Forum » Myślenice

Przedszkole na Zarabiu

  • 22 lut 2023
    Obywatel C napisał/a:

    Początkowo była troska. Chyba. Teraz jakoś tak się stało, że teraz to najlepsi kumple. I jakoś pomysł ratowania się wyczerpał.

    Tamci z biura PO przy starostwie na drogowców, też dobre cwanoaczki. Zamieszał, naoboecywali, newsa politycznego nagrali i koniec, cisza. Teraz następny temat gdzieś w Polsce.

    8 15 Cytuj
  • 26 lut 2023

    Podobno że mają na najbliższej tfu... radzie miejskiej przegłosować to zamknięcie. Póki co Likwidator nie rekrutuje nowych dzieci na przyszły rok. Ciekawe którego radnego/ radną "kupili", żeby zagłosować inaczej niż ostatnio. Jak jeszcze na sesję przyjdzie pan pożal się Boże Bronisław, w obronie Likwidatora, to będzie dopiero cyrk. Ale coś mi się zdaje że ta persona jest do tego zdolna.

    16 4 Cytuj
  • 26 lut 2023
    Obywatel C napisał/a:

    Podobno że mają na najbliższej tfu... radzie miejskiej przegłosować to zamknięcie. Póki co Likwidator nie rekrutuje nowych dzieci na przyszły rok. Ciekawe którego radnego/ radną "kupili", żeby zagłosować inaczej niż ostatnio. Jak jeszcze na sesję przyjdzie pan pożal się Boże Bronisław, w obronie Likwidatora, to będzie dopiero cyrk. Ale coś mi się zdaje że ta persona jest do tego zdolna.

    A ty byś chciał mieć przedszkole za ogrodzeniem?
    Czyni dobro-dla siebie.

    5 7 Cytuj
  • 27 lut 2023

    Prawda jest taka, że działkę pod przedszkolem trzeba szybko sprzedać, żeby ratować SP4, której bez remontu grozi zamknięcie. Jutrzejszy wniosek, to tylko formalność i znajdzie się nagle radny, który zagłosuje za likwidacją przedszkola. Sprawa jest o tyle bulwersująca, gdyż ktoś z góry kładzie duży nacisk, aby szybko pozbyć się placówki. Co ciekawe, kontrola sanepidu i kuratorium były dla przedszkola korzystne i nie wykazały uchybień. Zaznaczyć należy również, że zdecydowana większość zarzutów wynikających z przepisów PPOŻ, nie dotyczy tego konkretnego przedszkola, tylko nowo budowanych placówek. Zresztą bezpodstawne jest również wstrzymanie nowego naboru dzieci do przedszkola. Na 36 miejsc ogłoszono tylko 20. Są to tylko aktualnie uczęszczające dzieci. Zrobiono to przede wszystkim, żeby wykazać, ze przedszkole to jest niepotrzebne, nie ma pełnego składu dzieci, a rodzice nie chcą posyłać swoich pociech. Dodatkowo nie ma sensu utrzymywać tak licznego personelu.

    16 2 Cytuj
  • 27 lut 2023

    Wygląda na to, że burmistrzowi bardzo zależy na zamknięciu przedszkola, nawet przysłany przez niego rzeczoznawca wszelkich specjalności w tym "sanitarno-higienicznych" (nawiasem mówiąc, nie miał wstępu na kuchnię przedszkola) , za wszelką cenę, starał się wykazać licznie zachodzące w nim nieprawidłowości). Niestety nijak się to ma do wszelkich protokołów i zaleceń pokontrolnych do jakich dotarłem, w tym sanepidu, Państwowej Straży Pożarnej, kominiarskich i przeglądu urządzeń gazowych. Jedna wielka ściema.

    16 2 Cytuj
  • 27 lut 2023
    rysiek0089 napisał/a:

    Wygląda na to, że burmistrzowi bardzo zależy na zamknięciu przedszkola, nawet przysłany przez niego rzeczoznawca wszelkich specjalności w tym "sanitarno-higienicznych" (nawiasem mówiąc, nie miał wstępu na kuchnię przedszkola) , za wszelką cenę, starał się wykazać licznie zachodzące w nim nieprawidłowości). Niestety nijak się to ma do wszelkich protokołów i zaleceń pokontrolnych do jakich dotarłem, w tym sanepidu, Państwowej Straży Pożarnej, kominiarskich i przeglądu urządzeń gazowych. Jedna wielka ściema.

