Forum » Myślenice

Gdzie kupić dobrą swojską kiełbasę

 • 12 sty 2013

  bo to co sprzedają w niektórych sklepach, to nawet koło kiełbasy na nie stało:)

  26 3 Cytuj
 • 12 sty 2013

  Tu się zgadzam że kiełbasa" swojska" kupowana w sklepi ma tyle wspólnego ze swojską co proszek Ariel kupiony w Niemczech z tym kupionym u nas.Do niedawna w każdej wiosce był ktoś kto produkował wyroby i wtajemniczeni mogli je kupować i cieszyć podniebienie.Unia powoli zniszczy tą tradycję i już chyba coraz mniej tych "rzemieślników".Tylko proszę nie zamieszczajcie na forum adresów gdzie coś takiego można dostać bo zabijecie do końca to rzemiosło i będziemy skazani na kiełbasę w której jest co najwyżej 20% mięsa a reszta to odpady z rzeźni.Popytać wśród znajomych i może uda się kupić chociaż coraz trudniej .Można czasem namiastkę dostać w małych wiejskich sklepikach które w sobie znany sposób zaopatrują się w ten rarytas.

  24 4 Cytuj
 • 12 sty 2013

  Proponuję samemu sobie zrobić wyroby potrzebne minimalne warunki. W 100% będzie to mięso. Jeżdżę do pewnej dużej ubojni gdzie można kupić różnej wielkości połówki tuszy i samemu zdecydować co z tego zrobić. Odpada w tedy bicie, rzeźnik i dodatkowe koszty no trochę własne go wysiłku. Przepisy na wyroby, dużo przepisów jak i co można zrobić, można znaleźć w internecie. Jeżeli za pierwszym razem, jak w moim było przypadku nie wszystko dobrze wyjdzie (w moim przypadku dotyczy kiełbasy, którą chciałem odchudzić niestety musi mieć tłuszcz) to za drugim razem powinno być już dobrze. Ale w tedy wiem że szynka to szynka, prawdziwy boczek, wiem co jest w kiełbasie, a kiszka to chyba takiej w sklepie nigdy nie kupię.

  7 2 Cytuj
 • 12 sty 2013

  aaa palce lizać tylko nie każdy ma warunki.Z kiełbasą to masz rację ,nie zawsze wyjdzie tak jak by się chciało i to jest właśnie tajemnica wiejskich masarzy przekazywana z pokolenia na pokolenie.
  Zamiast szpetnych betonowych grilli z castoramy czy innego marketu lepiej wybudować fajną wędzarnię(dużo na ten temat w necie)i służy za jedno i drugie i widzimy co jemy.

  4 2 Cytuj
 • 12 sty 2013

  Wędzarnia wystarczy z kilku kawałków arkuszy blachy (wcale nie musi być na początek murowana), trochę odpowiedniego drewna i można wędzić.
  Ale najpierw trzeba marynować, a kombinacji jest wiele. Kiełbasa tyko raz mi nie wyszła, było to pierwszy raz. Potem robiłem też eksperymenty na próbę, np kiełbasa z dodatkiem wina i marynata z tym dodatkiem, a podstawowa kiełbasa to już prawdziwa swojska z nazwy i w rzeczywistości.

  3 3 Cytuj
 • 13 sty 2013

  dzięki Wam za dobre rady:)Ale niestety, to wymaga trochę nakładów finansowych!Trzeba mieć dobrą maszynkę do nabijania kiełbasy , no i ta wędzarnia o której od dawno marzę.
  Ps. o rzemiośle masarskim już nie wspomnę:)
  pozdrawiam

  3 2 Cytuj
 • 13 sty 2013

  W Sułkowicach w soboty na jarmarku można kupić dobre wyroby,

  4 10 Cytuj
 • 13 sty 2013

  starsze panie które sprzedają serki koło rynku , może tam trzeba popytać?

  2 13 Cytuj
 • 13 sty 2013

  w Polance w sklepie firmowym, zawsze świeże i smaczne wyroby

  1 36 Cytuj
 • 13 sty 2013

  Ja również polecam sklep w Polance.

  28 Cytuj
 • 13 sty 2013
  eloinka napisał/a:

  w Polance w sklepie firmowym, zawsze świeże i smaczne wyroby

  Niestety nie zawsze świeże i nie zawsze smaczne :(

  28 2 Cytuj
 • 13 sty 2013

  Polanka się zepsuła dawniej były dobre wyroby

  32 4 Cytuj
 • 13 sty 2013

  W KURDESZU.PYCHOTA

  2 36 Cytuj
 • 14 sty 2013

  tylko w kurdeszu jaka cena ja za swojska płace 18 zl

  2 15 Cytuj
 • 14 sty 2013

  Jak ktoś lubi tłustą kiełbasę to polecam Polankę / sam już tam nie kupuję /
  lepsza jest u Szlachty lub na Słonecznej na przeciwko busów -mają od dwóch rzeźników jedna też b. tłusta.

  5 38 Cytuj
 • Zbigniew Oramus 15 sty 2013

  Wsklepie między pierwszym a drugi, osiedlem,koło monopolwego.Jest naprawdę wiejska a co ważne zawsze swieża.Cena jak za swojską odpowiednia.polecam.

  4 5 Cytuj
 • 20 sie 2013

  a mnie bardzo smakuje ze sklepu na dolnym przedmiesciu u p.Serafina,maja tam tezz pyszna kiszke

  3 7 Cytuj
 • Adam 15 lis 2016

  Po co kupować swojską kiełbasę w sklepie jak można zrobić samemu w domu http://www.przepis-kulinarny.pl/swojska-kielbasa-id1515.html Na pewno jest smaczniejsza, zdrowsza i tańsza.

  10 3 Cytuj
 • Michael 15 lis 2016

  witam a ja polecam małom masarnie w Krzyszkowicach wędliny robione tradycyjnie bez peklosoli tylko naturalne przyprawy smaczna wiejska kiełbaska kiszka pasztet itp

  4 9 Cytuj
 • 15 lis 2016

  Proszę mnie od razu nie posądzać o reklamę, ale zapraszam do spróbowania wyrobów dostępnych w sklepach: Wiejski Kredens,Minuta 8 naprzeciwko sądu oraz Minuta 8 na Osiedlu /blaszak/. Polecam prawdziwą kiełbasę wiejską własnego wyrobu, bez konserwantów, bez "wypełniaczy" z tłuszczu i według mnie świetnie doprawioną ( wiadomo, każdy ma "swoje smaki")

  8 11 Cytuj
 • 15 lip 2019
  ziomal1 napisał/a:

  bo to co sprzedają w niektórych sklepach, to nawet koło kiełbasy na nie stało:)

  dlatego ja robie swoją :)
  wiem co jem :)

  polecam poczytać, wcale nie jest to takie trudne... proste i smaczne!
  https://www.smokehouses.eu/poradnik/jak-wedzic-szynke-zeby-byla-soczysta/

  Cytuj
 • Raphaell 16 lip 2019
  Konto usunięte napisał/a:

  starsze panie które sprzedają serki koło rynku , może tam trzeba popytać?

  Popytaj starsze panie które sprzedają jajka na "końskim rynku" o kiełbasę:) Nie dość że sprzedają jajka,które kupują za 40 gr po 1 zł to mogą skoczyć Ci do sklepu obok (do Skolarusa) i kupią Ci kiełbaskę ale nie po 28 zeta ale po 35 zł za kg:D Macie poczucie humoru.

  5 Cytuj

Odpowiedz