Forum » Myślenice

Burmistrz oskarżony

  • 21 lut 2012

    anulka i szmit obejrzyj sobie film;

    http://www.skladowisko.com.pl/filmy.html

    Do kogo burmistrz mówi o tańszych kosztach dla mieszkańców w Myślenicach czy w limanowej?

    Niech Ci ze śmietniska nauczą się pisać ;

    W menu piszą ,,Aktualnoci" i poczytajcie sobie artykuł w tych aktualnociach.

    http://www.skladowisko.com.pl/aktualnoscibudowa.html

    A na dokładkę spróbujcie zgadnąć cennik za śmieci, czy cena jest za;
    - kilogram
    - 100 kilogramów
    - tonę
    - samochód
    - taczki
    - łopatę
    itd.

    http://www.skladowisko.com.pl/pobieralnia/cennik_2011.pdf

    6 1 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Myślę, że po kilkunastu aferach i błedach w polskim sądownictwie sprawa pana O. nie zostanie zepchnieta za "szafę".

    8 Cytuj
  • ania 22 lut 2012

    wyliczenia VIOLi to brednie, przede wszystkim dlatego, że nie każdy mieszkaniec ma swój kosz i nie każdy oddaje tonę śmieci rocznie, niektórzy oddają 10, statystyczny polak produkuje ich 300 kg, więc wyliczenia te mają charakter populistyczny,grunt by zrobić wrażenie na tych mniej znających się na temacie. Przypominam Wam również, że płacicie ryczałt za śmieci,które oddajecie więc niestety jest tak, że zdarza się, że płacimy za śmieci sąsiada. Są rozwiązania żeby tego uniknąć ale są niewiarygodnie drogie. Nie mam pojęcia skąd Viola to wzięła. Nie będę się odnosić do czegoś, czego nie rozumiem.
    Z praw ekonomii wynika, że monopol nie powoduje obniżki cen ale ich wzrost to tak dla przypomnienia lekcji.
    Co do przetargów,na jakiej podstawie sądzicie, że są ustawiane? Dokumenty są do wglądu w urzędzie i może do nich zaglądnąć każdy, takie prawo obywatelowi daje ustawa o przetargach publicznych. Lepiej psioczyćniż się pofatygować.
    Jak Was tak czytam to szczeże żałuję,że nie należę do "ukladu" o którym piszecie. Wolę tamten "układ" niż Wasz. Nie macie twardych argumentów, wszędzie dopatrujecie się spisku.Nie dopusczacie do siebe,że ktoś mógłby mieć inne zdanie niż Wy-słusznie czy nie słusznie. Jak już zjawi się ktoś taki, to nie podyskutujecie na poziomie tylko szufladkujecie, że z pewnością z ukladu i trzeba mu dowalić.
    Tulcie się się tu razem w swojej zjadliwości. Nie zamierzam walczyć z wiatrakami. Powodzenia

    4 10 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Anula wpadła 0 8 do pracy, przewietrzyła urzędowy pokój, strzeliła kawkę, odpaliła internet i... do pisania:):):):)
    Wiedziałem że wróci rano:):)

    7 3 Cytuj
  • 22 lut 2012

    A tak na marginesie to ma dziewczyna wiedzę o odpadach, co nie?:)

    Co najmniej jak (nie przymierzając) pani prezes Ewa...:)

    9 Cytuj
  • 22 lut 2012

    anula nie wiem czy nie umiesz pisać ze zrozumieniem czy czytać własnych postów nie rozumiesz.

    A kto to napisał?
    ,, Cena przyjęcia 1t odpadów na Borzęcie od mieszkańca gminy w zeszłym roku wynosiła 270 zł brutto od mieszkańców spoza gminy prawie 1,5 raza drożej."

    Teraz przytoczyłaś ilość oddanych śmieci od mieszkańca w ciągu roku. W najbliższym czasie zważę swoje śmieci i przeliczę ile bym zapłaciła gdybym sama odwiozła do ZUO, oczywiście doliczę koszt paliwa.
    A mam duże wątpliwości czy moja rodzina (cztery osoby) produkuje nawet te 300 kg na rok.
    Postaram się to wyliczyć gdy na stronie ZUO będzie prawidłowy cennik tzn czy śmieci określa się w litrach, m3, kg czy jeszcze inną miara?

