Forum » Myślenice

Internet

  • 23 maj 2009

    Sprawa jest pilna - kupiłem sobie laptopa wczoraj.
    Przechodzę do pytania:
    Która oferta jest najlepsza w internecie bezprzewodowym? Chodzi mi przede wszystkim o sszybkość internetu i o cenę. Mieszkam w centrum Myślenic (niedaleko Rynku)...

    5 6 Cytuj
  • 23 maj 2009

    o :) również jestem ciekawy odpowiedzi na to pytanie :D

    3 Cytuj
  • 23 maj 2009

    Chodzi Ci o stracjonarny bezprzewodowy, czy przenośny hdspa?

    Jeśli chodzi o drugą opcję, to sprawdzałem kilka tygodni temu oferty, z tego co pamiętam najkorzystniej wygląda oferta Play. Ma najlepszy stosunek cena/limit - 45 pln za 5gb i jakieś promocje 50% przez kilka miesięcy. Prędkość do 1mbit. Orange ma 1,5gb za 60 pln ale prędkość przy sieci 3g do 7,2mbit.

    1 5 Cytuj
  • 23 maj 2009

    prawdę mówiąc, jestem ciemny w tych sprawach...
    5 gb/miesiąc - tzn. że można pobierać miesięcznie pliki o wielkości 5gb typu filmy, dźwięki itp. na pulpit, czy wystarczy oglądać np. na youtube?

    1 5 Cytuj
  • 23 maj 2009

    To limit transferu - sumuje sie na to chodzenie po www, ściąganie. Jeśli będziesz traktował bezprzewodowy internet, tak jak zwykły stacjonarny, to nie polecam. Masz go wszędzie, ale używa się go raczej do pracy czy gdy naprawdę dużo podróżujesz. Jak będziesz chciał dużo ściągać to zrobisz te 5gb w 10 dni, a przez reszte miesiąca będziesz się męczył przy kilkunastu kb/s.

    4 Cytuj
  • 23 maj 2009

    Nie polecam !! Mam bezprzewodowy w orange i jest tak beznadziejny że płakać się chce.Od razu mówię że filmiku żadnego nie oglądniesz!!! nie muszę dodawać że muzyka także odpada!!ściąganie też! Strony wyswietlają się w żółwim tępie ,zdjęcia również masakra zwłaszcza jak jest troche więcej na jednej stronce.Dla mnie to naciąganie klientów zresztą poczytaj sobie opinie na temat tego netu to się dowiesz.Ponoć Ery chodzi nieco szybciej,ale tylko"nieco".Acha ja też mieszkam blisko rynku :)więc mamy podobną sytuacje. Proponuję chociażby radiówkę ,napewno lepiej na tym wyjdziesz :)
    POzdrawiam

    5 2 Cytuj
  • 23 maj 2009

    Wszystko zżera transfer nawet przeglądanie stron i gg.Ogólnie nie polecam internetu z sieci komórkowych.Jedyną zaletą jest to ,że mamy prawie wszędzie dostęp.Wady to nierzadko prędkość kilka kb/s,rozłączanie,itd.Naprawdę odradzam - po co masz się denerwować.
    Z internetem od lokalnych operatorów jest już o wiele lepiej ale i tak nie ma jak w dużych miastach.Przykładowo w UPC już za 90 zł miesięcznie mamy 15 MB/s.Teraz dla porównania INET Centrum Myślenice 1MB/s za 55zł.Jestem abonentem INETu,przez sieć bezprzewodową WIFI i nie narzekam bo chodzi to dość dobrze,nie ma żadnych awarii ale w dzisiejszych czasach taka prędkość nie robi wrażenia.Idealnie się nadaje do przeglądania internetu,natomiast przeciętny film(700mb dvix) ściąga się ponad 2 godziny.

    4 1 Cytuj
  • 23 maj 2009

    Tutaj masz opinie na temat netu sieci Orange ,poczytaj sobie ku przestrodze :)
    http://opiniuj.pl/37574,orange-business-everywhere.html

    1 2 Cytuj
  • 23 maj 2009

    Do momentu gdy operatorzy nie postawią w Myślenicach nadajników 3G to można zapomnieć o "komórkowym internecie" - prędkość 256 kb to max co uzyskasz - w dzisiejszych realiach ta prędkość jest śmieszna. Chyba, że jeździsz po Polsce i mało przebywasz w domu to jedyne sensowne rozwiązanie. Z "radiówki" korzystałem w Jaworniku, było ekstra dopóki operator nie podłączył zbyt wielu osób do nadajnika. Trudno było się nawet połączyć z netem a o ściąganiu plików czy otwieraniu stron to lepiej nie mówić. Tak to jest gdy jest łącze o małej przepustowości a chętnych zbyt wielu. Wypowiedziałem umowę, założyłem neostradę, może i drożej za to połączenie stabilne i przede wszystkim transfer podczas wysyłania plików to nie 40-50 kb/sek tylko 256;-) Może w Myślenicach mają lepsze łącze, nie wiem ale jeżeli zamierzasz wysyłać pliki (np. upload filmów na youtube) dowiedz się o jego prędkość faktyczną bo w teorii wszystko wygląda pięknie.

