Forum » Myślenice

Wyjazd spod starej biedronki.

  • 6 gru 2022

    Drodzy kierowcy robiący zakupy w starej biedronce. Wyjeżdżając z głównego parkingu macie nakaz skrętu w prawo i na ulicy Słowackiego linie ciągło tak żeby nie mogli jechać na mostek i w lewo. Kto wam dał prawo jazdy. Gdzie jest policja??

    8 20 Cytuj
  • 6 gru 2022
    ybasiay napisał/a:

    Drodzy kierowcy robiący zakupy w starej biedronce. Wyjeżdżając z głównego parkingu macie nakaz skrętu w prawo i na ulicy Słowackiego linie ciągło tak żeby nie mogli jechać na mostek i w lewo. Kto wam dał prawo jazdy. Gdzie jest policja??

    Hmm, nie całkiem jest tak jak myślisz, owszem jest linia ciągła przy wyjeździe ale za parę metrów jest kawałek przerywanej (wjazd od strony przychodni), którą można przejechać, a zakazu skrętu w lewo nie ma, moim zdaniem ta linia ciągła to bubel prawny

    19 2 Cytuj
  • 6 gru 2022

    [cytat=oportunista] To weź nagraj filmik jak Wyjeżdżasz spod biedronki i nie najeżdżając na tą linie ciągło bo nie wolno ci na nią nawet najeżdżać Jak sam znak przy wyjeździe nakazuje skręt w prawo .

    6 11 Cytuj
  • mknp@o2.pl 6 gru 2022

    @oportunista - ybasiay ma tutaj rację, ta linia ciągła jest właśnie po to, żeby z biedronki wyjeżdżać tylko w prawo, jeśli ktoś chce jechać na światła, to legalnie jedynie w prawo i zawrócić na rondzie, bo na przemysłowej jest z tego co się orientuję tylko wjazd do biedronki, nie można tamtędy wyjechać.
    A ten kawałek przerywanej o której piszesz jest wyłącznie dla jadących od strony przychodni (ta ulica to chyba też Słowackiego).

    Druga sprawa w tym miejscu to blokowanie pasa do zawracania, przez kierowców, którzy chcą zmienić pas na przejściu dla pieszych aby wjechać do Kauflanda, co przy większym ruchu powoduje tam duże korki. Co do zasady zmiana pasa na przejściu dla pieszych nie jest zabroniona sama w sobie, ale akurat w tym miejscu jest linia ciągła przed i za przejściem, która ma to uniemożliwić, jednak kierowcy również się do tego nie stosują, ja osobiście chętnie wpuszczam przed siebie pojazdy, które chcą zmienić pas za przejściem dla pieszych, w miejscu gdzie jest to już dozwolone, ale wcześniej, na ciągłej nigdy nie wpuszczam, zatrzymuję się tam jedynie gdy zawraca tam tir, a który z racji swoich gabarytów musi najechać na drugi pas chcąc tam zawrócić.

    O i przy okazji wyjazd z Kauflanda, tam warto zwrócić uwagę na to jak długi jest pas do wyjazdu z Kauflanda, jest on specjalnie tak długi, aby wyjazd był sprawniejszy, dlatego nie zatrzymujcie się na samym początku tego pasa, bo bo spowalnia wyjazd. W tamtym miejscu nawet jeśli ktoś chce wjechać na Zakopiankę w stronę Zakopanego, to kierowcy bez problemu wpuszczają na lewy pas, wystarczy lewy kierunkowskaz, jeszcze mi się chyba nie zdarzyło, żeby nawet pomimo dużego ruchu, ktoś mnie nie wpuścił na lewy jeszcze przed światłami. Jednak jeśli ktoś boi się zmiany pasa gdy jest więcej samochodów, to dosłownie kawałeczek dalej też można zawrócić na skrzyżowaniu i dużo nie tracimy, bo zarówno skręcając w lewo na światłach, jak i jadąc prosto i zawracając za światłami, a później skręcając w prawo, przejeżdżamy światła dwa razy (no w zasadzie to 3 światła w obu przypadkach, ale zakładam że dwa pierwsze przejedziemy jednym ciągiem).

