Forum » Myślenice

Drukarnia - gdzie i co wydrukować?

  • 18 lip 2012

    Cześć,
    szukam godnej polecenia drukarni z niewygórowaną ceną, która specjalizuje się w mniejszych wydrukach typu ulotki i wizytówki. Możecie coś podpowiedzieć?

    3 8 Cytuj
  • 18 lip 2012

    korzystałem z drukarni na ulicy jordana (na przeciwko placu zabaw), było to rok temu, wtedy ceny mieli najlepsze. Nie wiem jak jest teraz, sprawdź :D

    2 7 Cytuj
  • 19 lip 2012

    popytaj w okolicy, ale i tak na allegro najtaniej :P

    2 1 Cytuj
  • 19 lip 2012

    ale masz problem kupić i już:)

    6 Cytuj
  • 19 lip 2012

    w katalogu firm masz drukarnie - nie prosciej bylo tam wejsc i poszukac? musisz zakladac nowy temat?

    3 7 Cytuj
  • 19 lip 2012

    w głowie sie nie mieści wpisać w googlach hasło drukarnia i już masz a nie zaśmiecać forum takimi pierdołami jak inni zresztą

    5 8 Cytuj
  • 19 lip 2012

    [quote=WIKIPEDIA] Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

    Zasady działania typowego forum

    Fora dyskusyjne od strony technicznej są zazwyczaj rozbudowanymi skryptami działającymi w technologii CGI, PHP lub ASP, które tworzą osobiście administratorzy stron WWW lub też adaptują z gotowych skryptów, z których wiele jest dostępnych jako wolne oprogramowanie.

    Zazwyczaj oprogramowanie do prowadzenia forum pozwala zdefiniować jego właścicielowi lub administratorowi kilka początkowych forów, które są podzielone na tematy zwane również wątkami. Wątki te mogą już zazwyczaj tworzyć sami użytkownicy poprzez napisanie nowej wiadomości do danego forum. Następnie inni użytkownicy mogą odpisywać na wiadomość, która rozpoczęła wątek, co prowadzi do kontynuacji wątku.

    Wybranym, szczególnie aktywnym użytkownikom, administrator może przydzielać uprawnienia moderatora, które pozwalają im tworzyć nowe fora, edytować i kasować wiadomości innych użytkowników, blokować wątki itp. zazwyczaj zgodnie z obowiązującymi na danym forum regułami postępowania (użytkownicy muszą stosować się do przyjętego regulaminu). Na wielu rozbudowanych forach istnieją całe hierarchie moderatorów, o różnym zakresie praw i obowiązków, kontrolowane przez administratorów forów, z kolei na innych moderatorzy są demokratycznie wybierani przez ogół użytkowników lub nawet po prostu losowo wybierani. Na niektórych, głównie bardzo małych forach, wystarczy nawet zgłosić się, a zostanie się moderatorem.

    Podstawowe rodzaje forów to:

    fora anonimowe – które nie wymagają od użytkownika rejestracji;
    fora pół-anonimowe – w których dopuszcza się użytkowników całkowicie anonimowych, zaś proces rejestracji jest uproszczony i nie zawiera w sobie procedury potwierdzenia tożsamości (tego rodzaju fora są obecnie najczęściej spotykane, nieraz wymagają podania adresu e-mail);
    fora restrykcyjne – wymagające od użytkownika zarejestrowania się, przy czym proces rejestracji jest tak skonstruowany, że wymaga potwierdzenia tożsamości poprzez np. odesłanie zwrotnego maila;
    fora prywatne – tworzone z myślą o z góry określonej grupie użytkowników i niedostępne dla osób postronnych.

    Oprócz tego, fora mogą być:

    płaskie – tzn. składające się z jednego forum, na którym wszystkie kolejno pojawiające się wątki są sortowane chronologicznie lub alfabetycznie;
    ustrukturalizowane – czyli składające się z jedno- lub wielowarstwowej struktury forów, stworzonej zazwyczaj przez administratora.

    Można je podzielić ze względu na treść:

    forum wielotematyczne – forum, na którym poruszanych jest wiele tematów podzielonych na kategorie;
    forum ogólnotematyczne – forum, na którym poruszane są wszystkie tematy w jednej kategorii.

