Forum » Myślenice

Bojkot umów ws śmieci!!!!

  • 7 kwi 2013

    Znam wiele osób, których kosz nigdy nie był pełny a worki na odpady segregowane puste, tylko w mroźny dzień albo wieczorem nie dało się na podwórko wyjść i nie było czym oddychać - taki smród.

    4 7 Cytuj
  • 7 kwi 2013

    Ale co śmierdzi z kosza czy z pustych worków?

    4 1 Cytuj
  • Andrzej 7 kwi 2013
    aaa napisał/a:

    Ale co śmierdzi z kosza czy z pustych worków?

    Zgaduję, że z komina (bez skojarzeń proszę)

    2 4 Cytuj
  • Błażej 7 kwi 2013

    Hm czytając niektóre wpisy włos się na głowie jeży.. widzę, że niektórzy tutaj lubią mierzyć innych swoją miarą...

    Od lat odbierane są ode mnie śmieci, za każdym razem kubeł jest do połowy wypełniony... dlaczego? Nie, nie dlatego, że wyrzucam je po rowach czy lasach, nie muszę tego robić. Nauczono mnie oszczędności, widzę, że niektórzy nie znają tego słowa... śmieci to również pieniądz, zresztą nawet władze o tym wiedzą... od lat sortuję śmieci, butelki (również PET) i makulaturę oddaję do skupu, może nie jest to majątek, ale przy większej ilości zawsze coś, podobnie jak puszki...
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale: mam myć butelki, puszki, itp, sortować śmieci, pakować je do worków i jeszcze za to PŁACIĆ? Więcej niż poprzednio? Gdzie tu logika? Dlaczego mam płacić za śmieci innych osób?

    11 Cytuj
  • 7 kwi 2013

    Jak widać z wypowiedzi niektórych, można się domyślać że są blisko związani z Urzędem Gminy..... czyżby obawa o stanowiska pracy?! Mniej podatków - mniej urzędników;)
    Ustawa śmieciowa jest ustawą bandycką łamiącą prawa ustanowione przez Konstytucję (którą także władza próbuje zmienić!!!!).
    Jak wiadomo niewolnictwo zostało zniesione, jednak niewolnictwo "daninowe" dopiero się zaczyna!!!

    7 4 Cytuj
  • 7 kwi 2013
    RozsadnyOszczedny napisał/a:

    Hm czytając niektóre wpisy włos się na głowie jeży.. widzę, że niektórzy tutaj lubią mierzyć innych swoją miarą...

    Od lat odbierane są ode mnie śmieci, za każdym razem kubeł jest do połowy wypełniony... dlaczego? Nie, nie dlatego, że wyrzucam je po rowach czy lasach, nie muszę tego robić. Nauczono mnie oszczędności, widzę, że niektórzy nie znają tego słowa... śmieci to również pieniądz, zresztą nawet władze o tym wiedzą... od lat sortuję śmieci, butelki (również PET) i makulaturę oddaję do skupu, może nie jest to majątek, ale przy większej ilości zawsze coś, podobnie jak puszki...
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale: mam myć butelki, puszki, itp, sortować śmieci, pakować je do worków i jeszcze za to PŁACIĆ? Więcej niż poprzednio? Gdzie tu logika? Dlaczego mam płacić za śmieci innych osób?

    Dokładnie! Masz segregować śmieci żeby firmy nabywające surowiec na wysypiskach śmieci miały mniej roboty przy przeróbce..... To jest czysty biznes dla takich firm....
    Jest to obstawiony biznes, w którym mają swoje udziały przedstawiciele instytucji rządowych!!!

    8 Cytuj
  • 8 kwi 2013
    aaa napisał/a:

    Widzisz mieszkamiec pewno trudno będzie Ci zrozumieć, że niektórzy nie wyrzucają śmieci do rowu i a i tak mają mało śmieci.

    Tak, trudno mi zrozumieć. Opór jest wiadomy i oczywisty, nie ma o czym dyskutować. Ani z kim. Zwłaszcza kiedy mówimy o wywozie śmieci raz na miesiąc. Szkoda sił.

    8 Cytuj
  • 8 kwi 2013

    I to jest Twój algorytm skuteczności.