    Ciekaw jestem jak długo potrwają zmiany. Tutaj na forum są osoby upominające nawet za jeden błąd np napisane e zamiast ę. A tam dopiero jest błędów np burmistrz Ostrowski jest burmistrzem Mylenic, albo co oznaczają ,,rodki chemiczne itd.

    4 1 Cytuj
  • ania 22 lut 2012

    Viola to Ty nie rozumiesz, ja nie przytoczyłam ilości oddawanych śmieci przez mieszkańca, tylko napisałam ile śmieci produkuje STATYSTYCZNY POLAK. Nie widzisz różnicy?

    Nie wiem ile produkujesz śmieci ale jabyś przeczytała mój post ze zrozumieniem lub choć z uwagą wiedziała byś, że za smieci płacisz ryczalt a nie od wagi jak w sklepie, bo śmieciarze nie mają możliwości zważenia Twoich śmieci.
    Jeżeli Twoje śmieci odbierane są raz w tygodniu, za 1 odbiór płacisz 9 zł, to łatwo policzyć, że opłacało by Ci się wozić śmieci na Borzęty gdybyś produkowała ich 3 kg tygodniowo.
    A teraz policz sobie ile Ty płacisz zaodbiór pojemnika i porównaj to ze zważonymi śmieciamix2,7 kg.
    Jak uważasz, że to taki złoty interes to jeź na składowisko.

    2 9 Cytuj
  • 22 lut 2012

    A myślenickie liczy się w statystyce czy nie? Jesteśmy Polakami czy nie?

    Powtórzę jeszcze raz czekam na dane z ZUO. W jednym z tekstów na stronie ZUO jest napisane ,,paniš Ewš Kęsek".
    Z czym Ci się kojarzy słowo - ,,paniš"?

    4 Cytuj
  • ania 22 lut 2012

    oczywiście, że się liczy, tak samo się liczy do statystyk, jak twój sąsiad leje żonę 2 razy w tygodniu to statystycznie TY i sąsiadka dostajecie lanie 4 razy w miesiącu. Jesteś w stanie to pojąć?
    Negujesz to, co sama napisałaś, po co liczysz po 1 tonie namieszkańca, skoro sama jak twierdzisz nie produkujesz nawet statystycznych 300 kg?

    10 Cytuj
  • 22 lut 2012

    To jaki mają statystyki jeżeli nie mogę ich użyć do obliczeń. Przecież statystyki to koszty, praca wielu ludzi i po co te statystyki? Czy statystyka jest dla statystyki?

    A wracając do śmieci to zgadzam się z Tobą ,że nie płacimy nie zaśmieci, a za odbiór pojemnika, nawet pustego pojemnika.
    Odwożąc śmieci na śmietnik dla mnie nie jest złotym interesem, a oszczędność w wydatkach. Złoty interes ma RPGK bo weźmie 9zł za pusty kosz.
    Jeżeli mi wyjdzie że w ciągu roku mam około 300 kg śmieci to wg. Ciebie zaoszczędzę czy nie odwożąc śmieci na śmietnik?

    5 Cytuj
  • 22 lut 2012

    [quote=anula] oczywiście, że się liczy, tak samo się liczy do statystyk, jak twój sąsiad leje żonę 2 razy w tygodniu to statystycznie TY i sąsiadka dostajecie lanie 4 razy w miesiącu. Jesteś w stanie to pojąć?
    Negujesz to, co sama napisałaś, po co liczysz po 1 tonie namieszkańca, skoro sama jak twierdzisz nie produkujesz nawet statystycznych 300 kg? [/quote]

    anula zrób mi naleśniki :) bo piszesz głupoty :)

    6 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Przepraszam jeszcze raz z małą poprawką.

    To jaki mają sens statystyki jeżeli nie mogę ich użyć do obliczeń. Przecież statystyki to koszty, praca wielu ludzi i po co te statystyki? Czy statystyka jest dla statystyki?