    Modyfikacja forum

    Modyfikacja (potocznie zwana "modem" lub rzadziej "hackiem") rozszerza forum dyskusyjne lub dodaje do niego nowe funkcje lub możliwości. Przykładowo dodaje okno szybkiej odpowiedzi w widoku tematu. Modyfikacje mogą być tworzone przez każdego, z czego też może wyniknąć niekompatybilność, co może spowodować błędy lub nawet utratę danych. Modyfikacja polega na edycji kodu źródłowego plików, podmianie oryginalnych plików, dodaniu nowych plików lub rozbudowaniu/restrukturyzacji bazy danych. Większość modyfikacji podlega uaktualnieniom, które instaluje się w taki sam sposób jak modyfikacje. Dostępne są gotowe wersje forów z zainstalowaną dużą ilością modyfikacji np. phpBB by Przemo. W przypadku SMF i MyBB modyfikacje mogą być instalowane automatycznie bez potrzeby ręcznej modyfikacji kodu. [/quote]

    internet to nie tylko gooooogle. od tego są fora, aby ''zaśmiecać'' takimi pytaniami.
    jak się nie podoba - nie czytać, a tym bardziej nie pisać!!!

    11 2 Cytuj
  • 19 lip 2012

    sami zaśmiecanie forum takimi pouczającymi wpisami

    9 3 Cytuj
  • 19 lip 2012

    Witam, o jakich sztukach mówimy to być może będę Ci mógł coś zaproponować? Mam znajomą drukarnię, z tym, że nie na miejscu ;) Ale stale zamawiam tam wizytówki i wszyscy moi klienci byli zadowoleni ;)

    1 5 Cytuj
  • 20 lip 2012

    Wszystkie konkretniejsze informacje udzielam w prywatnej wiadomości

    6 Cytuj
  • 21 lip 2012

    Najtaniej na Allegro i spory wybór a do tego jeszcze możliwe małe nakłady co w Myślenicach jest nie do pomyślenia.

    4 6 Cytuj
  • 23 lip 2012

    Jeśli chodzi o najniższe ceny to oczywiście allegro, nawet wliczając cenę dostawy i tak opłaca się. Problem pojawia się gdy coś wyjdzie "nie tak" jak powinno. Pod tym względem lepiej jest zamówić na miejscu bo zawsze można podejść i ustalić przyczynę "problemu". Poza tym w drukarni zawsze można spróbować coś wynegocjować, albo niższą cenę, albo darmowy projekt :). W Myślenicach kojarzę grafipack ale nie wiem czy oni robią mniejsze ilości, jest jeszcze pixel koło domu rzemiosła, ale nie wiem jakie tam mają ceny no i ta drukarnia koło urzędu miasta na ul. Jordana o której pisał kolega. Znajomy zamawiał tam baner i mieli chyba najlepsza ofertę biorąc pod uwagę cenę vs. jakość, niestety nie wiem jak ma się sytuacja z ulotkami i wizytówkami.

    4 5 Cytuj
  • 23 lip 2012

    Jedno jest pewne, w Myślenicach jest mega-drogo!

    10 2 Cytuj
  • 26 lip 2012

    [quote=kalkulator] Jedno jest pewne, w Myślenicach jest mega-drogo! [/quote]
    I to jest właśnie "myślenicki fenomen" wszystko tu jest mega drogie a ludzie i tak kupują.
    Ja potwierdzam że na Allegro jest najtaniej. Mi się jeszcze nie trafiło żeby coś wyszło nie tak jak chciałem bo zawsze i to wszyscy sprzedawcy na jakich trafiłem przesyłają projekt do zatwierdzenia przed samym drukiem. W myślenicach chciałem druknąć ulotki na kartonikach w sumie 100 szt. więc poszedłem do reklamowanej w tym wątku drukarni i pani mi powiedziała, że 100 szt to za mało i nie wydrukują. Na Allegro do gościa napisałem przesłałem mu projekt i za 3 dni miałem wszystko gotowe za całe 25 złotych. Serdecznie polecam liczne drukarnie wystawiające się na Allegro.