    A przypomnijcie sobie co było w czasie wyborów ????
    Taki był piękny....... Taki wspaniały .....
    Polak jak zwykle głupi po szkodzie, ciekawe ile głosów padnie na niego i ten cały pisowski grajdołek w kolejnych wyborach ??
    Jak mówiliśmy, że to fatalny wybór to żeście z nas kpili , wyzywali itp. A teraz nagle wielkie ajajaj !!

    22 3 Cytuj
  • 28 lut 2023

    [cytat=t-34] Tylko wskaż na dzień dzisiejszy kogoś w Mce z opozycji na stanowisko burmistrza. Bo przeglądając internet nikogo nie widać żeby coś działał.

    6 6 Cytuj
  • 28 lut 2023

    Ostatnio bardzo zaintrygował mnie artykuł Pana Rozwadowskiego z Gazety Myślenickiej pt. "Już wiadomo komu"(wydanie 7/2023), który podesłał mi mój dobry znajomy. Autor sugeruje w nim, że do przedszkola na Zarabiu będzie uczęszczać jedynie 20 dzieci, co spowodowane jest względami demograficznym. Otóż nie Panie Rozwadowski, my rodzice zdecydowani jesteśmy posłać nasze pociechy, rodzeństwo naszych synów i córek do tego właśnie przedszkola, tylko się nam to uniemożliwia, nielegalnie wstrzymując rekrutację, co jest jedynie w kompetencji kuratorium. Zapewniam, że nasze dzieci wypełniłyby tą brakującą lukę 36 miejsc. Sytuacja ta spowodowałaby zapewne, że dzieci byłyby wożone do dwóch zupełnie innych placówek. Następną sprawą, którą porusza autor artykułu jest nierentowność przedsięwzięcia remontu przedszkola i wskazuje na ogromne koszty, wynoszące blisko 1,5 mln zł. Nie rozumiem skąd redaktor wziął tą kwotę, przecież żaden kosztorys nigdy nie był robiony, prosimy o konkrety. Poza tym, podstawową rzeczą, jaką należałoby zrobić jest wykonanie instalacji hydrantowej, a nie burzenie ścian i poszerzanie klatek schodowych. Większość przepisów PPOŻ w zakresie budownictwa, jak już zresztą pisałem dotyczy nowo budowanych obiektów, a nie konkretnie tego właśnie przedszkola. Nie dajmy się zmanipulować przez puste hasła i slogany i ciągłe wpieranie ciemnoty.

    22 2 Cytuj
  • 28 lut 2023

    Może trzeba zapytać o to jutro (1 marca) o godz. 18:00? Będzie on na spotkaniu w szkole podstawowej na Zarabiu w sprawie programu Czyste Powietrze, ale może się nie "zapowietrzy" jak go zapytamy o przedszkole?

    17 2 Cytuj
  • 28 lut 2023

    Jakby ktoś jeszcze miał złudzenia, że Gazeta Myślenicach jest obiektywna, to czytając powyższe, rozwiewa swoje wątpliwości. Ta cała akcja z przedszkolem to afera, bardzo grubymi nićmi szyta. Myślę i mam nadzieję, że Likwidator na tej kadencji zakończy degradację Myślenic. Szkodnik jakich mało + wspierająca go banda.

    22 3 Cytuj
  • 28 lut 2023
    jarosław_zarabie napisał/a:

    https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/598/rada-miejska-w-myslenicach.htm

    Jeszcze na sanepid szczuje.

    10 Cytuj
  • 28 lut 2023
    ybasiay napisał/a:

    [cytat=t-34] Tylko wskaż na dzień dzisiejszy kogoś w Mce z opozycji na stanowisko burmistrza. Bo przeglądając internet nikogo nie widać żeby coś działał.

    Ostrowski??

    8 4 Cytuj
  • 28 lut 2023
    t-34 napisał/a:

    Ostrowski??

    W Raciechowicach

    4 4 Cytuj
  • 28 lut 2023
    t-34 napisał/a:

    Ostrowski??

