Forum » Myślenice

Myślenicki koszyk zakupów

  • 28 mar 2012

    witam, mam propozycję dla mieszkańców Myślenic, a mianowicie z uwagi na duży wzrost cen artykułów spożywczych i nie tylko, proponuję utworzyć koszyk zakupów, by wiedzieć co w jakim sklepie jest tanie, a jakiego sklepu omijać. Jak domniemam takie informacje przydadzą się zapewne gospodarstwom domowym, w których mieszkają pokolenia, młodym małżeństwom na dorobku i wielu innym gościom tego forum.
    Na początku zaznaczę, że nie pochodzę z M-c, mieszkam tu od niedawna więc moja wiedza nt. sklepów jest dość okrojona, z doświadczenia mogę napisać, że ostatnio chyba najtaniej zakupiłam:
    olej 3l - 14,99 Biedronka pobliski sklep spożywczy 6,70 za litr lub 20,99 za 3l
    chleb - 1,59 Biedronka pobliski sklep spożywczy 2,80-3,10 za bochenek
    jajka 10szt/L - 5,30 sklep z jajkami na Pardyaka, Bedronka 6,00zł za 10szt/L pobliski sklep spożywczy 6,70 za 10szt/L inny sklep 10,99 za 15szt co daje 0,73gr za jajko, bazarowe babcie 12zł za 10szt
    Uwaga, ostatnio są duże podwyżki w Biedronce lub zmniejszona gramatura, a czasem jedno i drugie, należałoby zwrócić uwagę na to.

    8 Cytuj
  • 28 mar 2012

    Owszem ceny w biedronce poszły w górę, bo jakiś czas temu olej Kujawski 2l kosztował 10,99zł później 11,99zł a teraz piszesz że już 14,99zł no to znaczna różnica. Jajka są za 5,99 te z L na opakowaniu ale są też za 4,99zł z M. W sklepie na wsi, w której mieszkam są jajka za 7,20zł. Margaryna Rama w Biedronce- 4,89zł 500g+100g gratis, w sklepie u nas 5,80zł za 500g. Chrupki Cheetos w Biedronce 1,99zł, u nas we wiosce 2,60zł. Woda źródlana Żywiec- Zdrój w Biedronce za butelkę 1,75l trzeba zapłacić 1,78zł u nas 2,35zł za 1,5l. W Tesco jajka XL w cenie 10zł za 10sztuk za 6szt coś ponad 4zł.

    Cytuj
  • 28 mar 2012

    [quote=girl600] witam, mam propozycję dla mieszkańców Myślenic, a mianowicie z uwagi na duży wzrost cen artykułów spożywczych i nie tylko, proponuję utworzyć koszyk zakupów, by wiedzieć co w jakim sklepie jest tanie, a jakiego sklepu omijać. Jak domniemam takie informacje przydadzą się zapewne gospodarstwom domowym, w których mieszkają pokolenia, młodym małżeństwom na dorobku i wielu innym gościom tego forum.
    Na początku zaznaczę, że nie pochodzę z M-c, mieszkam tu od niedawna więc moja wiedza nt. sklepów jest dość okrojona, z doświadczenia mogę napisać, że ostatnio chyba najtaniej zakupiłam:
    olej 3l - 14,99 Biedronka pobliski sklep spożywczy 6,70 za litr lub 20,99 za 3l
    chleb - 1,59 Biedronka pobliski sklep spożywczy 2,80-3,10 za bochenek
    jajka 10szt/L - 5,30 sklep z jajkami na Pardyaka, Bedronka 6,00zł za 10szt/L pobliski sklep spożywczy 6,70 za 10szt/L inny sklep 10,99 za 15szt co daje 0,73gr za jajko, bazarowe babcie 12zł za 10szt
    Uwaga, ostatnio są duże podwyżki w Biedronce lub zmniejszona gramatura, a czasem jedno i drugie, należałoby zwrócić uwagę na to. [/quote]

    Towar towarowi nierówny więc ciężko będzie zmieścić w jednym koszyku produkty , których wszyscy by używali. Nie wiem zresztą jak inni ale ja jestem przyzwyczajona do danej marki gatunku , czy producenta i raczej nie zmieniam. Ty piszesz tutaj raczej ogólnikowo.

