Forum » Myślenice

Chcecie wiedzieć ile mają nasi włodarze?

  • 14 wrz 2011

    Odpowiedź tutaj http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Myslenice/podmiotowe/Oswiadczenia/Wprowadzenie/
    Po lewej stronie : Radni, Burmistrz, Urząd
    Ciekawa lektura:)

    20 5 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Mnie to nie obchodzi. Nie zagląda się komuś do portfela

    6 18 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    A właśnie że sie zagląda! I to powinno być regułą w stosunku do polityków od małych samorządów aż po prezydenta! Ludzie, czy Wy nie rozumiecie że to Wasze podatki składają się na wypłaty urzędników? Zasada jest prosta: jak decydujesz się na stanowisko urzędnicze, każdy obywatel ma prawo wglądu w Twoje finanse. Skoro Ci to nie odpowiada, zajmij się pracą w innym sektorze lub prowadź własną firmę.

    23 3 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Nic dodać nic ująć,jeżeli idę do polityki to znaczy że zgadzam się z tym że będę rozliczany przez wyborców ze wszystkiego .Tylko nasi politycy wymyślili że oświadczenia majątkowe mogą kusić złodzieja co jest kpiną z wyborców-zresztą swój swojego nie skrzywdzi.
    Nikt nikogo nie zmusza więc jeżeli ktoś ma coś do ukrycia nie musi kandydować(łącznie z tym czy kiedyś donosił na innych bo ktoś mający na niego 'kwity"może to wykorzystać)

    13 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Do dwóch ostatnich postów dodam, że urzędnik jest osobą publiczną i reprezentuje społeczeństwo. Dlatego społeczeństwo zgodnie z obowiązującym prawem ma wgląd w ich finanse.

    W tym mechanizmie brakuje mi tylko prostej i skutecznej realizacji procedury odpowiedzialności majątkowej za "celowe" błędy urzędników lub nieodpowiedzialne decyzje.

    13 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Czy ja źle klikam czy faktycznie nie ma oświadczenia burmistrza?

    12 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Czym innym są miesięczne zarobki, czym innym oświadczenie majątkowe :) choć czasem prawda jest jeszcze gdzie indziej ;)

    8 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    Wójtom też się źle nie powodzi. Niektórzy zarabiają więcej niż nasz burmistrz :D

    7 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    Przeczytałam
    Bisztyga, Zalubowski i radny z Poreby

    4 1 Cytuj
  • 26 maj 2013

    Odsyłam do sobotniego numeru Dziennika Polskiego- artykuł o zarobkach włodarzy miasta i gminy, śmiech na sali, chętnie panie Obajtek kupię od pana mieszkanie 70 m za 150 tys bądź 50 m za 100tys. lepszej ceny nigdzie nie znajdę....

    9 2 Cytuj
  • 18 cze 2013

    Brakuje rubryki:
    ,,Bakszysze"

    Cytuj

Odpowiedz