Forum » Myślenice

Dwa napady na osiedlu 1000 lecia

 • 21 gru 2011

  [quote=gość: aniaa] Ostatnio straż miejska jest bardzo aktywna w dawaniu mandatów, źle zaparkowanym samochodom, Czy tylko na tym polega ich praca?! [/quote]
  Chyba nie , dawniej było ich widać jak spacerowali po chodnikach w parach, ale za rączkę się nie trzymali.

  13 2 Cytuj
 • 21 gru 2011

  Czy ktoś się orientuje czy znaleziono już sprawców tych napadów? podobno byli jacyś świadkowie co widzieli?

  2 1 Cytuj
 • 22 gru 2011

  [quote=gość: reomek] sprawdziłem, w Myślenicach jest 7 strażników miejskich. Dla przykładu w Wieliczce 28 - ciekawe skąd ta dysproporcja?
  [...]
  Burmistrz miasta nie planuje poszerzenia jednostki Straży Miejskiej, może jednak czas o takich działaniach pomyśleć?! [/quote]

  Tak właśnie jest. Jak trwoga to do Burmistrza, ale jak się nic nie dzieje to wielkie narzekanie na straż miejską że po co ona w ogóle jest i po co aż tylu? Nie piszę bezpośrednio do ciebie, ale zauważ i polookaj w historii forum jak nadawano na SM i Ostrowskiego, że niepotrzebnie wydaje pieniądze gminne na tą do niczego nie potrzebną służbę, a jednak przychodzi czas że czegoś zaczyna brakować i to odróżnia zarządcę miasta od zwykłych szczekaczy forumowych, którzy dopiero jak coś się złego dzieje odwracają kota ogonem i ponawiają nalot na gmine, sami sobie zaprzeczając wcześniejsze narzekania.

  10 3 Cytuj
 • toksyk@wp.pl 22 gru 2011

  Nie moge sie zgodzić. Nadal uważam że trór jakim jest straż miejska powienien zostać zlikwidowany zamiast tego osoby tam pracujące mogą zostać wcielone do policji patrolującej ulicę. Po co mają istnieć 2 osobne (zajmujące się prawie identyczmymi sprawami) organy. Podwojona administracja, biurokracja, koszty, budżety.
  Toga Uważasz że gdyby strażników miejskich było więcej to do napadów by nie doszło?

  8 4 Cytuj
 • 22 gru 2011

  [quote=gość: Toga] gość: reomek napisał/a: sprawdziłem, w Myślenicach jest 7 strażników miejskich. Dla przykładu w Wieliczce 28 - ciekawe skąd ta dysproporcja?
  [...]
  Burmistrz miasta nie planuje poszerzenia jednostki Straży Miejskiej, może jednak czas o takich działaniach pomyśleć?!
  Dodać trzeba zaniechanie przez Tuska dobrych zarobków w Policji . Za mało policjantów pracuje i są przepracowani. W porównaniu choćby do nauczycieli to pracują dwa razy tyle godzin. Tusk nauczycielom daje podwyżki a policjantom już cztery lata nic. TERAZ OBIECAŁ, BO NASTAŁY CIĘŻKIE CZASY I BOI SIĘ ŻE NIE BĘDZIE MIAŁ KTO BEZPIECZEŃSTWA PILNOWAĆ. MOŻE SIĘ OKAZAĆ ŻE TUSKA WSADZĄ NA TACZKĘ SAMI POLICJANCI I INNI MUNDUROWI.

