Forum » Myślenice

Rondo Śródmieście

  • 10 gru 2012

    Bardzo mi się podoba.Wykonane w bardzo szybkim tempie.Jest nowoczesne.Zaspakaja nasze oczekiwania jako kierowców.Mały mankament do usunięcia to, że idąc ulicą Poniatowskiego od strony Bysinki w kierunku ronda, na długości 15m, mamy chodnik szerokości 0,5m i nie mam nawet gdzie podeprzeć się laską (taką dla inwalidy, nie śliczną dziewczyną).Jestem zmuszony przechodzić po pasach ulicę dwukrotnie,idąc przykładowo z kościoła przez rondo do rynku.

    7 13 Cytuj
  • Def Ibrylator 10 gru 2012

    Wszyscy narzekają, to ja też pochwalę w ślad zadowolonego - rondo faktycznie wybudowane szybko. Ładne i funkcjonalne. Brakuje trochę zieleni, ale z tym może da się coś zrobić na przyszłość.

    9 4 Cytuj
  • 10 gru 2012

    Hahaha. Tak przepiękne, idąc tamtędy można się poczuć jak na estakadzie na zakopiance koło galerii dekada.... następny krok to wyburzenie kapliczki floriana oraz zabytkowych kamienic na kościuszki i budowa bloków takich jak na słowackiego.

    6 18 Cytuj
  • 10 gru 2012

    Myśleniczanin30 - poleciałeś bo bandzie, nie zauważyłem aby tam wyburzono cos zabytkowego albo ruszono św. floriana. Prawda jest taka że rondo postawione szybko i sprawnie, A jakośc ocenimy na wiosnę

    11 4 Cytuj
  • 10 gru 2012

    ..tam nie stoi figura św Floriana, radze się doedukować....

    10 Cytuj
  • 10 gru 2012
    PiSior napisał/a:

    Myśleniczanin30 - poleciałeś bo bandzie, nie zauważyłem aby tam wyburzono cos zabytkowego albo ruszono św. floriana. Prawda jest taka że rondo postawione szybko i sprawnie, A jakośc ocenimy na wiosnę

    Czytaj ze zrozumieniem kolego. Napisałem to w tym sensie jak się ma ten projekt ronda do otaczającej go historycznej zabudowy tej części miasta.

    4 14 Cytuj
  • 10 gru 2012
    piotrek napisał/a:

    ..tam nie stoi figura św Floriana, radze się doedukować....

    Wybacz cytowałem za Myśleniczanic30 sam widziałem figurę ale bez jakiejś większej uwagi

    3 Cytuj
  • 10 gru 2012

    Co do figurki to oczywiście chodzi o Jana Nepomucena.

    5 3 Cytuj
  • adzygmunt 15 lut 2013

    http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/kwestia-kierunkowskazu-na-rondzie-wiesz-jak-uzywac,1893005
    Odgrzewam trochę temat z prozaicznego powodu.
    Obserwowałem przez dłuższa chwile auta zjeżdżające z ronda śródmieście to najnowsze.
    Jest tam mały problem, który z tego co wiem jeszcze nie skończył się dzwonem.
    Kierowcy zjeżdżający z ronda nazwijmy wewnętrznym pasem w kierunku rynku i jadący Słowackiego w kierunku rynku mają problem kto ma pierwszeństwo. Czy należy tutaj bezwarunkowo stosować regułę "prawej ręki'?
    Co sądzicie panowie kierowcy?
    Moja uwaga rondo bardzo upłynniło ruch a link ma tylko przypomnieć jak się zachować na rondzie i przed nim. Praktyka bywa różna. Wystrczy parę minut poobserwować.
    Ps Wczoraj na na rondzie przy Cegielskiego obserwowali ruch policjanci i mieli sporo roboty z spisywaniem kierowców!
    Ps mlody te "dwa niezależne psy" kończą się jednym pasem wyjazdu w kierunku rynku. Który wg Ciebie "kończy się nagle"?