    Jedyny argument jaki słyszymy to będzie mniej śmieci w rowach. Tylko jaki procent śmieci jest w rowach w stosunku do śmieci oddawanych do ZUO. Przypuszczam, że będzie to bardzo mała część ułamka. Oczywiście te śmieci powinny być w ZUO a nie w rowach.
    mieszkaniec a za niedługo śmieci powinny być segregowane bo opłata będzie mniejsza od śmieci niesegregowanych. Jak myślisz czy ktoś będzie płacił więcej za niesegregowane? A jeżeli nie będzie chciał więcej płacić to co zrobi ze śmieciami niesegregowanymi, albo tymi, które wcześniej musi umyć żeby potem włożyć do kosza? Czy po zmianach na pewno znikną śmieci z rowów?????????

    4 1 Cytuj
  • 8 kwi 2013

    Ja mam cały czas pół kosza jest nas dwie osoby,a płacę tyle samo co rodzina 10 osobowa.Wczoraj pod miejskim koszem małym były trzy wory śmieci na średniawskiego.Myślę że ktoś przyjechał do kościoła i podrzucił swoje śmieci.Może to się skończy jak wszyscy będą płacić za swoje śmieci.Ja sumiennie segreguję śmieci i nie widzę w tym żadnego problemu,wręcz przeciwnie same korzyści dla środowiska i dla nas ludzi.

    1 6 Cytuj
  • 8 kwi 2013

    A jeżeli ludzie pracują lub chodzą do szkoły i tam w pracy lub w szkole śmiecą, to będzie podwójna opłata za śmieci, bo firma, czy szkoła zapłacą raz, a właściciel, czy mieszkaniec posesji drugi raz! Tak samo z makulaturą, złomem i innymi odpadami, które mogą być sprzedane firmie skupującej lub przetwarzającej. Przecież znamy takich, co mają młynki, wytłaczarki i przetwarzają plastiki bez problemów na pełnowartościowy surowiec. Można dać wiele innych przykładów.

    3 2 Cytuj
  • 10 kwi 2013

    ja od dawna bojkotuję umowy to znaczy segreguje i sprzedaję wszystko co się da sprzedać, metal alu, miedź, makulatura, szkło, plastiki, elektronikę, sprzęt agd rtv itd. w razie potrzeby rozkładam na części urządzenia do sprzedaży na surowce,
    jeżeli płacę za śmieci to oddaję tylko śmieci coś do czego zakład musi dołożyć żeby zutylizować nie uwierzycie ale rocznie można nazbierać ok 300-400zł z gospodarstwa czyli mniej więcej tyle ile za wywóz śmieci

    5 1 Cytuj
  • 28 kwi 2013

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1271324-za-segregowane-odpady-zaplacimy-o-polowe-mniej.html

    Już coraz pewniej wiemy ile będziemy płacić, tyko za co? W artykule czytamy, że stawka za śmieci segregowane będzie wynosić 5,70 zł., a po wypowiedzi sołtysa z Jawornika wychodzi kwota ponad 6 zł..
    Czy ta opłata jest za śmieci (ilość śmieci) czy za posiadanie kosza? Wszyscy mieszkańcy gminy będą płacić równo. Czy taki Osrowski zarabiający ok. 150 000 zł na rok w porównaniu do mnie ok. 22 000 zł produkuje tyle samo śmieci? Dlaczego nie ma ustaw o równych zarobkach dla wszystkich? Dla mnie opłata za śmieci wzrośnie o 200%. Za czyje śmieci przyjdzie mi płacić?

    Mam dwa kompostniki na trawę, liście odpady z kuchni, a np. żelazo sprzedaję. Nasza opłata będzie wyższa o 50% od tej w Limanowej, a podobno transport zwiększa koszty. Na pewno nie jestem jedynym, który segregował i niektóre odpady sprzedawał.

    Również śmieciarki jadące na wysypisko zatrzymują się przy pierwszym domu w Borzęcie i segregują, a resztę zawożą na ZUO. Gdyby śmieci były ważone i opłata byłaby za faktyczną ilość śmieci to po drodze na ZUO część śmieci by znikała. Ciekawe czy wszystkie posegregowane śmieci jak np. żelazo, papier w rzeczywistości trafiają na ZUO?

    6 1 Cytuj
  • 28 kwi 2013

    Aaaaaaaaa, czytając swój post już wiem dlaczego linia do segregacji stoi a ZUO grozi bankructwo.

    5 2 Cytuj
  • 28 kwi 2013

    A ja zapłace za śmieci mniej!
    I to już kolejna obniżka w tej gminie!
    Panie Ostrowski tak trzymać! Nie zawracaj sobie głowy tymi bredniami tu wypisywanymi!

