Forum » Myślenice

PROJEKTANT WNĘTRZ

  • 24 lip 2012

    zakładam nowy temat dotyczący projektantów wnętrz w Myślenicach ponieważ czeka mnie urządzanie domu i chciałabym nawiązać współpracę z dobrym i sprawdzonym projektantem... pomóżcie!

    7 4 Cytuj
  • 24 lip 2012

    mogę ci pomóc znam się trochę :)

    3 4 Cytuj
  • 24 lip 2012

    [quote=gość: kiwi666] mogę ci pomóc znam się trochę :) [/quote]
    trochę znaczy ile? bo trochę to się każdy :zna" :)

    9 2 Cytuj
  • 24 lip 2012

    mmm... dobra konkretniej - szukam firmy \\osoby\\ zajmującej się architekturą wnętrz - kompleksowo i fachowo.

    kiwi666 dziękuję za propozycję, ale słowo "trochę" nie leży mi jakoś .

    7 2 Cytuj
  • 24 lip 2012

    ja mogę lepiej to zrobić niż joasia

    4 1 Cytuj
  • 24 lip 2012

    Ja polecam zdecydowanie pana Zbyszka Kulczyckiego jest po prostu rewelacyjny. "Skóry ni zdziera" a pracuje profesjonalnie i błyskawicznie.

    3 9 Cytuj
  • 24 lip 2012

    Wydaje mi się ze naprzeciwko Dekady(dworca) jest biuro wykańczania wnętrz:).

    1 1 Cytuj
  • 24 lip 2012

    Dlaczego usunięto post gdzie podałam stronę Joanny Błoniarz która świetnie projektuje, skoro jest to krypto reklama to do jo-aga znajdź sobie stronę tej osoby warto.

    4 8 Cytuj
  • 24 lip 2012

    bo na tym forum nie można dodawać żadnych namiarów na strony internetowe

    1 7 Cytuj
  • 24 lip 2012

    powiem szczerze, nie jestem aranzatorem, ale patrzac na wnetrza pani joanny jakos nie widze spojnosci w wykonczeniach wnetrz i tak dziwnie monotonnie. Oczywiscie jest to kwestia gustu

    3 3 Cytuj
  • 25 lip 2012

    Jeśli chodzi o łazienki to polecam Max-Fliz koło Castoramy na ul. zakopiańskiej w Krakowie przy zakupach płytek cena projektu jest bardzo dobra. Albo tak jak ja zrobiłem czyli zabrałem "fliziarza" i pokazałem mu w sklepie co chcę. Coś mi się zdaje, że coraz mniejsze ostatnio jest grono ludzi skłonnych wydać sporą kasę za "projektanta wnętrz"

    5 4 Cytuj
  • 25 lip 2012

    moja znajoma jest projektantem i ma biuro w krakowie, ale nie polecam, bo nawet własnego mieszkania urządzić nie potrafi.

    16 1 Cytuj
  • 25 lip 2012

    takie są skutki jak "projektantem/projektantką" może nazwać się każdy...

    9 1 Cytuj
  • 25 lip 2012

    "Domena" - Średniawskiego 5 M-ce

    2 12 Cytuj
  • 26 lip 2012

    szkoda kasy biora tysiacami a bezguscie totalne.znajoma dala 10 tys to ja wysmialem taki projekt to za darmo klientowi zrobie jak tylko przyjdzie kupic towar .trafic do dobrego sklepu i dobra dorada w cenie towaru

    7 2 Cytuj
  • 27 lip 2012

    [quote=gość: sprzedawca armatury] szkoda kasy biora tysiacami a bezguscie totalne.znajoma dala 10 tys to ja wysmialem taki projekt to za darmo klientowi zrobie jak tylko przyjdzie kupic towar .trafic do dobrego sklepu i dobra dorada w cenie towaru [/quote]
    hehe, to teraz nawet sprzedawca w sklepie jest projektantem czy też designerem :D Dobry żart. Tak jakby zamiast do szpitala chodzić do "Harrego z Tybetu" czy też innego szamana. Jeszcze o ile 60 % osób zmieniających wystrój wnętrza chcą tylko zmienić kolor płytek to jeszcze zrozumiem (bo najczęściej sami mają jakiś plan działania, kolorystykę ). Ale ciekawe czy taki doradca z bożej łaski jest w stanie zmienić aranżację. Wie co to ergonomia, funkcjonalność, ma rozeznanie w producentach armatury, agd, rtv, mebli, zna budowę kominka itd. Wykończenie wnętrz czy też ich remont to nie są pieniądze rzędy 200 czy 500 zł więc jak ktoś inwestuje 30-40 tyś załóżmy w kuchnie i łazienkę to na prawdę dziwi mnie że nie korzysta z usług architekta. Pomijając fakt że dobry projektant jest obeznany z cennikami producentów i swoje wynagrodzenie praktycznie jest w stanie "wsadzić" w różnicę którą zaoszczędzamy korzystając z niego.

