Forum » Myślenice

Wójt Pcima aresztowany

  • 26 kwi 2013

    Dziś moim oczom ukazał się artykuł o wójcie Pcimia Danielu O. Po tym jak został aresztowany 15.04.2013 przez CBA.

    "J. Kaczyński oskarża władze o szykanowanie działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS ujawnił na konferencji prasowej, że należący do tej partii wójt gminy Pcim w Małopolsce, Daniel Obajtek, jest nękany kontrolami."

    Hmm, zwykły obywatel jeśli jest kontrolowany to coś normalnego, ale jeśli to dotyczy PiSowca to są szykany ? .... Chyba ktoś ma tu problemy z postrzeganiem rzeczywistości.

    Prowadzenie się, niektórych osób - budzi poważne dylematy moralne. Są ludzie, wokół których kłębią się dziwne sprawy. Czy to przypadek ? Czy są prowokowane przez postawę zainteresowanych ?

    Tak czy siak, stawiając w/w za ostoje moralności PiS postawił sobie w moich oczach krzyzyk na grobie.

    59 20 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    oczom a nie oczą - człowieku

    15 21 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    Daniel "ja wszystko mogę" Obajtek! - nowa definicja polityki, edukacji, wykształcenia, finansów.
    I wszystko jasne.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jaroslaw-Kaczynski-wladza-szykanuje-PiS,wid,15528726,wiadomosc.html

    [quote]Na konferencji prasowej wyświetlono film, z którego wynika, że wójt Pcimia odnosi wiele sukcesów. [/quote]
    Ja sikam, ja płaczę ze śmiechu.
    Pasma "sukcesów" sukcesywnie opisywane są tutaj: http://bezogrodek.bloog.pl/

    54 7 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    W artykule czytam " 15 kwietnia został zatrzymany przez policję, mimo że jest chory."

    Tak więc, choroba wójta nie pozwala na jego przesłuchanie, ale pozwala na piastowanie stanowiska ?

    Teraz przynajmniej ma czas na ....

    :-)

    NIEZŁA KOMEDIA

    30 10 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    Pamiętam jak za czasów PiS każdy się śmiał że jest podsłuchiwany (sprawa posłanki PO, agenta Tomka, lekarza i wielu innych). Wtedy CBA było cacy, bo ujawniało "prawdę" (jak czas pokazał ,tą fabrykowaną, planowaną przez ziomali Ziobry i Kaczyńskiego).

    Teraz jak ujawnia wały innych jest beee :-))))))))

    Żenujące

    TERAZ MAMY DRUGIEGO PO SMOLEŃSKU - MĘCZENNIKA :-)

    30 12 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    Niech go wywiozą, w Pcimiu tylko pijaństwo i rozboje w biały dzień a on ma to gdzieś.

    12 15 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    Za rządów Platformy Obywatelskiej Polska ma najwięcej podsłuchów w całej Europie !

    Przerażające w całej sprawie są jednak nie tylko koszty inwigilacji, ale jej skala. W 2009 r. służby prosiły o billingi milion razy! To naprawdę zawrotna liczba podsłuchiwanych Polaków. W 2010 roku funkcjonariusze założono 1,3 miliona podsłuchów telefonicznych obywatelom 38-milionowej Polski. Dla porównania: w 80-milionowych Niemczech w tym samym czasie założono aż 32 razy mniej podsłuchów. Nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka krytycznie odniosła się do projektu zmian w ustawie o billingach ekipy Tuska. Polska ma najwięcej podsłuchów w całej Europie. I co? I nic. Dziennikarze i zwykli Polacy i tak o autorytaryzm oskarżają rządy PiS-u, podczas których było trzy razy mniej podsłuchów na telefonach Polaków niż obecnie. A jakie są efekty masowej inwigilacji Polaków? Ano takie, że prawdziwy bandyci wychodzą na wolność, a przestępcy mogą sobie dowolnie budować piramidy finansowe.