    4 Cytuj
  • Def Ibrylator 15 lut 2013
    adzygmunt napisał/a:

    http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/kwestia-kierunkowskazu-na-rondzie-wiesz-jak-uzywac,1893005
    Odgrzewam trochę temat z prozaicznego powodu.
    Obserwowałem przez dłuższa chwile auta zjeżdżające z ronda śródmieście to najnowsze.
    Jest tam mały problem, który z tego co wiem jeszcze nie skończył się dzwonem.
    Kierowcy zjeżdżający z ronda nazwijmy wewnętrznym pasem w kierunku rynku i jadący Słowackiego w kierunku rynku mają problem kto ma pierwszeństwo. Czy należy tutaj bezwarunkowo stosować regułę "prawej ręki'?
    Co sądzicie panowie kierowcy?
    Moja uwaga rondo bardzo upłynniło ruch a link ma tylko przypomnieć jak się zachować na rondzie i przed nim. Praktyka bywa różna. Wystrczy parę minut poobserwować.
    Ps Wczoraj na na rondzie przy Cegielskiego obserwowali ruch policjanci i mieli sporo roboty z spisywaniem kierowców!
    Ps mlody te "dwa niezależne psy" kończą się jednym pasem wyjazdu w kierunku rynku. Który wg Ciebie "kończy się nagle"?

    Witaj,

    Pierwszeństwo ma auto zjeżdżające z ronda. Pytałem policji na mieście. Sam się zastanawiałem, bo chociaż prawo drogowe prosto odpowiada na to pytanie, tak przy rondzie śródmieście mamy nietypowe zestawienie dróg.

    Dziwi mnie, że dla osób jadących do rynku z ul. Słowackiego nie zainstalowano przy rondzie znaku "ustąp pierwszeństwa" [samochodom zjeżdżającym z rodna... ].

    6 Cytuj
  • adzygmunt 15 lut 2013

    Problem jest dla użytkowników To nie policja - chociaż kto wie, może mieć także stłuczkę.
    Jak dla mnie, jeśli są drogi równorzędne, to obowiązuje reguła prawej ręki!
    Nie chciałbym dochodzić swoich praw w sądzie!
    Bo stłuczka jeśli już będzie to za rondem!!!! A w tej sytuacji to zjeżdżający z ronda wewnętrznego, dla mnie całość stanowi rondo - stuknie jadącego z Słowackiego. Odwrotnie byłoby trudniej, co nie znaczy niemożliwe!
    Hmmmm.

    4 1 Cytuj
  • 15 lut 2013

    U góry wisi znak koniec prawego pasa i nakaz zjazdu na lewy. W definicji tego znaku jest ze jadący pasem kończącym sie ustępują jadącym (lewym) pasem "niekończącym" się. I tutaj jest rowiązanie tej sytuacji i na to powołam się w sądzie jeśli jakis baran wjedzie mi w bok. Proste.

    11 2 Cytuj
  • adzygmunt 15 lut 2013

    Wolałbym aby mnie nie wjeżdżano w bok i abym ja nie wjeżdżał /jako baran?/ komuś!
    Co to znaczy "u góry wisi"?

    1 9 Cytuj
  • 17 lut 2013

    trzeba teraz bardzo uważać, dość ze samochody jeżdżą to ludzie chodzą jak chcą! Ludzie myślcie trochę!!!

    4 Cytuj
  • 3 mar 2013

    masakra z tymi co chodzą wewnętrzną stroną ronda myśląc ze bruk to chodnik

    10 2 Cytuj
  • 9 mar 2013

    Z punktu widzenia pieszego - rondo jest jak najbardziej OK.
    Z punktu widzenia kierowcy widzę następujące wady:
    - od strony zakopianki jadąc barierka jest na takiej śmiesznej wysokości, że jadąc osobówką nie widać auta jadącego już na rądzie z lewej strony. Sam się na tym złapałem. Lepiej zawsze się zatrzymać koło Przystani.
    - od strony osiedla jądąc w dół Słowackiego. Wyjeżdżając z ronda jest tam zrobione takie śmieszne podniesienie z kostki. Latem OK. W zimie tego nie widać i wajnie zawija na tym tyłem...:-)
    Plus z punktu widzenia kierowcy:
    - mając 4x4 można pięknie o rondko bokiem przelecieć :-)))))