    3 1 Cytuj
  • 24 maj 2009

    Na Twoim miejscu brałbym jakąś "kablówkę", np. INET, a później z kabla na router z wifi i masz elegancko net w domu radiowy, chyba że da się to bez routera to tym bardziej sympatycznie :)

    4 1 Cytuj
  • 24 maj 2009

    Z INET-u kablówka to jak mieszkasz w bloku gdzie mają zrobioną lokalną sieć przez LAN.Jeśli mieszkasz w domu to musisz się zapytać czy jesteś w zasięgu sieci bezprzewodowej np.pckom,inet.

    5 1 Cytuj
  • 24 maj 2009

    globusnc, w Myślenicach nie ma 3G? To bardzo ciekawe, bo korzystam z niego na co dzień (Orange, jednak polecam bardziej Play) - filmiki z youtube bufforują się elegancko, nie muszę czekać. Często też robię upload dużych plików, nie ma z tym większego problemu. Sporo się przemieszczam, to dla mnie konieczność posiadać taką alternatywę. Jestem "podwójnym" użytkownikiem I-Net'u. Jedno łącze mam w Myślenicach w bloku, drugie w domu drogą radiową i nie mam powodów do narzekań.

    Pozdrawiam

    2 1 Cytuj
  • 24 maj 2009

    Zwracam w takim razie honor Orange, słyszałem że mają uruchamiać nadajnik 3G nie wiedziałem, że już to zrobili. Ciekawi mnie jedynie totalnie różna ocena prędkości netu od Orange przez Ciebie i opisany przez "NiE PAkUJ SIĘ W TO!!" powyżej.

    2 Cytuj
  • 24 maj 2009

    Owszem 3G działało u mnie przez jakieś 3 dni ,ale trzeba było chodzić z laptopem po pokoju żeby w ogóle złapać.Było to jakiś czas temu i już się nie zdarza,a podkreślam ze mieszkam blisko rynku. Więc nie wiem gdzie to 3G!!!! A Orange jest najgorsza z bezprzewodowych .

    2 1 Cytuj
  • 24 maj 2009

    Proponuje ofertę z MULTIMO mają ciekawe promocje, i nie kosztuje bóg wie ile :P a jest dużo lepszy od popularnej neostrady. adres multimo.pl

    2 Cytuj
  • 24 maj 2009

    Ja znam w Krakowie takie punkty gdzie 3G w Orange niby się łączyło, ale transfer padał tak że poczty nie szło sprawdzić. To nie był pojedynczy przypadek, sprawdzałem to kilka następnych tygodni po sobie i sytuacja nie uległa zmianie. Dlatego polecam Play - przynajmniej w Krakowie wszystko chodziło bardzo przyjemnie, niezależnie od lokalizacji.

    Pozdrawiam

    3 Cytuj
  • 25 maj 2009

    Orange nie polecam- brak zasięgu lub slaba predkosc- strona otwiera sie ok 2 minut, dalam sie skusic na ten net 2 lata temu i TRAGEDIA!!! Play ma slaba predkosc z tego co slyszlam, a plus ma najlepszy zasieg w myslenicach jesli chodzi o wszystkie dostepne sieci komorkowe, zreszta mozna sobie sprawdzic zasieg na stronach telefonii komorkowej lub wziac na probe, ale nie polecam ryzykowac i od razu podpisywac umowy na 2 lata, lepiej wczesniej sprawdzic.

    2 Cytuj
  • 25 maj 2009

    a jakis dobry internet w Brzączowicach, w okolicach koscioła?? macie cos do polecenia?

    2 Cytuj
  • 25 maj 2009

    [quote]a jakis dobry internet w Brzączowicach, w okolicach koscioła?? macie cos do polecenia?[/quote]

    Tam to nic nie ma :P

    1 2 Cytuj
  • 27 maj 2009

    W Myślenickich blokach polecam tylko INET Centrum z którego usług korzystam, internet śmiga elegancko taryfy dopasowane do potrzeby klienta. Czasy dostępu do stron czy gier typu CS bardzo niskie i do tego kompletny brak awarii.

