Forum » Myślenice

Jarosław $zlachetka (vel Jaro) w aferze mailowej!!!

  • burzumsquat666@wp.pl 11 lip 2023

    Czy w Myślenicach powinien powstać pomnik tłustych kotów? Moim zdaniem tak - ku przestrodze następnych pokoleń: niech wszyscy pamiętają jakie instynkty mogą się zbudzić w ratowniku basenowym, czy w nauczycielce plastyki, kiedy ktoś zaoferuje im hajs z publicznej kasy...

    20 Cytuj
  • 11 lip 2023
    Pablo napisał/a:

    Ja tam nikogo nie bronię, a nawet potępiam,..................................
    .........................................................................
    .................................
    Nam wszystkim życzę mądrych wyborów w nadchodzącym czasie. :-)

    No pojechałeś po całości... z długością tego manifestu.
    Niby nie jesteś za nikim... ale punkciki PIS zbiera :-)
    Nie chce mi się komentować tego wszystkiego... bo znowu będzie taki wielki post.

    Chciałbym tylko zauważyć, że PIS czeka, aż się pali... a potem rzuca tam wszystkie siły, środki, kasę co się da w celu gaszenia - takie kompletnie bezsensowne podejście. Tak było z COVID, z uchodźcami, ze zbożem, z węglem... z każdym tematem!
    Jak widzą, że coś może im pogorszyć poparcie... to bez patrzenia na koszty i innych przez weekend ogień!

    Jeżeli chodzi o dzielenie Polaków... to nie PO i PIS.... tylko PIS podzielił Polaków SKUTECZNIE!
    A teraz PO już będąc pod ścianą przeszło również do ataku .. i dobrze. Bo ile można stawiać policzki...

    A już tak reasumując...
    Oczywiście są pozytywy, bo nikt nie robi wszystkiego źle... ale pytanie jaki jest totalny rozrachunek pozytyw - negatywy ...
    Według mnie niestety dużo więcej negatywów, a nacisk na kasę i zyski porażający...

    10 2 Cytuj
  • 11 lip 2023
    Obserwator30 napisał/a:

    Czy w Myślenicach powinien powstać pomnik tłustych kotów? Moim zdaniem tak - ku przestrodze następnych pokoleń: niech wszyscy pamiętają jakie instynkty mogą się zbudzić w ratowniku basenowym, czy w nauczycielce plastyki, kiedy ktoś zaoferuje im hajs z publicznej kasy...

    Jestem ZA!
    Nawe się dorzucę do składki.
    Już widzę ten pomnik... takie stojące wielki kotki :-) - dzieci będą zachwycone!

    I świetna lokalizacja byłoby rondo przy Shellu.

    10 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 11 lip 2023
    marko napisał/a:

    Jestem ZA!
    Nawe się dorzucę do składki.
    Już widzę ten pomnik... takie stojące wielki kotki :-) - dzieci będą zachwycone!

    I świetna lokalizacja byłoby rondo przy Shellu.

    Trawnik przy Orlenie też by się nadawał do takiego pomnika. Do tego widziałbym kocie łapy z mosiądzu przyklejone do ratusza, Wędzonki, Orlenu, szkoły w Czechówce, czy urzędu gminy Pcim. Do niektórych nagrobków też. Można by nawet gry terenowe organizować...

    Epoka Tłustych Kotów (ETK) - jako ważny (choć niechlubny) epizod z najnowszej historii Myślenic - powinna zostać dokładnie zbadana i opisana. Tu widzę zadanie dla Muzeum Niepodległości. To są rzeczy, którymi powinni zajmować się prawdziwi historycy, a nie bieganie z patykiem na Zarabiu, jak to robi pewien pajac z doktoratem.

    19 Cytuj
  • 12 lip 2023
    Obserwator30 napisał/a:

    Trawnik przy Orlenie też by się nadawał do takiego pomnika. Do tego widziałbym kocie łapy z mosiądzu przyklejone do ratusza, Wędzonki, Orlenu, szkoły w Czechówce, czy urzędu gminy Pcim. Do niektórych nagrobków też. Można by nawet gry terenowe organizować...

    Dobra .... przebiłeś mój pomysł.
    Pełna zgoda :-) ! - leci mój like!

