Forum » Myślenice

Gdzie można oddać dobrą używaną odzież w Myślenicach?

  • 17 maj 2012

    Witam,
    Pytanie jak w tytule - ponieważ posiadam kilkanaście ubrań w naprawdę świetnym stanie (kuracja lekowa spowodowała że niestety znacznie przytyłam) których już nigdy nie założę, a część z nich została zakupiona w zeszłym sezonie chciałam się dowiedzieć czy można gdzieś oddać ubranka dla potrzebujących którzy by z tego skorzystali?
    Miałam je sprzedać jako `mega paka` na Allegro, ale stwiedziałam że dużo z tego nie skorzystam, bo takie aukcje zazwyczaj kończą się na 200/ 300 zł, a ubrania są wiele więcej warte i chciałabym je oddać potrzebującym.
    Od razu mówię, że nie mam zaufania do kontenerów na odzież używaną -  Ubrania, które wrzucamy do nich wrzucamy rzadko trafią
    do potrzebujących pomocy. Z reguły posegreguje, sprzeda je lub przetworzy z
    zyskiem dla siebie prywatna firma.

    9 3 Cytuj
  • 17 maj 2012

    Będzie ciężko. Nawet firmy których byśmy nie posądzali, bo z założenia powinny pomagać potrzebującym, spieniężają ubrania w hurtowniach tanich odzieży.
    Moja rada - zrób tę mega pakę i sprzedaj na allegro.

    10 3 Cytuj
  • 17 maj 2012

    Pracuję w instytucji,która zna panie samotnie wychowujące dzieci, będące w trudnej sytuacji, moglibyśmy porozmawiać poza forum?

    6 6 Cytuj
  • 17 maj 2012

    Stare ciuchy się pali lub wyrzuca do kosza.nie myślisz chyba ze ktoś włoży na siebie stare przechodzone ciuchy.

    8 33 Cytuj
  • 17 maj 2012

    Jezeli chodzi o kontynery z odzieza -NIBY DO CARITASU to wszystko biora hurtownicy i idzie wszystko do ciucholandu-a my je kupujemy czasem zdazy sie ze kupisz swoja szmatke- --a w zamiam hurtownicy placa caritasowi dwa miliony zlotych rocznie .

    6 Cytuj
  • 18 maj 2012

    Poszukaj tematu szlachetna paczka - jest tutaj na forum, tam znajdziesz namiar na Pana Ploszczyce, on na pewno powie ci kto w okolicy jest potrzebujacym i dla kogo takie rzeczy byly by naprawde docenione. Ewentualnie poczekaj sama do swiat, a wtedy sama moglabys wybrac rodzine i stworzyc dla nich paczke. Naprawde sprawilabys wtedy frajde.

    Jak wrzucisz je do pojemnikow (dawny PCK), to tak jakbys wrzucila je do sklepu na rzemieslniczej, czytaj Wtórpol.

    7 1 Cytuj
  • 18 maj 2012

    [quote=gość: ciucholand] Jezeli chodzi o kontynery z odzieza -NIBY DO CARITASU to wszystko biora hurtownicy i idzie wszystko do ciucholandu-a my je kupujemy czasem zdazy sie ze kupisz swoja szmatke- --a w zamiam hurtownicy placa caritasowi dwa miliony zlotych rocznie . [/quote]

    Bardzo proszę nie mylić pojemników PCK z Caritasem. Caritas nigdy nie wystawiał pojemników na odzież w Myślenicach na pewno.
    W tym momencie to jest oszczerstwo.

    3 3 Cytuj
  • 18 maj 2012

    [quote=majcinek] Poszukaj tematu szlachetna paczka - jest tutaj na forum, tam znajdziesz namiar na Pana Ploszczyce, on na pewno powie ci kto w okolicy jest potrzebujacym i dla kogo takie rzeczy byly by naprawde docenione. Ewentualnie poczekaj sama do swiat, a wtedy sama moglabys wybrac rodzine i stworzyc dla nich paczke. Naprawde sprawilabys wtedy frajde.

    Jak wrzucisz je do pojemnikow (dawny PCK), to tak jakbys wrzucila je do sklepu na rzemieslniczej, czytaj Wtórpol. [/quote]
    Można sie skontaktować , ale jeżelichodzi o Świeta dla szlachetnej paczki to odzieży używanej sie nie daje wtedy

    Cytuj
  • 18 maj 2012

    Te pojemniki maja logo ciucholandu-a ludzie mysla ze to odziez zbierana na Caritas.

    8 Cytuj
  • 9 sie 2012

    Wszystkie ciuchy które oddajecie do tych pojemników w Myślenicach i okolicach lądują prosto w sklepie DYSKONT u LISA na piętrze i kupujecie ubrania po sąsiedzie nawet o tym niewiedząc... ktoś wpadł na genialny pomysł trzepania kasy w zasadzie na towarze za który kompletnie nic nie płaci....
    Informacja z pierwszej ręki od pracownicy!

    12 Cytuj
  • 15 lis 2013

    teraz mona oddawac do MOPS

    3 Cytuj
  • 15 lis 2013

    Nie wrzucajcie do pojemników na odzież ,dajecie dyskontom jak wasz ukochany lis towar za darmo......a potem stoicie jak po chleb za czasów PRL i kupujecie bo niby mają najtaniej... CZYSTY ZYSK.

    4 1 Cytuj
  • 16 lis 2013

    Jak dla mnie ubrania, które nadają się do użytku mogą trafić do potrzebujących za pośrednictwem "Szlachetnej paczki". Wiesz komu pomagasz i nie musisz obawiać się, że coś zostanie wykorzystane nie po twojej myśli.

    6 Cytuj
  • Bogdan Banat 16 lis 2013

    Mozna oddac na Betanie,chociaz bardzo malo przychodzi tam naprawde bardzo biednych ludzi

    2 3 Cytuj
  • 17 maj 2014
    mmm napisał/a:

    Pracuję w instytucji,która zna panie samotnie wychowujące dzieci, będące w trudnej sytuacji, moglibyśmy porozmawiać poza forum?

    proszę o maila chętnie oddała bym rzeczy nie tylko dla mam ale również dla dzieci ,.

    Cytuj
  • 14 sie 2014

    Dobrym pomysłem jest wystawienie w Internecie za symboliczną złotówkę. Ja swoje ubrania oddaję siostrze, ale ciuchy po dzieciach wystawiam tutaj: http://top-ogloszenia.net/Dla-Dziecka-Ubranka-dla-dzieci-4-15
    Jest naprawdę wiele potrzebujących osób.

    1 Cytuj

Odpowiedz