Forum » Myślenice

Zastał gminę murowaną, zostawi drewnianą...

  • 24 sty 2023

    Ale rozumiem tearaz jak likwidują to jest OK?
    Teraz to .... "boleję".
    A wcześniej to co - krew zalewała?

    Tak jest ze wszystkim...
    PIS kradnie....eee Panie, ale jak PO kradło?
    LUDZIE CO Z WAMI! Naprawdę tak macie wszystko w d....ie

    9 Cytuj
  • 24 sty 2023

    Za PO... to jeszcze mogłeś coś próbować robić, gdzieś się odwołać, powalczyć, a teraz?
    Teraz decyzje są ABSOLUTNE i nie zmienne, Z DNIA NA DZIEN!
    Bo wódz wie co jest dobre dla ludu najlepiej...

    To ty takie głupoty napisałeś, moja córka chodziła tam do szkoły (ZSTiR) i dobrze pamiętam jak było, ogłosili nagle likwidacje, nie liczyli się z dziećmi, z rodzicami , opiniami z kuratorium bo dla nich była ważna tylko kasa. Dlatego współczuję wszystkim rodzicom pokrzywdzonym teraz przez likwidację przedszkola i walczcie, przekonajcie radnych bo przecież Szlachetka nie decyduje o likwidacji sam, szukajcie sponsora który chociaż częściowi sfinansował by niezbędne przeróbki budynku. Nie siedźcie przy komputerach tylko idźcie na sesję aby zobaczyli ile was jest bo na spotkaniu w przedszkolu nie widać was dużo. jak to mówią w kupie siła

    7 4 Cytuj
  • 24 sty 2023

    Wiesz co... nie znam szczegółów ale ZSTiR ... swoją opinię na jej temat mam.

    A tu sobie poczytaj:
    https://gazeta.myslenice.pl/zarzadu-powiatu-o-likwidacji-szkoly-w-dobczycach

    6. Analizując wyniki matur w roku szkolnym 2010/2011, w województwie małopolskim, Powiat Myślenicki jest na 18 miejscu. Średnia zdawalność matur w Zespole Szkół Technicznych i Rolniczych w Dobczycach kształtuje się na poziomie 28%, zaś średnia zdawalność matur w Zespole Szkół w Dobczycach, w której uczniowie ZSTiR kontynuowaliby naukę, jest na poziomie 70%.

    Pozdrawiam i trę kolanami na MONDROM odpowiedź.

    8 Cytuj
  • 24 sty 2023

    Jeżeli była zła zdawalność matur to chyba nie jest całkowita wina szkoły tylko dyrektora i nauczycieli i chyba trzeba byłoby zacząć od personalnych posunięć a nie od likwidacji całej szkoły. Poza tym wszystkie kierunki ZSTiR to były klasy technikum w których uczniowie mieli bardzo dobre wyniki w egzaminach zawodowych a wyniki matur w ZS były "napompowane" przez licea które tam były. Koszty modernizacji które były w tym artykule podane też były "napompowane" . Poza tym można było szkołę "wygasić" czyli pozwolić wszystkim uczniom dokończyć szkołę tam a nie skazywać uczniów na stres i na poniewierkę. Przecież tą szkołę wybrali. Ale dla ciebie likwidacja dużego zespołu szkół jest pikuś w porównaniu z likwidacją małego przedszkola bo tamta likwidacja była za PO
    Nie pozdrawiam bo jestem Adam i z h....mi nie gadam.

    1 9 Cytuj
  • 24 sty 2023

    Przepraszam powinno być z ch....mi nie gadam

    8 Cytuj
  • 24 sty 2023
    Adamos napisał/a:

    Nie mam za co przepraszać bo tylko przypomniałem prawdę o działaniach rządu PO PSL, które dużo więcej szkół zlikwidowało nie litując się nad dziećmi, rodzicami. Mówię prawdę że jestem przeciwny takim likwidacjom. A likwidacja ZSTiR Dobczyce to już było pokazówką arogancji władzy, jak młodzież przyszła pod starostwo z petycjami o cofnięcie decyzji to radni śmiali się z tego i pstrykali fotki z okien. Taka jest prawda

    A no właśnie...... Skoro PO tak robiło to jesteśmy usprawiedliwieni......... Paranoja jakaś...........

