Forum » Myślenice

Zarabie, Raba, woda, pływanie, kajaki

 • 19 sie 2012

  Można gdzieś popływać na kajakach w Myślenicach? Nie mówię o wypożyczali tylko ze swoim sprzętem.

  10 1 Cytuj
 • 19 sie 2012

  na basenie

  1 7 Cytuj
 • 19 sie 2012

  Nie można,bo Raba jest po kostki.

  8 Cytuj
 • 19 sie 2012

  I pomyśleć że kiedyś na Zarabiu była wypożyczalnia kajaków i można było popływać,takie Sułkowice mają zalew a u nas -strzelnica jakbyśmy byli co najmniej Pruszkowem czy Palermo?
  Za pieniądze zmarnowane na chore pomysły władzy można było zrobić Zarabie pięknym centrum wypoczynku dla mieszkańców jak i turystów jak było to lata temu.Ale nikt nie będzie przyjeżdżał tu żeby sobie postrzelać czy pograć w hali -takie rozrywki ma u siebie na miejscu.Żeby tego dokanać trzeba ruszyć głową zachęcić ludzi do inwestowania tutaj itd a to nie należy do specjalności władzy.Lepiej opłaca sie budować cokolwiek,Orliki itp łatwy i szybki zarobek a że mieszkańcy mają z tego g....no nie pożytek to kogo to obchodzi?Przy okazji wyboru rur czy nauki strzyżenia sztucznej trawy można zwiedzić inne kraje.
  Przykre to ale co robić w tych Międzyzdrojach Małopolski latem gdy jeszcze mają zabronić grillowania i pieczenia kiełbasek na ognisku nad Rabą.

  26 Cytuj
 • 19 sie 2012

  zacofany. Jesteś totalnym ignorantem. Na Rabie nie ma i nie będzie żadnych obiektów wypoczynkowych. Od ponad 20 lat toczy się walka z wiatrakami (MZWiK Kraków i RZGW) o udostępnienie Raby i zbiornika do turystyki. To jest beton nie do przebicia (jak na razie)

  7 7 Cytuj
 • 19 sie 2012

  Nie rób mi wody z mózgu i nie mieszaj spraw zbiornika i Raby powyżej zbiornika?
  Jakos nikt nie zabrania kąpieli na górnym czy dolnym jazie?Nawet rzekę wydzierżawiono prywatnej osobie co jest chyba ewenementem w skali co najmniej kraju jak nie Europy.A żwirownia w samej cofce z koparkami ,maszynami i wielkimi ciężarówkami przejeżdżającymi przez wodę( nie są to nowe pojazdy więc zawsze jakaś kropla oleju kapnie)?Jak sie chce to sie da .
  Cytat"To jest beton nie do przebicia (jak na razie)"
  To może by tak pozbierać trochę śmieci nad Rabą i sie załatwi tak jak to chwalą się niektórzy że dzięki ich akcji otworzą zalew????????

  10 2 Cytuj
 • 19 sie 2012

  odróżnij zakazywanie, czy dopuszczanie kąpieli w rzece powyżej zbiornika. To milcząca aprobata. A spróbuj urządzić oficjalnie kąpielisko czy jakikolwiek obiekt turystyczny na Rabie. Zgadzam się z Tobą, że wydzierżawienie rzeki prywatnej osobie jest ewenementem. Tylko, że ta osoba działa w sferze ochrony środowiska a to jest na rękę RZGW. I słusznie zauważyłeś, że eksploatacja żwirowiska jest dziwnym działaniem. Natomiast sporty wodne (nie motorowe) nie mają szansy nigdzie, tak na zbiorniku, jak i w biegu Raby. Ot cała filozofia instytucji jaką jest RZGW

  7 3 Cytuj
 • 19 sie 2012

  I tutaj sie zgadzamy.RZGW to państwo w państwie i ciekawi mnie jakie kryteria kierowały nimi przy wydaniu zgody na żwirownię.To że nie ma już stopnia wodnego powyżej stawów w Osieczanach to wina działającej żwirowni(wybierali żwir poniżej i doszło do zawalenia całej budowli .Żeby było ciekawiej to przy budowie zakopianki nie można było pobierać żwiru powyżej górnego jazu a można było na cofce też jest ciekawą sprawą.Gdy nie wiadomo o co chodzi to ....wystarczy sprawdzić kto na takiej decyzji skorzystał?Oczywiście jak u nas wszystko zgodnie z prawem?
  " Tylko, że ta osoba działa w sferze ochrony środowiska a to jest na rękę RZGW. "
  Czy stworzenie komercyjnego łowiska i klepanie kasy to działanie na rzecz środowiska?Zarybianie pstrągiem tęczowym naturalnego środowiska pstrąga potokowego jest działaniem na szkodę wbrew naturze.Gdy rzękę miał we władaniu PZW zarybiał gatunkami właściwymi dla tego rodzaju wody i robił to nie dla zysku.Teraz patrząc z mostu na Zarabiu nie zobaczysz rybki w wodzie.
  Jakoś gdzie indziej da się wiele zrobić a u nas nic.

  9 2 Cytuj
 • 19 sie 2012

  Witam
  Kajakami można spoko pływać po rzece Rabie od Dobczyc aż do ujścia do Wisły. Od Mszany do Myślenic też można spłynąć tylko czasem jest mało wody. Rzeka jest drogą wodna i nie może nikt zakazać ruchu na niej, jeśli nie jest prywatną własnością, a w Polsce wszystkie rzeki należą do państwa czyli możemy pływać spokojnie. Stosuje się czasem ograniczenia jak na Biebrzy koło Osowca ale takich miejsc, by chronić obszary szczególnie cenne przyrodniczo, ale i tam nie ma zakazu tylko limit kajakarzy na dzień. Więcej Kajaków na Rabie!!!

  8 Cytuj
 • 20 sie 2012

  dawno nie byłem na zarabiu i rabie
  da sie tam teraz poplywac, pomoczyc?

  2 Cytuj
 • 25 sie 2012

  na rabie maly stan wody to uaktywnili sie klusownicy - najczesciej ich spotkac na gornym i dolnym jazie przed godz. 6 rano - tylko policji brak.

  2 Cytuj
 • 25 sie 2012

  [quote=gość: qqqq] dawno nie byłem na zarabiu i rabie
  da sie tam teraz poplywac, pomoczyc? [/quote]
  Oj wiesz no niby się da bo ktoś się w tej Rabie chlapie ale z tego co ja wiem to w tym roku Raba bakteriologicznie kiepsko wypadła ,więc na własne ryzyko :-( a dzieci i kobiety w ciąży to raczej powinny unikać kąpieli

  3 1 Cytuj

Odpowiedz