    Mamy więc bardzo znamienną sytuację: oto służby specjalne za pieniądze podatników wraz ze zmuszanymi do tego firmami telekomunikacyjnymi, które przerzucają wszystkie koszty na swoich abonentów, zakładają miliony podsłuchów na telefonach Polaków. W tym samym czasie trwa nieustająca nagonka na opozycje za jej rzekome próby ograniczenia demokracji, choć podsłuchów za rządów opozycji było trzy raz mniej. Polacy zaś masowo popierają swój kochany rząd w strachu przed „faszyzującą opozycją”, która chce podobno budować totalitarne państwo. Logiczne? Jak najbardziej. Tak się robi doskonałą propagandę, o której pisali klasycy.

    Całość: http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-lukasza-adamskiego/36559-inwigilacja-polakow-kosztuje-miliony-zlotych-i-placa-za-to-sami-polacy-w-2009-r-sluzby-prosily-o-billingi-milion-razy

    18 114 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    Dane zawierają tylko rok 2010 i to zapewne niepełne.Z niezależnych informacji m.in. z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i UE za czasów Tusk założono na obywateli Polski ponad 2 miliony podsłuchów, najwięcej w Europie! W całej Europie szpiegowanie obywateli jak w POlsce Tuska nie osiągnęło takich rozmiarów jak za czasów PO.Więcej niż za czasów „złego” PiS-u, którym nas straszy Tusk kłamliwie już od czterech lat.

    Państwo policyjne to dzieło właśnie Donalda Tuska i jego bandy.Wkraczanie ABW o 6 rano do mieszkania niewinnego internauty, który śmiał tknąć „autorytet” KomoRuskiego, czy wyroki w całej Polsce na Polakach którzy śmieli napisać na ścianie lub na transparencie swój sprzeciw wobec rządów Donalda Tuska.Tak, oto na naszych oczach Tusk przekształca Polskę z powrotem na PRL gdzie władza PO jest jedynie słuszną opcją, która nie podlega krytyce bo „nigdy” się nie myli.

    To właśnie Tusk wprowadził terror prześladowań w całej Polsce obywateli tylko z powodu przekonań politycznych.Za PiS-u tak nie było i tylko sztuczna histeria rozpętana przez obecną władzę prowadzi do kłamliwej oceny rządów PiS.

    Prawda w oczy kole ?

    17 113 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    @ pizzaro

    Ludzie o czystych rękach mogą byś podsłuchiwani przez 24 h , wcale im to nie przeszkadza.
    No chyba, że maja nie czyste ręce, albo coś do ukrycia.
    Czy działacze PiS coś knują, kombinują, spiskują?

    50 14 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    Wczoraj był dobry program Pospieszalskiego, ale zepsuł go niejaki Naimski, który był zaprzeczeniem treści wczorajszego programu!

    41 12 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    Pisowi wydawało się że ma monopol na kryminał, oskarżenia i orzekanie co jest dobre a co złe, ale każdy kij ma dwa końce.
    Oczywiście, to sprawa polityczna chcą naszego złodzieja zniszczyć.
    Ale zabolało co?

    48 13 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    No dzisiaj CBA, Kamiński, Ziobro, Kaczyński i cały PiS dostał kolejny raz po łapskach.
    Prawomocny wyrok sądu w sprawie Sawickiej kompromituje tą służbę i cały PiS już trzeci raz z rzędu.

    Gratulacje dla PiSu :)

    12 11 Cytuj
  • 26 kwi 2013

    [cytat=Pizzaro]. Polacy zaś masowo popierają swój kochany rząd w strachu przed „faszyzującą opozycją”, która chce podobno budować totalitarne państwo. Logiczne? Jak najbardziej. Tak się robi doskonałą propagandę, o której pisali klasycy.