    5 5 Cytuj
  • 27 lip 2012

    W dzisiejszych czasach każdą poradę można znaleźć w internecie lub fachowej literaturze, nie trzeba od razu wydawać pieniędzy na dizajnerów. Jeśli ktoś nie ma czasu lub umiejętności, to owszem, bo w końcu płaci się za niewiedzę.
    Mój zdolny mąż sam wybudował łazienkę, wspólnie dobraliśmy wszystkie elementy w taki sposób, żeby pasowały do siebie kolorystyką i stylem. Sam flizował, malował, montował armaturę. Z wykształcenia jest informatykiem :)

    12 2 Cytuj
  • 27 lip 2012

    Jasne że można znaleźć w internecie każdą poradę, podobnie jak z chodzeniem do lekarza po co to komu, wystarczy wpisać w google objawy i od razu człowiek wie co mu dolega. Takie prlowskie nawyki, każdy może być bohaterem w swoim domu ;)
    Ja jednak jestem zdania że po to jest tyle zawodów na świecie żeby odpowiednie osoby robiły to na czym się znają.
    Ad Oxi Nikt nie mówi że nie da się samemu, tyle że 8 na 10 takich realizacji jest o d... rozbić. Niestety u nas jeszcze nie istnieje świadomość że dobrze urządzone mieszkanie to zupełnie odmienna jakość i przede wszystkim wygoda życia. Niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy że da się lepiej urządzić, wygodniej. Jest, nowe, ładne, kolory ok i to wystarcza. A co tam że nie ma gdzie żelazka dać, ekspresu czy po 4 miesiącach pół godziny ustawia się ciepłą wodę w kranie itd.

    4 2 Cytuj
  • 28 lip 2012

    8day to kwestia wyobrazni i 20 lat doswiadczenia w branzy budowlanej i sanitarnej .nie sztuka wziasc 10 kola za projekt tylko trzeba miec cos takiego jak GUST .!!! niejednemu klientowi doradzilem i byl zadowolony badz wzial pod uwage moje porady !!!!widzialem kilkadziesiat projektow i przewaznie totalne bezguscie.kolorystyka nie dopasowana uklad lazienki i dibrane materialy ponizej krytyki wiec ci projektanci maja tylko na wzgledzie wziasc kase i byc moze klient nie ma pojecia co chce i sie zlapie

    3 1 Cytuj
  • 28 lip 2012

    Bez przesady z tym projektantem. Jak ktoś ma do zagospodarowania kilkaset metrów kwadratowych to zgoda, że trudno to ogarnąć. Ja i prawie wszyscy moi znajomi mają domy o powierzchni około 150 góra 200 m.kw. w typowym w dzisiejszych czasach układzie czyli parter (salon, kuchnia, łazienki ...) i poddasze (sypialnie, łazienki) Usługi projektantów są drogie niestety więc gdy ja poznałem cenę projektu dla siebie w jednej z wymienionych tu firm to doszedłem do wniosku że lepiej wziąść kilka dni urlopu i dodatkowo poświęcić kilkanaście wieczorów. Inspiracje polecam czerpać z bardzo licznych w Krakowie sklepów z wypozażeniem wnętrz, na prawdę jest tych sklepów od metra i trochę... Warto po wybraniu konkretnych rzeczy sprawdzić ich ceny w sklepach internetowych.

