Forum » Myślenice

droga zachodnia/obwodnica myślenic

 • 2 sie 2009

  witam czy wie ktoś coś więcej na temat wyżej podany? kiedy zaczną budować itd.?

  Cytuj
 • 2 sie 2009

  Zapomnij.

  Nie mają projektu budowlanego, nie mają gruntów, nie mają przygotowanego finansowania. Mają koncepcję.
  I usta pełne deklaracji bez pokrycia.

  :)

  3 Cytuj
 • 2 sie 2009

  No ale przecież było już spotkanie burmistrza z właścicielami gruntów. Burmistrz mówił o tym że teraz jest najlepsza sytuacja aby zrealizować to przedsięwzięcie. Chodzi tu o środki z unii europejskiej. Dokumentacja jest już wykonana także nie jest źle. Wykonanie dokumentacji kosztowało pół miliona złotych. Ta droga na pewno będzie tylko nie wiadomo kiedy budowa zostanie rozpoczęta. To tylko kwestia czasu. Niech urzędnicy i radni zaczną działać szybciej i sprawniej.

  2 Cytuj
 • 2 sie 2009

  Burmistrz mówił?
  Obudź się!
  Dokumentacja wykonana?
  Czytaj - http://www.umig.myslenice.pl/przetargi/prz080609-un.pdf

  CYTAT:
  Zamawiający stosownie do treści art. 93 ust 1 pkt. 4) (t.j. Dz. U. z 2007 roku Nr 223 poz.
  1655 z późn. zm. – dalej jako ustawa pzp) postanawia o unieważnieniu postępowania nr
  GPI-3.341/06/09 na „Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy
  drogi zbiorczej tzw. „Drogi Zachodniej” na odcinku w mieście Myślenice włączenie ul.
  Sobieskiego w km 0+090 do drogi powiatowej relacji Myślenice – Sułkowice wieś
  Bysina w km 1+850 (od granicy miasta) z dwoma odcinkami dróg lokalnych”.
  (...)
  Mając powyższe na uwadze oraz brak środków finansowych w wysokości wskazanej przez
  Wykonawcę w ofercie na wykonanie zamówienia objętego przedmiotowym postępowaniem
  przez Zamawiającego, Zamawiający postanowił jak we wstępie."

  Brakło 160 tys. na projekt a komuś się jeszcze śni droga Zachodnia?

  A budowy nowego dworca nie obiecywali?

  2 Cytuj
 • 2 sie 2009

  Masz rację Greta J., nie czytałem tego ogłoszenia. Czyli przetarg na wykonanie dokumentacji okazał się fiaskiem. Jednak myślę że przetarg zostanie jeszcze raz ogłoszony, może znajdzie się ktoś tańszy co zrealizuje tą dokumentację. Przecież te środki przepaść nie mogą, muszą być wykorzystane właśnie na tą drogę. Dzięki Greta J. dużo się można od Ciebie dowiedzieć.

  1 Cytuj
 • 3 sie 2009

  Witam mam pytanie kiedy planowane jest oddanie odcinka zakopianki od Myślenic do Krakowa i z powrotem bo widze że wiekszosć drogi jest juz wsumie zrobiona,a czesto tedy jezdze i myśle że nie tylko ja wiec bardzo bym se cieszył gdyby już było skończone:)pozdrawiam:)

  1 Cytuj
 • 4 sie 2009

  Nieprędko bo wtedy zgodnie z planem powinna zostać zamknięta WMB ????

  1 Cytuj
 • adzygmunt 4 sie 2009

  WMB jakoś kojarzy mi się z KMB. Lecz "przeca" nie mam racji! hi,hi!

  1 Cytuj
 • 5 sie 2009

  A mnie się marzy droga z "Meksyku" (granica Bysiny i Jaśienicy), aż po wysypisko śmieci w Borzęcie. Droga taka przejeła by większość ruchu tranzytowego z Myślenic. Potem na wzór holenderski propagowanie dwuch kółek.

  1 Cytuj
 • adzygmunt 5 sie 2009

  Propagowanie "dwuch" kółek? To jakieś ortograficzno-graficzne-konstukcyjne wariactwo? Przecież kółka są zawsze zamknięte!

  2 Cytuj
 • 6 sie 2009

  Brakło 160 tyś zł polskich żart ?! Tak ? Przecież co to jest 160 tyś dla UMiG.

  1 Cytuj
 • 7 sie 2009

  jeśli chodzi o zakopiankę to prosiłbym zacząć osobny temat. co do drogi zachodniej to odciążenie centrum myślenic od ruchu tranzytowego to jedno, przecież droga rzekomo powiatowa z myślenic do sułkowic woła o pomstę do nieba jeśli chodzi o stan nawierzchni! Ludzie tam nie mają jak się poruszać a to z uwagi na brak chodnika czy w wielu miejscach brak chociażby pobocza i jeszcze te pędzące ciężarówki! Ale do czego zmierzam, budowa drogi zachodniej przyniesie same korzyści, otworzy nowe inwestycje.