    8 Cytuj
  • 24 sty 2023
    Adamos napisał/a:

    Jeżeli była zła zdawalność matur to chyba nie jest całkowita wina szkoły tylko dyrektora i nauczycieli i chyba trzeba byłoby zacząć od personalnych posunięć a nie od likwidacji całej szkoły. Poza tym wszystkie kierunki ZSTiR to były klasy technikum w których uczniowie mieli bardzo dobre wyniki w egzaminach zawodowych a wyniki matur w ZS były "napompowane" przez licea które tam były. Koszty modernizacji które były w tym artykule podane też były "napompowane" . Poza tym można było szkołę "wygasić" czyli pozwolić wszystkim uczniom dokończyć szkołę tam a nie skazywać uczniów na stres i na poniewierkę. Przecież tą szkołę wybrali. Ale dla ciebie likwidacja dużego zespołu szkół jest pikuś w porównaniu z likwidacją małego przedszkola bo tamta likwidacja była za PO
    Nie pozdrawiam bo jestem Adam i z h....mi nie gadam.

    Nie obraź się... wiem jaki to był poziom tej szkoły. Nie piję do Twojej córki, bo są ludzie zdonli co szkoła nie jest przeszkodą, a wręcz przeszkadza. Ale chyba uczepiłeś się słabego tematu takie moje zdanie.

    Jakoś ostatniego zdania nie rozumiem Twojego, ale w sumie nic nie rozumiem co piszesz, więc nie ma to znaczenia.

    8 Cytuj
  • 24 sty 2023
    t-34 napisał/a:

    A no właśnie...... Skoro PO tak robiło to jesteśmy usprawiedliwieni......... Paranoja jakaś...........

    Dokłądnie tak... Słyszę to na okrągło.
    Ważne, aby kradł i broił PIS to jest super! ... magia 500+

    7 Cytuj
  • 25 sty 2023
    t-34 napisał/a:

    Zastanawiam się dlaczego na każdy zarzut wobec PiSu odpowiedź rozpoczyna się mniej więcej tak BO ZA PO TO............ czy to jest jakieś usprawiedliwienie obecnego burdelu na kółkach ?????

    To jest w sumie ciekawe zjawisko: miała być "dobra zmiana" (nie powiedzieli tylko dla kogo), wyszła kontynuacja ("PO też tak robiło"), a w rzeczywistości jest INTENSYFIKACJA (ale tylko patologii).

    Edycja.
    Tego za PO to chyba jednak nie było. "Z powodu bardzo niskiej czułości Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała negatywną opinię o refundacji testów COMBO, mających wykrywać grypę, COVID-19 i wirus RSV. Minister zdrowia Adam Niedzielski odwołał szefa rady, a testy i tak kazał refundować - za 230 mln zł rocznie."

    10 Cytuj
  • 28 sty 2023

    Ciagle ta samą śpiewka. Na ostatniej sesji pseudo rady miejskiej, przy akcji z przedszkolem, b-mistrz zwalał winę za jego stan na Ostrowskiego, Wójtowicza i innych ówczesnych radnych. Minęło by 100 lat, to i tak by zwalali na poprzedników.

    9 Cytuj
  • 29 sty 2023

    Tu też to wkleję, bo jak mawiają mocodawcy naszych rządzących аналогов нет в мире (a już na pewno nie było tego za PO):
    "Jak informowaliśmy w środę (2023-01-25) w Onecie, Ministerstwo Obrony Narodowej zapłaciło telewizji ojca Rydzyka ponad 700 tys. zł za promocję służby wojskowej w jego telewizji. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że TV Trwam praktycznie nie ma widzów w wieku poborowym."

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/o-rydzyk-za-pieniadze-mon-promowal-sluzbe-wojskowa-wsrod-emerytow/8xg0xth

    5 Cytuj
  • 29 sty 2023

    TVN i TVP biorą więcej, bez w stawiennictwa w Niebie.
    To dobra inwestycja, jak , oddanie Lotosu Arabom.
    Arabowie gwarantują surowiec, a Rydzyk, trwanie.