    6 9 Cytuj
  • 10 mar 2013

    zgadzam się z uwagami marco

    3 5 Cytuj
  • 10 mar 2013

    "Słabej baletnicy przeszkadza i rąbek spódnicy."

    marko napisał/a:

    Z punktu widzenia pieszego - rondo jest jak najbardziej OK.
    Z punktu widzenia kierowcy widzę następujące wady:
    - od strony zakopianki jadąc barierka jest na takiej śmiesznej wysokości, że jadąc osobówką nie widać auta jadącego już na rądzie z lewej strony. Sam się na tym złapałem. Lepiej zawsze się zatrzymać koło Przystani.
    - od strony osiedla jądąc w dół Słowackiego. Wyjeżdżając z ronda jest tam zrobione takie śmieszne podniesienie z kostki. Latem OK. W zimie tego nie widać i wajnie zawija na tym tyłem...:-)
    Plus z punktu widzenia kierowcy:
    - mając 4x4 można pięknie o rondko bokiem przelecieć :-)))))

    Słabej baletnicy przeszkadza i rąbek spódnicy

    8 5 Cytuj
  • Magdalena 21 lis 2014

    Nie chciałam zakładać nowego tematu, ale mam takie pytanie odnośnie rond...

    Nie wszystkie ronda w Myślenicach mają jeszcze swoje nazwy. Czy jest szansa, żeby zgłosić gdzieś komuś swoją propozycję nazwy ronda? Jeśli tak, to do kogo w tej sprawie pisać?

    Pytam absolutnie poważnie.

    2 12 Cytuj
  • 22 lis 2014

    Do Szlachetki!

    1 9 Cytuj
  • Pablo 22 lis 2014
    Elena napisał/a:

    Nie chciałam zakładać nowego tematu, ale mam takie pytanie odnośnie rond...

    Nie wszystkie ronda w Myślenicach mają jeszcze swoje nazwy. Czy jest szansa, żeby zgłosić gdzieś komuś swoją propozycję nazwy ronda? Jeśli tak, to do kogo w tej sprawie pisać?

    Pytam absolutnie poważnie.

    A możesz nam zdradzić propozycję takiej nazwy i dla którego ronda ?
    Pewnie chodzi o to nad rynkiem ?

    P.S. Kolejne mam nadzieję, będzie pod "mleczarnią". Albo chociaż światła. Bo rano tam wyjechać od strony ul. Kniaziewicza to jakieś nieporozumienie jest...

    8 2 Cytuj
  • 22 lis 2014
    Elena napisał/a:

    Nie chciałam zakładać nowego tematu, ale mam takie pytanie odnośnie rond...

    Nie wszystkie ronda w Myślenicach mają jeszcze swoje nazwy. Czy jest szansa, żeby zgłosić gdzieś komuś swoją propozycję nazwy ronda? Jeśli tak, to do kogo w tej sprawie pisać?

    Pytam absolutnie poważnie.

    Powinnaś zgłosić w biurze Rady Miasta lub Rady Powiatu. To radni uchwałą nadają nazwy ulicom i rondom

    1 Cytuj
  • Magdalena 23 lis 2014

    Dzięki za odpowiedź.

    Pablo napisał/a:

    A możesz nam zdradzić propozycję takiej nazwy i dla którego ronda ?
    Pewnie chodzi o to nad rynkiem ?

    Ciekawość to pierwszy stopień do piekła :P
    Nie, nie o to rondo chodzi. W zasadzie nie chodzi o żadne konkretne, po prostu którekolwiek z nich :)

    3 1 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Taka swobodna myśl; czy rondo można zastapić skrzyżowaniem dróg równorzędnych ?

    3 3 Cytuj
  • 23 lis 2014

    Powinno nosić nazwę śp. Stanisława Cichonia, chyba nie ma osoby w Myślenicach, która by go nie znała...

    7 7 Cytuj

Odpowiedz