Forum » Myślenice

34 mln euro dla Myślenic

  • 23 mar 2013

    aaa a która kwota jest większa dla Ciebie: 3,09 czy 6,80?
    anula rozumiem że ta szczęka Ci opadła z zachwytu nad działaniami gminy. Nie dziwię się bo jest co podziwiać!

    6 Cytuj
  • 23 mar 2013

    Za co jest 3,09?
    A za co jest 6,80?

    4 Cytuj
  • 23 mar 2013

    bill propaganda myślenicka mówi, że za wodę w Myślenicach zapłacimy mniej niż w Krakowie.
    A używanie wody łączy się z odprowadzeniem ścieków.
    W Krakowie za ścieki płacą 5,43 zł brutto i za wodę 3,43 zł brutto (razem 8,86 zł), a w Myślenicach po obniżce ile zapłacimy za m3 ścieków i wody brutto.

    5 1 Cytuj
  • 23 mar 2013

    aaa to zastanów się o czym mówisz - o wodzie czy o ściekach. Pobór wody wcale nie łączy się z odprowadzaniem ścieków. Większość ma wodę ale nie ścieki. Równie dobrze mogłabyś połączyć opłatę za wodę z opłatą za gaz, prąd, czynsz, czy podgrzanie wody na osiedlach, tylko jaki to ma sens?

    1 8 Cytuj
  • 24 mar 2013
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    bill napisał/a:Skoro mają być dopłaty do i tak najtańszej już wody to napiszcie komu zabrać albo komu przywalić podatek. Inaczej to tylko populizm. Chyba że nie macie odwagi tego napisać.Zlikwidujcie naciągane etaty w Urzędzie Miasta, taki na przykład "dyrektor urzedu miastai gminy" zdajesz sobie sprawe Bill ilu ludziom można by pomóc? A takich stanowisk do likwidacji jest conajmniej kilka...

    Co do oszczędności Gminy w postaci redukcji zbędnych etatów, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na kryzys. Wzorem przedsiębiorstw, okres kryzysu wykorzystuje się do naprawy firmy, tzn. również ograniczenie nadętych wynagrodzeń.
    Łatwo policzyć, że likwidacja jednego etatu to minimum 5 tyś miesięcznie zostaje w kasie miasta.
    Znalezienie tylko zbędnych 5 etatów to 25 tyś, czyli 300 tyś rocznie, to co roku można by za te pieniądze zrobić parę ładnych chodników.
    Zmniejszenie dyjet dla radnych to kolejne 500 -900 tyś rocznie / na nowy asfalt na niejednej dziurawej drodze itd.

    9 Cytuj
  • 24 mar 2013

    bono zlikwidujmy cały urząd - będzie jeszcze taniej. A ile oszczędności?

    9 Cytuj
  • 24 mar 2013

    Czyżbyś reprezentował tę zacną instytucję? Coś mi się tak wydaje.

    8 1 Cytuj
  • 24 mar 2013

    A Ty, czyżbyś pracował u Sawickiego?

    1 12 Cytuj
  • ania 24 mar 2013
    bill napisał/a:

    aaa to zastanów się o czym mówisz - o wodzie czy o ściekach. Pobór wody wcale nie łączy się z odprowadzaniem ścieków. Większość ma wodę ale nie ścieki. Równie dobrze mogłabyś połączyć opłatę za wodę z opłatą za gaz, prąd, czynsz, czy podgrzanie wody na osiedlach, tylko jaki to ma sens?

    Jesteś w takim razie jedynym, znanym mi gatunkiem, który przyjmuje i nie wydala.
    Ha ha ha.

    10 2 Cytuj
  • 25 mar 2013

    anula Twoja inteligencja Cię przerasta! Wg Ciebie powinienem wydalać tyle co wypijam, a kanalizację mamy wszędzie. Bardzo mądre spostrzeżenie, tyle że na tym poziomie to chyba nawet małpy nie rozumują. Są nieco inteligentniejsze!

    1 7 Cytuj
  • 25 mar 2013

    bill gubisz się.

    bill napisał/a:

    ...Pobór wody wcale nie łączy się z odprowadzaniem ścieków. Większość ma wodę ale nie ścieki....

    bill napisał/a:

    ...a kanalizację mamy wszędzie....

    Z Twojego ostatniego wpisy wynika, że wszędzie jest kanalizacja. To opłata za ścieki jest zależna od poboru wody czy nie?

    To ile zapłacimy więcej od Krakowa razem za m3 wody i ścieków?

    8 Cytuj
  • 26 mar 2013

    aaa naucz się czytać. Gdzie ja napisałem że to ja uważam, że kanalizację mamy wszędzie?
    Ale dziękuję że potwierdziłaś, iz anula się myli.

    7 Cytuj
  • 26 mar 2013

    To masz rozdwojoną osobowość? A myślałem, że bill to bill a okazuje się, że cytat z billa nie jest billa.
    Potwierdzeniem kto ma rację są + i -.

    Kiedy obliczysz i podasz stawki o jakie pytałem?

    4 1 Cytuj
  • 28 mar 2013

    Juz dawno podałem. Trzeba tylko sie nauczyć czytać.
    A +/- są dobre dla dzieci w szkole a nie poważnych ludzi. Chociaż patrząc na poziom tego forum to jest podobny.

    6 Cytuj
  • 30 mar 2013

    Florek: Dlaczego Polacy mają być gorsi niż Niemcy, Szwedzi czy Holendrzy?
    http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,12924076.html
    Bardzo mądra wypowiedź! Człowiek ten wyłożył nam wszystkim kawę na ławę! Widzimy tu dopiero bezsens wielu naszych działań! Niżej wycinek wypowiedzi pana Florka!
    "Inny przykład. Nowy Sącz dostał z UE 200 mln zł na budowę kanalizacji. I teraz na hura szuka się firm, które są w stanie przeprowadzić te prace, bo inaczej dotacja przepadnie. Ściąga się tirami rury z Zachodu. Gdyby nie było dotacji, to powstałaby polska firma, dałaby pracę miejscowym i sama te rury zrobiła. Opracowała własną technologię. Może kanalizacja nie powstałaby w dwa lata, tylko w dziesięć, ale polski PKB by wzrósł.
    Miasto nie byłoby tak zadłużone, a firma polska, mając możliwość sprzedaży na naszym rodzimym rynku, płaciłaby do kasy miasta podatki. Może z czasem tak by urosła, że weszłaby na inne rynki, a teraz na realizacji naszych potrzeb bogacą się inni.
    A może należałoby postawić warunek: kupimy od was rury, ale jak je wyprodukujecie w Polsce (tak ja się rozwija Korea Południowa), lecz korzystanie z dotacji unijnych na to nie pozwala."

    7 Cytuj

Odpowiedz