    6 1 Cytuj
  • 29 sty 2023

    Jubileuszowy (30!) Festiwal Kolęd i Pastorałek też został zlikwidowany m.in. poprzez roszady na kierowniczych stanowiskach MOKiSu. BRAWO !
    Do tej pory na Festiwal (było nie było momentami MIĘDZYNARODOWY) zjeżdżały się zespoły z CAŁEJ Polski bynajmniej nie po to, żeby się nakarmić w MOKiSie chlebem ze smalcem po trasie np. Szczecin - Myślenice.
    BRAWO! BRAWO! BRAWO!
    Czekamy na kolejne trafne decyzje. Przyjdzie czas na podsumowanie kadencji.

    13 Cytuj
  • 29 sty 2023

    A w Zakopanem... zapomnieli sobie o WOŚP :-)))) ... dobrze, że o Sylwestrze sobie nie zapomnieli ;-)

    https://wiadomosci.onet.pl/krakow/trudna-relacja-wosp-z-zakopanem-dlaczego-orkiestra-nie-bawi-sie-pod-tatrami/l2dwbgv

    7 2 Cytuj
  • 29 sty 2023

    Nie będzie niczego:)

    4 2 Cytuj
  • 29 sty 2023
    marko napisał/a:

    A w Zakopanem... zapomnieli sobie o WOŚP :-)))) ... dobrze, że o Sylwestrze sobie nie zapomnieli ;-)

    https://wiadomosci.onet.pl/krakow/trudna-relacja-wosp-z-zakopanem-dlaczego-orkiestra-nie-bawi-sie-pod-tatrami/l2dwbgv

    Mam wrażenie, że mieszkańcy Zakopanego mają coś z oczami i potrzebują grupowej porady okulisty.
    "[...] władze Zakopanego przekonują, że do Owsiaka nie są negatywnie nastawieni. — To przeoczenie, zorganizujemy jakiś koncert za rok — mówi Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz miasta pod Giewontem.'

    W ciągu ostatnich 23 lat koncert odbył się raz w 2012 roku. To "przeoczenie" przeszło chyba w stan chroniczny.

    6 2 Cytuj
  • 30 sty 2023
    marko napisał/a:

    A w Zakopanem... zapomnieli sobie o WOŚP :-)))) ... dobrze, że o Sylwestrze sobie nie zapomnieli ;-)

    https://wiadomosci.onet.pl/krakow/trudna-relacja-wosp-z-zakopanem-dlaczego-orkiestra-nie-bawi-sie-pod-tatrami/l2dwbgv

    Trochę nie na temat, ale muszem: Zakopane pokazuje to już kilka publikacji i spostrzeżeń, że Zakopane zdziadziało. Poza Górami, nie ma tam nic, kompletnie nic dla normalnego człowieka. Jak to mówią i piszą: "splendor". Dotyczy to ludzi Podhala i turystów tam przybywających. Nie chcę oceniać ludzi, ale kto tam się pojawia celem sylwestra, popicia, wyjścia nad morskie oko po wizycie w maku i duglasie i wiele innych pamiątek, no nie może być traktowany jako "źródło inspiracji". Teraz dołóżmy sobie trochę tej polskiej wszechwiedzącej szlachty, która wzbogaciła się własnie w ostatnim czasie na wałach z dotacjami covidowymi, trochę budowlani i śląska... masz. Nie lubią Owsiaka, przed kapłanem klękają i co wieczór walą do sąsiadki z kiełbaską i whisky w ręku i życie się toczy. Tipsy, sztuczne rzęsy i latorośl bez kontroli. Schodzą po 60 tce na miażdżyce, zawał lub wylew w przekonaniu że osiągnęli sukces życiowy. Chwała im za to, ale w społecznym wymiarze są splendorem. Sam jeździłem regularnie, i bywało raz w miesiącu, na krupówkach byłem 2x w życiu, nie twierdzę, żem zajebisty, ale wydaje mi się, że wiem po co tam jadę. Obecnie ta proporcja jest grubo zakrzywiona. Do tego człowiek Podhala, skrzywiony pieniądzem, już nawet tradycje i kulturę ma grubo przeliczoną. Oni wiedzą, zawsze że są do tyłu ze wszystkim. Maja w d. inflacje, powyżej Nowego Targu jest inny monetaryzm "skubiszyzm", gdzie ceny nic nie mają wspólnego z realiami rynkowymi. Jak oceniać takich ludzi? tylko złotymi. Tych ludzi nie tknęła edukacja, co na pewno to rachunkowość w podstawowym wymiarze. Cała reszta, jak Bóg pozwoli, Klecha przy ambonie po spowiedzi wybaczy, trochę bimbru i cwaniactwa, ale wszystko w imię Kościoła (celowo nie piszę o Bogu) i patriotyzmu Podhalańskiego, czyli takim Polak jak zapłacisz. Lata temu co się mówiło o Górach? wydarzenia sportowe, górskie wyprawy dla każdego, miejsce spotkań kultury, tradycji i o niepowtarzalności tego regionu i można tak wymieniać, teraz? sylwester, martyniuk, PIS liczba interwencji na krupówkach i incydenty pijanych turystów - tak w skrócie. Reasumująć, jedna grupa w efekcie rozdawnictwa dostaje kasę od PIS, druga grupa zarabia dzieki rozdawnictwu PIS. PIS nie znosi WOŚPu i Owsiaka czyli Podhale również. Owsiak nie ma czego żałować, a wośp będzie bez tej elity Polski.

