Forum » Myślenice

Brak oświetlenia na nowym rondzie na Zarabiu!!

 • 21 cze 2012

  Zastanawiam się jak to jest możliwe, że nowe rondo które jest już wybudowane od dłuższego czasu na Zarabiu. Mimo  że znajdują się na nim latarnie  nie ma oświetlenia a NOWE RONDO IMIENIA LECHA KACZYŃSKIEGO OŚWIETLONE JEST JAK PAS STARTOWY! MAŁO TEGO JESZCZE KAMERĘ ZAŁOŻYLI !!
  Przecież więcej ludzi spaceruje w kierunku zarabia niż pieszo w stronę Borzęty!!

  13 2 Cytuj
 • 21 cze 2012

  Słuszna uwaga ;).

  6 2 Cytuj
 • 21 cze 2012

  Nawara nie lubi być oświetlony :)

  2 1 Cytuj
 • 21 cze 2012

  To oświetlenie ronda Kaczyńskiego to taka aluzja ze strony naszych lokalnych władz pod adresem PIS jako ukochanej partii byłego prezydenta. Nasza lokalna władza szydzi w ten sposób z PIS-u jako partii promującej CIEMNOTĘ.

  7 2 Cytuj
 • 21 cze 2012

  Czy Zarabie jest również przed Rabą?
  Pytam serio.

  6 1 Cytuj
 • 21 cze 2012

  to zależy po której stronie Raby jesteś

  2 Cytuj
 • adzygmunt 21 cze 2012

  Sprawę należałoby rozpatrywać z punktu widzenia mieszkańca rynku, czyli jeszcze teraz centrum miejscowości. Za Rabą są resztki zamczyska, za Rabą są domostwa. Język polski jest na tyle giętki, że scalił nazwę tej części miasta - w zasadzie jest to dzielnicy, na: "Zarabie"
  Funkcjonuje czasem nazwa dotyczącą Stradomia, tej bardziej jego części bliższej - przyległej do rzeki jako "Przedrabie".
  Jest także nazwa, która funkcjonuje w Myślenicach "Porabie" czyli ogródki działkowe przyległe do Raby a administracyjnie? czy to już nie ziemie Osieczan?. To łatwe do sprawdzenia.
  Autorem nazwy "Porabie" jest wieloletni dyrektor I LO pan Henryk Bidziński, który pomysł swój na nazwę ogrodu pracowniczego ogłosił na pierwszym zebraniu działkowiczów. Chyba ponad 20 lat temu!

  3 Cytuj

Odpowiedz