Forum » Myślenice

Bojkot umów ws śmieci!!!!

  • 4 kwi 2013

    Wyszła propozycja by mieszkańcy powiatu myślenickiego (ale nie tylko) nie podpisywali umów z gminą ws śmieci!!!!!
    NA ZNAK PROTESTU!!!!

    12 27 Cytuj
  • 4 kwi 2013

    Od kogo wyszła ta propozycja ?
    Co chcesz oprotestować ?

    19 6 Cytuj
  • 4 kwi 2013

    Mądrym nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak nie zrozumie...!

    7 20 Cytuj
  • 5 kwi 2013

    mądry nie bedzie protestować. nic to nie da od głupiego nie odbiorą smieci jak nie podpisze umowy. Przeczytaj nowa ustawę dowiesz sie ze jest to konieczne

    14 6 Cytuj
  • mirek@ 5 kwi 2013
    Stone napisał/a:

    Wyszła propozycja by mieszkańcy powiatu myślenickiego (ale nie tylko) nie podpisywali umów z gminą ws śmieci!!!!!
    NA ZNAK PROTESTU!!!!

    po 1. przeciwko czemu dokładnie chcecie prototestować? (sprecyzuj proszę)
    po2 2. piszesz "Wyszła propozycja by mieszkańcy" - od kogo wyszła? Od jakiejś instytucji? to prywatna inicjatywa, czy wyszła przy pogadance w barze?
    po 3. W jaki sposób można zbojkotować podpisywanie umów? - Zbieracie podpisy, organizujecie jakieś spotkania? Będzie jakaś akcja? Merytoryczna dyskusja na ten temat?

    16 6 Cytuj
  • 5 kwi 2013
    Stone napisał/a:

    Mądrym nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak nie zrozumie...!

    Zabrakło argumentów ? :-)

    23 4 Cytuj
  • ania 5 kwi 2013
    Stone napisał/a:

    Wyszła propozycja by mieszkańcy powiatu myślenickiego (ale nie tylko) nie podpisywali umów z gminą ws śmieci!!!!!
    NA ZNAK PROTESTU!!!!

    A ja proponuję by zbojkotowac urząd skarbowy i zus, nie składać deklaracji i nie płacić podatków ani składek, na znak protestu, dodam, że inicjatywa wyszła od mieszkańców a co za tym idzie nabrała powagi.
    Hahahahaha, bo umrę.

    23 5 Cytuj
  • ania 5 kwi 2013

    Tak w ramach wyjaśnienia, nie ma żadnych umów z miastem. Samorządy naliczaja opłaty wg kryteriów jakie sobie ustaliły (zużycie wody, ilość osób zameldowanych, ilość osób zamieszkujących dana nieruchomość). Więc Wasza akcje społeczną możecie sobie włożyć w buty bo rachunek i tak dostaniecie.

    10 4 Cytuj
  • 5 kwi 2013

    Płacić ale nie oddawać śmieci.
    To byłby dopiero protest!

    13 5 Cytuj
  • mateusz nowakowski 5 kwi 2013

    Protest przeciwko protestowi ...

    9 4 Cytuj
  • ania 5 kwi 2013
    bill napisał/a:

    Płacić ale nie oddawać śmieci.
    To byłby dopiero protest!

    Myślę, że firmy smieciarskie podpiszą się pod takim protestem nawet stopami, szczególnie, że na zuo drogo jest.

    7 5 Cytuj
  • 5 kwi 2013

    Ktoś pierdnął a wy się rozwodzicie nad smrodem.

    8 6 Cytuj
  • 5 kwi 2013

    Ci będą protestować co do tej pory nie zapłacili ani złotego za wywóz śmieci bo byli przypisani do mamusi i tatusia kosza niestety teraz zapłacą za ilość osób zamieszkałych w danej posesji.Nareszcie będzie sprawiedliwość bo jest różnica 10 osób w domu a 2 osoby.

    11 8 Cytuj
  • 6 kwi 2013

    margo1 czy Ty widziałeś kiedyś coś sprawiedliwego w tym kraju?
    Opłata od ilości osób zamieszkałych to najprostszy ale i najbardziej niesprawiedliwy system.
    Ciekawe czy babcia mieszkająca w DPS i właściciel Telefoniki wytwarzają tyle samo śmieci? A przecież płacić będą tyle samo. Co za sprawiedliwość, szkoda tylko że znowu punktuje ludzi bogatych. Ale nasi radni wybrali (tyle że pod siebie).

    5 Cytuj
  • ania 6 kwi 2013

    Konstytucją mowi, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa,
    Mnie razi coś innego, dlaczego osoby zarabiające więcej, mają płacić wyższy podatek, tylko dlatego, że udało im się w życiu i ciężka praca i nauką doszli do jakiś pieniędzy?
    No ale to jest właśnie demokracja. Jak Wałęsa spotkał się z Reganem w 1990 r, Regan pogratulował mu odzyskania przez Polskę niepodległości, i przestrzegł, że juz wkrótce będziemy mieć tej demokracji powyżej uszu.
    Nie mylił się.

    2 6 Cytuj
  • ania 6 kwi 2013

    Konstytucją mowi, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa,
    Mnie razi coś innego, dlaczego osoby zarabiające więcej, mają płacić wyższy podatek, tylko dlatego, że udało im się w życiu i ciężka praca i nauką doszli do jakiś pieniędzy?
    No ale to jest właśnie demokracja. Jak Wałęsa spotkał się z Reganem w 1990 r, Regan pogratulował mu odzyskania przez Polskę niepodległości, i przestrzegł, że juz wkrótce będziemy mieć tej demokracji powyżej uszu.
    Nie mylił się.

    bill napisał/a:

    margo1 czy Ty widziałeś kiedyś coś sprawiedliwego w tym kraju?
    Opłata od ilości osób zamieszkałych to najprostszy ale i najbardziej niesprawiedliwy system.
    Ciekawe czy babcia mieszkająca w DPS i właściciel Telefoniki wytwarzają tyle samo śmieci? A przecież płacić będą tyle samo. Co za sprawiedliwość, szkoda tylko że znowu punktuje ludzi bogatych. Ale nasi radni wybrali (tyle że pod siebie).

    A po czym wnosisz, że bogatsi mają więcej śmieci? Wszyscy dostają identyczna ilość worków.
    Myśląc po twojemu to każda starsza babcia powinna dostac rabat na chleb 80% tylko dla tego, że jest stara i biedna, a bogatych stać, niech płacą. Zaczynasz rewolucję z niewłaściwej strony.
    Nie zastanawiają się jak zrobic, żeby babcia mniej płaciła za chleb czy śmieci, bo tracą ci co ten chleb pieką i zbierają śmieci. Trzeba zrobic tak, żeby zus nie marnotrawil naszych pieniędzy tylko wypłacał je osobom uprawnionym w kwocie, która pozwoli im za to wyżyć.
    W tym roku zus zamierza wydać 800 mln zl na konserwację nowego systemu informatycznego. Przy założeniu, że składką z najniższej pensji to 700 zl, to ponad milion osób, które będą pracować tylko na konserwację, a gdzie reszta utrzymanie tej całej zgrai i ich siedzib. Na wypłaty dla emerytów i rencistów idzie może 5 % naszych składek. Co się dzieje z reszta i dlaczego oni znowu chcą moich pieniędzy które zgromadziła na ofe. Bbbbuuuurrrrdel

    5 7 Cytuj
  • 6 kwi 2013
    bill napisał/a:

    margo1 czy Ty widziałeś kiedyś coś sprawiedliwego w tym kraju?
    Opłata od ilości osób zamieszkałych to najprostszy ale i najbardziej niesprawiedliwy system.
    Ciekawe czy babcia mieszkająca w DPS i właściciel Telefoniki wytwarzają tyle samo śmieci? A przecież płacić będą tyle samo. Co za sprawiedliwość, szkoda tylko że znowu punktuje ludzi bogatych. Ale nasi radni wybrali (tyle że pod siebie).

    ale właściel telefoniki płaci więcej podatku miesięccnie niż twoja babcia zarobiła przez całe życie
    weź to pod uwagę

    4 6 Cytuj
  • 6 kwi 2013

    Tylko co ZUS i podatek mają wspólnego z opłatą za śmieci?
    Świetne kontrargumenty!

    2 4 Cytuj
  • Krystyna 7 kwi 2013

    A Ja chciałabym zapłacić za ilość śmieci które będę miała .
    Bo w chwili obecnej mam zameldowane 4osoby a zamieszkują 2osoby wiec niby dlaczego mam płacić za 4osoby.
    Jak idę do sklepu to płacę za towar który mam w koszyku a nie od ilości ile razy byłam w sklepie to jest wszystko chore w naszym Kraju.

    A tak na marginesie jeżeli będą stały puste kubły worki czy też będę musiała zapłacić?

    8 1 Cytuj
  • 7 kwi 2013
    trzebunionkaa napisał/a:

    A Ja chciałabym zapłacić za ilość śmieci które będę miała .
    Bo w chwili obecnej mam zameldowane 4osoby a zamieszkują 2osoby wiec niby dlaczego mam płacić za 4osoby.
    Jak idę do sklepu to płacę za towar który mam w koszyku a nie od ilości ile razy byłam w sklepie to jest wszystko chore w naszym Kraju.

    A tak na marginesie jeżeli będą stały puste kubły worki czy też będę musiała zapłacić?

