto artystyczne, a pokrewieństwo pomiędzy radnym i bratem jego nie miało żadnego wpływu na decyzje podjęte przez burmistrza Szlachetkę. Nie mam co do tego cienia wątpliwości.

    Sam radny Bylica jest osobą bardzo pracowitą. Z jego oświadczenia majątkowego można dowiedzieć się, że oprócz funkcji radnego, w 2021 roku pracował na 3 dodatkowych "etatach" w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu, w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach i w Myślenickim Towarzystwie Kultury. Ale to nie jest jego rekord. W poprzednim roku (2020) doszły do tego jeszcze Kliszczackie Centurm Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna w Krzczonowie. Nawiastem mówiąc myślałem, że w OSP pracuje się za darmo, ale widać się myliłem. Pan radny bazgrze niemiłosiernie w tych zeznaniach, mam nadzieję, że dobrze przepisałem. Ale dla pewności odsyłam do tektów źródłowych: https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1580137,bylica-robert.html Jednej "fuchy" nie mogę się nigdzie doczytać... Ale to na pewno moja pomyłka, a nie przemilczenie radnego. Przecież wszyscy wiedzą, że radny jest organistą w Jaworniku. Na pewno odprowadza z tego tytułu podatki i ZUS (wszak żona specjalistka ds. kadr i płac, więc ma w domu ekspertkę). Na pewno wpisał ten fakt do oświadczeń majątkowych, tylko pewnie ja nie doczytałem... Poszukajcie ludzie, może kto lepiej przeczyta niż ja.

    W każdym razie przy wyborze radnego do tych wszystkich funkcji w samorządowych instytucjach kultury na pewno miały znaczenie czysto obiektywne kryteria. Ewentualna znajomość z lokalnymi politykami na pewno nie miała tutaj żadnego znaczenia. Nie mam co do tego cienia wątpliwości.

    47 3 Cytuj
  • 30 sie 2022

    A to nie tak, że sprawdzają tam kompetencje? Nie ujmując nikomu, ale Pan Robert z żoną to raczej studiowali na Akademii Muzycznej, a nie Ekonomicznej... Ale może to prezent za to poroże :)

    P.S. Jak patrzę na to ich kolędowanie i religijność, to ręce opadają,

    31 2 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Oj tam, oj tam..... Sami wybrali, mówili jaki piękny, jaki prawy, jaki sprawiedliwy....... Teraz się dziwią???? Przecież tu ktoś konsekwentnie realizuje program " Rodzina na swoim "

    37 1 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Wcześniej wybory były na osobę.
    Ostatnie na partię. To co chcecie?
    Przecież za oddanie krzesła burmistrza, musi gość na tym stanowisku teraz płacić.
    Wystawili by mnie, to ja bym był burmistrzem i tez musiałbym się wdzięczyć .

    U nas nie człowiek się liczy tylko partia która go wskazała.

    23 Cytuj
  • 30 sie 2022

    [cytat=Obserwator30]Ale dla pewności odsyłam do tektów źródłowych: https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1580137,bylica-robert.html Jednej "fuchy" nie mogę się nigdzie doczytać... Ale to na pewno moja pomyłka, a nie przemilczenie radnego. Przecież wszyscy wiedzą, że radny jest organistą w Jaworniku. Na pewno odprowadza z tego tytułu podatki i ZUS (wszak żona specjalistka ds. kadr i płac, więc ma w domu ekspertkę). Na pewno wpisał ten fakt do oświadczeń majątkowych, tylko pewnie ja nie doczytałem... Poszukajcie ludzie, może kto lepiej przeczyta niż ja.

    Czytałem i też się nie doczytałem... Może dlatego, że noszę okulary, a to gdzieś małym druczkiem jest napisane.

    19 1 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Ten akurat fragment p. radny niesympatyczny napisał atramentem sympatycznym:)

    11 1 Cytuj
  • 30 sie 2022

    Na pewno czysty przypadek. "Kompozytor"-organista Robert Bylica wogóle nie zna się z Jarosławem Szlachetką. W Internecie krąży wiele ich wspólnych zdjęć i nawet nagranie wspólnej "kolędy" https://www.youtube.com/watch?v=jlVNO1D6BEQ ale to na pewno złośliwi zmontowali. A w rzeczywistości panowie nigdy się nie spotkali i nie znają się prywatnie.....
    W każdym razie przy wyborze radnego do tych wszystkich funkcji w samorządowych instytucjach kultury na pewno miały znaczenie czysto obiektywne kryteria. Ewentualna znajomość z lokalnymi politykami na pewno nie miała tutaj żadnego znaczenia. Nie mam co do tego cienia wątpliwości.