    Jak już jesteśmy przy wyjeździe z Kauflanda, to jeszcze dodam, że tam koniec strefy ruchu kończy się zaraz za wyjazdem z Orlena, więc jadąc już tym kończącym się pasem spod Kauflanda, już się do ruchu włączyliśmy i w tym miejscu są to 3 równoprawne pasy, więc jeśli ktoś wyjeżdża z Kauflanda i wjeżdża na pas obok i jednocześnie ze skrajnego lewego pasa ktoś też chce zmienić pas na ten sam, to wyjeżdżający z Kauflanda ma pieszeństwo na podstawie art. 22. ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Bo tutaj trafiłem ostatnio na panią, która gdybym nie uciekł, to zarysowałaby mi samochód i nie miała pojęcia o takim przepisie.

    No i jeszcze ostatnia sprawa która wpadła mi do głowy że sprawia myślenickim kierowcom problem w tamtej okolicy, na samym parkingu mamy skrzyżowania równorzędne, na których stosujemy tzw. zasadę prawej ręki, czyli art. 25. ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

    8 2 Cytuj
  • 6 gru 2022

    Jak to czytam... o jestem przerażony... Zacznę chyba chodzić pieszo... bo jeszcze ktoś mnie nagra... Ludzie ogarnijcie się / może chociaż na święta.

    10 3 Cytuj
  • mknp@o2.pl 7 gru 2022
    marko napisał/a:

    Jak to czytam... o jestem przerażony... Zacznę chyba chodzić pieszo... bo jeszcze ktoś mnie nagra... Ludzie ogarnijcie się / może chociaż na święta.

    wiesz to wystarczy przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego i nie będziesz musiał się bać, a akurat przed świętami to jednak lepiej faktycznie przyłożyć się do jazdy i jeździć poprawnie, ponieważ jest to okres wzmożonego ruchu samochodowego i trudniejszych warunków na drodze. Do tego u niektórych nerwy spowodowane korkami i brakiem miejsc parkingowych, a akurat w naszym regionie oznakowanie dróg nie jest złe, w większości przypadków jest rozsądne i przemyślane, a problemy tworzą wyłącznie kierowcy łamiący przepisy.

    Już 5 grudnia wieczorem mieliśmy przedsmak przedświątecznego rajdu na sklepy :) i co niektórzy odwalali na drodze, jak tamowali ruch, źle się ustawiali, generowali korki, gdyby wszyscy znali przepisy i się do nich stosowali oraz zachowywali kulturę na drodze, to ruch z całą pewnością byłby bardziej sprawny i przyjemny.

    3 3 Cytuj
  • 7 gru 2022
    mknp napisał/a:

    a akurat w naszym regionie oznakowanie dróg nie jest złe, w większości przypadków jest rozsądne i przemyślane, a problemy tworzą wyłącznie kierowcy łamiący przepisy.

    Generujesz własną tezę czy też opinię?, czy jest to może podsumowanie opracowanego.. badania jakości, efektywności z punktu widzenia np kolizji drogowych?

    3 Cytuj
  • Janek Sal 7 gru 2022

    Przepisy przepisami - jeżdzimy coraz lepiej ale podstawowa sprawa -ZYCZLIWOŚĆ NA DRODZE . wiecej uśmiechu . miłe gesty . prosze ma pan, pani pierszeństwo , i to nie tylko na swięta .
    Szerokosci i weselszej miny za kółkiem kierowniczki i kierownicy

    11 Cytuj
  • 7 gru 2022
    mknp napisał/a:

    Już 5 grudnia wieczorem mieliśmy przedsmak przedświątecznego rajdu na sklepy :) i co niektórzy odwalali na drodze, jak tamowali ruch, źle się ustawiali, generowali korki, gdyby wszyscy znali przepisy i się do nich stosowali oraz zachowywali kulturę na drodze, to ruch z całą pewnością byłby bardziej sprawny i przyjemny.