    13 Cytuj
  • Janek Sal 13 lip 2023
    Pablo napisał/a:

    Ja tam nikogo nie bronię, a nawet potępiam, bo w kompetencje nauczyciela WF czy Pani od plastyki w szeregach zarządu spółek związanych z kopalniami czy energetyką (paliwa kopalniane) to ja, zresztą jak większość rozsądnych ludzi, po prostu nie wierzę....
    ale... popatrzymy na całość tych rządów, a nie tylko na wybrane zagadnienia, które naszego terenu dotyczą.
    Gdybym był na miejscu Pana Obajtka to zrobiłbym dokładnie tak jak to zrobił On. Znam ludzi i mam do nich zaufanie, to bym ich poobsadzał tam gdzie się tylko da, bo miałbym pewność, że będą działać zgodnie z tym, co wspólnie nami kieruje i działają tak jak powinni i zgodnie z moją wizją celu. Nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń. Tak działa każdy normalnie i racjonalnie myślący menadżer.

    Nie podoba mi się tylko to, że są to ludzie w mojej opinii totalnie nie kompetentni - ale może się mylę. Poczekajmy więc spokojnie na wyniki finansowe i realizację celów tych spółek, bo... może się okazać, że za kilka miesięcy w Polsce zostanie znalezione takie źródło ropy naftowej, że Amerykanie zaczną myśleć jak nas podbić i zrobić z nas 50-ty stan USA... ;-)
    Ale do rzeczy. Poniżej małe podsumowanie:

    1. PO to nie jest coś co może być w jakimkolwiek stopniu wiarygodnym następcą po PiS, oni (czyli PO) mieli już swój czas i nic lepiej nie było. Myślę, że nawet gorzej, bo tym razem chociaż rodziny zyskały na tym całym 500+, do którego osobiście mam zastrzeżenia, ale to osobny temat.... Jednak co by nie mówić to nawet Ci co narzekali i w dalszym ciągu narzekają na PiS, to jednak jakoś bardzo chętnie wyciągają rączki po tę kasę... :-) (1:0 dla PiS)

    2. Nie da się przecenić działań PiS w temacie ochrony wschodnich granic, Zwłaszcza granic z Białorusią, Moim zdaniem uratowali nas i Ukrainę przed bałaganem w Polsce, który skutecznie wpłynąłby na to co się stało po wybuchu wojny na Ukrainie. Gdybyśmy mieli u siebie bałagan z nielegalnymi migrantami" to na bank nie tak wyglądałaby nasza pomoc dla uciekinierów z Ukrainy.... (2;0 dla PiS)

    3. Covid-19. Ja jeszcze nie zapomniałem, że to było. Błędów PiS popełnił mnóstwo. Jeszcze więcej pewnie ludzi z PiS na tym zarobiło, ale jednak w jakiś sposób działania rządu pomogły w przetrwaniu wielu podmiotom. Oczywiście, że przekrętów nie brakowało, bo niektórzy nawet tego nie ukrywali, że firmy pracowały - nikt nie wystawiał paragonów (czysta kasa bez podatku), a dotacje rządowe z tarcz kowidowych brali, aż miło.... Niemniej i tak wydaje mi się, że poradzili sobie 100 razy lepiej niż mógłby to zrobić rząd oparty na PO. (3:0 ?)
    W zasadzie to 3:0 powinno być dla Putina, bo to on doprowadził do wyleczenia Europy (a może i nawet całego świata) z Covid-19... niestety zrobił to poprzez rozpętanie piekła wojennego na Ukrainie. :-(

    4. Przekop Mierzeji wiślanej. Genialne posuniecie i uniezależnienie Polskiej żeglugi od widzimisię Rosji. Bezapelacyjnie popieram to działanie. Tego typu inwestycje mimo wielkiej krytyki PO doszły do skutku i moim zdaniem są niepodważalnym sukcesem. (4:0)

    5. Budowa s7 w południowej (naszej) części kraju. Przypomnieć Wam jak długo stało to w miejscu? Teraz się fajnie jeździ przez tunel pod Małym Luboniem? A kto zaprzestał działań z budową tej drogi...no kto? Budowa też poszła sprawnie i inwestycja doprowadzona do końca.... Do tych inwestycji można by dorzucić jeszcze wiele innych, ot chociażby tu w regionie - szpital w Prokocimiu. Idealnie był potrzebny na czas kowida. Nie jedno życie uratował i dalej ratuje.... PO nawet go w planach nie miało. (5:0 dla PiS)

    6. Trafność polityki wobec agresora Rosji. Donek raczej na bank chciał się dogadać z Niemcami i Francją i wspólnie prowadzić politykę klaskania Rosjanom, a ci jakie mieli plany to dopiero teraz widzimy... Niestety ale Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński miał nosa do tego co chcą zrobić Rosjanie w Gruzji, a potem Ukrainie. Tylko nikt go nie słuchał... My też nie umiemy słuchać siebie na wzajem... To widać nawet tutaj na tym forum. Niestety.... :-(