    Co tu dużo mówić - banda przy żłobie!

    18 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 30 sie 2022
    taki_gość napisał/a:

    Czyżby przypadek?
    https://bip.malopolska.pl/umigmyslenice,a,2154066,zarzadzenie-nr-1942022-burmistrza-miasta-i-gminy-myslenice-z-dnia-22-sierpnia-2022-roku-w-sprawie-zm.html

    Pierwsza z wybranych osób gwarantuje bezstronność i niezawisłość komsji. I wysoki poziom merytoryczny.

    Panowie nie znają się osobiście i nie spotkali się kilka dni temu w Myślenicach:
    https://miasto-info.pl/myslenice/29089,wspolnie-obchodzili-80-rocznice-wywozki-zydowskich-mieszkancow-myslenic-o-to-walczylismy-od-20-lat-nie-robmy-polityki-to-czesc-historii-miasta.html#&gid=1&pid=18

    Nie trzymali razem kartonów propagandowych:
    https://myslenicka24.pl/kolejne-dobre-wiadomosci-dla-gminy-myslenice-i-pozostalych-gmin-powiatu/

    To wszystko insynuacje, fotomontaże i czyste zbiegi okoliczności. A wszystkie grzechy zmażą następne "kolędy" i "modlitwy":
    https://www.youtube.com/watch?v=cI6LqI6SMF8

    Na osłodę polecam "Lody Mili" z tzw. "Domu Obajtka" w Lanckoronie. Pozdro dla kumatych:)

    19 Cytuj
  • 30 sie 2022

    O co chodzi z lodami Mili? (Poza tym że próbują udawać nazwą Milano?)

    12 1 Cytuj
  • 31 sie 2022

    Zastanówmy się:
    Czy gdyby Kurowski na posła startował z Jawornika, a Szlachetka na burmistrza z Pcimia,
    Ktoś by ich wybrał? Czymś się wyróżnili?
    Ktoś ich znał? Czegoś przed wyborem dokonali?- nic!

    Gdyby PiS wystawił Amorka bądź Tulę, nasze społeczeństwo zagłosowało by na PiS.

    19 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 31 sie 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Zastanówmy się:
    Czy gdyby Kurowski na posła startował z Jawornika, a Szlachetka na burmistrza z Pcimia,
    Ktoś by ich wybrał? Czymś się wyróżnili?
    Ktoś ich znał? Czegoś przed wyborem dokonali?- nic!

    Gdyby PiS wystawił Amorka bądź Tulę, nasze społeczeństwo zagłosowało by na PiS.

    To zwykłe narzędzia PiSu. W ten sposób PiS niszczy samorządy - wybiera miernych ale wiernych (najlepiej z rysą na życiorysie) i rządzi posługując się nimi. Trzyma ich za jaja. Jak podskoczą, to ich wywali. Jak bardziej podskoczą, przymknie jak Jaszczura albo Misiewicza.

    Taka iluzja samorządu.

    Skutek jest taki, że samorząd nie walczy z organami centralnymi o ważne interesy społeczności lokalnej.

    Efekt? Nadal mamy niebezpieczne przejazdy na Zakopiance (Krzyszkowice, Jawornik, Głogoczów), zanieczyszczone powietrze i całą masę nierozwiązanych problemów.

    19 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Obserwator30 napisał/a:

    To zwykłe narzędzia PiSu. W ten sposób PiS niszczy samorządy - wybiera miernych ale wiernych (najlepiej z rysą na życiorysie) i rządzi posługując się nimi. Trzyma ich za jaja. Jak podskoczą, to ich wywali. Jak bardziej podskoczą, przymknie jak Jaszczura albo Misiewicza.

    Taka iluzja samorządu.

    Skutek jest taki, że samorząd nie walczy z organami centralnymi o ważne interesy społeczności lokalnej.

