Forum » Myślenice

Mandat karny w parku podczas Dni Myślenic

 • Marek 4 sie 2011

  Witam !

  Podczas Dni Myślenic szedłem sobie z niedopitym piwem przez park i zostałem zatrzymany przez prewencje z Krakowa. Otrzymałem mandat karny w wys. 100zł ;/
  Mam takie pytanie:
  czy park na zarabiu bądź w ogóle całe zarabie podczas DM nie jest wyłączone z zakazu picia alkoholu bądź coś w tym stylu? 

  Po drodze minąłem trzy radiowozy i nikt nic mi nie zrobił. Dopiero policja z Krakowa. Tak się zastanawiam bo jeżeli nie było by takiego zakazu to być może policja z Krk o tym nie wiedziała i zatrzymała mnie nie słusznie. Co o ty myślicie??

  7 2 Cytuj
 • 4 sie 2011

  Jeśli nie piłeś, tylko niosłes niedopite piwo a policja nie złapała Cie w trakcie spożywania trzeba było walczyc o mandat 50 zł za usiłowanie picia, czy jakos tak. a co do strefy zwolnionej z picia w trakcie DM to nie wiem.

  7 Cytuj
 • 4 sie 2011

  Chore,żeby za to dawć mandat,na koncercie i przed,większość piła,policja jeździła,widziała i nikt nie reagował.Pewno policjanci z Krakowa uważali inaczej,skoro Cię ukarali.

  7 1 Cytuj
 • 4 sie 2011

  normalnie bandyci z Krakowa ;)

  5 1 Cytuj
 • Marek 4 sie 2011

  szkoda bo 100zł nie moje...
  tak w ogóle to jak to jest z tymi mandatami? Niby trzeba zapłacić do tygodnia ale ja nie dam rady. Więc co teraz dostane wezwanie? Po jakim okresie czasu?

  1 Cytuj
 • 4 sie 2011

  DM tudzież inne uroczystości nie zwalniają od zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych , natomiast zwykle w przy takich okazjach puszcza sie to płazem. Trzeba było nie przyjmować następnie przed Sądem powoływać się na szczególne okolicznosci tj. doniosłośc chwili ( święto miasta itp.) , brak znajdowania się w stanie nietrzeźwości, Sąd mógłby Cię ukarać np. tylko naganą ale to już zależało by od jego uznania.

  Cytuj
 • 4 sie 2011

  tam na mandacie powienieneś mieć pouczenie, jeśli nie zapłacisz nastapi egzekucja w trybie administracyjnym, dodatkowo obarczą Cię kosztami egzekucji.

  3 Cytuj
 • 4 sie 2011

  [quote=gość: Tony Montana] tam na mandacie powienieneś mieć pouczenie, jeśli nie zapłacisz nastapi egzekucja w trybie administracyjnym, dodatkowo obarczą Cię kosztami egzekucji. [/quote]
  Które wynoszą 1.40 nie płać przyjdzie Ci do domu za pół roku

  3 Cytuj
 • 5 sie 2011

  [quote=MARO17] Po drodze minąłem trzy radiowozy i nikt nic mi nie zrobił. Dopiero policja z Krakowa. [/quote]
  Kolego bo taką mamy właśnie POlicję w Myslenicach - lepiej nie widzieć bo po co się narażać, po co tyle pisania i "dodatkowej" roboty ?
  "Inna" Policja dostrzegła złamanie prawa i tak ma działać !

  To samo sie tyczy innych przypadków łamania prawa na terenie miasta - parkowanie, szybka jazda po ulicach, przechodzenie pieszych nie na przejściach, przejazdy przeładowanych TIRów i wanien przez mostki itd, itp.

  5 8 Cytuj
 • Marzena 5 sie 2011

  Idź z tym mandatem do burmistrza.
  W ogródkach można pić piwo, a cały ten teren, podczas DM powinien być traktowany właśnie jak ogródek.
  Chyba, że niosłeś to piwo już po za tym terenem ? Wówczas zostałeś ukarany słusznie.

  4 Cytuj
 • 5 sie 2011

  [quote=Marzena] W ogródkach można pić piwo, [/quote]

  ale nie w parku !
  Jak są DM to już można wszystko ???
  A co to MSWiA daje dyspensę na bezprawie ?!!

  2 7 Cytuj
 • 5 sie 2011

  Ale on napisał że szedł przez park z tym piwem w ręce,a nie że przyłapali go na piciu.To równie dobrze mogliby ukarać osobę która zbiera puszki,bo ma puszkę z niedopitym piwem w ręce ,którą wcześniej podniosła z ziemi.

