Forum » Myślenice

Bysinka wylała

  • 16 maj 2010

    WitaM!:)

    Czy można prosić o jakies aktualniejsze zdjęcia z zarabia/myslenic, bo nie wiem czy wybierac się jutro do szkoly : D

    Cytuj
  • 16 maj 2010
    Cytuj
  • 16 maj 2010

    wybieraj sie do szkoly!!! ja dojade jakos, wiec Ty tez ;)

    Cytuj
  • Marzena 16 maj 2010

    jasny gwint, nie jest to ciekawa sytuacja.
    a jak zwierzaki z " zoo " ? mam nadzieję,że są bezpieczne ? wiem ,że właściciel o nie dba, tak tylko dla pewności pytam.

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    bysink akolo busow nie wylała bo jechałąm tamtędy przedchwila :)

    Cytuj
  • 16 maj 2010

    zapraszamy do tworzenia raportu dotyczacego sytuacji powodziowej na terenie powiatu myslenickiego

    http://www.miasto-info.pl/myslenice/ciagle-pada-razem-tworzymy-raport-powodziowy-z-powiatu

    Cytuj
  • adzygmunt 17 maj 2010

    Strażak hehe jak doniesiono z wiarygodnych źródeł pomysł kupienia pomp nie umarł. Pamięta się o nim intensywnie!!!

    Cytuj
  • 17 maj 2010

    dobrze że w tym roku Bysinka nie wylała na miasto to byłby całkowity kataklizm.

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    Wszyscy tylko o tej Bysince a takie opady jak wtedy zdarzają się bardzo rzadko.W czasie tej burzy w krótkim czasie spadła ogromna ilość wody,przecież największy stan na rzece trwał może godzinę.Tym razem groźniejsza była Raba i lokalne potoki.

    Cytuj
  • 27 lip 2010

    Spokojnie to tylko alarm ćwiczebny, pada, ale wszystko pod kontrolą.

    Cytuj
  • 28 lip 2010

    Dziękuje za uspokojenie.

    Cytuj
  • 28 lip 2010

    Nie dopisałem kluczowego słowa >>jeszcze<<

    Cytuj
  • adzygmunt 28 lip 2010

    Bysinka w południe była spokojna, ale Raba koło działek znowu zabierze ze dwie altany, tak na moje obliczenia. Chciałbym się mylić!

    Cytuj
  • 28 lip 2010

    Z tego co widać to chyba już zabrała .

    Cytuj
  • 28 lip 2010

    Kiedyś to tak wysokiego stanu rzeki trzeba było wielu dni intensywnych opadów. Ktoś musiał tutaj poważnie zawalić, że raptem dwa-trzy dni wystarczają do wystąpienia Raby z koryta.

    Cytuj
  • adzygmunt 28 lip 2010

    Mnie w podstawówce uczono lasy zatrzymują wodę!
    Dzisiaj lasy są rewalizowane, podlegają planowej gospodarce, rzeki płyną w betonowym korycie zatkanym śmieciem, od lodówek, opon, po firany gałęzi, plastikowych płacht etc, etc i mamy to co mamy!
    Nie chce krakać, tylko czekam kiedy zjazdowa nam zjedzie z Chełma. Bo woda już stamtąd zalewa Dobczyce i Bochnię, przedtem podmywa drogę do Coopera i działki Porabia.

    Cytuj
  • 28 lip 2010

    [quote=adzygmunt]Bysinka w południe była spokojna, ale Raba koło działek znowu zabierze ze dwie altany, tak na moje obliczenia. Chciałbym się mylić![/quote]
    Moi rodzice tez mają działkę na Porabiu i znów wspólnie zastanawiamy się czy poziom żenady niektórych mieszkańców znów przewyższy poziom Raby. Wiem że to trudne do uwierzenia ale kilkunastu z właścicieli domków starali się o odszkodowanie z opieki społecznej. Serio nie żartuje, my ze wstydem i smutkiem przygladaliśmy się jak kilku cwaniaków/często dobrze sytuowanych/ stara się co tu dużo mówić wykiwać tych którym serio się kasa na odszkodowanie należy. Zupełna katastrofa, z tego co rodzice mówili te cwaniaczki dzięki Bogu nic nie dostali ale ciekawe czy i tym razem pazerność weźmie górę.

    Cytuj
  • adzygmunt 28 lip 2010

    Nie do uwierzenia, ale skoro piszesz!
    Poprzednia powódź zabrała pięć altan i działek. Czterech działkowiczów otrzymało inne w pasie rekreacyjnym, oczywiście tylko plac.
    O piątym zarząd nic nie chce powiedzieć.

    Cytuj
  • 28 lip 2010

    Mnie takie zachowanie już nie zaskakuje, ludzie dla pieniędzy potrafi się zeszmacić, a skąd te pieniądze ode mnie, od Ciebie.

    Cytuj
  • 28 lip 2010

    A ciekawe dlaczego zaniechano pogłębiania koryta Raby ?
    Woda niesie sami widzimy co, a nie widzimy jak nanoszone jest dno co powoduje przecież podnoszenie poziomu wody !

    Cytuj
  • adzygmunt 29 lip 2010

    Trochę inaczej o korycie rzeki. Raba w Myślenicach "kończy" się "cofką zapory" A tego faktu zdają się nie dostrzegać "wszyscy święci"
    A ja mądrala przypominam tylko o realiach!
    Przypomnienie nie jest w moim pojęciu usprawiedliwieniem!

    Cytuj
  • 13 sty 2011

    Tym razem Australia:

    http://www.youtube.com/watch?v=kYUpkPTcqPY

    Ciekaw jestem, czy temat zagrożenia powodziowego jest poruszany na sesjach przez radnych...
    Czy temat bysinki w okresie wolnym od powodzi jest nieaktualny?

    Moim zdaniem Bysinka jeszcze nie raz pokaże nam jak jesteśmy bezradni w konfrontacji z żywiołem.
    Myślenice wciąż się rozbudowują, problem kanalizacji burzowej będzie narastał. Powstają kolejne hektary kostki brukowej, betonu, chodników, asfaltu. Woda nie jest wchłaniana przez ziemię lecz spływa - gdzie? - oczywiście do Bysinki. A ta ma ograniczoną pojemność koryta.

    Może pasowało by się zastanowić nad tym panowie Radni? Przecież lepiej być mądrym przed szkodą...

    pozdrawiam

    Cytuj
  • 13 sty 2011

    Dobry beton nie jest zly! :) heh w Urzedzie MiG tez beton i wszyscy zadowoleni!

    Cytuj

Odpowiedz