    5 1 Cytuj
  • 27 maj 2009

    a teraz refren: " Jest super, jest super, więc o co ci chodzi..."
    Mógłbyś znawca;) chociaż tropchę pozorów zachować a nie tak na żywioł.
    Co do administratorów sieci to taki krótki dowcip znalazłem:

    Przychodzi admin do lekarza:
    - Panie doktorze, chyba mi ostatnio wątroba wysiada...
    - Co pan powie? A u mnie działa!

    3 1 Cytuj
  • 6 wrz 2009

    [quote=seba napisał:[hr][quote]]a jakis dobry internet w Brzączowicach, w okolicach koscioła?? macie cos do polecenia?[/quote]

    Tam to nic nie ma :P[/quote]

    ___________________________________
    No i tu się mylisz !! fragment z forum dobczyckiego poniżej. podobno chodzi to szybciej niż neo. i inne freedomy.
    ___________________________________

    Firma MS-NET ma zasięg w Brzączowicach z tego co wiem na kościele są anteny na 5 GHz reklama firmy jest też raza przed Brzączowicami o ile kiedyś były tam problemy z sięcią to MS-NET jest już na łączach światłowodowych z Dobczyc !!

    Aktualna oferta MS-NET / Pasmo Download/Upload
    ___________________________
    1024/256 Kb/s za 44,99 zł brutto /m dostępne wcześniej.
    1532/512 Kb/s za 60 zł brutto /m dostępne od 1 sierpnia 2009
    2048/512 Kb/s za 70 zł brutto /m dostępne od 1 sierpnia 2009
    3072/1024 Kb/s za 95 zł brutto /m dostępne od 1 września 2009
    4096/1024 Kb/s za 120 zł brutto /m dostępne od 1 października 2009
    ___________________________
    Instalacja 5 GHz obszar zasięgu 99% miasta dobczyce / 95% Gminy dobczyce 50% Powiatu Myślenickiego oraz pobliskie miejscowości.

    - Ograniczenia = Brak / Wspólne pasmo P2P oraz WWW
    - Duży zapas UPLOADU
    - Pomoc przy uruchomieniu telefonu VOIP przez internet
    - Możliwość wykonania łącza symetrycznego we wskazaną lokalizację / cena do negocjacji od 1 do X Mb/s Wg potrzeb.
    - IP publiczne stałe 2 zł miesięcznie.
    - Zawieszenie usługi do 3 miesięcy w roku bezpłatnie
    - Umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem
    - Przykładowy PING na ONET z serwera głównego: (u klienta w zależności od lokalizacji do 15 ms / technologia 5G)
    PING onet.pl (213.180.146.27) 56(84) bytes of data.
    64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=1 ttl=59 time=3.45 ms
    64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=2 ttl=59 time=5.68 ms
    64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=3 ttl=59 time=3.42 ms
    64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=4 ttl=59 time=2.80 ms
    64 bytes from s4.m1r2.onet.pl (213.180.146.27): icmp_seq=5 ttl=59 time=1.90 ms
    --- onet.pl ping statistics ---
    5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4062ms
    rtt min/avg/max/mdev = 1.905/3.452/5.680/1.247 ms

    Aktualnie posiadamy wolne miejsca na około 500 osób do podłączenia od zaraz ! zapraszamy Smiley

    Typowa instalacja to przyłącz na antenie zewnętrznej - wprowadzenie kabla do mieszkania - zakończenie styku na kablu lub uruchomienie internetu domowego wifi pod laptop i inne bezprzewodowe urządzenia w mieszkaniu, wedle zapotrzebowania klienta.

    1 5 Cytuj
  • 7 wrz 2009

    ja mam neostrade 1GB na pół z sąsiadem i jestem zadowolona, nie męcze się pod koniec miesiąca, ściągać i oglądać się da wszystko i wogóle jest ok
    polecam

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2009

    Polecam Ci Neta z Inetu oczywiście WiFi. Sam z tego korzystam i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jeżeli mieszkasz w domu to śmiało będziesz miał zasięg w całym ogrodzie (a nawet podejrzewam że dalej) więc laptopa możesz sobie zabrać na dwór. W bloku też nie jest źle, neta łapie nawet na parterze przed klatką a router jest na 4 piętrze. Prędkośc wystarczająca (oczywiście masz pakiety do wyboru) zero awari wszystko śmiga.

    3 1 Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Ja korzystam z neostrady i jest naprawdę rewelacja pracuje na laptopach i nie mam rutera i przełączam sobie tylko kabel z jednego do drugiego a np. w Inecie tak nie możesz bo cię blokują musisz za każdym razem do nich dzwonić i podawać kartę sieciową jaką posiadasz a ruter możesz założyć nie będziesz musiał dzwonić ale tylko przez nich.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz