Forum » Myślenice

SPOWIEDZ WIELKANOCNA

  • 29 mar 2013

    Witam,
    czy ktoś orientuje się kiedy można się jeszcze wyspowiadać w Trzemeśnii albo w Myślenicach <rynek>
    Będę wdzięczna za odpowiedz.

    6 10 Cytuj
  • 29 mar 2013

    Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę spowiedż rano w godz. 6:00 – 8:00, w godz. 9:00 – 18:00 spowiadają kapłani dyżurni.
    W Wielką Sobotę zakończenie spowiedzi o godz. 12:00.
    Jest strona interetowa Parafii gdzie przecież można sobie sprawdzić :)

    11 2 Cytuj
  • 29 mar 2013

    przygotuj się na 3 godzinne czekanie w kolejce w Kościele w Mc do jednego konfensjonału 3 kolejki po 20 osób brawo za organizację

    8 21 Cytuj
  • 29 mar 2013

    Trzeba się było wybrać do Kalwarii na przykład.... Albo wcześniej pomyśleć o sakramencie pokuty.

    25 10 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 31 mar 2013

    Przyjmijmy zaniżone założenia, że spowiedź trwa średnio 3 minut i że do spowiedzi przystępowało przed świętami w tymże kościele 5400 osób. W parafii jest 8 księży i chyba jeszcze ks Pielę gościnnie widziałem na triduum. 5400*3/9=1800 co daje 30 godzin. Trzeba po prostu do spowiedzi przed świętami przystępować wcześniej o ile to możliwe i tyle.

    11 6 Cytuj
  • 31 mar 2013

    Do kościoła nie chodzę bo mam bar po drodze :-P

    11 21 Cytuj
  • 31 mar 2013
    michalsko1 napisał/a:

    Do kościoła nie chodzę bo mam bar po drodze :-P

    Każdy ma swoje priorytety

    20 3 Cytuj
  • 31 mar 2013
    michalsko1 napisał/a:

    Do kościoła nie chodzę bo mam bar po drodze :-P

    po co wypisujesz te swoje wypociny?

    17 6 Cytuj
  • 11 kwi 2022

    O której jest święcenie pokarmów w sobotę ? Kościół Alberta a o której w rynku.
    Dziękuję

    3 4 Cytuj
  • 11 kwi 2022
    Sarsa napisał/a:

    O której jest święcenie pokarmów w sobotę ? Kościół Alberta a o której w rynku.
    Dziękuję

    Osiedle: http://www.parafiamyslenice.pl/?ogloszenia,37
    Rynek: https://sanktuarium.myslenice.pl/ogloszenia-niedziela-palmowa-10-04-2022/

    2 Cytuj
  • 15 kwi 2022
    sh_ma napisał/a:

    Przyjmijmy zaniżone założenia, że spowiedź trwa średnio 3 minut i że do spowiedzi przystępowało przed świętami w tymże kościele 5400 osób. W parafii jest 8 księży i chyba jeszcze ks Pielę gościnnie widziałem na triduum. 5400*3/9=1800 co daje 30 godzin. Trzeba po prostu do spowiedzi przed świętami przystępować wcześniej o ile to możliwe i tyle.

    Można by zrobić spowiedź zbiorową, dla osób które, nie spełniają warunku grzechu ciężkiego.
    I ci których spowiedź trwa do trzech minut, jak piszesz, przystępują do spowiedzi wspólnej. I mają jedna pokutę.
    Wybór spowiedzi wspólnej, należałby do nich.

    4 7 Cytuj
  • 15 kwi 2022
    Prawicowiec napisał/a:

    Można by zrobić spowiedź zbiorową, dla osób które, nie spełniają warunku grzechu ciężkiego.
    I ci których spowiedź trwa do trzech minut, jak piszesz, przystępują do spowiedzi wspólnej. I mają jedna pokutę.
    Wybór spowiedzi wspólnej, należałby do nich.

    Kiedyś do tego dojdzie. Mam rodzinę w Francji i tam jest spowiedź powszechna.

    5 5 Cytuj
  • 15 kwi 2022

    Czy nie lepiej spowiadać się na bieżąco i żyć najdłużej jak się da bez grzechu? Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem tego masowego poruszenia katolików przed Wielkanocą.

    2 5 Cytuj
  • 15 kwi 2022
    DM_S napisał/a:

    Czy nie lepiej spowiadać się na bieżąco i żyć najdłużej jak się da bez grzechu? Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem tego masowego poruszenia katolików przed Wielkanocą.

    Ojej, świat się zmienia, a my z nim. Nasi dziadowie żyli inaczej, my inaczej.

    1 6 Cytuj
  • 15 kwi 2022
    DM_S napisał/a:

    Czy nie lepiej spowiadać się na bieżąco i żyć najdłużej jak się da bez grzechu? Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem tego masowego poruszenia katolików przed Wielkanocą.

    Dla części z nas, grzech jest afrodyzjakiem, adrenaliną.
    Niemałej części grzech, daje Powera.

    1 7 Cytuj
  • 15 kwi 2022

    nie nie chodzę do szamana.

    2 6 Cytuj
  • 15 kwi 2022

    chodzę do psychiatry bo:
    1 warunki do rozmowy o grzechach są zdecydowanie lepsze niż w przy drewnianej budce 2 2 po rozmowie z psychiatrą zdecydowanie mam mniejsze poczucie winy
    3 Nie trzeba całować szarfy którą facet w budce ma na szyi
    4. mam wybór by o "grzeszkach" rozmawiać z kobietą

    6 7 Cytuj
  • 15 kwi 2022
    gwidoniusz napisał/a:

    chodzę do psychiatry bo:

    Bo to widać i słychać i czuć ....

    4 5 Cytuj
  • 16 kwi 2022
    gwidoniusz napisał/a:

    chodzę do psychiatry bo:
    1 warunki do rozmowy o grzechach są zdecydowanie lepsze niż w przy drewnianej budce 2 2 po rozmowie z psychiatrą zdecydowanie mam mniejsze poczucie winy
    3 Nie trzeba całować szarfy którą facet w budce ma na szyi
    4. mam wybór by o "grzeszkach" rozmawiać z kobietą

    eddie napisał/a:

    nie nie chodzę do szamana.

    Macie inne oczekiwanie, ani u psychiatry, ani u
    szamana nie odnajdziesz wiekowej kultury, pokoleń artystów i przodków którzy pozostawili po sobie piękno, marzenia, muzykę, architekturę, charakter ,
    To nasze drzewo genealogiczne.
    Bieżący kościół, jest tylko marnym fragmentem całości jego historii.
    To ty, możesz w nim albo zobaczyć piękno, ( a jest duży wybór), albo odrzucić wielotysięczną tradycję szukania ideału nie tylko w tej religii, ale każdej która dawała poczucie radości i piękna.
    Każda najodleglejsze nacja miała swoje ideały i wokół nich budowała swoją historię.

    1 2 Cytuj
  • 16 kwi 2022

    są ludzie dla których bycie okłamywanym jest wygodne bo nie muszą myśleć

    1 1 Cytuj

Odpowiedz