    6 4 Cytuj
  • 26 lip 2012

    ja chcę zobaczyć ten "projekt"... w cenie druku za 25 złotych :)

    6 5 Cytuj
  • 26 lip 2012

    Projektu nie zobaczysz ale opiszę: Format A7 (około) papier 300gr. kreda, druk 1-stronny kolor "na spad" nakład 109 szt. Zamawiałem 100 szt. i za tyle zapłaciłem a gdy przeliczyłem było 109 szt. Cena 25,40 zł z przesyłką.

    4 5 Cytuj
  • 26 lip 2012

    Ale co ma podana przez Ciebie specyfikacja druku do projektu???
    Chyba nie bardzo wiesz co to jest projekt, na czym polega projektowanie graficzne... nie będę nawet pytał jaką funkcję, cel i target miał Twój drukowany komunikat... bo to też pewnie nie ważne dla Ciebie... najważniejsze że jest super tanio! Good for you...

    Niemniej trzeba wyjaśnić sobie parę kwestii:
    1. Większy nakład niż zamówiony - przy offsecie praktycznie każda drukarnia zastrzega ok +/- 5% różnicy w nakładzie (zazwyczaj na korzyść klienta) - tak wiec to nic nadzywczajnego że dostałeś 9 szt więcej.
    2. Małe nakłady - przy małych formatach większości drukarni - nie tylko myślenickim - po prostu nie opłaca się brać takich zamówień (BTW ciekawe czy Ty podejmujesz się nieopłacalnych zleceń?) Przy dużo większym użytku niż A7 - 100 szt nie jest problemem.
    3. "papier 300gr." - oznacza że po 300 groszy? Bo skrót grama to g, a tutaj jeśli chodzi o ścisłość powinno być gramów na metr kwadratowy (g/m2).
    4. Kolor na monitorze zawsze się będzie różnił od wydruku chyba że masz skalibrowany pod konkretny profil a najlepiej w ogóle pod konkretną drukarnię... przy zamówieniach w drukarniach "allegrowych" rozejście kolorystyczne (zwłaszcza gdy zależy ci na właściwym odwzorowaniu) jest czystą loterią, a nie każda marka może sobie na takie coś pozwolić.

    5 10 Cytuj
  • 27 lip 2012

    Wydaje mi się kate, że reprezentujesz jakąś myślenicką drukarnię czyli uprawiasz typową dla tego forum autoreklamę. Na Twoje pytanie czy "podejmuję nieopłacalne zlecenia" odpowiem tak: Z treści moich postów wywnioskujesz, że ja dzielę się swoimi uwagami jako drobny zleceniodawca i nie obchodzi mnie to co się zleceniobiorcy opłaca a co nie lub ile na czym kto zarabia. Ja wyszukuję zleceniobiorcy, który wykona moje zlecenie najtaniej i w jakości która mnie w pełni zadowoli. Co do "rozejścia kolorystycznego" to nigdy niczego takiego nie zaobserwowałem w żadnej z kilku różnych Allegrowych drukarni a zamawiam kilka ray w roku małe nakłady. Ale gdyby nawet coś było lekko nie tak z kolorami to biorąc pod uwagę KOLOSALNĄ różnicę w cenie pomiędzy Allegro a Myślenicami i faktem, że interesujący mnie mały nakład jest w Myślenicach i tak nie do wykonania bo jak sam piszesz "nie opłaca się" to wniosek dla takiego klienta jak ja jest jeden: TYLKO ALLEGRO. A Tobie życzę powodzenia w oczekiwaniu na klientów "wielkonakładowych"

    8 2 Cytuj
  • 27 lip 2012

    Przede wszystkim nigdzie nic nie reklamuje - nie podałam żadnego linka, maila, nazwy - nic! Skąd zatem taki wniosek i oskarżenie?!
    Nie reprezentuje żadnej drukarni, jestem projektantką i b. często przygotowuje składy do druku dla różnych drukarni - stąd b.dobra znajomość realiów i zasad druku offsetowego oraz kosztów produkcji (naświetlanie itp).

    Ciekawi mnie za to Twoja "specjalistyczna" ocena druku... rozumiem że zjadłeś na tym zęby... drukując kilka razy do roku niskie nakłady? Przepraszam, ale zupełnie mnie to nie przekonuje do Twojej znajomości tematu.