    12 2 Cytuj
  • 30 sty 2023

    Słyszałem że szefowa Polska Press - Dorota Kania, nakazała dziennikarzom podległych periodyków unikanie tematu Wielkiej Orkiestry.
    Tym bardziej szacun dla Pani K. Hołuj (kompletnie politycznie jesteśmy na dwóch biegunach), gdyż widzę że na internetowym serwisie Dziennika Polskiego widzę relację z finału w Myślenicach.

    13 4 Cytuj
  • 30 sty 2023
    irussus napisał/a:

    Trochę nie na temat, ale muszem: (.....) Reasumująć, jedna grupa w efekcie rozdawnictwa dostaje kasę od PIS, druga grupa zarabia dzieki rozdawnictwu PIS. PIS nie znosi WOŚPu i Owsiaka czyli Podhale również. Owsiak nie ma czego żałować, a wośp będzie bez tej elity Polski.

    Długawo fakt, ale w punkt całość wraz w z podsumowaniem :-)

    7 1 Cytuj
  • 30 sty 2023

    Ale tytuł tego wpisu z dupy wzięty. Chętnie posłucham autora co do opowieści o np Raciechowicach które trzeba było wyciągać za uszy po POprzednikach bo całość poszłaby pod młotek z powodu pożyczek urzędniczych (!) w PARABANKACH (!!!). W głowie sięnie mieści co tam się odprawiało. W necie są dziwne ślady szkoleń ....w innym wątku na M-I podałem z linkami. Jak trwoga to do PiS, do Orlenu, może kto inny długi spłaci
    https://miasto-info.pl/myslenice/13078,raciechowice-na-skraju-bankructwa-licza-na-wsparcie-prezesa-orlenu-sasiednich-gmin-i-rzadu.html
    i tu
    https://miasto-info.pl/myslenice/25726,pis-odcina-sie-od-wojta-raciechowic-waclaw-zarski-nie-spelnia-pokladanych-w-nim-nadziei.html
    w szczególności polecam wątek
    bardzo ciekawym wątkiem jest "Magellan" polecam pójść tym tropem https://bip.krakow.rio.gov.pl/?p=document&action=show&id=4866&bar_id=4987

    wtedy będzie można się odnieść do tytułu co po kim z drewna zostało a mało brakło do garstki popiołu po tym drewnie. W wielu miejscach POprzednicy zostawili taki syf, że zamiast iść do przodu trzeba było 2-3 lata zastanawiać się co z tym porozrzucanym gnojem zrobić?

    1 12 Cytuj
  • Janek Sal 30 sty 2023

    gnój sie przenicował i trwa w większej kupie- ale kupa smierdzi , kupy nikt nie ruszy

    6 1 Cytuj
  • 30 sty 2023

    Vivuś ale tak konkretnie to gdzie ten syf był ???

    6 1 Cytuj
  • 30 sty 2023

    Szanowny Vivaldi, autor wątku w pierwszym wpisie spozycjonował co i kogo ma na myśli i m.in. za co. Nie chodziło o Raciechowice, tylko Myślenice i to co się w Myślenicach odwala za czasów obecnej władzy. Możesz otworzyć wątek o Raciechowicach. Chętnie się wtedy odniosę. Uwaga: w odróżnieniu - obiektywnie. Pozdrawiam.

    7 Cytuj

Odpowiedz