    Dla Ciebie opozycja to Pis. Dla mnie opozycja to wszystko pozostałe w sejmie, co nie jest w rządzie.
    PO to rząd, taki sobie ani lepszy ani gorszy od poprzednich. Mógłby już ich ktoś zastąpić, ale zdecydowanie nie PiS. Jeżeli ja bronie PO, to nie dlatego, ze tak bardzo ich kocham, ale w obawie przed Pisem. Dla mnie i większości niezauważającej błędów PO, to nie PO jest doskonałe, to obawa przed Pis Naimskimi, Wildsteinami, Kaczyńskimi, Maciarewiczami, Sakiewiczami, Rydzykami Terlikowskimi i podobnymi przygłupami, których społeczeństwo (przynajmniej ta większość która wybrała PO), kategorycznie odrzuca a wręcz się boi.
    A wiec jeżeli rząd będzie sprawować, każda inna opozycja, poza PIS, to jest na to moja zgoda.
    PiS rządzić nie może i bedzie to wybór na zasadzie, każdy tylko nie PIS. Dotarło?

    14 10 Cytuj
  • 27 kwi 2013

    Oświadczenie Wójta ZATRZYMANEGO a nie aresztowanego:

    "Informuję, że w dniu 15 kwietnia 2013 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego dokonali zatrzymania mnie i przymusowego doprowadzenia mnie do Policyjnej Izby Zatrzymań, dodatkowo w tym dniu przesłuchali, niektórych pracowników Urzędu Gminy oraz przeglądali i kserowali dokumentację, znajdującą się w Urzędzie.

    W dniu 16 kwietnia 2013 r., zostałem przesłuchany przez Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim i złożyłem obszerne wyjaśnienia. Po złożeniu przeze mnie wyjaśnień został mi postawiony zarzut rzekomego popełnienia przestępstwa z art. 228§1 kodeksu karnego, polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Jednocześnie Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim z wnioskiem o zastosowanie wobec mnie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

    Dnia 17 kwietnia 2013 roku o godz. 14.00 odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, na którym Sąd wydał postanowienie o niestosowaniu wobec mnie aresztu tymczasowego ani innego środka zapobiegawczego o nieizolacyjnym charakterze (poręczenia majątkowego, dozoru, zatrzymania paszportu). Jednocześnie Sąd nakazał natychmiastowe zwolnienie mnie, wskazując, że nie istniała żadna z przesłanek zastosowania środka zapobiegawczego, a zebrany przez Prokuraturę materiał dowodowy nie daje żadnych podstaw do przyjęcia, iż popełnienie zarzucanego mi czynu było bardzo prawdopodobne. Jedynym dowodem, na którym oparła się Prokuratura, stawiając mi zarzut popełnienia przestępstwa są zeznania świadka, zatrzymanego w innej sprawie. Dodatkowo Sąd wskazał na luki oraz brak logiki w formułowanym przez tego świadka ciągu zdarzeń, które jakoby polegać miały na wręczeniu mi korzyści majątkowej w zamian za obietnicę korzystnego rozstrzygnięcia zamówienia publicznego, Sąd po analizie materiału dowodowego wskazał, że nie mogłem mieć żadnego wpływu na wynik przetargu, nie zasiadam bowiem w komisji przetargowej, a wykonawca, w imieniu którego miała być rzekomo wręczona korzyść, został wykluczony z postępowania już na samym początku.

    Obecnie toczy się przeciwko mnie postępowanie przygotowawcze, które może zakończyć się skierowaniem do Sądu aktu oskarżenia. Jeżeli dojdzie do postępowania sądowego zamierzam w nim całkowicie oczyścić się z postawionego mi zarzutu.

    Jednocześnie zastrzegam, że każda nieuprawniona i niezgodna z prawem próba wykorzystania podanych przeze mnie powyższych informacji, zwłaszcza sugestia popełnienia przez mnie jakiegokolwiek przestępstwa spowoduje podjęcie kroków prawnych, mających na celu ochronę mojego dobrego imienia, ale także ochronę społeczności lokalnej Gminy Pcim.
    Wskazuję przy tym, iż wszystkie sprawy, które wytoczyłem przed Sądem w celu ochrony moich dóbr osobistych zakończyły się dla mnie korzystnie prawomocnymi wyrokami oraz zawarciem korzystnej dla mnie ugody sądowej. We wszystkich tych sprawach Sąd nakazał przeproszenie mnie i przyznanie, iż wszystkie informacje, jakoby popełniłem przestępstwo okazały się nieprawdziwe i miały na celu jedynie zdyskredytowanie mnie jako urzędującego Wójta Gminy Pcim. DANIEL OBAJTEK."