  1 Cytuj
 • 19 sie 2009

  Mnie dzisiaj bardziej niż obwodnicy zachodniej brakuje dróg w centrum. Miało być tzw. przebicie z ul. Ogrodowej do Niepodległości (w przyszłości mogła być alternatywna trasa dla tej wzdłuż Bysinki) ale chyba przespano sprawę.

  Trzeba coś zrobić ze zwężeniem drogi wzdłuż Bysinki na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki - proponuję przebicie za strażnicą OSP Śródmieście i pociągnięcie drugiej nitki do Końskiego Rynku i dalej ul. Średniawskiego tak aby rozdzielic pasy ruchu - ul. 3 Maja na wschód a Średniawskiego na zachód (będzie potrzeba kilka dodatkowych mostków na Bysince).

  1 Cytuj
 • 19 sie 2009

  "Miało być tzw. przebicie z ul. Ogrodowej do Niepodległości (w przyszłości mogła być alternatywna trasa dla tej wzdłuż Bysinki) ale chyba przespano sprawę."

  Nie przespano, nie przespano... jak się dowiesz kto tam domy pobudował to wiele sobie wytłumaczysz.
  Blaszaki przy ul Bergela - drodze na cmentarz nakazano rozebrać i usunąć bo będzie tam połączenie o jakim marzyłeś (Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ nie tylko Ty) ale stało się inaczej - ktoś tam chciał ogrodzenie swojej działki zrobić. Niestety, ktoś uznał swój cel na nadrzędny, co tam jakiś problem komunikacyjny, jakoś to będzie...

  1 Cytuj
 • 19 sie 2009

  Spróbuję zgadnąć, któż może mieszkać w tej okolicy, komu mogło przeszkadzać...

  Może to... jakiś Naczelnik Wydziału z UMiG?

  A może jakiś były pracownik wydziału architektury?

  Albo rodzina innego pracownika tegoż wydziału?

  Nie... nie zgadnę chyba... to za trudna zagadka

  :)

  3 Cytuj
 • 22 sie 2009

  Z bólem o tym piszę ale nie bójmy się prawdy. Obwodnicy spełniającej rolę jaką byśmy sobie życzyli NIE BĘDZIE. Wspomniecie kiedyś moje słowa. Ten sam beton mający władzę w naszym mieście już o to zadba jak niegdyś zadbał puszczając zabudowę i blokując połączenie ul. Solidarności z ul. Niepodległości.
  Jak już czytaliśmy - ma powstać tam osiedle Dalin tak jak i powstało osiedle pod Lipką. Droga o ile powstanie - z nazwy będzie zachodnią, o tym, że to nie będzie obwodnica zdążył już sprostować UMiG a więc ? Będzie to droga osiedlowa i niestety ale nie przeniesie ruchu z centrum na obrzeża miasta jak czyni to każda miejscowość.
  Tak tak... mobilni mogą to zaobserwować - niemal każde miasto (ostatnio pisano o tym, że Dobczyce będą mieć obwodnicę, Myślenic na to nie stać !) przenosi ruch tranzytowy poza centrum. U nas stracimy OSTATNIĄ szansę.
  Najpierw będzie rondo k/ Strażnicy na miarę czasów - takie aby kierowcy ciężarówek nie musieli najmniejszego wysiłku wkładać w kręcenie kierownicą (!) jadąc patelniami przez centrum miasta. Będzie remont mostu aby podnieść tonaż i już wtedy najlegalniej w świecie Tiry i inne patelnie będą sobie pomykać przez środek naszego miasta. Potem już o drodze (nie mylić z obwodnicą!) można będzie pomarzyć bo Powiat będzie głodem przymierał i na żadną inwestycję go stać nie będzie.
  Na Dalinie powstaną domy a potem już nie będzie mowy o drodze bo odległość od osiedla uniemożliwi jej budowę.
  Przykre plany ale prawdziwe i... realne. Pamiętajmy - mamy beton i nie wierzmy w obiecanki-cacanki miłościwie nam Panujących. Będziemy wąchać więcej spalin niż do tej pory i drżeć ze strachu o swoje bezpieczeństwo jeszcze bardziej.
  Rowerzyści będą nadal jeździć chodnikami i po pasach. Ssssssie będzie działo... !