    No, ale poprawna jazdą, uśmiechem i pięknym parkowaniem... korków to w Myślanicach nie rozładujemy. Róbmy dalej tak nie przemyślane inwestycję w MYS... to będzie tylko lepiej.
    - wjazd do Kauflanda od centru po zawróceniu - generalnie... nie legalny...
    - wyjazd z Biedronki ... jak się uda to się uda
    - nowy Lidl... i piękna lokalizacja / oraz świetny parking i wjazd/wyjazd
    - nowa galeria - to tak... żeby zakorkować miasto po drugiej stronie dla równowagi :-)
    itd... itp....

    Ja proponuję już myśleć nad linią tramwajową :-)

    10 Cytuj
  • mknp@o2.pl 7 gru 2022
    irussus napisał/a:

    Generujesz własną tezę czy też opinię?, czy jest to może podsumowanie opracowanego.. badania jakości, efektywności z punktu widzenia np kolizji drogowych?

    to jest moja opinia.

    @marko ruch jak w każdym mieście będzie się z czasem powiększał, a korki będą rosnąć, jednak nie musimy niechlujną jazdą jeszcze do korków dokładać.

    Co do inwestycji, można mieć w tej kwestii sporo zastrzeżeń, jednak pamiętajmy, że miasto nie może stać w miejscu i musi się rozwijać, miejsce w centrum też jest ograniczone, więc nic dziwnego, że nowe inwestycje będą powstawać na obrzeżach.

    Wjazd do Kauflanda od centrum legalny, przy małych ruchu możesz spokojnie bez blokowania pasa zmienić pas za przejściem i zdążysz spokojnie wjechać do Kauflanda, przy większym ruchu jeśli nie chcesz utrudniać, to przecież niedaleko jest rondo na którym można zawrócić, dużo na tak niewielkim odcinku nie spalisz :). Tam też w zależności skąd jedziesz, warto nieraz zamiast Słowackiego jak jedzie większość, przejechać Kazimierza Wielkiego, Cegielskiego i na rondzie na Słowackiego.

    Wyjazd z Biedronki zwykle to żaden problem, pod warunkiem poprawnego wyjazdu w prawo. Trudniej może być gdy pracownicy po skończonej zmianie wyjeżdżają z przemysłowej, ale też nie trzeba czekać długo żeby ktoś Cię wpuścił przed siebie.

    Lidl, to przede wszystkim malutki parking, jednak wjazd i wyjazd też w mojej ocenie bezproblemowy, wyjazd również dozwolony tylko w prawo, co w tym miejscu jak najbardziej ma sens, nie zauważyłem żeby tam się coś przez ten sklep korkowało czy jakichś niebezpiecznych sytuacji tam.

    Nowa galeria, ktoś chciał otworzyć biznes, gdzieś to musiało powstać, może wpłynąć na zwiększenie ruchu, ale według mnie nieznacznie, w godzinach szczytu ludzie którzy nie będą mieli tej galerii po drodze, raczej wybiorą inną galerię i sklepy ponieważ wtedy Słowackiego i tak jedzie dość wolno, a ta galeria to zaledwie kilka sklepów, więc nie ma się co tam pchać bez potrzeby.
    Sam wyjazd z galerii też jest przecież ładnie zorganizowany.

    3 2 Cytuj
  • 7 gru 2022
    mknp napisał/a:

    @oportunista - ybasiay ma tutaj rację, ta linia ciągła jest właśnie po to, żeby z biedronki wyjeżdżać tylko w prawo, jeśli ktoś chce jechać na światła, to legalnie jedynie w prawo i zawrócić na rondzie, bo na przemysłowej jest z tego co się orientuję tylko wjazd do biedronki, nie można tamtędy wyjechać.
    A ten kawałek przerywanej o której piszesz jest wyłącznie dla jadących od strony przychodni (ta ulica to chyba też Słowackiego).