    A wracając do śmieci to zgadzam się z Tobą ,że nie płacimy za śmieci, a za odbiór pojemnika, nawet pustego pojemnika.
    Odwożąc śmieci na śmietnik, dla mnie nie jest złotym interesem, a oszczędność w wydatkach. Złoty interes ma RPGK bo weźmie 9zł za pusty kosz.
    Jeżeli mi wyjdzie, że w ciągu roku mam około 300 kg śmieci to wg. Ciebie zaoszczędzę czy nie, odwożąc śmieci na śmietnik?

    6 Cytuj
  • ania 22 lut 2012

    A jaki sens ma robienie statystyk, ile chleba, kiełbasy, sera zjada przeciętny Polak?

    na jakiej podstawie ja mam Ci to policzyć? nie wiem ile produkujesz, ile płacisz, jak często wywożony jest pojemnik, poza tym nie wiem jak to jest z przepisami (nie przyszłomi do głowy, żeby nie braćpojemnika z RPGK) czy nie ma obowiązku posiadania takiego pojemnika. W tym roku możesz jeszcze spróbować znaleźć inną firmę śmieciarską i z nimi podpisać umowę, może będą tańsi niż RPGK w przyszłym firmę odbierającą od Ciebie śmieci wyłonią w drodze przetargu.

    9 Cytuj
  • 22 lut 2012

    To nie mam żadnego wyboru żebym miała taniej? Żebym płaciła za śmieci, a nie za pusty kosz?

    A kto to ,,wyłoni" za mnie firmę?

    Powiedzmy za śmieci płacę ok 300 zł rocznie. To opłaca się zawieść śmieci na ZUO czy nie?

    4 Cytuj
  • ania 22 lut 2012

    Viola, ogarnij się, ile razy mogę powtarzać jedno i to samo. A skąda ja wiem czy się opłaca czy nie? Ręce opadają, jesteś pewna, że nieumiesz mnożyć?

    7 Cytuj
  • 22 lut 2012

    [quote=anula] Viola, ogarnij się, ile razy mogę powtarzać jedno i to samo. A skąda ja wiem czy się opłaca czy nie? Ręce opadają, jesteś pewna, że nieumiesz mnożyć? [/quote]

    Ale to ty anula mowisz swoje i wciskasz to wszystkim. Sprowadzasz rozmowe na dogodne tobie strony a pozostalym delikatnie dajesz do zrozumienia ze sa glabami ze tego nie rozumieja. Odpowiadasz wyrywkowo tylko na te pytania ktore sa dla ciebie wygodne i odpowiednie. Twoje posty to jedno i to samo maglowanie tego samego bez zadnych dodatkowych argumentow, jak dla mnie to ty powinnas sie troszke ogarnac.

    6 1 Cytuj
  • 22 lut 2012

    http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/olsztyn/olsztyn-grozne-chemikalia-na-wysypisku,1,5034360,region-wiadomosc.html

    jak to dobrze że u nas przez kilka lat pilnowali ludzie pana Bronia i nie dopuscili do podobnyhc zaniedbań!!!!

    2 3 Cytuj
  • 22 lut 2012

    [quote=anula] Viola, ogarnij się, ile razy mogę powtarzać jedno i to samo. A skąda ja wiem czy się opłaca czy nie? Ręce opadają, jesteś pewna, że nieumiesz mnożyć? [/quote]

    Spiew łabędzia, gdzieś juz to widziałem;
    "[...]Nie chciałabym jednak wgłębiać się w aż takie szczegóły, bo przeciętnemu mieszkańcowi to i tak nic nie powie. Mogę jednak z czystym sumieniem zapewnić, że jest to obiekt nowoczesny, dostosowany do wszelkich wymogów ekologicznych, a przy tym skonstruowany tak, by nie przepłacać za to przetwarzanie."[...]" - ,,paniš Ewš Kęsek"

    6 1 Cytuj
  • 22 lut 2012

    anula bo Ci urząd zamkną !