    7. Na tym kończę, bo nie chce mi się dalej mnożyć kolejnych punktów i przykładów.

    Podsumowanie.
    Ani nawet niech Wam do głowy nie przyjdzie, że jestem zwolennikiem czy jakimś aktywistą PiS. Nic z tego. :-)
    Wk****ją mnie jak nie wiem. Prowadzę swoją działalność gospodarczą i tak jak mi podcinają skrzydła to głowa mała... Podatki i ZUS zabijają mi interes. Składka zdrowotna - kto wie o co chodzi to się pewnie tylko uśmiecha pod nosem. A mnie krew zalewa... :-/

    Na 100% PiS nie dostanie mojego głosu w nadchodzących wyborach, bo mam już dość ich nędznej polityki wykańczania małych firm. Ale to nie tylko to, bo mają o wiele więcej na sumieniu.
    Ale PO tym bardziej nie dostanie mojego głosu. Uważam, że Ryzy "zdradził" nas i nasz kraj i w najbardziej potrzebnym momencie, kiedy mógł coś tutaj zmieniać i kształtować to w dobrym kierunku, to jak szczur uciekł do Angeli i udawał, że to "dla Polski". Wierutna bzdura.....
    Do tego nie umiał nawet połknąć żaby i pomóc Polsce w uzyskaniu kasy z UE na KPO, tylko jeszcze to blokował. I teraz ten człowiek ma czelność wrócić do Polski i opowiadać nam głupoty na temat lepszej Polski? Przecież jego jedynym planem na przyszłość jest wywalenie rządu PiS od władzy, a potem się zobaczy... Dla mnie to jednak jest zdecydowanie za mało. Żadnego konkretnego planu. Przepraszam jest jeden - uzależnić nas od Niemców i Rosjan, a na to mojej zgody nigdy nie będzie.
    Nie wiem dla czego ale mnóstwo ludzi jeszcze mu wierzy... tego nie umiem zrozumieć, bo ten gość to powinien zacząć w końcu odpowiadać za to robił i robi obecnie, a do tej pory to raczej działał na szkodę naszego kraju, a nie jego korzyść. I tego zrozumieć nie potrafię, bo to oznacza zdradę. Tak trzeba to nazwać w końcu po imieniu. Tylko nie wiem czemu mnóstwo Polaków mu przyklaskuje, czyżby też zdradzili....? A może po prostu coś się w głowach tym ludziom pomieszało....? No chyba, że oni wszyscy nie są Polakami. To w jakis sposób by tłumaczyło to co robią.
    Teraz pytanie: to co oni w takim razie wszyscy robią u sterów władzy???

    Puenta:
    Jedno jest pewne, że tak jak PO i PiS nas skłóciło pomiędzy sobą to takiego czegoś nawet za komuny nie było. Nie umiem tego zrozumieć, ale wydaje mi się, że jednak wyłączyli nam myślenie, bo niektórzy się tak zachowują, jakby nie mieli kompletnie swojego zdania.
    Liczę jeszcze na przebudzenie polskich polityków i wyłonienie się jakiejś "nowej" grupy politycznej, która będzie jednak w końcu miała na celu dobro nas wszystkich, a nie tylko dobro swoich kieszeni... Czas zmian nadchodzi ! :-)

    Nam wszystkim życzę mądrych wyborów w nadchodzącym czasie. :-)

    ale zes namącił bzdur - zmień dilera

    10 Cytuj
  • 13 lip 2023
    Obserwator30 napisał/a:

    Czy w Myślenicach powinien powstać pomnik tłustych kotów? Moim zdaniem tak - ku przestrodze następnych pokoleń: niech wszyscy pamiętają jakie instynkty mogą się zbudzić w ratowniku basenowym, czy w nauczycielce plastyki, kiedy ktoś zaoferuje im hajs z publicznej kasy...

    Zdecydowanie jestem ZA.
    Jakieś inspiracje, propozycje?
    Jak.powiniem wyglądać pomnik tłustych kotów ?

    13 1 Cytuj
  • 13 lip 2023
    Lukaszz napisał/a:

    Zdecydowanie jestem ZA.
    Jakieś inspiracje, propozycje?
    Jak.powiniem wyglądać pomnik tłustych kotów ?

    Przecież... jest wyżej ;-)))

    7 Cytuj
  • Janek Sal 14 lip 2023

    Ciekawa propozycja z tym pomnikiem - same obcięte ogony we flakonie z brazu .

    Flakon musi byc spory a ogny jak łodygi lub żdzbła uschnietych dawno pachnacych kwiatów ,
    Oczywiscie z dominacją najgrubszego choć niewysokiego kota

    10 Cytuj
  • 14 lip 2023

    Może żłób z odciętymi ryjami???