    4 Cytuj
  • 28 mar 2012

    i znowu zlecieli się fani biedronkowej "jakości":-( Chcecie pisać o biedronkowych produktach to macie przecież biedronkowy topik
    ja biedronkę omijam SZEROKIM łukiem wiec poproszę o ceny z normalnych sklepów, normalnych dobrych produktów

    9 14 Cytuj
  • 28 mar 2012

    Chyba w tamtym roku przed świętami, o lie dobrze pamiętam , "JAN" zrobił zestawienie produktów najczęściej kupowanych przed świętami (chrzan, kg kiełbasy, 15 jajek itd.) Wyszło najtaniej. Chyba nawet była deklaracja z jego strony że jeśli ktoś za taki koszyk w innym sklepie zapłaci więcej, wraca koszt koszyka albo różnice, jakoś tak. Produkty były dobre jakościowo, znanych producentów, Biedronce do jakości tych produktów jednak brakuje.

    7 4 Cytuj
  • 28 mar 2012

    Uwielbiam robić zakupy w cegielni bo tylko tam mogę kupić produkt od najtanszego do najdroższego jest tak wielki wybór ze głowa mała.
    Tam masz papier toaletowy za 5 zł i za 13 zł kukurydzę w puszcze za 1,2 i za 3 zł herbata za 2 zł i za 10 zł Tam może robic zakupy biedny i bogaty i niech biedronka tesco i lidle się schowają

    7 6 Cytuj
  • 28 mar 2012

    dla mnie w zestawieniu z innymi sieciami jan odnosnie tych samych produktow jest dosc drogi, ale to co mnie do niego zawsze bedzie zwodzic to baaardzo szeroki asortyment tam doslownie moge kupic wszystko co mi potrzeba, niestety czesto w tesco albo nawet carrefourze nie ma takich rzeczy jak w Janie i to jest jeego bardzo wielki plus

    8 1 Cytuj
  • 28 mar 2012

    obserwatore
    mozesz mi wytlumaczyc po co cytujesz ta cala wypowiedz? nie zauwazyles ze to zasmieca forum?

    1 3 Cytuj
  • 28 mar 2012

    [quote=gość: only] Uwielbiam robić zakupy w cegielni bo tylko tam mogę kupić produkt od najtanszego do najdroższego jest tak wielki wybór ze głowa mała.
    Tam masz papier toaletowy za 5 zł i za 13 zł kukurydzę w puszcze za 1,2 i za 3 zł herbata za 2 zł i za 10 zł Tam może robic zakupy biedny i bogaty i niech biedronka tesco i lidle się schowają [/quote]
    Nie zgodzę się z Tobą . Wędliny w Janie są bardzo drogie w porównaniu do innych sklepów .Na początku (zaraz po otwarciu ) wędliny były znacznie tańsze , a w tym momencie w Janie wędlin nie kupuję już wcale .

    [quote=gość: cenię jakość] i znowu zlecieli się fani biedronkowej "jakości":-( Chcecie pisać o biedronkowych produktach to macie przecież biedronkowy topik
    ja biedronkę omijam SZEROKIM łukiem wiec poproszę o ceny z normalnych sklepów, normalnych dobrych produktów [/quote]
    A jakie to są "nienormalne " produkty ? Czy przecier z Pudliszek należy to tych produktów?

    2 Cytuj
  • 28 mar 2012

    nun a jakie według ciebie powinny być ceny wędlin?mnie akurat cieszy ze Jan stawia na jakość wędlin a nie sprzedaje jakiegoś dziadostwa

    3 4 Cytuj
  • 28 mar 2012

    [quote=gość: only] Uwielbiam robić zakupy w cegielni bo tylko tam mogę kupić produkt od najtanszego do najdroższego jest tak wielki wybór ze głowa mała.
    Tam masz papier toaletowy za 5 zł i za 13 zł kukurydzę w puszcze za 1,2 i za 3 zł herbata za 2 zł i za 10 zł Tam może robic zakupy biedny i bogaty i niech biedronka tesco i lidle się schowają [/quote]
    To najdroższy sklep w Myślenicach.Zauważyłem bardzo dziwne zjawisko,otóż ludzie robią duże zakupy w Biedronce,potem jadą do Jana dokupić to czego nie mogli dostać w Biedronce.Tak że niema się co tutaj rozpisywać,wszyscy robimy zakupy w Biedronce,nawet Ci którzy wstydzą się do tego przyznać,tylko dlaczego ?