    Opłaty za śmieci mają być liczone od osób faktycznie zamieszkujących gospodarstwo domowe a nie od liczby osób zameldowanych co należało uwzględnić w wypełnianej deklaracji. Proponuję zasięgnąć informacji u źródła czyli w gminie. Poza tym dlaczego Twoje worki miałyby być puste? Każdy z nas wytwarza śmieci. Gdzie niby znikałyby Twoje śmieci?

    7 Cytuj
  • Krystyna 7 kwi 2013

    W tej chwili gdy nie ma segregacji Ja mam pół kubła, a jak muszę posegregować to ile będę miała?

    9 3 Cytuj
  • 7 kwi 2013
    trzebunionkaa napisał/a:

    A Ja chciałabym zapłacić za ilość śmieci które będę miała .

    Tak, czyli za to co nie znalazło się w rowie. Brawo. Myślę, że wielu by tak chciało.

    1 8 Cytuj
  • 7 kwi 2013
    trzebunionkaa napisał/a:

    A Ja chciałabym zapłacić za ilość śmieci które będę miała .

    Tak, czyli za to co nie znalazło się w rowie. Brawo. Myślę, że wielu by tak chciało.

    trzebunionkaa napisał/a:

    A tak na marginesie jeżeli będą stały puste kubły worki czy też będę musiała zapłacić?

    Tak, w przeciwnym razie przy każdym domu stały by puste kubły i worki a tony śmieci przewracały by się po lasach. Czy to jest takie trudne do zrozumienia?
    Można by bardzo szybko i sprawnie opracować skuteczny algorytm uzależniający opłatę od różnych czynników w danym gospodarstwie domowym, trzeba by jednak w deklaracji umieścić więcej zmiennych. Problem polega na tym, że ani gminom nie chciało by się tego robić ani ludzie nie połapali by się w prostych pytaniach w czym utwierdza mnie wiele wypowiedzi np na tym forum.

    2 9 Cytuj
  • Andrzej 7 kwi 2013
    Martynka napisał/a:

    Opłaty za śmieci mają być liczone od osób faktycznie zamieszkujących gospodarstwo domowe a nie od liczby osób zameldowanych co należało uwzględnić w wypełnianej deklaracji. Proponuję zasięgnąć informacji u źródła czyli w gminie. Poza tym dlaczego Twoje worki miałyby być puste? Każdy z nas wytwarza śmieci. Gdzie niby znikałyby Twoje śmieci?

    I słusznie. Chociaż akurat u mnie są zameldowane 3 osoby, a zamieszkałych jest 6 (i niestety od 6 płacę ryczałt do kanalizacji, tak też będzie ze śmieciami). Tutaj przydała by się jakaś opłata progresywna, bo przecież 6 osób w jednym gospodarstwie nie wyprodukuje takiej samej ilości śmieci co mieszkając pojedynczo.

    Sam mam meldunek w innym miejscu (chociaż w naszej gminie, więc suma summarum na jedno wychodzi), ale czekam, aż obowiązek meldunkowy będzie całkiem zniesiony. Obecnie już nie ma kar za niedopełnienie obowiązku meldunkowego, ale sam archaizm rodem z PRLu dalej istnieje (zastanawiałem się, czy nie wymeldować się w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego, ale lepiej mieć jakiś adres, jak komornik będzie ścigał jakiegoś mojego imiennika, poza tym nowe prawko, dowód rejestracyjny - wszystko kosztuje).
    Niestety, wbrew obietnicom, nasza kochana administracja i rządzący nie byli w stanie zdążyć i znieść meldunek...

    5 3 Cytuj
  • 7 kwi 2013
    mieszkaniec napisał/a:

    trzebunionkaa napisał/a:A Ja chciałabym zapłacić za ilość śmieci które będę miała .
    Tak, czyli za to co nie znalazło się w rowie. Brawo. Myślę, że wielu by tak chciało.

    Widzisz mieszkamiec pewno trudno będzie Ci zrozumieć, że niektórzy nie wyrzucają śmieci do rowu i a i tak mają mało śmieci. Trzebunionkaa w tym nie jest odosobniona. Moje śmieci były odbierane raz na miesiąc i często kosz nie był pełny. mieszkaniec może mi odpowiesz dlaczego miałbym wyrzucać śmieci skoro nie było segregacji i kosz nie był pełny? Teraz mają odbierać 4 razy w miesiącu tyle samo śmieci bo pewno więcej mieć nie będę. Więc za co po zmianach będę płacił i to prawdopodobnie 400-500% więcej. ZA ODBIÓR ŚMIECI????????? Czy za to że firma przyjedzie po śmieci i odjedzie?
    Mieszkaniec Twoje bajdurzenie o ,,opracować skuteczny algorytm'' to jest opowiadanie kolejnych głupich pomysłów. A słyszałeś o takim urządzeniu ja waga? Jak ktoś faktycznie ma dużo śmieci niech za nie płaci. Po zmianach to ja i trzebunionkaa będziemy płacić za cudze śmieci.

    12 Cytuj

Odpowiedz