Forum » Myślenice

aktywne spędzanie czasu z dziećmi -pomysły ???

 • 3 sie 2011

  Macie może jakieś oryginalne pomysły na spędzanie czasu z dzieciarnią w słoneczne jak i deszczowe dni ?? Może pomińmy aktywność typu plac zabaw , basen , spacery.
  Co mogą zaoferować naszym milusińskim Myślenice ??? Jakieś pomysły ??

  2 Cytuj
 • 4 sie 2011

  Najlepiej iść na Zarabie. Jest tam park, więc można spacerować całymi godzinami, plac zabaw, mini golf, odkryty basen, namiastka skateparku, boisko do siatkówki plażowej i boisko do kosza. Tyle, że zeszłoroczna powódź zniszczyła plac zabaw i boiska i nie mam pojęcia czy zdążyli już to naprawić, bo od 2 miesięcy mieszkam na drugim końcu Polski, więc nie mam jak tego sprawdzić i ocenić.

  1 Cytuj
 • 4 sie 2011

  Super zabawa jest na strzelnicy. Wiem, bo sama byłam i widziałam dzieciaki strzelające z małej broni do tarczy. Tylko to zależy w jakim wieku są pociechy. Plac zabaw na Zarabiu jest już odbudowany, można też iść koło Steka, tam jest boisko. Pojeździć na rolkach, czy pograć w piłkę. Jak nie, to w ładny dzień wziąć kocyk, iść nad wodę, poczytać im książkę albo poopowiadać o historii Myślenic (może szukając informacji sama byś się dowiedziała czegoś ciekawego ;)

  3 4 Cytuj
 • 4 sie 2011

  Mam ten sam problem - więc wczoraj wybrałam się z dzieciakami na Zarabie, mając nadzieję że wybawią się na małpim gaju. Doszliśmy i ... postanowiliśmy się wrócić.
  To miejsce STRASZY, smród, błoto, część sprzętów brak???, zero zieleńców. A gdzie rewitalizacja? Przecież jest środek lata!

  Albo poczekamy do następnego lata :/
  Albo lepiej zainwestować na własnym ogrodzie w urządzenia dla dzieci.

  5 1 Cytuj
 • 4 sie 2011

  W parku przyrody jest park linowy, huśtawki i piaskownica... ;)

  2 Cytuj
 • 4 sie 2011

  YYyy... Przepraszam... w Parku Przygody! :)

  1 Cytuj
 • 4 sie 2011

  Prawda jest taka, że w Myślenicach nie ma porządnie utrzymanego placu zabaw. Niby są jakieś w miarę sprzęty - ale nawierzchnie już są skandaliczne.
  Prym w tym wiedzie potworny plac zabaw przy Ogrodowej.
  Kurz, ubytki trawy, kałuże i błoto zaraz pod zjeżdzalniami, wybulony asfalt, śmieci.....
  Z jednej strony bawią się małe dzieci a z drugiej nastolatki grają agresywnie w piłkę i palą fajki.

  1 1 Cytuj
 • 4 sie 2011

  Ja z moimi dzieciaczkami często chodzę do lasu.Świetna wyprawa,zabieram atlas grzybów i napotkane grzyby,sprawdzmy w atlasie,oglądamy.Jest fajnie,poza tym różne zwierzątka można spotkać,bawimy się w chowanego i jakoś czas leci.Gorzej jak pada,pozostaje zabawa w domu.Pozdrawiam wszystkie mamy i dzieciaczki:)

  3 Cytuj
 • 4 sie 2011

  Jest także ogólnodostępny mały plac zabaw przy szpitalu ...

  Cytuj
 • 5 sie 2011

  nad Rabę ale bardziej w dziewicze okolice dolnego jazu i wałów na dolnym przedmieściu , czysta natura , w tym roku widziałem bociana czarnego , spokój , cisza , nie tak jak na górnym jazie gdzie jest plac budowy.
  albo na wieś w okolice Lipnika pochodzić po lesie lub pomóc rolnikom w żniwach albo w nadchodzących wykopkach - dla dziecka to też może być ciekawa zabawa , dla dorosłych ciężka praca.

  1 1 Cytuj
 • 5 sie 2011

  Chodziło mi o dzieciaczki w wieku 5 i 7 lat - tak, że raczej strzelnica odpada :-/ Jak jest pogoda to się zajęcie znajdzie - gorzej jak pada i co wtedy ?? bo ileż można koczować w domu :( Próbowałam wejść na stronę Domu Greckiego ( bo tam w swoim czasie były jakieś zajęcia z ceramiki ? dla dzieci ) i na stronę MOKiS ale wyświetla mi się jakiś błąd :-/
  Wracając do placów zabaw to troszkę ich jest i nie można narzekać - bardzo fajny jest na nowym Osiedlu ( koło żłobka ), przy Steku czy na Starym Osiedlu , ale place też się nudzą :( Kina brak żeby w deszczowy dzionek zabrac dzieciarnię na film, a nie ciągnąć do Krakowa !

  Cytuj
 • 6 sie 2011

  kiedy pada deszcz to np. można z dziećmi coś ugotować np pizza to potrawa gdzie każde dziecko może zadziałać samo

  Cytuj
 • 6 sie 2011

  Polecam zajęcia w MOKISIE. Nie wiem, jak w tym roku, ale w poprzednich latach było mnóstwo zajęć dla małych i średnich dzieciaków: malowanie na jedwabiu i szkle, lepienie z gliny, zajęcia w galerii. I oczywiście basen. Można się dogadać z instruktorami i umawiać na zajęcia zorganizowane, albo pójść samemu. W czasie wakacji są promocyjne ceny.

  Cytuj
 • 9 sie 2011

  Witajcie, ja mieszkam na wsi moje dzieciaki mają mnóstwo przestrzeni biegają z psem po łące, zbierają kwiatki, łapią muszki ;) i robaki (fuuj) zwłaszcza moja 14 miesięczna córeczka. Mają swoją grządkę w ogródku i skalniak na którym robią co chcą, robimy też wypady na miejskie place zabaw bo ileż można biegać po łące :) a gdy pada to dom zamienia się w sklep, restaurację i oczywiście pracownię malarską, a sprzątania mam ... że masakra. Pozdrawiam

  3 Cytuj

Odpowiedz