    7 1 Cytuj
  • 28 mar 2012

    Rodzajów wędlin w Janie jest dość sporo, i cenowo te wędliny też są zróżnicowane. Ciężko porównywać Jana do np. Szubryta, gdzie ten drugi ma produkty własne, więc ceną może manipulować dostosowując się do tych na rynku

    3 1 Cytuj
  • 28 mar 2012

    [quote=gość: only] nun a jakie według ciebie powinny być ceny wędlin?mnie akurat cieszy ze Jan stawia na jakość wędlin a nie sprzedaje jakiegoś dziadostwa [/quote]
    Widzę że Twoim wyznacznikiem jakości jest cena . To że coś jest tańsze, nie znaczy że zawsze musi być gorsze. Jeśli chodzi o super jakość , to nie wszystkie wędliny w Janie ją posiadają .

    [quote=gość: raben]To najdroższy sklep w Myślenicach.Zauważyłm bardzo dziwne zjawisko,otóż ludzie robią duże zakupy w Biedronce,potem jadą do Jana dokupić to czego nie mogli dostać w Biedronce.Tak że niema się co tutaj rozpisywać,wszyscy robimy zakupy w Biedronce,nawet Ci którzy wstydzą się do tego przyznać,tylko dlaczego ? [/quote]
    Pan Kaczyński powiedział kiedyś że to sklep"dla biedaków" i część narodu poszła tym tokiem myślenia i wstydzi się ,że ktoś mógłby o nich powiedzieć "patrz to Ci biedacy, oni kupują w biedronce!" :D. Ciężko z takim brzemieniem udawać "wielkiego pana "

    5 2 Cytuj
  • 28 mar 2012

    [quote=gość: do obserwatore] obserwatore
    mozesz mi wytlumaczyc po co cytujesz ta cala wypowiedz? nie zauwazyles ze to zasmieca forum? [/quote]

    Już tłumacze jeśli nie rozumiesz :/
    Po to cytuję , żeby wiadomo było do czego i kogo moja wypowiedź się odnosi. A czy zaśmieca forum? Twoja wypowiedź nie na temat też zaśmieca forum, więc nie pouczaj mnie , zresztą od tego jest funkcja cytowania ,żeby jej używać. :)

    2 2 Cytuj
  • 28 mar 2012

    wystarczyło napisać "girl600" i każdy by wiedział do kogo piszesz:/

    2 2 Cytuj
  • 28 mar 2012

    Kol. gril600, to było raczej zestawieniem cen ze sklepem biedronki. Nie ma się co oszukiwać nie bez powodu ceny są tam dużo niższe...! Oczywiście nie przekreślam ich bo jest kilka dobrych produktów.
    Strasznie jednak denerwuje mnie jeżeli ktoś porównuje ceny na zasadzie : ,,No popatrz tutaj sosy za 3,99 ,a tam za 4,20 - i nie zdzierajo?"
    Żeby móc polecić dany sklep to różnica w cenie moim zdaniem powinna być znaczna i proszę nie cytować postu Kolegi bo wiem ze ceny podał zróżnicowane.

    1 Cytuj
  • 29 mar 2012

    Trzeba być głupkiem by się wstydzić robić zakupy w tanich sklepach, jeśli wyznacznikiem bogactwa ma być droga kiełbasa czy mleko to współczuję takim ludziom, a co do cen to ktoś słusznie zauważył, większe zakupy robi siew biedronce a uzupełnia się w janie bo wybór tam imponujący czy się komuś podoba czy nie

    12 Cytuj
  • adzygmunt 29 mar 2012

    Mnie to "zwisa" gdzie kupuję!
    Zakupy robię tam gdzie akurat jest mi do sklepu wygodnie i w opcji gdzie na półkach są towary z małą ilością konserwantów. Oczywiście kupuję zmiarkowawszy na ceny.
    Nic tu jak dla mnie nie ma do rzeczy to, co Jaruś Kaczyński mówiący, że Biedronka to sklep dla biedaków.
    A to, że ktoś zobaczy mnie w Biedronce , w Galerii, itp, jest dla mnie sposobem na ucięcie miłej pogaduszki w czasie zakupów. Przecież ten ktoś nie przyszedł podglądać biedaków/bogaczy, lecz także na zakupy!

