Forum » Myślenice

Potrącenie

  • 19 lis 2011

    To przypadkiem nie było na przejściu na ulicy Słowackiego przed samym zakrętem?? tam gdzie przejście dla pieszych biegnie w kierunku kładki. Jechałem ok godz 19 stały 2 radiowozy oczywiście jak zawsze ulica od skrzyżowania ze słoneczna do samego końca zapełniona samochodami na niej zaparkowanymi, ciemno jak w ... ledwo radiowozy były widoczne. Nie dziwie się ze kierowca nie zauważył pieszej wychodzącej zza zaparkowanych samochodów. Tam powinien być już dawno ustawiony znak zakaz parkowania i sprawa byłaby rozwiązana.

    18 2 Cytuj
  • 19 lis 2011

    [quote=gość: edek rpt] Tam powinien być już dawno ustawiony znak zakaz parkowania i sprawa byłaby rozwiązana. [/quote]
    Od dawna o tym pisałem. Nie po to są 2 pasy aby jeden non-stop służył za parking !
    Poza tym... ten, kto zaprojektował tam drogę powinien beknąć. Tam trawnik po lewej stronie (przy Bysince) jest zbędny, chodniki po obu stronach, po co ?! Tam powinny być miejsca parkingowe "na choinkę" a oba pasy tylko i wyłącznie do ruchu !

    11 1 Cytuj
  • 19 lis 2011

    [quote=gość: kierowca myślący] gość: edek rpt napisał/a: Tam powinien być już dawno ustawiony znak zakaz parkowania i sprawa byłaby rozwiązana.
    Od dawna o tym pisałem. Nie po to są 2 pasy aby jeden non-stop służył za parking !
    Poza tym... ten, kto zaprojektował tam drogę powinien beknąć. Tam trawnik po lewej stronie (przy Bysince) jest zbędny, chodniki po obu stronach, po co ?! Tam powinny być miejsca parkingowe "na choinkę" a oba pasy tylko i wyłącznie do ruchu ! [/quote]
    Raczej nie bardzo tam miejsca parkingowe"na choinkę". Niebezpiecznie tam byłoby,za duży ruch na ulicy Słowackiego.I na dodatek szybko tam jeżdżą samochody.

    6 1 Cytuj
  • 19 lis 2011

    [quote=gość: Marioo] I na dodatek szybko tam jeżdżą samochody. [/quote]
    a jaka jest prędkość w terenie zabudowanym ?

    5 2 Cytuj
  • 19 lis 2011

    [quote=gość: Szpieg

    Tam człowieku maluczki jest zakaz ruchu, który nie dotyczy jedynie mieszkańców. Na następny raz sprawdź i pomyśl zanim coś nabazgrasz. [/quote]
    A skąd wiesz ze nie jestem mieszkancem? Bo jesli jestem to wg ciebie mam prawo tam potrącac ludzi. Super wywod. Szkoda ze tylko mieszkancy moga potracac ludzi i pozywac miasto. szkoda. Ale zawsze cos...

    4 4 Cytuj
  • 19 lis 2011

    [quote=gość: kierowca myślący] gość: Marioo napisał/a: I na dodatek szybko tam jeżdżą samochody.
    a jaka jest prędkość w terenie zabudowanym ? [/quote]
    Ale mało kto tego przestrzega,taka jest prawda;)

    3 3 Cytuj
  • 19 lis 2011

    [quote=khaike] Minusujcie jak chcecie po to jest forum żeby na nim wszelkie tematy poruszać [/quote]
    Nie,nie wszelkie,są takie jak np. ten,które można sobie darować...

    6 4 Cytuj
  • 19 lis 2011

    Prędkośc w terenie zabudowanym 50km/h ale jadąc nawet 30km/h jeśli ktoś nagle wejdzie na ulice z nie oświetlonego miejsca to też jest za dużo. Podobnie jak na zakopiance w Głogoczowie i krzyszkowicach BEZNADZIEJNIE oświetlone przejscia dla pieszych na środku pasów jest światło a po bokach tworzy się zaciemniony obszar i bardzo trudno jest tam zobaczyć kogoś przechodzącego przez jezdnie.Nie wiem czy tyle trudu wymaga poszerzenie tego oświetlenia pasów choćby nawet o glupie odblaski a już duzo widać. Podobnie krawędzie dróg kompletnie są nie oznaczone przychodzi mgła i nic kompletnie nie widać gdzie się jedzie.
    Paliwo coraz droższe akcyza coraz większa a drogi jak byly do d...y tak są. Nawet Egipt na pustyni ma lepsze trasy

    7 1 Cytuj
  • 19 lis 2011

    Moim zdaniem winien jest zarówno kierowca jak i pieszy. Kierowca powinien dostosować prędkość jazdy do warunków ale pieszy tez. Uważam, że na pewno jak ktoś jedzie 30km/h to czas hamowania oraz odległość jest dużo mniejsza niż ktoś jedzie 50km/h. Wcale mi się nie wydaje, że w Krzyszkowicach i w Głogoczowie jest mało oświetlony obszar przejścia dla pieszych. Jest wyraźny znak a potem na środku pasów. Trzeba w takich miejscach zachować szczególną ostrożność. Uczono tego już na kursie. We mgle również trzeba zachować tą ostrożność, zarówno kierowca jak i pieszy. Moim zdaniem oświetlenie tu nie ma nic do tego. Nie wszystkie obszary są oświetlone. Od tego mamy światła w samochodach (mijania, przeciwmgłowe, drogowe ).
    Na zakończenie powiem, że jeśli każdy kierowca i pieszy stosował się przepisów byłoby o wiele mniej wypadków (żadna filozofia ).
    Pozdrawiam.
    PS. Skończcie temat o tej Pani [*] i o procesach

    5 5 Cytuj
  • 20 lis 2011

    Prawda jest też taka, że piesi na przejściach są jak święte krowy, ale zanim wejdą na to przejście NIE RACZĄ nawet spojrzeć czy nie nadjeżdża jakiś pojazd.
    Dawniej w szkołach były pogadanki, uczyli jak się przechodzi przez jezdnię (do dziś pamiętam:
    "spójrz w lewo, potem w prawo i znów w lewo i jeśli nic nie jedzie - możesz wejść") a teraz ???
    NIKT nie poucza pieszych tylko dookoła huczą jaki to pieszy jest na pasach nietykalny.

    A najważniejszego nie mówią - właśnie CO PIESZY MA ZROBIĆ ZANIM na tych pasach się znajdzie !

    11 3 Cytuj
  • 20 lis 2011

    hahahahahahaha!!!!!!!!!! tematem było potrącenie kobiety a tu o oświetleniu :)

    4 6 Cytuj
  • 20 lis 2011

    [quote=gość: kierowca myślący] A najważniejszego nie mówią - właśnie CO PIESZY MA ZROBIĆ ZANIM na tych pasach się znajdzie ! [/quote]

    Zwróćcie uwage na niektóre starsze osoby zanim wejdą na pasy podnoszą ręke i wtedy dla kierowcy jest to wiadomy sygnał że pieszy wkracza na pasy ( tak jak migacz przy skręcie). Tak to idzie taka osoba najczesciej pisze smsa na telefonie. Kolejnym niebezpiecznym przejsciem dla pieszych jest przejscie pod telebimem w Myslenicach. Najczęściej pod "7-ką" są na zakazie zaparkowane samochody i kompletnie nic nie widać jak się chce opuścić skrzyżowanie. Kolejne idiotyczne przejscia dla pieszych na nowych "rondach" zjezdzając z tych niefortunnych skrzyżowań czesto ktoś wkracza na pasy które są za bliskiej odległosci od skrzyzowania i wypadek murowany bo kierowca całąswoją uwage zwraca na inne pojazdy które moga nagle bo czesto tak sie dzieje wjechać na skrzyżowanie wymuszając pierwszenstwo

    12 2 Cytuj
  • 20 lis 2011

    [quote=gość: edek] na nowych "rondach" zjezdzając z tych niefortunnych skrzyżowań czesto ktoś wkracza na pasy które są za bliskiej odległosci od skrzyzowania i wypadek murowany [/quote]
    Idealnym przykładem jest rondo pod Starostwem - tam jest mistrzostwo świata.
    Nawet jeden osobowy samochód się nie zmieści (i nawet nie zdąży zahamować) pomiędzy rodem a pasami !

    15 3 Cytuj
  • 21 lis 2011

    Mysle ze Ci ktorzy duzo jeżdza po myslenicach nie zaprzecza ze przynajmniej 30% pieszych idzie jakby nadal spali albo gorzej. Niestety to pasy sa na drodze a nie droga na pasach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zachowanie szczególnej ostrożnosci obowiazuje KIEROWCE i PIESZEGO. Nawet we mgle. Więc jeśli jest mgła nie tylko kierowca uważa ale PIESZY RÓWNIEŻ.!!!! Pisanie o winie i osąd któregokolwiek uczestnika wypadku nie należy do Was tylko do odp. organów wiec wasze wypociny na ten temat nie maja sensu, bo często pisane tutaj brednie sa wyssane z palca. O czym przekonaliśmy sie juz nie raz. A co do wpisów o procesach to juz szczyt debilizmu.......

    13 3 Cytuj
  • 23 lis 2011

    Witam, i kolejny śmiertelny wypadek z udziałem pieszego. Wczoraj w godzinach popołudniowych śmiertelnie został potrącony mieszkaniec Jasienicy. Niestety nie znam szczegółów.

    7 4 Cytuj
  • 23 lis 2011

    Dziś w Rudniku.Przejście dla pieszych na wysokości rezydenta.Kobieta potrącona - zmarła na miejscu.

    7 4 Cytuj
  • 24 lis 2011

    Tak, potwierdzam w Rudniku na przejsciu dla pieszych została potrącona kobieta... Najwyraźniej przekroczona prędkość kierowcy samochodu ...

    5 4 Cytuj
  • 26 lis 2011

    weźcie się lepiej zajmijcie Tym czy Wasi bliscy są widoczni na drogach, czy używają czegoś takiego jak 'odblaski'. dajcie spokój z tymi nowinkami kto?gdzie?kogo?kto co widział,kto co wie? bo jeśli byście chcieli wiedzieć rodziny tych ofiar mają dostęp do internetu i czytanie tych bzdur nikomu nie pomaga a wręcz przeciwnie szkodzi !

    3 4 Cytuj
  • 27 lis 2011

    podobno chłopak który potrącił tą kobietę na Słowackiego uciekł z miejsca wypadku a po przyjeździe do domu , zgłosił się na policje ....

    4 7 Cytuj
  • 27 lis 2011

    my piesi - niestety zachowujemy się tez niedobrze! Nie patrzymy czy wolna droga, gadamy, telefonujemy, a pozatym mamy SZARE, CIEMNE ubrania! To naprawdę jest problem. W krtki są wszywane odblaski, ale w płaszcze już nie. A szkoda. sam jeżdże bardzo ostrożnie zwłaszcza wieczorem, zwłaszcza jesienią, bo sami wiecie, że nagle wyrasta postać... z szarości szara. NIE WIDAC! dlatego kiedy idę, bardzo uważam i nie właże kierowcom pod koła... dlatego jeszcze żyję...

    5 4 Cytuj
  • 27 lis 2011

    aaaa skąd te rewelacje? Czemu piszesz takie brednie?
    Chłopak powiadomił pogotowie i ponad godzinę czekał na policję chociaż z komendy mają 5 minut na nogach. Przyjechali łaskawie po kilku telefonach choć do innych pierdołowatych spraw przyjeżdżają szybciutko.
    Myślę że właśnie nad tym warto pochylić głowę dlaczego do wypadku śmiertelnego Policja zjawia się po godzinie i zabezpiecza ślady zdarzenia po trzech godzinach jak juz są rozjechane!
    Czemu nikt o tym nie napisze?

    9 5 Cytuj
  • 27 lis 2011

    ja napisze...bo kawa stygnie-moga sie tu pojawic glosy dezaprobaty ale kto ma stycznosc z nasza policja wie ze to tylko delikatnie przerysowana przykra prawda o spolecznej nieprzydatnosci

    3 2 Cytuj
  • 27 lis 2011

    [quote=gość: wery] ja napisze...bo kawa stygnie-moga sie tu pojawic glosy dezaprobaty ale kto ma stycznosc z nasza policja wie ze to tylko delikatnie przerysowana przykra prawda o spolecznej nieprzydatnosci [/quote]
    prawda jest taka iż takimi wypadkami zajmuje się drogówka! wiem że niejednokrotnie jest jeden patrol na zmianę 8 godzinną drogówki -na cały myślenicki powiat!!! nie bronię ich ale wiem jedno, jak np z miejscowości Raciechowice mają dojechać na miejsce w ciągu 5 minut? Tak więc zanim o coś obarczycie kogoś zastanówcie się wcześniej!!! Oni też są ludźmi, a nie od nich zależy gdzie sa w danej chwili. Piszecie brednie, ale powiem jedno fajnie jest Wasze wpisy poczytać, przynajmniej nie jest nudno!!!!!!!!!!!

    4 3 Cytuj
  • 27 lis 2011

    moze nie w temacie ale nie chcialem nowego zakladac. wie ktos co sie dzialo wczoraj na zakopiance po godz 22? bylo kilka radiowozow i wydzial kryminalny .

    3 Cytuj
  • 27 lis 2011

    Gonili strusia?!

    2 5 Cytuj

Odpowiedz