Forum » Myślenice

RONDO ŚRÓDMIEŚCIE: Jakie nadać mu imię?

  • Piotr 13 lis 2012

    Zdecydowanie im. druha Burzawy.

    16 7 Cytuj
  • 13 lis 2012

    Rondo Księdza Kruczka -pamiętacie tego wspaniałego człowieka !

    14 15 Cytuj
  • 13 lis 2012

    Rondo Obertasa :)

    Jak ktoś nie wie czym jest obertas, cytuję...

    [cytat]Oberek, obertas, polski taniec ludowy lub pieśń taneczna w żywym tempie. Nazwa wywodzi się z ruchu obrotowego w tańcu.[/cytat]

    Ruch obrotowy, szybkie tempo. Do nazwy ronda pasi jak nic :)

    6 9 Cytuj
  • 14 lis 2012

    proponuję Misia uszatka , albo reksio bajkowo

    3 10 Cytuj
  • 15 lis 2012

    GRUCHA

    2 10 Cytuj
  • 16 lis 2012

    rondo im.''KACZEK I GESI''

    5 14 Cytuj
  • 16 lis 2012

    Po co wzbudzać kontrowersje ... lepiej kogoś równie zasłużonego (nie tylko dla myślenic) i "neutralnego" np:
    1: Józef Piłsudski
    2: gen. Kutrzeba
    3: Jan Paweł II (spotkałem się z kilkoma dziwnimi i mało przyjemnymi komentarzami ale mysle że nie będzie problemu)
    albo zupełnie neutralnie:
    1: niepodległości
    itp...
    Myśle że kolejny polityk poseł marszałek to nie dobry pomysł...

    7 10 Cytuj
  • 16 lis 2012

    IM. ANDRZEJA BURZAWY

    17 8 Cytuj
  • 17 lis 2012

    bez nazwy

    6 8 Cytuj
  • 17 lis 2012

    Ja myślę, że rondo powinno być nazwane imieniem Stanisława Hołuja, myśleniczanina, który żył krótko, bo w latach 1899-1940. Każdy kto przeczytał nową monografię Myślenic będzie wiedział o kogo chodzi, był to człowiek nieprzeciętny, kierowca rajdowy, zdobywał nagrody i rozsławiał Myślenice w latach między wojennych. Walczył w legionach Piłsudskiego. Za udział w legionach otrzymał Medal Niepodległości z rąk Marszałka Piłsudskiego, ma jeszcze wiele innych zasług dla naszego miasta, został aresztowany przez Niemców w 1940 roku i rozstrzelany w forcie Krzesławice. Ogromnie zafascynowała mnie ta postać po przeczytaniu monografii. Myślę jest to właściwa kandydatura na patrona nowego ronda.

    9 12 Cytuj
  • 17 lis 2012

    rondo patrona kierowców Św Krzysztofa i sprawa załatwiona

    10 9 Cytuj
  • 17 lis 2012

    Św. Krzysztof już nie jest święty

    3 17 Cytuj
  • struś PĘDZIBIMBER 18 lis 2012

    im. myślenickich busiarzy :)

    20 9 Cytuj
  • 18 lis 2012
    Ottoman napisał/a:

    Św. Krzysztof już nie jest święty

    O. Nie mam żadnego sprzymierzeńca?
    To troszkę historii.
    W latach 1960, Kościół katolicki przeprowadził kilka ważnych reform. Jedną z nich dotyczyła oceny i rewizji do kalendarza świętych, które ostatecznie doprowadziły do ​​zniesienia święta kilku popularnych świętych. Zamiast wykazu wszystkich oficjalnych rzymskich świętych katolickich (bo nie ma takiego wykazu) istnieje kalendarz gdzie określone są dni poświęcone tym świętym. I własnie w 1969 roku Kościół usunął z tegoż kalendarza m.in. Św. Krzysztofa, Św. Walentego, Św. Barbarę.
    Oczywiście Kościół nie zabrania dalszego "świętowania" tych patronów przez lokalne kościoły.

