Forum » Myślenice

Odblaski u pieszych - apel

  • baron nk klasa 6 lis 2012

    Eapel do pieszych i rowerzystow zeby zakładali kamizelki lub inne elementy odblaskowe, wtedy jesteście widoczni z wiekszej odleglosci

    23 1 Cytuj
  • Basia 6 lis 2012

    nie ma nic gorszego niż pieszy wieczorem na nieoświetlonej drodze w ciemnym ubraniu

    15 1 Cytuj
  • 6 lis 2012

    Popieram! Opaska odblaskowa nie gryzie, nie boli jej noszenie :)

    Do apelu dołączam bym aby po zmroku w deszczowe/mgliste dni nie wchodzić bezmyślnie na jezdnie (nawet na pasy) bo czasem ciężko zauważyć takie widmo zwłaszcza gdy światła odbite od mokrej nawierzchni oślepiają.

    16 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 6 lis 2012

    W szczególności dzieciaki !

    12 1 Cytuj
  • baron nk klasa 6 lis 2012

    dokladnie w deszczowe dni i zawsze trzeba sie rozgladac ale tez niektorzy kierowcy wyprzedzaja jak ktos stanie przed przejsciem widzialem takie zdarzenie jak przechodzila para na wozku jej maz byl w kamizelce a drugi kierowca ledwie przed nimi zachamowal a byli widoczni

    12 1 Cytuj
  • inkwizytor 6 lis 2012

    ja osobiście noszę odblaski, nawet posiadam je na wyprawach rowerowych w ciągu dnia:)
    i wcale nie jest to dla mnie obciachem, jak twierdzą moi koledzy...
    Obciachem jest brak szacunku dla siebie oraz innych użytkowników drogi - obciachem i głupotą które mogą mieć przykre następstwa nie tylko dla nas, ale i dla Bliskich oraz pozostałych uczestników ruchu...

    Słuszny apel!

    Dołączam się:)

    9 1 Cytuj
  • Basia 6 lis 2012

    [cytat=inkwizytor]ja osobiście noszę odblaski, nawet posiadam je na wyprawach rowerowych w ciągu dnia:)
    i wcale nie jest to dla mnie obciachem, jak twierdzą moi koledzy...
    Obciachem jest brak szacunku dla siebie oraz innych użytkowników drogi - obciachem i głupotą które mogą mieć przykre następstwa nie tylko dla nas, ale i dla Bliskich oraz pozostałych uczestników ruchu...

    Słuszny apel!

    Dołączam się:)

    żeby więcej było takich ludzi jak ty to by było dobrze:)

    1 Cytuj
  • baron nk klasa 7 lis 2012

    wczoraj okolo 18 widzialem jak 1 dziewczyna ubrana na ciemno ledwie zdazyla przed samochodem a potem pani kierowca zmusila do zatrzymania sie na srodku pasow dziewczyne i jej meza [ mieli kamizelke i swiatla wozka inwalidzkiego ]

    2 Cytuj
  • 7 lis 2012

    Odblaski to żaden obciach! Obciachem jest włażenie pod koła...

    Opaskę można swobodnie przypiąć na ręce, a później w miejscu publicznym, jeżeli odblask jest dla nas "obciążeniem", można spokojnie zdjąć - byle nie zapomnieć później go założyć.

    Ja na rowerze jeździłem często w kamizelce odblaskowej (+ oczywiście światło z tyłu i przodu!) i bynajmniej nie czułem się obciachowo... za to samochody za mną mocno zwalniały i wyprzedzały mnie w odległości ponad metra... co jest naprawdę rzadkością.

    Szanujmy się razem na drogach, włączymy wyobraźnię i będzie dużo lepiej.

    2 Cytuj
  • 7 lis 2012

    Popieram apel :)

    1 Cytuj
  • 7 lis 2012

    A czy koś się orientuje, gdzie w Myślenicach kupię odblaski?

    2 Cytuj

Odpowiedz