    Niech Bóg broni

    5 8 Cytuj
  • 28 lut 2023

    No ciekawa sesja. Jakby tego było mało, p. Burmistrz poszedł na wojnę z Sanepidem i PSP. Dla tych co nie słuchali, poskarżył się do dyr. Wojewódzkiego Sanepidu i Komendanta Wojewódzkiego PSP, że jedni w Myślenicach źle pracują, a drudzy są nierzetelni. A wszystko to dlatego, że nie byli po linii urzędu w sprawie znalezienia haka na przedszkole. Coraz ciekawiej się robi:) Niestety też coraz bardziej przygnębiająco, jak się pomyśli co się w tym mieście, pod tymi rządami dzieje.
    Obiektywnie natomiast trzeba przyznać, że przewodniczący Szczotkowski wyciągnął lekcję z poprzednich działań i dzisiaj nawet, nawet kulturalnie dopuścił do głosu panią wypowiadającą się w obronie przedszkola. Pan przewodniczący dzisiaj odbił się od dna. Brawo też dla panów: Wojtowicza, Cachel i Bisztyga za merytoryczne wypowiedzi. Tak trzeba z tymi "klapkami" urzędowymi rozmawiać!

    24 3 Cytuj
  • Janek Sal 1 mar 2023
    taki_gość napisał/a:

    Niech Bóg broni

    Podaj lepszego

    7 3 Cytuj
  • 1 mar 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    Podaj lepszego

    O to chodzi, że nie ma. Jeden i drugi do odstrzału.

    5 4 Cytuj
  • Janek Sal 1 mar 2023

    to moze obaj niech rządzą -----zawsze wszyscy chcą dobrze ale im nie wychodzi wiec szukajmy takiego co chce zle moze tez mu nie wyjdzie

    6 3 Cytuj
  • 20 kwi 2023

    - i co Mati? Mówiłem, że zamknę to przedszkole, to zamknę i nikt mi w tym nie przeszkodzi.
    - ale Jaro, ja nigdy w to nie wątpiłem. Może to Robi miał obiekcje, ale ja, ja zawsze w Ciebie wierzyłem.
    - co Robi, kto mnie tu obgaduje?
    - nic, nic, Mati coś tam mamrocze.
    - jak to się mówi grosz do grosza i będzie kokosza:)
    - chyba działką do działki i będą..... hmmm..... hmmm....
    - dwie działki?
    - Jaro, ty rymujesz, jak Mickiewicz, ty nasz wieszczu narodowy, ty nasz skarbie, ty nasz...
    - dobra już dobra. Wolę inną nazwę, kto zgadnie? Kończy się na TOR.
    - tor? tor? Likwidator?
    - ja ci dam Likwidatora. Imperator młody Impertator.

    11 2 Cytuj
  • 20 kwi 2023

    A najpiękniejszy w tym wszystkim jest fakt, że temat przedszkola już się znudził, dyrektorkę wywalili w trosce o wysokie standardy edukacji, a posty grzeją się w temacie odchudzania i kosmetyków.... Czy rodzice wstawili się teraz za dyrektorką czy uwierzą burmisiowi??? No i o co w końcu tam chodzi????

    16 3 Cytuj
  • 21 kwi 2023

    Nie znudził się... ale to jak obecne obrady sejmu... jaki masz wpływ?
    Będzie tak jak ... będą chcieć i tyle.
    Dajcie im władze absolutną na kolejnę kadencje... to dalej tak będzie i nic nie zrobicie.

    Pytasz o co chodzi? O władzę jak zawsze.

    16 3 Cytuj
  • 23 kwi 2023

    Nie ma pieniążków na przedszkole? To może by tak powycinać niepotrzebne latarnie na nowych skrzyżowaniach na osiedlu i oddać na złom, tyle metalu się marnuje, no i może te łapówki za zatwierdzenie projektu byście pisowładze oddali, czy jednak wam się "należy"? Szlachetka ,ty z wielką pompą oddawałeś do użytku te skrzyżowania więc to ty jesteś odpowiedzialny za to złodziejstwo

    15 1 Cytuj
  • 25 kwi 2023

    Przedszkole przedszkolem - a tymczasem z mapy Zarabia zniknęła nam Banderoza...

    5 2 Cytuj
  • mysleniczaninzdziada 25 kwi 2023

    jak to zniknela banderoza?

    4 Cytuj

Odpowiedz