  1 Cytuj
 • 22 sie 2009

  pojawił się artykuł w dzienniku polskim co do naszego tematu tzn. drogi zachodniej. Tytuł i wprowadzenie:
  Problem wielkiej wagi. Myślenice. Ciężarówki zakłócają spokój mieszkańcom ulicy 3 maja. Są też zagrożeniem dla ich zdrowia i życia.
  "Największe nadzieję mieszkańcy wiążą jednak z projektem budowy tzw. drogi zachodniej, która przejęłaby ruch dużych samochodów. Gmina Myślenice zapewnia, że sprawa budowy obwodnicy zachodniej jest dla niej nadal priorytetowa. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektantów i zebrania wszystkich niezbędnych uzgodnień- mówi Piotr Szewczyk z UMiG Myślenice.
  Jest to artykuł z 18 sierpnia bieżącego roku także coś jest na rzeczy skoro budowa tejże drogi jest priorytetem.

  1 Cytuj
 • 22 sie 2009

  bonhart
  Gmina Myślenice zapewnia, że sprawa budowy obwodnicy zachodniej jest dla niej nadal priorytetowa. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektantów i zebrania wszystkich niezbędnych uzgodnień- mówi Piotr Szewczyk z UMiG Myślenice.
  Jest to artykuł z 18 sierpnia bieżącego roku także coś jest na rzeczy skoro budowa tejże drogi jest priorytetem.

  POmiędzy tym co Gmina mówi, czy pisze a tym co później realizuje jest często przepaść. Gdyby nie szum wokół niektórych planów burmistrza to mielibyśmy już m.in. krematorium. Jeśli mieszkańcy będą bierni wobec działań w kierunku tej drogi to jej nie będzie.
  Jeśli nie zrealizują obietnic i puszczą zabudowę pod Dalinem to o takiej drodze będzie można w ogóle zapomnieć. Jest to OSTATNIA szansa dla Myślenic aby przenieść ruch tranzytowy WSCHÓD - ZACHÓD na obrzeża miasta.
  Popatrzcie co obecnie dzieje się w Tyńcu - ludzie się wreszcie zbuntowali. Proszę przeczytać i posłuchać:
  http://www.radiokrakow.pl/www/home.nsf/ID/TMUR-7SVFFB

  1 Cytuj
 • 22 sie 2009

  Rzeczywiście coś jest na rzeczy-polecam
  http://www.mmkrakow.pl/5763/2009/7/6/?districtChanged=true

  1 Cytuj
 • 22 sie 2009

  Gall ano Nim napisał:

  "Gdyby nie szum wokół niektórych planów burmistrza to mielibyśmy już m.in. krematorium. Jeśli mieszkańcy będą bierni wobec działań w kierunku tej drogi to jej nie będzie."

  To prawda. Trzeba działać. Gdyby jakiś czas temu dziennikarze nie zrobili szumu w sprawie hali na Zarabiu, to też być może nigdy by nie powstała... I to nie chodzi o dziennikarzy z Myślenickiej;)

  1 Cytuj
 • 23 sie 2009

  Ta obwodnica nie jest tak warzna jak wysypisko i dobre imię Gminy w sądzie. Pan Burmiszcz nie ma czasu na rzeczy o małym znaczeniu bo musi skupiać się na warznych.
  pozdrawiam
  Zdzichu

  1 Cytuj
 • 23 sie 2009

  Jak się SKUPI na wysypisku to dopiero będzie śmierdziało na całe Myślenice :(

  1 Cytuj
 • 23 sie 2009

  O ja rozmawiać z burmistrz Ostrowska. Kiedy on mnie uczynić Ważna Powiatowa Drogowca ja mu obiecać szybko rozwiązać wszystkie problema drogowa. Zbudować odwodnica, autostrada, dużo wiadukta i ronda.
  Wy nie dyskutować bez potrzeba jak się nie znać!
  Cicho siedzieć i podziwiać nowoczesna drogowca.

  1 Cytuj
 • 24 sie 2009

  Całe to gadanie o obwodnicy jest w ogóle niepotrzebne. Cała ta obwodnica jest niepotrzebna a tylko będzie dużo kosztować. Bardzo dobry pomysł wymyślili z rondem koło strażnicy bo to załatwi całom sprawę i nic wiecej nie potrzeba. Ciężarówka się bez problemu skręci, zmieści się wiecej aut i nie będzie korków.
  Jest kryzys to nie można wydawać wielkich pieniędzy na budowę drogi jak za mniejsze można mieć to samo. Burmistrz musi dbać o to żeby mądrze wydawać pieniądze a nie na jaką kto wymyśli inwestycje to od razu mu robić. Dziennikarze tylko ciągle piszom o tym bo atakujom a tak naprawde to nie mają pojęcia i nie znają się na robocie.
  Tyle lat nie było drogi zachodniej i dobrze było. Nagle coś się komuś umyślało i od razu mu zrób a nie rozumie jeden z drugim że koszta są wielkie.

  2 Cytuj

Odpowiedz