    A dla ścisłości - nie drukuję w Myślenicach - darzę tych ludzi szacunkiem - bo maszyny drukarskie i introligatorskie to nie dość że duży koszt to do tego nieustanna opieka - ale nie odpowiadają mi warunki współpracy i ceny.

    Mam inne drukarnie poza Myślenicami - zanim wybrałam te z którymi obecnie współpracuje przecierałam się przez różne drukarnie i pseudodrukarnie a było ich naprawdę bardzo dużo. Allegro sprawdza się jedynie gdy chcesz tanio. Jeśli chcesz mieć pewność jakości materiałów i druku, powtarzalności itd to jak wspomniałam jest to po prostu loteria. Większości moich klientów nie stać na ryzyko i bylejakość.

    4 3 Cytuj
  • 27 lip 2012

    [quote=gość: kate]nie będę nawet pytał[/quote]
    [quote=gość: kate]nie podałam żadnego [/quote]
    Zdecyduj się czy jesteś "nią" czy "nim" ... oj kręcisz a opanować Corela w stopniu umożliwiającym zaprojektowanie ulotki w formacie A7 można w ciągu godziny i do tego nie jest potrzebna znajomość budowy komputera ani maszyny drukarskiej ani kosztów jej zakupu czy eksploatacji.
    [quote=gość: kate]Ciekawi mnie za to Twoja "specjalistyczna" ocena druku[/quote]
    Nigdzie nie dokonałem "specjalistycznej" oceny druku to Ty w naszej dyskusji lansujesz się na specjakistę (specjalistkę) od druku, grafiki komputerowej oraz gramatury papieru i stąd moje podejrzenie że jesteś związana (związany) z myślenicką drukarnią. Oceny może dokonać każdy w oparciu o swoje subiektywne wymagania ale o tym już pisałem.

    2 6 Cytuj
  • 27 lip 2012

    No tak teraz literówki się będziesz czepiać... ehhh.

    Znam się na projektowaniu i procesie druku... ale nigdy nie procowałam w drukarni - nie jestem i nie byłam nigdy drukarzem (uwaga - drukarką tym bardziej gdybyś znowu chciał się czepić literówki). Nie jest moim celem budowanie parku maszynowego - ja uwielbiam projektować i tym się w życiu zajmuję.
    Natomiast Ty wprawni odróżniasz i oceniasz odejścia kolorystycznie... pewnie spektrometrem z... allegro ;)

    Co do warsztatu - ja nie pracuje na corelu... tylko pakiecie Adobe. Ale skoro wg Ciebie "projektantem" można zostać w ciągu godziny - to nasza dalsza dyskusja nie ma sensu bo i tak nie zrozumiesz tego o czym mówię.
    Nie życzę Ci byś i na takiego mechanika albo innego specjalistę - po godzinnej nauce - kiedykolwiek w życiu trafił. Pa!

    5 3 Cytuj
  • 1 lut 2013

    Ludzie żyjemy w globalnej wiosce nie musicie się ograniczać do drogich drukarni w waszych miejscowościach. Ja korzystam z drukarni internetowej, dostawa pod drzwi jest za darmo, realizacja projektu już w 24h, jakość druku nie odbiega od tego z drukarni stacjonarnych, a ceny jak to w internecie niższe niż w normalnych drukarniach. Ja korzystam z drukarni TPSdruk nie mam do niej zastrzeżeń więc polecam.

    6 3 Cytuj
  • 27 lut 2013

    Od dawna korzystam z drukarni internetowej, dzięki temu oszczędzam czas, wysyłka jest za darmo.

    3 5 Cytuj
  • Tomasz Okoń 23 mar 2013

    Również korzystam z drukarń internetowych. jestem bardzo zadowolony z ceny, jakości i terminu. Polecam osobom szukającym dobrej drukarni do współpracy.

    4 3 Cytuj
  • 4 kwi 2013

    Ja również polecam drukarnie internetowe. Ceny niższe jak w myślenickich drukarniach a i jaka oszczędność czasu (wszystko można załatwić przez komputer). Odradzam Allegro. Ceny adekwatne do jakości jaką oferują tamtejsi sprzedawcy ;) Jak to się mówi - nie ma nic za darmo. Jak coś jest znacznie tańsze to zazwyczaj jest gorsze. I tak jest tez z większością ofert na Allegro.

    1 6 Cytuj

Odpowiedz