    Efekt? Nadal mamy niebezpieczne przejazdy na Zakopiance (Krzyszkowice, Jawornik, Głogoczów), zanieczyszczone powietrze i całą masę nierozwiązanych problemów.

    Taaaak zgadzam się w 100%. Krzyszkowice, tyle lat proszenie o przejazd... Głogoczów to samo... Kiedyś to przynajmniej jak ktoś szedł z danej wioski, to coś w niej lepiej było. W Krzyszkowicach i Jaworniku nic się nie dzieje... a sorry w Jaworniku budują przedszkole. Chodników nie ma, przejazdów nie ma, ale Ci będą sobie nagrody dawać za świetne osiągnięcia.... Chyba głownie w tym jak zwykłych ludzi wyrąbali bez mydła! Tudzież jak z dziada zrobił się Pan...

    15 1 Cytuj
  • 31 sie 2022

    Ale takie maniery są od 30 lat w Polsce.
    Po wprowadzeniu polski w gospodarkę wolnorynkowa i kapitalizm wszyscy zaczęli szukać pracy "na państwowym"
    Takie praktyki były zawsze

    11 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Figaro1 napisał/a:

    Ale takie maniery są od 30 lat w Polsce.
    Po wprowadzeniu polski w gospodarkę wolnorynkowa i kapitalizm wszyscy zaczęli szukać pracy "na państwowym"
    Takie praktyki były zawsze

    Tak zgadzam się dlatego partia rządzących to za każdym razem błazny. A jak się trafi 1 wykształcony, to gość nie wytrzymuje i sam rezygnuje. I mówię tu o wyksztalceniu i doświadczeniu zdobytym, a nie kupionym na prywatnej uczelni, czy na "szybkich studiach". Resztą... Skoro Minister Ochrony Środowiska jest za wycinką drzew... to co tu debatować. Wprowadzić STAŁE wynagrodzenia dla polityków/samorządów itp. i doprowadzać do władzy tylko tych ludzi, którzy prowadzili własne biznesy i mogą cokolwiek powiedzieć na temat gospodarki i zarządzaniem pieniędzmi. Tak jak kiedyś, Ministrem Zdrowia był śp. Zbigniew Religa. On żył i pracował dla ludzi. A teraz... jesteś muzykiem, możesz pracować w kadrach i płacach... Jesteś organista, możesz być radnym i głosować w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia, głosujesz oczywiście na to, na co Ci każdą - Ci nad Toba...

    16 1 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Bysina355 napisał/a:

    Tak! Dlatego partia rządzących to za każdym razem błazny. A jak się trafi 1 wykształcony, to gość nie wytrzymuje i sam rezygnuje. I mówię tu o wyksztalceniu i doświadczeniu zdobytym, a nie kupionym na prywatnej uczelni, czy na "szybkich studiach". Resztą... Skoro Minister Ochrony Środowiska jest za wycinką drzew... to co tu debatować. Wprowadzić STAŁE wynagrodzenia dla polityków/samorządów itp. i doprowadzać do władzy tylko tych ludzi, którzy prowadzili własne biznesy i mogą cokolwiek powiedzieć na temat gospodarki i zarządzaniem pieniędzmi. Tak jak kiedyś, Ministrem Zdrowia był śp. Zbigniew Religa. On żył i pracował dla ludzi. A teraz... jesteś muzykiem, możesz pracować w kadrach i płacach... Jesteś organista, możesz być radnym i głosować w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia, głosujesz oczywiście na to, na co Ci każdą - Ci nad Toba...

    9 1 Cytuj
  • 31 sie 2022
    Bysina355 napisał/a:

    Nabór w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice na stanowisko do spraw KADR i PŁAC otrzymuje Pani @ Czy to przypadek, że jest to żona Pana Roberta Bylicy - Radnego Woj. Małopolskiego ?

    To taki sam przypadek jak brat radnego, o którym piszesz otrzymujący wynagrodzenie za monitoring w Myślenicach.

    23 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 31 sie 2022
    Lukaszz napisał/a:

    To taki sam przypadek jak brat radnego, o którym piszesz otrzymujący wynagrodzenie za monitoring w Myślenicach.