    2 1 Cytuj
  • 28 lip 2012

    O guście się ponoć nie rozmawia, zresztą jak można o nim rozmawiać jak najpopularniejszą formą budynku jednorodzinnego jest typówka z katalogu za 2 koła.
    Każda pracownia daje swoje projekty do wglądu, żeby wybrać określony styl. Zgodzę się że niektórzy sprzedawcy mają większą wiedzę od załóżmy ludzi tuż po studiach to jest normalne praktycznie w każdym zawodzie ale nie ukrywajmy jak ktoś siedzi w płytkach to nie odpowie na pytanie jak urządzić funkcjonalną kuchnię, jak rozmieścić prąd, oświetlenie, układ komunikacyjny itd.
    Będąc inwestorem zdecydowanie polecam drogę przez biuro projektowe. Bo co z tego że Twoi klienci są zadowoleni, jak ktoś trafi gdzie indziej i dostanie dziadostwo bo sklep chciał się pozbyć z magazynu albo sprzedawca dopiero co zaczął pracę. Poza tym nie dajesz żadnej gwarancji na wykonawstwo a tym bardziej na jakość użytkowania ( cały czas przypominam że wybór kolorystyki to tylko jedno z wielu zagadnień projektowych ) Pomijając fakt że pracując w sklepie głównie posiłkujesz się katalogami które notabene są projektowane przez biorących 10koła bez gustu projektantów ;)
    Ad rysiu tak większość ludzi kupuje "typowe domy z katalogu" i później właśnie jest problem jak to zgrać bo inaczej to wyglądało na rzucie albo myśleliśmy że stół spokojnie tu wejdzie, tej belki nie było widać, szkoda że nie pomyśleliśmy wcześniej o kablach do tv, deska do prasowania w wc, kominek tu nie pasuje itd. Albo ktoś się godzi z tym albo nie. Co do cen wszystko zależy gdzie można trafić na pracownie która weźmie rozsądną kasę a można trafić na zdzierców jak wszędzie.

    6 Cytuj
  • 30 lip 2012

    8day nie bede z toba ani z rysiem polemizowal .typowe polskie myslenie .zobaczyc w sklepie a kupic w internecie albo w krk bo w myslenicach sprzedaja siajs i do tego ceny z kosmosu ???? rysiu wyplata tez powinienes brac z internetu !!!!temu polskie firmy upadaja !!!

    1 5 Cytuj
  • 30 lip 2012

    internet, ani pan\\pani ze sklepu z wyposażeniem nie zastąpią projektanta, który jest po studiach i kilka lat poświęcił na naukę tego co zrobić aby nasz dom w 100%nadawał sie do wygodnego życia a przy tym był najpiękniejszym miejscem na ziemi - ja marzę o takim domu i wydaje mi sie, że znalezienie dobrego sprawdzonego wnętrzarza to nie lada wyzwanie - bo przecież jeszcze trzeba wziąć pod uwagę jego wynagrodzenie, które nie rzadko jest sporą sumą. jednak uważam, ,że warto zainwestować - z osobą która wie co robi najpierw sie rozmawia, nakreśla swoją wizję - a ona potem na podstawie zebranych informacji robi projekt - nie tylko kartki z rysunkiem ale wizualizacje3D, które wyglądają jak zdjęcia naszego wnętrza, przecież można poprawiać je w nieskończoność aby dostać to o co nam chodzi. a funkcjonalność? kto z nas wie jaki ma być układ szafek w kuchni aby zawsze w niej było wygodnie? albo szerokośc korytarza, albo wysokość schoda? albo jak wysoko i daleko od ściany umieścić kibelek aby "wygodnie " z niego korzystać? mi nie chciało by sie siedzieć w internecie i szukać tych wytycznych - a projektant musi je znać. dlatego korzystanie z usług DOBREGO projektanta moim zdaniem może bardzo ułatwić nam życie nie tylko w fazie projektowania ale i późniejszego życia w domu.

    5 3 Cytuj
  • 25 lis 2013

    Dokładnie - nie ma takiego sposobu, który zastąpi projektanta wnętrz. To co nam doradzą w sklepie czy to co znajdziemy w necie to tylko kopia czegoś co już jest. Jeśli chcemy coś własnego i indywidualnego potrzebna będzie pomoc architekta wnętrz. J

    2 3 Cytuj
  • 1 lut 2014

    Ja polecam wam studio projektowania Ecke.pl - architektura wnętrz z Szczecina . Profesjonalne projekty i zadowoleni klienci. Wykonali dla mnie naprawdę ładny projekt salonu.

    Cytuj

Odpowiedz