Forum » Myślenice

Tutaj uważaj

  • adzygmunt 25 lut 2011

    Odpowiem retorycznym pytaniem.
    Czy w Myślenicach są ludzie którzy strzegą porządku?

    Cytuj
  • 26 lut 2011

    Zgadzam się.
    Jest coraz gorzej. To czym się to może skończyć? Grecją.
    Żyjemy w czasie gdzie rządzi pieniądz, pieniądz a później układy. A na której pozycji będzie liczył się człowiek, gdzieś na ostatniej czy przedostatniej?
    Prawda , zaufanie, honor czy coś takiego jeszcze jest? Chyba już dla naiwnych.
    Teraz to fausz, kłamstwo, zawiść, donosicielstwo, chamstwo, bezwzględność, wyzysk, przepisy i kary.
    Czy tak powinno się żyć i pracować?

    Cytuj
  • adzygmunt 26 lut 2011

    Dziękuję za te wypowiedź. W odpowiedzi na twój post pisałem inaczej, Domyślam się że przeczytałeś, przed moja edycją.
    Usunąłem tekst, bo po przeczytaniu "na żywo", doszedłem do wniosku, że sam kreuję się na stetryczałego, zrzędzącego, narzekającego itd, itd, wiecznie niezadowolonego starego zgreda.
    W tym wszystkim jest promyk nadziei, że nie tylko ja tak widzę realia.

    Cytuj
  • 26 lut 2011

    Bysiny,Jasienicy i Trzemeśni....zobacz sobie jak jeżdżą kołki z Myślenic...Dlaczego wszyscy ludzie z miasta jadą na parking pod Jana (na ten malutki z południa ) Bo to ludzie z Myślenic którzy nie potrafią myśleć,albo może nigdy nie byli na parkingu ze strony północnej,,,Śmiać mi się chce jak widzę jak jeden z drugim szuka miejsca żeby zaparkować,,,,Więc ludzie z Myślenic ,,,zaprawdę powiadam wam że od strony północnej też jest parking,,przeważnie pusty,,,Wcale nie jest trudno tam dojechać,,,no może boicie się zakrętów,,,dzisiaj byłem ,,,wszyscy nie myślący stali przy kasach od strony małego parkingu,natomiast przy kasach z drugiej strony panie czekały na klienta,,,,No ale żeby ułatwić sobie życie trzeba wcześniej pomyśleć,,,Myślimy takim narządem który co niektórzy mają pod czachą,,przypomina orzecha włoskiego,,,Nie wiem czy wszyscy załapali ????

    Cytuj
  • adzygmunt 26 lut 2011

    Czy to jest temat o "Janie"?

    Cytuj
  • 26 lut 2011

    Adz. myślę, że mamy już swoje lata i potrafimy spojrzeć na rzeczywistość ze zdrowym rozsądkiem. Mam nadzieję, że wybory pokazały iż nie jesteśmy sami, jeżeli nie we wszystkich sprawach to na pewno w wielu.
    A najważniejsze jest zdrowie i tego Ci życzę.
    Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 27 lut 2011

    Ja wymiękłem. Nie jeżdżę koło BP tylko koło Coopera tak w jedną jak i w drugą stronę.
    Tylko te zapadliska są niezłe...bez oznakowania.

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    Uważaj, bo niektórzy jadąc od miasta traktują objazd jako jednokierunkowy, mijając dziury zjeżdżają na drugą połowę jezdni ;).

    Jadąc od ul. Słowackiego w kierunku Osieczan gdzieś zagubił się znak z pierwszeństwem łamanym. Jest tablica informująca o zmianie pierwszeństwa, brak informacji o jego przebiegu.

    Cytuj
  • 28 lut 2011

    też to dzisiaj zauważyłem...znaku brak

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    Zauważyłm przed wyjazdem z asfaltowni leca kierowcy i usuwaja znaki
    Oni nie mieszcza siew zakręcie na miasto
    a potem tak zostaje do zmiłowania odźwiernego z ruchu miejskiego

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    Na mostku koło biedronki wczoraj złamany słupek wystawał tak że można było porysować lakier.

    Cytuj
  • 1 mar 2011

    Odnalazł się znak o którym pisałem.

    Cytuj
  • adzygmunt 30 mar 2011

    Prowizoryczne skrzyżowanie: Słowackiego na most w Osieczanach.
    Droga z pierwszeństwem przejazdu są znaki od mostku na Bysince do Słowackiego.
    Sytuacja Od Słowackiego jadąc do Osieczan na most jestem na głównej i jadąc prosto zjeżdżam z niej. Czyli mimo że jadą prosto zjeżdżam z głównej na lewo.
    Będący na głównej, ale jedzie od mostku na Bysince i skręca na Osieczany/most/ czyli w prawo.
    Powstał spór, który ja rozwiązałem tak, że pojazdy od Bysinki i skręcające w prawo na most mają pierwszeństwo przed tymi, które jadą od Słowackiego, czyli są także na głównej, ale przecinając drogę na wprost, czyli de fakto skręcające w lewo muszą ustąpić tym od Bysinki. Kierowałem się tu zasadą prawej ręki. Miałem, czy nie mam racji?

    Cytuj
  • 30 mar 2011

    adzygmuś, czy Ty nie znasz innej trasy jak Słowackiego-Osieczany-Trzemeśnia ?

    Na litość... ogólnie oznakowanie na terenie miasta (i Gminy) woła o pomstę do nieba a jest osoba, która niemałe pieniądze bierze co miesiąc za stan oznakowania POZIOMEGO i PIONOWEGO !

