Forum » Myślenice

Zima 2022/23 - odśnieżanie miasta...

  • 14 gru 2022

    Może się czepiam... ale wczoraj cały dzień nie padało!, a Myślenice są wstanie opłakanym...
    Chodniki nie odśnieżone.
    Zatoczki i parkingi nie odśnieżone.
    Parking Kiss&Drive na Żeromskiego ... czeka na zderzaki i osłony silnika.
    Itd....

    Nie tak to powinno chyba wyglądać...

    20 2 Cytuj
  • 14 gru 2022
    marko napisał/a:

    Może się czepiam... ale wczoraj cały dzień nie padało!, a Myślenice są wstanie opłakanym...
    Chodniki nie odśnieżone.
    Zatoczki i parkingi nie odśnieżone.
    Parking Kiss&Drive na Żeromskiego ... czeka na zderzaki i osłony silnika.
    Itd....

    Nie tak to powinno chyba wyglądać...

    Ej no! Chyba przesadzasz... Jak ktoś kto odbiera 100 telefonów od dziennika polskiego ma znaleźć jeszcze czas na zarządzanie takimi problemami? No zobaczże człowieka w człowieku. A zderzak zawsze można skleić.

    17 2 Cytuj
  • 14 gru 2022

    Już myślałem, że Hemuś nowy wątek założył żeby burmisia krytykować.....

    8 1 Cytuj
  • Janek Sal 14 gru 2022

    jest zima to musi byc zimno i śnieżno.
    jesli tak by popadało np w usa to mają 3 dni wolne wszyscy.Rodzice mają wolne w pracy , dzieci w szkołach mniejsze w przedszkolach /
    Policzyc koszty odszkodowan , paliwa , koszty leczenia po wypadkach to lepiej przesiedziec w domu niz ruszac sie gdzies .
    No cóż Myślenice nie odbiegają od reszty kraju , nawet są w lepszej sytuacji -wszedzie dojedziesz.
    Sniegu nie da sie usunac bez wywiezienia jesli droga ma 5 m to albo chodnik zasypany albo jest tylko jeden pas do jazdy .
    Nie jest najgorzej .

    4 8 Cytuj
  • 14 gru 2022

    Jasokowkrakow... przeczyaj co napisałem... nie padał śnieg cały dzień i nie było czasu zatok odsnierzyc? Jakby padało non stop ok, rozumiem. Nie porównuj Polski do USA...bo pęknę;-)

    8 1 Cytuj
  • Janek Sal 15 gru 2022

    no tak Myslenice pępkiem swiata - a co powiedzą ci z Osieczan Borzęty , Sieprawia , Polanki ......... cały sprzet do Miasta jaśnie Jarosława włodarza ? Moze niech kazdy chwyci za łopate i odsnieży swoje

    6 2 Cytuj
  • 15 gru 2022

    No to przejedź się przez Bulinę... tak się zastanawiam od dwóch dni... czy tam nie ląduje cała sół z gminy :-) Wszędzie biało... a tam droga czarna :-D

    I jeszcze raz powtórzę... bo nie czytasz. Chodzi mi o sytuację, kiedy opady się unormowały, a nic się nie poprawia. Zresztą jak jesteś z Krakowa (zgodnie z nickiem) to nie zrozumiesz. Jak to mawiają "syty głodnego nie zrozumie" ;-)

    4 Cytuj
  • Janek Sal 15 gru 2022

    jasko kraków to moj nick na wszystkich forach i zlotach Motocyklowych odkąd zacząłem przygode z motocyklem tak mnie zwą i tak sie określam również w moim mieście Myślenice a ze syty to Łopatuje 3 razy dziennie obejscie wokół swojego domu własnie w Myslenicach - nie mam pretensji że Ujejskiego jest nieodsnieżona . Rozumię że pomimo unormowania się sytuacji nie jestem pępkiem świata i czekam cierpliwie az sie poprawi w międzyczasie odśnieżając przed domem ulice

    4 6 Cytuj
  • 16 gru 2022

    Z własnych obserwacji napiszę, że ulice nad rynkiem są niestety od kilku lat pomijane. Na ul. Wybickiego, Sikorskiego, Dąbrowskiego pługów i piaskarek próżno wypatrywać. Breja i lodowisko, zarówno na drodze jak i chodnikach. Rozumiem, że nie dadzą rady odśnieżać wszędzie, ale rynek i okolice dolnego jakoś przeważnie są ogarnięte, odśnieżarki jeżdżą tam co 2 dni, a w niektórych częściach miasta nie ma ich w ogóle. :(

    9 1 Cytuj
  • 16 gru 2022

    Teraz pięknie zamarzło... to już będzie nie do ruszenia / ale nie długo bo idzie odwliż.
    Dobrze, że mam 4x4 ... bo bym szału dostał odwożąc dzieciaki do szkoły... Jednak nie wszyscy mają i męczą się...

    6 2 Cytuj
  • 17 gru 2022

    Wszystkim kochającym tę porę roku proponuję nacieszyć oko widokiem za oknami, gdyż po wekeendzie ten obraz zacznie się drastycznie zmieniać ma bardziej jesienny. Do świąt śnieżek utrzyma się jedynie tam, gdzie będą jego zwały.
    Btw. Poziom odśnieżenia miasta jest 👎👎👎 i liczę na jak najszybszy zanik tej pory roku z naszej scenerii.

    10 1 Cytuj
  • 17 gru 2022

    Jak można doprowadzić do tego by tak było zasniezone centrum miasta? Parkingi koszmar , ulica Kościuszki koszmar , spycharka całe parkingi zasniezyla! Czy to taki koszt duży dla miasta by zamówić wywrotke I pozbierać śnieg? Uczcie się od Mszany dolnej , mniejsza mieścina A parkingi super! Panie burmistrz choinka na rynku to za mało, trzrba zadbać o parkingi

    21 Cytuj
  • 17 gru 2022

    No jak widać...problem. Zwlaszcza jak opady ustaja przez cały dzień jest czas aby trochę ogarnąć temat. Ja się cieszę mając 4x4, fajna zabawa ale nie zazdroszczę innym... jak się męczą w tej brei i wygląda to słabiutko dla miasta. Ale ewidentnie ktoś czeka ...do środy gdy nadejdzie odwilż...

    5 4 Cytuj
  • 17 gru 2022

    Na ulicach dwa auta nie mogą się wyminąć, chodnik zaśnieżone, ale choinka się świeci i selfie na FB jest

    19 Cytuj
  • 17 gru 2022

    Najgorsze jest to, że od lat nic się nie zmienia, nie pamiętam jakie firmy były w poprzednich latach, ale efekt ten sam - śnieg z ulicy na chodnikach, przejść się nie da, zabić się idzie, ślisko jak cholera, w kilku częściach miasta pługi i piaskarki w ogóle nie jeżdżą... Ale choineczka na rynku oświetlona, tam już elegancko odśnieżane, posypane.

    15 1 Cytuj
  • 17 gru 2022

    Dlaczego URZĄD MIASTA J.SZLACHETKI pobiera opłaty za parkowanie w zaspie ?

    20 1 Cytuj
  • 17 gru 2022
    Zuza00 napisał/a:

    Najgorsze jest to, że od lat nic się nie zmienia, nie pamiętam jakie firmy były w poprzednich latach, ale efekt ten sam - śnieg z ulicy na chodnikach, przejść się nie da, zabić się idzie, ślisko jak cholera, w kilku częściach miasta pługi i piaskarki w ogóle nie jeżdżą... Ale choineczka na rynku oświetlona, tam już elegancko odśnieżane, posypane.

    Chodzi o to żeby nie odśnieżać. Zarabiasz kiedy sprzęt nie wyjeżdża. Chyba że zmienili umowy z firmami... ale raczej nie 😃

    9 Cytuj
  • 17 gru 2022

    Jeśli ludzi do roboty nie ma to zobowiązać tych co to skorzystali z umorzenia podatku, mieszkania socjalnego czy umorzenia długu. Niechaj się przyczynią społeczności.

    7 1 Cytuj
  • 17 gru 2022
    MVVM napisał/a:

    Chodzi o to żeby nie odśnieżać. Zarabiasz kiedy sprzęt nie wyjeżdża. Chyba że zmienili umowy z firmami... ale raczej nie 😃

    Widocznie firma czeka aż mieszkańcy sami wezmą się za łopaty, potem odwilż i byle do wiosny, ale hajs się zgadza to najważniejsze... :)

    10 Cytuj
  • 18 gru 2022

    Szkoda, że nie ma żadnego odzewu ze strony Gminy czy Starostwa. Na pewno czytają te "peany pochwalne" pod swoim adresem.

    10 3 Cytuj
  • 18 gru 2022
    MVVM napisał/a:

    Chodzi o to żeby nie odśnieżać. Zarabiasz kiedy sprzęt nie wyjeżdża. Chyba że zmienili umowy z firmami... ale raczej nie 😃

    W sumie racja...nie pomyślałem;-)

    4 Cytuj
  • 23 gru 2022

    Ale jest masakra teraz jak puściło... ale zniknie pewnie do weekendu...

    1 Cytuj
  • 23 gru 2022

    Zacytuję : "Sorry, taki mamy klimat"

    2 Cytuj
  • 23 gru 2022

    Niech urzędnicy razem z tym wezmą łopaty i odsieżniają. Komunię umie przyjmować i jak się to ma do chrześcijaństwa. Hipokryta do kwadratu. Mało tego. Jak wychowuje swojego syna. Nikt w przedszkolu nie daje mu rady bo wiecie co mówi ten gówniarz:" mój tata jest burmistrzem i co mi zrobicie" To są fakty.

    8 1 Cytuj
  • 23 gru 2022

    I proszę po temacie.... natura wyręczyła urzędnika... temat można zamknąć...do kolejnych opadów....

    2 Cytuj

Odpowiedz