  1 Cytuj
 • 5 sie 2011

  [quote=MARO17] szkoda bo 100zł nie moje...
  tak w ogóle to jak to jest z tymi mandatami? Niby trzeba zapłacić do tygodnia ale ja nie dam rady. Więc co teraz dostane wezwanie? Po jakim okresie czasu? [/quote]
  ja po 2 latach dostałem wezwanie od komornika do zapłacenia zaleglego mandatu (100zł) wraz z kosztami egzekucyjnymi w wysokości 104.30zł

  1 Cytuj
 • 5 sie 2011

  [quote=gość: Tony Montana] tam na mandacie powienieneś mieć pouczenie, jeśli nie zapłacisz nastapi egzekucja w trybie administracyjnym, dodatkowo obarczą Cię kosztami egzekucji. [/quote]

  STRASZCIE CHLOPAKA ZA GLUPIE 100 ZL.-NIC CI NIE ZROBIĄ-TRZEBA BYŁO W OGÓLE NIE PRZYJMOWAC MANDATU.DO MNIE PO 6 LATACH PRZYSZEDŁ KOMORNIK I UROSŁO MI KARY 60ZŁ-STRASZNE?A MOŻE DO CIEBIE WCALE NIE PRZYJDZIE??

  3 Cytuj
 • 5 sie 2011

  miałem dokładnie taką samą sytuację rok temu, z tym że zatrzymali mnie przy skate parku. Żadne tłumaczenia nie pomogły, musiałem przyjąć mandat. W tym roku się już pilnowałem...

  3 Cytuj
 • Marek 5 sie 2011

  ok w takim razie najwyżej poczekam na to wezwanie do zapłaty ewentualnie wpadnę do Burmistrza he he

  1 4 Cytuj
 • 5 sie 2011

  gdy prawo jest złe (głupie , faszystowskie i biurokratyczne) , policja staje się upierdliwa i zamiast zwalczać prawdziwe przestępstwa , agresję , wandalizm zwalcza picie produktu pochodzącego z chmielu i jęczmienia.
  Główny winowajca ustawodawca i jego władca. W Ciemnym garniturze.

  1 1 Cytuj
 • 5 sie 2011

  Prawo jest takie a nie inne i słusznie zapłacisz zasłużenie niestety ale taka prawda

  2 2 Cytuj
 • 6 sie 2011

  Dla mnie to niech w ogóle walną prawo !!!Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych!!!
  "I ICH SPRZEDAŻ"

  Cytuj
 • 6 sie 2011

  [quote=gość: centrowsiok] MARO17 napisał/a: Po drodze minąłem trzy radiowozy i nikt nic mi nie zrobił. Dopiero policja z Krakowa.
  Kolego bo taką mamy właśnie POlicję w Myslenicach - lepiej nie widzieć bo po co się narażać, po co tyle pisania i "dodatkowej" roboty ?
  "Inna" Policja dostrzegła złamanie prawa i tak ma działać !

  Heh, śmieszne. Zamiast się cieszyć że przymykali oko to jeszcze źle, jakby Policja Myślenicka dawała w tym dniu mandaty to pewnie aż wrzało by tu na forum jacy to są źli i nie dobrzy. Jest święto i każdy to rozumie, jeśli coś nie było prowokacyjne to po co to w taki dzień poruszać, w każdy inny na pewno reakcja by była. Widze że myśleniczanie mają skłonności do narzekania, bo jak policja reaguje to jest źle, jak nie reaguje też jest źle- zastanówcie się co chcecie.

  To samo sie tyczy innych przypadków łamania prawa na terenie miasta - parkowanie, szybka jazda po ulicach, przechodzenie pieszych nie na przejściach, przejazdy przeładowanych TIRów i wanien przez mostki itd, itp. [/quote]

  2 Cytuj
 • 7 sie 2011

  jak nie zaplacisz mandatu to ci i tak ściagną-z podatku jesli wystąpi u ciebie nadpłata:))

  1 Cytuj
 • 7 sie 2011

  nie płać, za 6 miesięcy przyjdzie do ciebie do domu koleś z urzędu skarbowego i będzie chciał żebyś zapłacił - nie płać to Ci odbiorą z zwrotu podatku..

  1 Cytuj
 • 11 sie 2011

  ja dostałam raz mandat od policji na szczęście dało się z miłymi policjantami z Bochni utargować na 100zł jakoś nie było okazji wybrać się na pocztę ze zwykłego lenistwa po jak się nie mylę 6 miesiącach zadzwonił pan powiedział ze jest z Urzędu skarbowego przyszedł po swoje 100 zł a koszty doliczył w wysokości nie przekraczającej 5 zł pamiętam że śmiałam się ze i tak na poczcie za przelew trzeba zapłacic a tok to nawet nie musialam sie fatygować :) dużo straszą jednym slowem a im też po sądach nie opłaca sie chodzić wiec niema sie co bać w dodatku przy takich kwotach :) pozdrawiam

  Cytuj

Odpowiedz