    Druga sprawa w tym miejscu to blokowanie pasa do zawracania, przez kierowców, którzy chcą zmienić pas na przejściu dla pieszych aby wjechać do Kauflanda, co przy większym ruchu powoduje tam duże korki. Co do zasady zmiana pasa na przejściu dla pieszych nie jest zabroniona sama w sobie, ale akurat w tym miejscu jest linia ciągła przed i za przejściem, która ma to uniemożliwić, jednak kierowcy również się do tego nie stosują, ja osobiście chętnie wpuszczam przed siebie pojazdy, które chcą zmienić pas za przejściem dla pieszych, w miejscu gdzie jest to już dozwolone, ale wcześniej, na ciągłej nigdy nie wpuszczam, zatrzymuję się tam jedynie gdy zawraca tam tir, a który z racji swoich gabarytów musi najechać na drugi pas chcąc tam zawrócić.

    O i przy okazji wyjazd z Kauflanda, tam warto zwrócić uwagę na to jak długi jest pas do wyjazdu z Kauflanda, jest on specjalnie tak długi, aby wyjazd był sprawniejszy, dlatego nie zatrzymujcie się na samym początku tego pasa, bo bo spowalnia wyjazd. W tamtym miejscu nawet jeśli ktoś chce wjechać na Zakopiankę w stronę Zakopanego, to kierowcy bez problemu wpuszczają na lewy pas, wystarczy lewy kierunkowskaz, jeszcze mi się chyba nie zdarzyło, żeby nawet pomimo dużego ruchu, ktoś mnie nie wpuścił na lewy jeszcze przed światłami. Jednak jeśli ktoś boi się zmiany pasa gdy jest więcej samochodów, to dosłownie kawałeczek dalej też można zawrócić na skrzyżowaniu i dużo nie tracimy, bo zarówno skręcając w lewo na światłach, jak i jadąc prosto i zawracając za światłami, a później skręcając w prawo, przejeżdżamy światła dwa razy (no w zasadzie to 3 światła w obu przypadkach, ale zakładam że dwa pierwsze przejedziemy jednym ciągiem).

    Jak już jesteśmy przy wyjeździe z Kauflanda, to jeszcze dodam, że tam koniec strefy ruchu kończy się zaraz za wyjazdem z Orlena, więc jadąc już tym kończącym się pasem spod Kauflanda, już się do ruchu włączyliśmy i w tym miejscu są to 3 równoprawne pasy, więc jeśli ktoś wyjeżdża z Kauflanda i wjeżdża na pas obok i jednocześnie ze skrajnego lewego pasa ktoś też chce zmienić pas na ten sam, to wyjeżdżający z Kauflanda ma pieszeństwo na podstawie art. 22. ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Bo tutaj trafiłem ostatnio na panią, która gdybym nie uciekł, to zarysowałaby mi samochód i nie miała pojęcia o takim przepisie.

    No i jeszcze ostatnia sprawa która wpadła mi do głowy że sprawia myślenickim kierowcom problem w tamtej okolicy, na samym parkingu mamy skrzyżowania równorzędne, na których stosujemy tzw. zasadę prawej ręki, czyli art. 25. ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

    Nie do końca jest tak jak piszesz,.Za przejściem dla pieszych w stronę zakopianki jest już linia przerywana
    Za przejściem można włączyć ierunkowskaz w prawo i nie wymuszając pierwszeństwa można zmienić pas aby skręcić w lewo

    3 3 Cytuj
  • 7 gru 2022
    Figaro1 napisał/a:

    Nie do końca jest tak jak piszesz,.Za przejściem dla pieszych w stronę zakopianki jest już linia przerywana
    Za przejściem można włączyć ierunkowskaz w prawo i nie wymuszając pierwszeństwa można zmienić pas aby skręcić w lewo

    W prawo

    3 1 Cytuj
  • 7 gru 2022

    - wysadzanie bąbelków i innych ludzi rano pod Carrefourem na przystanku, blokując przy tym możliwość postoju autobusom i busom, pomimo obecności parkingów w pobliżu.
    - parkowanie praktycznie na pasach w pobliżu Street Food Italia i Crazy Chef na ul. Piłsudzkiego
    - blokowanie wyjazdu/widoczności z ul. Jagiełly w stronę ul. Niepodległości oraz obok diagnostyki przy skrzyżowaniu ul. Jagiellońska i ul. Broniewskiego przez zaparkowane pojazdy
    - blokowanie skrzyżowania ul, Słonecznej i Słowackiego oraz chyba nieświadomość, że tam z 2 pasów można jechać prosto :) a nie tylko z prawego

    4 Cytuj
  • 8 gru 2022

    A jest nowa biedronka? Czy o czyś nie wiem?

    1 3 Cytuj
  • mknp@o2.pl 8 gru 2022
    Figaro1 napisał/a:

    Nie do końca jest tak jak piszesz,.Za przejściem dla pieszych w stronę zakopianki jest już linia przerywana

    No czyli jest dokładnie tak jak piszę, bo napisałem że za przejściem jest jeszcze kawałek ciągłej i później przerywana, oraz że bez problemu wpuszczam kierowców zmieniających pas na przerywanej.

    Prawicowiec napisał/a:

    A jest nowa biedronka? Czy o czyś nie wiem?

    Jest nowa biedronka, nie wiem czy już otwarta, ale jest w tej nowej "galerii" otwartej 6 grudnia.

    4 Cytuj
  • 9 gru 2022
    ybasiay napisał/a:

    [cytat=oportunista] To weź nagraj filmik jak Wyjeżdżasz spod biedronki i nie najeżdżając na tą linie ciągło bo nie wolno ci na nią nawet najeżdżać Jak sam znak przy wyjeździe nakazuje skręt w prawo .

    A jak przejadę motorem i nie najadę na tę linię? Przecież motocykl to też pełnoprawny "uczestnik" ruchu, najpierw w prawo a za chwilę w lewo?

    3 1 Cytuj
  • 9 gru 2022
    mknp napisał/a:

    @(...)jeśli ktoś chce jechać na światła, to legalnie jedynie w prawo i zawrócić na rondzie, (...)
    A ten kawałek przerywanej o której piszesz jest wyłącznie dla jadących od strony przychodni (ta ulica to chyba też Słowackiego).(...)

    I tu się nie zgodzę, że tylko na rondzie, po skręcie w prawo można jechać w stronę przychodni i zaraz zawrócić, zawracanie nie jest jeszcze zakazane a jak zakażą to można wykorzystać parking przy byłym urzędzie pracy i tam zawracać , i teraz całkiem legalnie nie najeżdżając na linie przejechać na mostek, ale to dopiero by wprowadzało chaos

    2 Cytuj
  • 9 gru 2022
    mknp napisał/a:

    @

    Druga sprawa w tym miejscu to blokowanie pasa do zawracania, przez kierowców, którzy chcą zmienić pas na przejściu dla pieszych aby wjechać do Kauflanda, co przy większym ruchu powoduje tam duże korki. Co do zasady zmiana pasa na przejściu dla pieszych nie jest zabroniona sama w sobie, ale akurat w tym miejscu jest linia ciągła przed i za przejściem, która ma to uniemożliwić, jednak kierowcy również się do tego nie stosują, ja osobiście chętnie wpuszczam przed siebie pojazdy, które chcą zmienić pas za przejściem dla pieszych, w miejscu gdzie jest to już dozwolone, ale wcześniej, na ciągłej nigdy nie wpuszczam, zatrzymuję się tam jedynie gdy zawraca tam tir, a który z racji swoich gabarytów musi najechać na drugi pas chcąc tam zawrócić..

    No i ja raz chciałem wg. przepisów tam przejechać, tzn. do końca ciągłej, prawy kier. i do Kauflanda niestety ci za mną od razu na pasach w prawo i przede mnie, tyle miałem z tego przestrzegania prawa, że jakbym nie popatrzył w lusterka to po samochodziku by było :)

    3 2 Cytuj
  • 9 gru 2022
    ybasiay napisał/a:

    [cytat=oportunista] To weź nagraj filmik jak Wyjeżdżasz spod biedronki i nie najeżdżając na tą linie ciągło bo nie wolno ci na nią nawet najeżdżać Jak sam znak przy wyjeździe nakazuje skręt w prawo .

    Ybasiay ,jechałem dzisiaj Kazimierza, i stawiam Ci dobrego whisacza jak skręcisz tam w lewo do jakiejś np. posesji bez zahaczenia o ciągłą linię,

    3 Cytuj
  • 9 gru 2022

    [cytat=oportunista A gdzie masz Kazimierza A biedrona?? co ma jedno do 2?
    Większość osób dobrze wie że łamie przpis skrętu w prawo i się śmieje z tego.

    2 2 Cytuj
  • baron nk klasa 10 gru 2022

    oportunista pisał o Kazimierza dla przykładu ponieważ Ty pisałeś że nie można przekraczać lini ciągłej

    4 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 10 gru 2022
    mknp napisał/a:

    No czyli jest dokładnie tak jak piszę, bo napisałem że za przejściem jest jeszcze kawałek ciągłej i później przerywana, oraz że bez problemu wpuszczam kierowców zmieniających pas na przerywanej.

    Jest nowa biedronka, nie wiem czy już otwarta, ale jest w tej nowej "galerii" otwartej 6 grudnia.

    Jest otwarta, poza tym tam ciasno dość na tym parkingu, wiadomo, nowość to ludzi teraz pełno tam. Stacja benzynowa na razie nieczynna, ale dziwne jest jej ulokowanie praktycznie na środku parkingu, tam się będzie mieszał potok samochodów co chcą zaparkować i tych co chcą zatankować.

    2 Cytuj
  • 10 gru 2022
    ybasiay napisał/a:

    [cytat=oportunista A gdzie masz Kazimierza A biedrona?? co ma jedno do 2?
    Większość osób dobrze wie że łamie przpis skrętu w prawo i się śmieje z tego.

    Jeszcze raz, wyjazd z biedronki nakaz w prawo, ok., ale jak już wyjadę parę metrów dalej po lewej stronie jest przerywana linia, nie ma żadnego zakazu skrętu w lewo, zakazu przejazdu przez przerywaną ani oznaczenia tylko dla wybranych (czyt.pracowników Coopera, Polplastu?), a czy ktoś najedzie na linie ciągłą czy też się zmieści to już kwestia umiejętności, jest na tyle dużo miejsca, że można dać radę, wg.prawa wszystko jest ok., natomiast żeby zniechęcić ludzi do łamania przepisów to możnaby jakieś słupki zamontować na tej ciągłej albo dyżur policyjny w godzinach otwarcia Biedronki :),
    Natomiast Tobie chodzi pewnie o to, że w godzinach szczytu jak wracasz z pracy (w Cooperze, Polplaście?) ciężko jest Ci się włączyć do ruchu bo musisz ustępować tym co wyjeżdżają z parkingu? Chcesz żeby nadrabiali drogi do ronda i z powrotem ale sam(a) nie nadrobisz, bo przecież można wcześniej skręcić w lewo i koło starostwa i tamtędy dostać się na Słowackiego, a wtedy już masz pierwszeństwo i jesteś gość, no ale troszkę trzeba nadrobić a paliwo drogie?

    4 2 Cytuj
  • 3 sty 2023

    [cytat=oportunista] Tak samo masz zrobione przy nowej biedronce. Osoby co wyjeżdżają mają nakaz skrętu w prawo na rondo a wiele samochód łamie nakaz skrętu linie ciągło i myk na osieczany..

    2 Cytuj
  • 3 sty 2023
    marko napisał/a:

    Jak to czytam... o jestem przerażony... Zacznę chyba chodzić pieszo... bo jeszcze ktoś mnie nagra... Ludzie ogarnijcie się / może chociaż na święta.

    jednego na zakopiance w innym temacie właśnie nagrali.....i to jeszcze bliżej świąt XD

    4 Cytuj

Odpowiedz