    8 Cytuj
  • 29 mar 2012

    róbcie ten koszyk bo go chcę zjeść :)

    2 1 Cytuj
  • 29 mar 2012

    [quote=gość: do obseratore] wystarczyło napisać "girl600" i każdy by wiedział do kogo piszesz:/ [/quote]

    Każdy robi jak uważa , mnie nie wystarczyło.
    Czepiasz się nie wiadomo po co? Jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat, to się nie odzywaj . Przynajmniej do mnie.

    3 3 Cytuj
  • 29 mar 2012

    To będzie ci się odbijało wikliną

    2 2 Cytuj
  • 29 mar 2012

    Śmieszne jest porównywanie cen w sklepach nie patrząc na jakość i markę, tak samo można mówić, że kupno auta w salonie to głupota, bo drogo, jeżeli można auto mieć ze szrotu za grosze, przecież i to auto i to auto

    3 4 Cytuj
  • 30 mar 2012

    Szanowni forumowicze, przyznaję napisałam bardzo ogólnikowo, mój błąd, powinnam napisać że najtańszy olej w biedronce Wyborny kosztuje 14,99 za 3l, a najtańszy w pobliskim sklepie Uniwersalny 20,99, ale już chleba, czy jajek z nazwy wymieniać nie będę po to podałam ich rozmiar. Wskazane by było podawanie nazw produktów, bądź ich odpowiedników np. gumowe żmijki w Biedronce będą się nazywały ssysaki, ale w osiedlowym sklepie mogą się nazywać po prostu żmijki, mogą mieć inną gramaturę, więc pewnie należałoby na takie rzeczy zwrócić uwagę. Fanką biedronki nie jestem, ale często robię tam zakupy, stąd porównanie do biedronki. Jeśli ktoś robi zakupy w Janie (dla mnie osobiście to bardzo drogi sklep jeśli w Biedronce ogórki szklarniowe kosztują 7,99 a w Janie 9.18 a w pobliskim sklepie 8,55), może porównywać inne sklepy na tle Jana, Tesco czy gdzie mu tam pasuje:) W Tesco swego czasu kupowałam pieczarki za 7,99 podczas gdy w warzywnym koło Carrefoura kosztowały 6,80. Każdy będzie używał innych produktów to zrozumiałe,jedni majonezu Dekoracyjnego, inni Babuni, jeszcze inni Koronnego. Można przecież porównać, że majonez dekoracyjny w Biedronce tyle i tyle, w Tesco tyle w Carrefor tyle w sklepach osiedlowych tyle. Koronny jest najtańszy w biedronce, ale nie ma go w innych sklepach, więc można podać najtańszy ze sklepu osiedlowego. Może wtedy takie porównania nabrałyby większego sensu:) Bardzo dobrze zrobiła to Gienia:[quote=gość: Gienia] Jajka są za 5,99 te z L na opakowaniu ale są też za 4,99zł z M. W sklepie na wsi, w której mieszkam są jajka za 7,20zł. Margaryna Rama w Biedronce- 4,89zł 500g+100g gratis, w sklepie u nas 5,80zł za 500g. Chrupki Cheetos w Biedronce 1,99zł, u nas we wiosce 2,60zł. Woda źródlana Żywiec- Zdrój w Biedronce za butelkę 1,75l trzeba zapłacić 1,78zł u nas 2,35zł za 1,5l. W Tesco jajka XL w cenie 10zł za 10sztuk za 6szt coś ponad 4zł. [/quote]

    2 Cytuj
  • 30 mar 2012

    Rozumiem, że głupotą jest kupywanie droższych produktów tylko dlatego bo tańszy jest zaraz gorszy.
    Problem w tym, że, jeżeli zestawić np. CocaColę ZERO z biedronkową Colą ZERO to są to dwa różne produkty, jak większość innych przy porównywaniu, akurat tutaj jakość idzie w parze z ceną dlatego nie bez powodu jest ona niższa. Szczerze to lubię z biedronki tylko szynkę szwardzwaldzką i dwa rodzaje soków.

    3 2 Cytuj
  • 30 mar 2012

    ghost to samo ze zwykła colą. W biedronce cola jest okropna.
    ale tutaj nie przekonasz o tym nikogo bo oni ślepo wierzą ze w biedronce kupuja to samo co wszedzie ale w niższej cenie

    2 2 Cytuj

Odpowiedz