Forum » Myślenice

Sklep ze starociami w Myślenicach...??

  • 19 maj 2009

    Jestem ciekawa czy sklep ze starociami (mam na myśli np. srebra, platery, zastawy, stare aparaty itd.) miałby szanse utrzymania sie w naszym miasteczku? co o tym sądzicie... znalazłby się ktoś zafascynowany antykami??

    2 Cytuj
  • 19 maj 2009

    ja myślę że nieee...:)

    Cytuj
  • 29 maj 2009

    chyba, że 99% obrotu robiłbyś przez neta a reszte w realu i własny lokal

    1 Cytuj
  • 2 cze 2009

    Taki sklepik był w kamienicy pp.Zająców przy ul. Reja, ale czy jeszcze istnieje ?

    Cytuj
  • 3 cze 2009

    i masz odpowiedź, znajdziesz ten sklep znajdziesz odpowiedź

    Cytuj
  • 23 cze 2009

    Oj czasem by sie faktycznie przydal. Sam zakupilbym stare fotografie z Myslenic. Ciekawostka, mam kilkadziesiat zakupionych na Allegro od ludzi mieszkajacych w Gdansku. Kidys ich dziadkowie leczyli sie w Rabce i "zachaczyli" o nasze miasto co zaowocowalo niewielka sesja zdjeciowa. Prawdziwy rarytas. Zdjecia datowane 1928r.
    Pozdrawiam serdecznie, Myśleniczanin007.

    1 Cytuj
  • 23 cze 2009

    wydaje mi się że jest antykwariat w okolicach tego ogrodu koło lotka. Tam gdzieś na przeciwko schodzi się na dół i jest kilka staroci. Pozdrawiam!

    1 Cytuj
  • Marek Stoszek 9 sie 2009

    Zależy co rozumieć pod nazwą antykwariat i sklep ze starociami.Czy ma to być coś dla snobów czy prawdziwych kolekcjonerów? Jeśli chodzi o tych pierwszych to jak najbardziej taki sklep ma sens bo tutaj nie liczy się co, tylko tzw efektowny zazwyczaj psełdo-antyk w zależności od wystroju wnętrz i maniery gospodarza. Bardziej skomplikowana jest sprawa jeżeli chodzi o prawdziwego kolekcjonera. To o czym pisze Myśleniczanin007 to prawdziwa sztuka i takich czy to zdjęć czy innych rzeczy nie kupuje się w zwykłym antykwariacie, wiem coś o tym;-) chyba ze ma się szczęście na miarę "6" w totka. Ostatnio w jednym z krakowskich antykwariatów podziwiałem barokową szafę za bagatela 45000 złotych to jest antyk. Natomiast to co było na Reja to był sklep ze starociami które na kopy można kupić co tydzień pod Halą Targowa w Krakowie za "czapkę gruszek". Jest w Myślenicach kilku znamienitych kolekcjonerów szczególnie zdjęć i pocztówek ale to prawdziwi profesjonaliści.

    Cytuj
  • adzygmunt 10 sie 2009

    Mysleniczanin007
    Zdjęcia, o których piszesz to są stare gdańskie pocztówki fotografie, czy są to widoczki z Myślenic?
    Zajrzyj na forum Dawny Gdańsk zobacz tam rarytasy!!!

    Cytuj
  • 20 lut 2010

    Proponuję zrobić wystawę takich starszych pocztówek zdjęć "widoczki z Myślenic".

    Cytuj
  • adzygmunt 20 lut 2010

    Już się z tym gdzieś spotkałem wystawa pocztówek i fotografii Jacka Hołuja?

    Cytuj
  • 20 lut 2010

    Ale zawsze można powtórzyć chyba??

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lut 2010

    Kolejny raz byłbym ją zwiedził

    Cytuj

Odpowiedz