    Źródło; http://www.catholic.org/saints/saint.php?saint_id=36

    2 3 Cytuj
  • 19 lis 2012

    100% popieram pomysł IM. ANDRZEJA BURZAWY!!!! Zasłużony, znany i oddany do końca- a na dodatek nasza lokalna postać a nie z odległej Polski. Myślę, że było by to miłe upamiętniając w ten sposób jego pamięć. Dodatkowo obok strażnica- no piękne ułożenie!

    14 9 Cytuj
  • 19 lis 2012

    zdecydowanie ś.p. pan Burzawa

    11 12 Cytuj
  • mysleniczaninzdziada 20 lis 2012

    przede wszystkim kogos kto od lat sluzy spoleczenstu: np . posel MAREK ŁATAS, burmistrz MACIEJ OSTROWSKI, senator STANISŁAW BISZTYGA to są prawdziwi MYŚLENICZANIE I PATRIOCI!!!! A jeśli nie to kontynuujmy piękną tradycję i nazwijmy je rondem Marii Kaczyńskiej

    4 40 Cytuj
  • 30 lis 2012

    Rondo musi być nazwane imieniem kota Alika, ewentualnie gdyby było to niewykonalne to patronem może być A.Macierewicz, nawet fajnie bo zyje i może przyjechać na otwarcie

    8 17 Cytuj
  • 1 gru 2012
    PiSior napisał/a:

    Rondo musi być nazwane imieniem kota Alika, ewentualnie gdyby było to niewykonalne to patronem może być A.Macierewicz, nawet fajnie bo zyje i może przyjechać na otwarcie

    Dokładnie.

    mysleniczaninzdziada napisał/a:

    nazwijmy je rondem Marii Kaczyńskiej

    Może frytki do tego?

    5 12 Cytuj
  • 2 gru 2012

    Rondo im. VJ-a Dominiona

    3 17 Cytuj
  • 6 gru 2012

    http://www.youtube.com/watch?v=LTqoY1RFFQU
    Genialny przykład kreatywnej burzy mózgów.

    Rondo im. Myślenickich Busiarzy jak na razie dla mnie numerem jeden :)

    12 8 Cytuj
  • 6 gru 2012

    Ja mam kilka propozycji:

    Wojciecha "Spawacza" Jaruzelskiego
    Anny Marii Wesolowskiej
    Macieja "Ostrego" Ostrowskiego
    Adama "Nergala" Darskiego

    A tak serio, żadnego PiSowczyka i żadnego Burzwy. Do Pana strażaka mam szacunek, ale na boga ojca i jego syna...w takim wypadku co drugi wolontariusz z miasta powinien mieć swoje rondo ;)

    5 9 Cytuj
  • 6 gru 2012
    piękny maryjan napisał/a:

    Rondo Księdza Kruczka -pamiętacie tego wspaniałego człowieka !

    Ksiądz Kruczek był tak skromną osobą, że chyba nie chciałby nawet po śmierci być na świeczniku- choć zawsze go podziwiałam. Nie ma teraz osób tak bezinteresownych, oddanych służbie innym. Podarta sutanna i brak dóbr materialnych- to teraz by nie przeszło...

    7 2 Cytuj
  • Jarosław Ulman 6 gru 2012

    Na ziemiach Myślenickich w czasie II Wojny światowej walczyli dzielni ludzie, którzy godnie i honorem traktowali swój partyzancki obowiązek walczenia o naszą Polskę i ziemie Myślenicką. Zasłużyli na upamiętnienie ich nazwą ronda.

    2 4 Cytuj
  • 6 gru 2012

    [quote=Dana]

    piękny maryjan napisał/a:

    Rondo Księdza Kruczka -pamiętacie tego wspaniałego człowieka !

    Ksiądz Kruczek był tak skromną osobą, że chyba nie chciałby nawet po śmierci być na świeczniku- choć zawsze go podziwiałam. Nie ma teraz osób tak bezinteresownych, oddanych służbie innym. Podarta sutanna i brak dóbr materialnych- to teraz by nie przeszło...[/quote]

    Święta racja ! Proponując nazwanie ronda Jego imieniem chciałem przypomnieć Tego Wspaniałego Człowieka chyba trochę zapomnianego . Szkoda ,że teraz nie ma takich księży .......choć może są ale ja nie spotkałem ...

    3 Cytuj

Odpowiedz