    15 1 Cytuj
  • burzumsquat666@wp.pl 14 lip 2023

    A może taki pomnik: w wygodnym fotelu siedzi dziadek z Żoliborza, na kolanach trzyma tłustego kota z twarzą "Wójta nic nie mogę", zaś ten na sznurkach trzyma całe stado mniejszych (ale tłustych) kotów z twarzami dobrze nam znanych i "zasłużonych" dobrej zmianie aparatczyków.

    O "zaszczycie" umieszczenia twarzy na tym pomniku powinien zdecydować niezawisły sąd w ramach postępowania karnego.

    Tłusty kot powinien mieć możliwość sprzeciwu, jeśli odda cały swój majątek państwu i będzie do końca życia pracował społecznie.

    Taka moja wizja.

    Zaś w Myślenicach powinien się odbyć trybunał karny na wzór procesów norymberskich. Mamy do czynienia z partią faszystowską.

    20 3 Cytuj
  • 20 lip 2023

    Zgodę na postawienie pomnika w przestrzeni publicznej musi wyrazić Rada Miasta.
    Osoba, która chce postawić pomnik na swojej, prywatnej posesji o uchwałę rady występować nie musi. A gdyby rada – z własnej woli - taką uchwałę podjęła, to byłaby ona nieważna.

    7 Cytuj
  • 21 lip 2023

    Pomnik
    Jarosław łokietek

    Już we współczesnych źródłach występuje z przydomkiem Łokietek (w źródłach obcych w formie niezdrobniałej: Łokieć). Genezę tego przydomka, jako wynikającego z niskiego wzrostu Jarosława, tłumaczy jednak bardzo wcześnie i nie miał nic wspólnego ze wzrostem, tylko pogardliwie opisywał wielkość i potęgę jego państwa w stosunku do przejawianych przez Jarosława ambicji politycznych.

    12 1 Cytuj
  • 29 lip 2023

    a kiedy są wybory wójtów?

    4 1 Cytuj
  • 29 lip 2023
    niewierzacy napisał/a:

    a kiedy są wybory wójtów?

    Dopiero na wiosnę bo sobie pisiory kadencję przedłużyli żeby się wcisnąć w samorządy chociaż jak im wybory do Sejmu nie wyjdą.

    14 1 Cytuj
  • 8 sie 2023
    t-34 napisał/a:

    Dopiero na wiosnę bo sobie pisiory kadencję przedłużyli żeby się wcisnąć w samorządy chociaż jak im wybory do Sejmu nie wyjdą.

    a 15 października co się wybiera?

    3 Cytuj
  • 8 sie 2023
    niewierzacy napisał/a:

    a 15 października co się wybiera?

    Wybory do Sejmu i Senatu....

    3 Cytuj
  • 14 sie 2023

    w tym samym dniu jest plebiscyt? 1. Czy jesteś idiotą? 2. Skąd wziąć kasę na 800+ i inne 3. Jesteś rasistą? 4. Czy mury runą? A kurła o to czy kcem zarabiać w euro już nie pytają? Dranie tfu!

    6 2 Cytuj
  • 14 sie 2023
    niewierzacy napisał/a:

    w tym samym dniu jest plebiscyt? 1. Czy jesteś idiotą? 2. Skąd wziąć kasę na 800+ i inne 3. Jesteś rasistą? 4. Czy mury runą? A kurła o to czy kcem zarabiać w euro już nie pytają? Dranie tfu!

    No jak ty chcesz zarabiać w Euro skoro PiS i Konfederacja chce nas z Unii wyprowadzić ???

    6 Cytuj
  • 14 sie 2023
    t-34 napisał/a:

    No jak ty chcesz zarabiać w Euro skoro PiS i Konfederacja chce nas z Unii wyprowadzić ???

    Naiwnie uważam, że powinni mnie / nas o to właśnie zapytać a nie o pierdoły

    5 Cytuj
  • 15 sie 2023
    niewierzacy napisał/a:

    Naiwnie uważam, że powinni mnie / nas o to właśnie zapytać a nie o pierdoły

    Tu nie chodzi o twoje zdanie, tylko żeby pod płaszczykiem referendum dodatkowo PiS promować....

    8 Cytuj
  • 15 sie 2023

    nie brać kart do referendum , olać . Same wybory ważne i ***** ***

    9 1 Cytuj
  • 15 sie 2023

    Apostata też może głosować?

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 16 sie 2023
    Waldemord napisał/a:

    nie brać kart do referendum , olać . Same wybory ważne i ***** ***

    tez tak zrobie z adnotacją że nie biore karty referendum to powinno byc na arkuszu

    2 Cytuj
  • 16 sie 2023

    Ciekawe kiedy ktoś ujawni dotowanie Fundacji Bylicowej i Miszczakowej. Szczególnie ta pierwsza to ma parcie na kasę straszne.

    7 Cytuj

Odpowiedz