    Cytuj
  • 30 mar 2011

    Przejedźcie się ul. Piłsudskiego na Zarabie. Zaraz humor Wam się poprawi.

    Cytuj
  • adzygmunt 30 mar 2011

    kieroFFca tak się składa, że znam kilka innych ale np z Osieczan jest tylko dwie którymi można sensownie dojechać do Myślenic. Przez Zarabie, przez skrzyżowanie, które opisałem i poprzez Dobczyce, ale to bez sensu. No może Ciebie rajcuje.
    Nie zauważyłeś problemu? Może to moja wina, że go mało przejrzyście wyłożyłem.
    Moim zdaniem by nie dochodziło tam do stłuczek /a już były/ warto nauczyć się tam jeździć, Ja tez "po naukę" pisałem.
    Ty pisz o swoich spostrzeżeniach, ja piszę o moich, może z tego coś dobrego wyniknie.
    Ad rem: odcinek pod wiaduktem na Piłsudskiego do mostu baaaaaardzo mi się podoba. Widzisz i tam byłem!

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    A jak się jedzie na Wiśniową, na górce na Zasani jest obniżenie terenu i jeszcze wyrwa. Wszyscy na tym zakręcie pod górę pod prąd jeżdżą.

    HELLO, GDZIE SĄ DROGOWCY!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    mają tą drogę robić wkrótce... podobno ;) a takich "obniżeń terenu" mniejszych lub większych jest na niej sporo od trzemeśni do lipnika, w tym parę na zakrętach, ale faktycznie tam pod górę jest najgorzej bo nie widać. "Na szczęście" Ci jadący od Wiśniowej mają po swojej stronie tyle dziur że zwalniają. Zawsze się zastanawiam po co w Polsce robi się takie głębokie fosy, metodą 'wykop i zostaw', w które potem krawędzie naszych dróg zapadają się jak w masło... pewnie że drożej kręgi dać i kratki porobić, ale jest z głowy, a i pobocze szerokie z miejscem pod ewentualny chodnik/ścieżkę rowerową... ehh późna pora, i człowiekowi się marzy

    Cytuj
  • 8 kwi 2011

    Ja już wymiękam...chyba trzeba będzie użyć przemocy = argumentów prawnych, bo Rejon Dróg w Myślenicach ma to wszystko gdzieś.
    1. Ten zakęt na górce w Zasani
    2. TA OLBRZYMIA DZIURA NA PROSTE W OSIECZANACH!!!!!

    HELLO! Panie Grabowski i Piasecki budzimy się ze snu zimowego i zabieramy do pracy!

    Remont tak, będzie pod warunkiem, że np. nie powtórzy się powódź i kasa nie wyda się na co innego. Ja dziękuję za takie obietnice...

    Cytuj
  • 9 kwi 2011

    Wy się burzycie o jakąś tam wyrwę w Zasani...

    W centrum miasta, na skrzyżowaniu k/Kurdesza jest taka pralka, że trzeba kroczkiem przejeżdżać.
    Cegielskiego k/myjni ALDA - dziura na dziurze...

    Panowie, (których wymienił marko) - może ruszycie swoje 4 litery na jakiś objazd po mieście zanim zaczną się ludzie dopominać o odszkodowania ?!!!
    Pamiętacie takie przypadki przecież...

    Cytuj
  • 9 kwi 2011

    Wiesz, ja mowię tylko o krytycznych miejscach. Bo dziurawa to jest cała droga Myślenice-Wiśniowa. W samych myślenicach też jest nieźle. Słowackiego od busów do strażnicy...to powinny wysadzić w powietrze, bo to obciach, a nie ulica.

    Cytuj
  • adzygmunt 9 kwi 2011

    I te cholerne pozapadane studzienki na tym odcinku marko!
    Nie ma jak je ominąć.

    Cytuj
  • 9 kwi 2011

    Daj spokój nawet! W tym kraju studzienki zapadają się...po pół roku od remontu! I nikt tego nie naprawia, przecież podobno jest gwarancja. A wiecie czemu tak się dzieje? Bo studzienki się osadza...na kamieniach:-)))) - tylko inspektorzy odbierający tego nie sprawdzają.

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    W Myślenicach specjalizują się w wyrzucaniu pieniędzy w błoto i to dosłownie.Przykład,droga od Osieczan co Coopera położona nawierzchnia bez utwardzenia podłoża i teraz już się sypie.Kto to wykonywał ,kto odebrał???Ktoś skasował piękne pieniądze za taką fuszerkę.

    Cytuj
  • 13 maj 2011

    Czy ktoś odpowiada za etapy realizacji remontu na Słowackiego?!
    Równocześnie powstają dwa ronda, co skutkuje dezorganizacją ruchu w kierunku Dobczyc. Dziś korek od powstającego ronda przy moście na Osieczany sięgał prawie do biedronki.
    Czy nie można zakończyc najpierw odcina od "zakopianki" do ronda przy Cegelskiego i tamtędy poprowadzić objazd na ul. Kazimierza Wlk i dalej na Dobczyce?
    Obecnie kto nie musi niech unika tych okolic. Niski wiadukt na Kazimierza Wlk. uniemożliwia objechanie tego miejsca wysokim sam., ale osobowe spokojnie mogą jeździć pod wiadukt.

    Z innej beczki. Wjazd do Myślenic z "zakopianki". Zjeżdżamy przed estakadą i pierwszy znak to "teren zabudowany". Trzeba hamować już na "zkopiance", lub mocno zwalniać, by zmieścić się w przepisowych 50-ciu. Po skręcie na światłach (w prawo, lub lewo) spotykamy kolejny znak "teren zabudowany"!? O co tu chodzi?

    Cytuj

Odpowiedz