    7 Cytuj
  • ania 22 lut 2012

    [quote=Mysleniczanin007] anula napisał/a:Viola, ogarnij się, ile razy mogę powtarzać jedno i to samo. A skąda ja wiem czy się opłaca czy nie? Ręce opadają, jesteś pewna, że nieumiesz mnożyć? Spiew łabędzia, gdzieś juz to widziałem;"[...]Nie chciałabym jednak wgłębiać się w aż takie szczegóły, bo przeciętnemu mieszkańcowi to i tak nic nie powie. Mogę jednak z czystym sumieniem zapewnić, że jest to obiekt nowoczesny, dostosowany do wszelkich wymogów ekologicznych, a przy tym skonstruowany tak, by nie przepłacać za to przetwarzanie."[...]" - ,,paniš Ewš Kęsek" [/quote]

    jakja mam do cholery policzyć jak nie wiem ile ta kobieta produkuje śmieci hm? ktoś ma takie umiejętności to chętnie się nauczę.

    i tu pani kęsek miała 100% racji, jesteście szczawiami, którzy wypowiadają się w temacie o którym nie mają pojęcia, nie każdy się musi na tym znać ale jak już mam ochotę i potrzebę włączyć się w dyskusję to próbuje się coś o temacie dowiedzieć.
    Macie swoje racje i najwyraźniej dobrze Wam z tym, tylko po co o tym dyskutować.
    "
    Blogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"

    nabu, naucz się czytać i wskaż mi na które pytanie nie odpowiedziałam.

    1 10 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Anula co Ty możesz powiedzieć coś mądrego, popatrz na te swoje minusy, one coś znaczą.
    Szkoda Twoich wypocin.

    4 2 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Układ się broni, to co się dzieje wokół ZUO jest gorsze od samego zapachu w okolicach wysypiska. Do tego jeszcze Bronuś, masakra normalnie co ci ludzie wyprawiają w skubaniu kasy. Skuuubani.

    7 Cytuj
  • 22 lut 2012

    anula,

    nie musze sie uczyc czytac, po prostu jak sie juz za cos zabierasz, to nie musisz od razu tak tego partolic.

    5 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Anula już po robocie, ZUO pracuje tylko do 16, nie pogadamy:(

    7 1 Cytuj
  • 22 lut 2012

    Z częstotliwościa grzybów po deszczu pojawiają sie w różnych tematach tego forum, wypowiedzi jakże do siebie podobne. Dosłownie jakby ktoś kopiował lub opierał się na z góry ustalonym szablonie;

    "[...] jesteście szczawiami, którzy wypowiadają się w temacie o którym nie mają pojęcia, nie każdy się musi na tym znać ale jak już mam ochotę i potrzebę włączyć się w dyskusję to próbuje się coś o temacie dowiedzieć.
    Macie swoje racje i najwyraźniej dobrze Wam z tym, tylko po co o tym dyskutować.[...]"

    "[...]Ale jakie argumenty przeciwko oskarżeniom? Przecież te oskarżenia są śmieszne do tego stopnia że na rozpisywanie się na ten temat po prostu szkoda czasu.[...]"

    "[...]na jakiej podstawie ja mam Ci to policzyć? nie wiem ile produkujesz, ile płacisz, jak często wywożony jest pojemnik, poza tym nie wiem jak to jest z przepisami (nie przyszłomi do głowy, żeby nie braćpojemnika z RPGK) czy nie ma obowiązku posiadania takiego pojemnika.[...]"

    "[...]Teraz wytłumacz mi co Tobie w tym tak przeszkadza? Napisz ile śmieci potrafi wygenerować twoje mieszkanie i jaki chciałbyś widzieć finał tych Twoich śmieci?[...]"

    "[...]Nie macie twardych argumentów, wszędzie dopatrujecie się spisku.Nie dopusczacie do siebe,że ktoś mógłby mieć inne zdanie niż Wy-słusznie czy nie słusznie. Jak już zjawi się ktoś taki, to nie podyskutujecie na poziomie tylko szufladkujecie, że z pewnością z ukladu i trzeba mu dowalić.
    Tulcie się się tu razem w swojej zjadliwości. Nie zamierzam walczyć z wiatrakami. Powodzenia[...]"

    "[...]Może przedstawisz swoje fakty, tylko nie pisz mi że śmietnisko jest NIELEGALNE, bo to już wyżej opisałem, że to nie będzie żadnym argumentem. Napisz coś nowego, co by mogło mi dać do myślenia, bo jak na razie temat zdechł i zaczyna mi się nudzić ;)[..]"

    Czyżby w godzinach pracy Anula stawała się Toxic'zna? ;)

    6 2 Cytuj

Odpowiedz