Forum » Myślenice

obrona cywilna

  • 28 gru 2011

    tak z ciekawości, bo przecież nie z potrzeby... czy w Myślenicach jest jakiś schron? czy jest utrzymywany w gotowości?

    7 1 Cytuj
  • 28 gru 2011

    Obawiam się że nawet jeśli jest jakiś relikt czasów przeszłych (czytaj: schron) to raczej nie ma on żadnego znaczenia strategicznego, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie da ochrony przez współczesnymi metodami walki.
    A nie podejrzewam by u nas budowano schrony na wypadek klęsk żywiołowych... tylko raczej na wypadek ochrony przed działaniami zbrojnymi.

    3 1 Cytuj
  • 28 gru 2011

    Tak, zarządzający stwarzają warunki do szkolenia strzelców niż budowania schronów dla ludności cywilnej. Ot, maciusiowatość;-)

    1 3 Cytuj
  • 28 gru 2011

    a co to wojna bedzie....????????????????????????????? <szok>

    4 4 Cytuj
  • 28 gru 2011

    Szkoła nr 2, szpital (chyba największy w Myślenicach), MDK, p.lot. na plebańskiej. W szkole chyba przerobiony na klasę, szpitalny parę lat temu zalewany był wodą, Co do schronu w mdk nie wiem, nie byłem. Schron na Plebańskiej już praktycznie nie widoczny. Znacie inne?

    4 1 Cytuj
  • 28 gru 2011

    W szkole i szpitalu - toż to nawet zwykłej bomby lotniczej nie przetrzyma, nie mówiąc o rakietach.

    3 1 Cytuj
  • 28 gru 2011

    Zresztą w razie czego należy zachować spokój, nie panikować, nakryć się białym prześcieradłem i czołgać w stronę najbliższego cmentarza. Można jeszcze zabrać ze sobą worek wapna na posypanie. (stary dobry tekst z czasów gdy było PO)

    10 6 Cytuj
  • 29 gru 2011

    Oj juncyk to chyba pod szpitalem nie byłeś:)

    1 Cytuj
  • 29 gru 2011

    gimnazjum nr1 pod boiskiem

    1 Cytuj
  • 29 gru 2011

    gdzie na plebańskiej większych głupot nie słyszałem

    3 1 Cytuj
  • 29 gru 2011

    Drogi kibicu:) przejdź się proszę po plebńskiej a może znajdziesz:) przy szlaku niedaleko od tzw patelni. Schron p.lot nie musiał być betonowy. Często były to po prostu rowy przykryte belkami/deskami co też czyniło go w podatnym na zniszczenie w wypadku braku opieki. Taki też był schron na plebańskiej:)

    2 1 Cytuj
  • 29 gru 2011

    a po co w Myślenicach schrony dzisiaj? dopóki w okolicy nie odkryją ropy możemy spać spokojnie:)

    5 2 Cytuj
  • 16 wrz 2020

    Dziś Odpowiedzieli mi że były 3 schrony ale zostaly rozebrane

    6 1 Cytuj
  • 19 wrz 2020

    Te schrony o których piszecie, były na wypadek wkroczenia do Polski wojsk USA i NATO.
    Jedno i drugie już wkroczyło i teraz te schrony należy przestawić na wojska Łukaszenki.
    Czyli okienka wartownicze od schronów należy przerobić z ekspozycji zachodniej, na wschodnią.
    No chyba, że Kaczyński tak zajdzie za skórę Niemcom i Rosji ( a bardzo się stara), że ci połączą przeciw niemu siły i wypędza wojska USA z Polski.

    4 2 Cytuj
  • 21 kwi 2022

    Czy w obliczu niemalże już 2 miesięcznej ofensywy wojsk moskiewskich na terytorium ukraińskim, władze samorządowe prowadzą jakieś działania kryzysowe, przygotowania społeczności lokalnej lub uświadamiają mieszkańców gdzie mają się udać i jak zachowywać w razie "W" ?

    3 Cytuj
  • 21 kwi 2022
    użytkownik forum napisał/a:

    Czy w obliczu niemalże już 2 miesięcznej ofensywy wojsk moskiewskich na terytorium ukraińskim, władze samorządowe prowadzą jakieś działania kryzysowe, przygotowania społeczności lokalnej lub uświadamiają mieszkańców gdzie mają się udać i jak zachowywać w razie "W" ?

    Ze strony zachodu i południa nic nam nie grozi.
    Dlatego należy rozpieprzyć UE, bo jest denna, a wtedy Putin zgarnie nas jak Krym.
    Nie ma groźby kryzysu „W” .

    1 4 Cytuj
  • 21 kwi 2022

    Jak to mówił znajomy "w razie czego przy naszym przygotowaniu należy bez paniki nakryć się białym prześcieradłem i czołgać w stronę najbliższego cmentarza".......

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 22 kwi 2022

    Na Polankę mam blisko moze zdążę sie doczołgać -
    aproppo czołgania
    jechałem wczoraj w kierunku Tarnowa A4 i mijałem kolumne transportującą czołgi na wschód-
    było około 15-20 zestawów ale co to za sprzęt - ktoś sie pozbywa złomu? gąsienice zardzewiałe detale osłonowe nioekompletne . co to za pomoc.

    Cytuj

Odpowiedz