    To chyba ten sam brat, co robi za dja na imprezach finansowanych przez UMGiG i MOKiS. Imię i nazwisko się zgadza. Tutaj szczegółowe info o tej umowie:

    Umowa: SM.5520.4.2022 z dnia: 2022-01-12
    Termin realiz.: 2022-01-12 - 2022-12-31
    Wykonawca: F.H.U. WOJCIECH BYLICA (03451)
    Zakres usług: Roczna usługa serwisowa i konserwacji Misejskiego Systemu Monitoringu Wizyjnego [pisownia oryginalna]
    Wynagrodzenie: 15.000 zł

    Źródło: https://bip.malopolska.pl/e,pobierz,get.html?id=2887905

    Tutaj CEIDG tej firmy: https://aplikacja.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=503daa10-6f87-4744-be17-3282390e8b02

    Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD):
    90.02.ZDziałalność wspomagająca wystawianie przedstawień artystycznych

    Gdyby ktoś miał wątpliwości co do powiązań, to tutaj radny z bratem jako żyw XD:
    https://www.youtube.com/watch?v=9GpVfp3eimw&t=77s

    21 Cytuj
  • 31 sie 2022

    Zagadka....... Kto jest wicedyrektorem w szkole na Borzęcie ?????

    23 2 Cytuj
  • 1 wrz 2022
    t-34 napisał/a:

    Zagadka....... Kto jest wicedyrektorem w szkole na Borzęcie ?????

    Kurczę jaka zbieżność nazwisk. Tak jak u radnego i konserwatora zabytków. A tu naczelnik Wydziału edukacji i wicedyrektor szkoły..
    Ale to na pewno przypadek.

    20 Cytuj
  • 1 wrz 2022
    Bysina355 napisał/a:

    Tak zgadzam się dlatego partia rządzących to za każdym razem błazny. A jak się trafi 1 wykształcony, to gość nie wytrzymuje i sam rezygnuje. I mówię tu o wyksztalceniu i doświadczeniu zdobytym, a nie kupionym na prywatnej uczelni, czy na "szybkich studiach". Resztą... Skoro Minister Ochrony Środowiska jest za wycinką drzew... to co tu debatować. Wprowadzić STAŁE wynagrodzenia dla polityków/samorządów itp. i doprowadzać do władzy tylko tych ludzi, którzy prowadzili własne biznesy i mogą cokolwiek powiedzieć na temat gospodarki i zarządzaniem pieniędzmi. Tak jak kiedyś, Ministrem Zdrowia był śp. Zbigniew Religa. On żył i pracował dla ludzi. A teraz... jesteś muzykiem, możesz pracować w kadrach i płacach... Jesteś organista, możesz być radnym i głosować w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia, głosujesz oczywiście na to, na co Ci każdą - Ci nad Toba...

    No największe kumoterstwo to było za czasów PSL ..
    Tajemnica poliszynela było że aby dostać państwowa posadę trzeba było zapisać się do PSLu....Gdy zaczęto być o tym głośno,partia zaprzestała takich partii to i ilość członków się zmiejszyla

    4 4 Cytuj
  • 1 wrz 2022
    Figaro1 napisał/a:

    No największe kumoterstwo to było za czasów PSL ..
    Tajemnica poliszynela było że aby dostać państwowa posadę trzeba było zapisać się do PSLu....Gdy zaczęto być o tym głośno, partia zaprzestała takich partii to i ilość członków się zmiejszyla

    Możliwe - ale nie interesowała mnie wtedy polityka, więc nie wypowiem się na ten temat. Dla mnie ważne jest tu i teraz. Oglądamy wojnę w telewizji u naszych sąsiadów i bajki na TVP... Czuje się czasami, jak w Rosji... A ten mały Karakan Nami steruje zza kurtyny. Jakie skubany musi mieć haki na innych?

    18 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 1 wrz 2022
    Figaro1 napisał/a:

    No największe kumoterstwo to było za czasów PSL ..
    Tajemnica poliszynela było że aby dostać państwowa posadę trzeba było zapisać się do PSLu....Gdy zaczęto być o tym głośno,partia zaprzestała takich partii to i ilość członków się zmiejszyla

    Skupmy się na tym, co mamy od 8 lat. Gdyby faktycznie wtedy tak kradli, to przecież pis mógł ich rozliczyć - trochę czasu na to mieli.

    16 1 Cytuj

Odpowiedz