    3 8 Cytuj
  • 28 kwi 2013

    Czyli mieszkasz w Myślenicach (18 000 mieszkańców).

    A ponad 24 000 mieszkańców wsi gminy Myślenice zapłaci duuuużo więcej. To za Twoje śmieci przyjdzie mi płacić o 200% więcej.
    Wybory zbliżają się dużymi krokami i takie kilkuset procentowe podwyżki będziemy pamiętali Osrowskiemu i radnym. Radnym, którzy na sesji domagali się aby firma odbierająca śmieci jeździła po wsiach jak najczęściej. Powtórzę jak najczęściej jeździła a czy są śmieci to już nie ważne. Dlatego na wsiach będziemy płacić ale nie za swoje śmieci, a za cudze i wycieczki śmieciwozów po wsi.

    6 3 Cytuj
  • ania 28 kwi 2013

    Aaaa, sam ze sobą konferujesz? Ha, ha, ha.

    3 7 Cytuj
  • 28 kwi 2013

    aaa do tej pory to ja płaciłem za Ciebie! Ciekawe gdzie lądowały twoje śmieci? W potoku czy ulatniały się kominem smrodząc wszystkim wokół? A może to ty podrzucałeś je do miasta udając że to nie twoje?
    Wreszcie będzie normalnie, a ty wreszcie zaczniesz płacić tak jak inni robią to uczciwie!!!

    1 8 Cytuj
  • 29 kwi 2013

    bill to twoje normalnie i uczciwie jest całkiem odwrotnie. Tobie za dużą ilość śmieci obniży się składka a dla tych, którzy mają mało śmieci stawka wzrośnie. Tyko przez takich jak ty w niedługim czasie braknie miejsca na śmietniku. Mogę mieć tylko nadzieję, że kiedyś dojdzie do ważenia śmieci i każdy będzie płacił za swoją ilość śmieci. Obecne rozwiązanie nie promuje osób w ograniczaniu produkcji śmieci tylko produkcja, produkcja, produkcja śmieci bez ograniczenia takich jak ty. Nie wymieniłeś jeszcze moich śmieci w rowach. Śmieszny jesteś i ci którzy twierdzą, że po zmianie znikną śmieci np w rowach. A co do podrzucania to Osobiści widziałem jak pewien gość z Dolnego Przedmieścia przywiózł na ciągniku śmieci na wieś i wyrzucił do krzaków. A może to ty jesteś.

    6 1 Cytuj
  • 29 kwi 2013

    Mi obnizy się składka bo ty zaczniesz płacić, a nie dlatego że ich dużo produkuję. Wreszcie będzie uczciwie i takie osoby jak ty przestaną udawać że śmieci nie mają. A wywozić śmieci na wieś nie mam powodu. W przeciwieństwie do ciebie uczciwie za nie płacę, więc mam gdzie je wyrzucać, a nie zatruwać potoki i powietrze.

    5 Cytuj
  • 29 kwi 2013

    Ty jesteś lepszy od tych jasnowidzów z telewizji.
    Skąd wiesz, że nie płaciłem i nie płacę?
    Gdzie napisałem, że nie mam śmieci?

    5 Cytuj
  • 29 kwi 2013

    podejrzewam że teraz śmieci w rowie będzie więcej bo co łatwiej wyrzucić czy odklejać etykietki,myć i tak dalej dodatkowo płacąc za wodę i ścieki .

    8 1 Cytuj
  • 30 kwi 2013

    Jeżeli podane w artykule http://miasto-info.pl/myslenice/6574,za-posegregowane-smieci-zaplacimy-5-7-zl-od-osoby.html stawki utrzymają się i okażą miesięcznymi, to u mnie będzie nawet taniej, niż płaciłem do tej pory. Nawet bez segregacji. Zatem... nie mam czego bojkotować.

    1 4 Cytuj
  • 30 kwi 2013
    Stone napisał/a:

    Wyszła propozycja by mieszkańcy powiatu myślenickiego (ale nie tylko) nie podpisywali umów z gminą ws śmieci!!!!!
    NA ZNAK PROTESTU!!!!

    no toś zabłysnął :-))) chyba , że już wytrzeźwiałeś
    mirekm słusznie dopytuje a ja dodam jeszcze jeden punkt : dasz nam przed tym bojkotem jakieś alternatywne rozwiązanie czy będziesz dymił szabelką na czołgi tylko po to aby se pomachać.

    2 Cytuj

Odpowiedz