  Tak właśnie jest. Jak trwoga to do Burmistrza, ale jak się nic nie dzieje to wielkie narzekanie na straż miejską że po co ona w ogóle jest i po co aż tylu? Nie piszę bezpośrednio do ciebie, ale zauważ i polookaj w historii forum jak nadawano na SM i Ostrowskiego, że niepotrzebnie wydaje pieniądze gminne na tą do niczego nie potrzebną służbę, a jednak przychodzi czas że czegoś zaczyna brakować i to odróżnia zarządcę miasta od zwykłych szczekaczy forumowych, którzy dopiero jak coś się złego dzieje odwracają kota ogonem i ponawiają nalot na gmine, sami sobie zaprzeczając wcześniejsze narzekania. [/quote]

  10 4 Cytuj
 • 22 gru 2011

  [quote=Toksyk] Nie moge sie zgodzić. Nadal uważam że trór jakim jest straż miejska powienien zostać zlikwidowany zamiast tego osoby tam pracujące mogą zostać wcielone do policji patrolującej ulicę. Po co mają istnieć 2 osobne (zajmujące się prawie identyczmymi sprawami) organy. Podwojona administracja, biurokracja, koszty, budżety.
  Toga Uważasz że gdyby strażników miejskich było więcej to do napadów by nie doszło? [/quote]

  Podobno w Krakowie ma być stworzony oddział Policji w skład którego będą wchodzić strażnicy miejscy.
  Myślę, że likwidacja w niczym nie pomoże. Policja nie będzie pilnowała chodników, krawężników i pijanych nastolatków, awanturujących się MMA-ulicznych zawodników i innych... bo tego nigdy nie robiła i trudno będzie zmienić światopogląd i ideologię tej instytucji. Od dawna wiadomo, że policja jest od grubszych spraw.
  Poza tym jest kwestia decentralizacji zadań. SM jest taką namiastką samorządności, że gmina może, potrafi i jest wstanei sama sobie organizować bezpieczeństwo i porządek, dlatego podstawowym zadaniem SM jest utrzymanie spokoju w miejscach publicznych. To ona ma być tym gwarantem, którego nie zapewni Policja - bo w jaki sposób to wyegzekwować.
  Wcielenie to tez inna sprawa, dotycząca samych funkcjonariuszy, naboru itd - rekrutacja to dwa inne światy.
  Żadne z tych instytucji nie zapewni w pełni bezpieczeństwa i nie można wiązać odpowiedzialności za to zdarzeniem, brakiem funkcjonariuszy na miejscu. Mało logiczne.

  2 8 Cytuj
 • 23 gru 2011

  Słyszał ktoś o morderstwie dwóch kobiet w Dobczycach ???

  2 5 Cytuj
 • 23 gru 2011

  [quote=Toksyk] Nie moge sie zgodzić. Nadal uważam że trór jakim jest straż miejska powienien zostać zlikwidowany zamiast tego osoby tam pracujące mogą zostać wcielone do policji patrolującej ulicę. Po co mają istnieć 2 osobne (zajmujące się prawie identyczmymi sprawami) organy. Podwojona administracja, biurokracja, koszty, budżety.
  Po to mają istnieć aby władza miała" zbrojne ramię" to podnosi prestiż a dodatkowo z Policji nie mozna zrobić chłopców na posyłki.Jeden z wielu głupich pomysłów po 1989 roku ,maszynka do robienia pieniedzy dla lokalnych budżetów i do gonienia bab handlujących jajkami.

  9 2 Cytuj
 • 24 gru 2011

  Popieram - Straż Miejska do likwidacji! Oni tylko wlepiają mandaty za siusianie i złe parkowanie. Nie mają nic wspólnego z utrzymaniem porządku w mieście. Strata kasy z podatków i tyle.

  9 4 Cytuj
 • 25 gru 2011

  znaczy mam rozumieć, że siusianie w miejscach publicznych i parkowanie na zakazach jest przejawem porządku publicznego? brawo.

  4 4 Cytuj
 • 25 gru 2011

  Dla marko tak. Dla niego to nie bałagan ale porządek robi się sam. Wąsy też się same gola, za to trzeba im pomagać rosnąć.
  Polska zmierza w kierunku krajów zachodnich. Tam wszędzie jest jakaś policja miejska, jakieś Guardas Muni*****is, Gemeindepolizei i Stadtpolizei, Police muni*****le, Polizia Muni*****le, Policia Muni*****l, městská policie, obecní policie, mestská polícia, obecná polícia, Munitsipaalpolitsei, Stadswacht...
  Żródlo - wikipedia, metoda - kopiuj/wklej....
  No ale mądrale forumowi oczywiście maja swoje teorie i myślą że jak wpiszą brednie w temacie na miasto.info to od razu zlikwidują dwu tysięczną armie strażników w Warszawie, 500 osobową ekipę straży miejskiej w Krakowie... i ogółem 10 tysięcy strażników miejskich w Polsce. Ludzie - straży miejskich przybywa a nie ubywa. Władze miast juz dawno zrozumiały, że aby utrzymac porządek na ulicach nie trzeba szkolić chłopaka do strzelania i kupować mu Glocka za kilka tysięcy. Utrzymanie straży miejskiej jest o niebo tańsze niż Policji a efekt jest ten sam.I nie trzeba później utrzymywać bandy 39 letnich emerytów z naszych pieniędzy. Na ulicach nie potrzeba zbrojnych z bronią palną. Od tego powinny być specjalne jednostki. Na ulicy trzeba więcej funkcjonariuszy, żeby mogli się wzajemnie błyskawicznie wspierać. Szkolenie strzeleckie zajmuje pewnie połowę pobytu na szkole policyjnej i kosztuje podatników, tymczasem może jeden policjant na 100 użył kiedykolwiek broni.
  Rozumiem, Kraków, Katowice, Warszawa, uzbrojone patrole. Ale w Myślenicach na naszych miejscowych ananasów to ze szpica w d... i ew. pała na krzyż i tyle.

  2 2 Cytuj
 • 25 gru 2011

  Dwa lata temu redakcja podjęła dyskusję na temat który nie wzbudził tak wielkiej kontrowersji http://forum.miasto-info.pl/myslenice/450,nowe-uprawnienia-strazy-miejskiej.html . Prosiłbym o umieszczanie komentarzy dotyczących Straży Miejskiej właśnie w wątku z linku który podałem powyżej.

  3 1 Cytuj
 • 25 gru 2011

  Wojciech Młynarski Ballada o Dzikim Zachodzie zamiast komentarza
  potwierdzają to setne przykłady,
  że westerny wciąż jeszcze są w modzie,
  wysłuchajcie więc, proszę, ballady
  o tak zwanym najdzikszym zachodzie

  miasto było tam, jakich tysiące,
  wokół preria i skały naprzeciw,
  jak gdzie indziej, świeciło tam słońce,
  marli starcy, rodziły się dzieci,

  i tym tylko od innych różni się ta ballada,
  że w tym mieście gdzieś na prerii krańcach
  na jednego mieszkańca jeden szeryf przypadał,
  jeden szeryf na jednego mieszkańca

  konsekwencje ten fakt miał ogromne,
  bo nikt w mieście za spluwę nie chwytał,
  i od dawna już każdy zapomniał,
  jak wygląda prawdziwy bandyta.

  choć finanse poniekąd leżały,
  gospodarka i przemysł był na nic,
  ale każdy, czy duży czy mały,
  czuł się za to bezpieczny bez granic

  bo tym tylko od innych różni się ta ballada,
  że w tym mieście gdzieś na prerii krańcach
  na jednego mieszkańca jeden szeryf przypadał,
  jeden szeryf na jednego mieszkańca

  jeśli państwa historia ta nudzi,
  to pocieszcie się tym, że nareszcie
  którejś nocy krzyk ludzi obudził,
  bank rozbity! bandyci są w mieście

  dobrzy ludzie, na próżno wołacie,
  nikt nie wstanie, za spluwę nie chwyci,
  skoro każdy świadomość zatracił,
  czym się różnią od ludzi bandyci,

  a tym tylko od innych różni się ta ballada,
  że w tym mieście gdzieś na prerii krańcach
  na każdego człowieka nagle strach upadł blady,
  od szeryfa do zwykłego mieszkańca

  potwierdzają to setne przykłady,
  że westerny wciąż jeszcze są w modzie,
  wysłuchaliście, państwo, ballady
  o tzw. najdzikszym zachodzie,

  miasto było tam, jakich tysiące,
  ludzkie w nim krzyżowały się drogi,
  lecz nie wszystkim świeciło tam słońce,
  bo bandyci krążyli bez trwogi

  wyciągnijmy więc morał w tej balladzie ukryty,
  gdy nie grozi nam żadne riffifi,
  że czasami najtrudniej jest rozpoznać bandytę,
  gdy dokoła są sami szeryfi

  4 3 Cytuj
 • 25 gru 2011

  Niestety ale jedyne miejsce w Myślenicach nieoświetlone jest między żłobkiem,a blokiem 18-ką.Jeżeli ktoś nie wierzy zapraszam po zmroku.

  6 1 Cytuj
 • 28 gru 2011

  [quote=gość: koma] Ogrodzić osiedle a skąd pewność że bandytą nie był jeden z jego mieszkańców [/quote]
  pewnie zróbcie odrazu getto z osiedla móżgi -.-

  1 5 Cytuj
 • myszka1987asia@vp.pl 28 gru 2011

  Czy wie ktoś coś o morderstwach nastolatek w dobczycach?

  6 3 Cytuj
 • 28 gru 2011

  jakie patrole samochod i koniec boja sie wezwij i sa za pol godziny jeszcze jada na swiatlach jak uciekna mniej pisania beznadzieja

  3 2 Cytuj
 • 1 sty 2012

  ale sie oczytałam no no straż miejska to rzeczywiście kicha chodzą tam gdzie nie trzeba kurde tylko trzeba patrze cczy autem sie nie zablisko krawężnika się stoi kurcze głowa mi od tego patrzeni odpadnie o co chodzi z tym morderstwem w tych dobczycach ...

  4 1 Cytuj
 • 2 sty 2012

  A ja mysle że znowu policja dała ciała. Każdy kto mieszka na osiedlu wie albo chociaż podejrzewa kto to mógł zrobić. Niestety młodzi bandyci czują się zbyt swobodnie a policja zwyczajnie się ich boi. Straż miejska nie od takich spraw jest/powinna byc.

  3 1 Cytuj
 • profesor profesor 2 sty 2012

  [quote=gość: 2012] A ja mysle że znowu policja dała ciała. Każdy kto mieszka na osiedlu wie albo chociaż podejrzewa kto to mógł zrobić. Niestety młodzi bandyci czują się zbyt swobodnie a policja zwyczajnie się ich boi. Straż miejska nie od takich spraw jest/powinna byc. [/quote]

  jak dala ciala skoro zlapali chlopaczka na drugi dzien rano? http://miasto-info.pl/myslenice/4307,pietnastolatek-napadal-na-kobiety-i-kradl-torebki.html

  1 2 Cytuj
 • 2 sty 2012

  [quote=gość: mateo] gość: koma napisał/a:Ogrodzić osiedle a skąd pewność że bandytą nie był jeden z jego mieszkańców pewnie zróbcie odrazu getto z osiedla móżgi -.- [/quote]
  Nikt nie robi z osiedla getta bo osiedle tonie getto tylko myślenickie SLAMSY.

  5 6 Cytuj
 • 9 sty 2012

  Więcej kamer mysle ze w naszym miescie sa sklepy z monitoringami chyba na Żeromskiego jest nawet taki sklep, wiecej ochrony ktorej nie ma !

  2 1 Cytuj
 • 9 sty 2012

  ZOORAGNIZOWAC WOMOPNM Wiejskie Osiedlowe Myslenickie Ochotnicze Patrolem Naszych Mieszkańców HEY

  3 3 Cytuj
 • 29 sty 2012

  Słyszał ktoś o zwłokach w parku na Zarabiu?

  4 2 Cytuj
 • 29 sty 2012

  kiedy jakie zwłoki.........

  1 4 Cytuj

Odpowiedz