    14 10 Cytuj
  • 27 kwi 2013

    Wydaje się, że sam wójt Obajtek nagłośnił sprawę na konferencji prasowej z Kaczyńskim. O rutynowym działaniu CBŚ, prokuratury i sądy nikt by nie wiedział. Jeżeli ktoś te rutynowe działania wykorzystuje, to Obajtek i PiS w celach politycznych. Prezesowi grozi Trybunał Stanu, CBA za czasów Kamińskiego zostało obnażone zupełnie przy uniewinnieniu Sawickiej, to Prezes wynalazł Wójcinę Obajtka, który ambicje ma wielkie i tyle larum. Wójt zaś powinien wszystkim wyjaśnić jaka rolę pełnił w Elektroplaście, którego właściciele maja postawione zarzuty prokuratorskie i wpłacili kaucję odpowiadając z wolnej stopy. procesy o dobre imie z nimi toczy i z nimi podpisuje w sądach lepsze lub gorsze dla siebie ugody. rozrabiaja się nawzajem, a przestępstwo trzeba udowodnić, co w przypadku wspólnego działania może być niewygodne dla obydwu stron, więc podpisują ugody. w dobre imie Wójta Obajtka zupełnie nie wierzę, a społeczność pada ofiarą kłótni Obajtka z właścicielem firmy, w której pracował i to jej chwały nie przynosi. Swoja drogą, który lekarz wydal zdolność do pracy osobie o takich schorzeniach, ktore Prezes i Viceprezes PiS wczoraj przedstawiali. Chłopcy z CBŚ mieli prawo przypuszczać, że mają do czynienia z osoba zdrową, bo to jest podstawowy i chyba jedyny poza wygraniem wyborów wymóg na tym stanowisku.

    80 7 Cytuj
  • 27 kwi 2013

    No jasne, że nikt by nie wiedział tylko przeciwnicy mieliby kolejne pole do popisu na forum, a tak jest oświadczenie, z którym każdy zainteresowany może się zapoznać i dokładnie doinformować, a nie wysówać pochopnych wniosków! ( bo najłatwiej jest osądzać, niewiedząc i najlepiej anonimowo).Ty wierzyć nie musisz, ja i wierzę i widzę po tym co zrobił i robi dla swojej gminy i jej mieszkańców!

    13 78 Cytuj
  • 28 kwi 2013

    Ludzie zastanówcie się co piszecie! Naprawdę jesteście tak złymi ludźmi że umiecie tylko obczerniać! jak się już coś czyta to trzeba to robić ze zrozumieniem. jakby BYł winny to by Wójta tak szybko nie wypuścili. nie znacie go a tak piszecie! Jeśli chodzi o chorobę to jak nie wiece to się nie wypowiadajcie bo to może zaboleć niektóre osoby. Wogóle mieliście kiedykolwiek z nim kontakt? bo wydaje mi się że wypowiadają się tu ludzie którzy albo mu zazdroszczą albo poprostu kiedyś ich sprawa nie była załatwiona tak jak by chcieli tylko wtedy zapomnieli że urząd gminy działa wedle przepisów a nie ich widzi misie. A jeśli chodzi a nagłośnienie tej sprawy przez Wójta to nie jest tak jak wy piszecie.. i tak by ta sprawa trafiła do publicznej wiadomości bo złe sprawy szybko się rozchodzą.. i od razu by się zaczeły obelgi plotki więc chcąc tego uniknąć wydał to oświadczenie. Zrobił według mnie bardzo słusznie. Choć i tak znaleźli się tacy co nie wierzą w uczciwość tylko wolą kogoś ze szkalować publicznie... ciekawe jaki macie w tym interes??

    14 60 Cytuj
  • 28 kwi 2013

    Daniel O. Wszystko Mogę wreszcie obnażony!
    Teraz wiemy dlaczego wszystko mógł.
    A jeśli chodzi o podsłuchy, to mnie mogą podsłuchiwać na okrągło. Mam ich w d............

    21 6 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 28 kwi 2013

    Jedno co ta przepychanka słowna tutaj potwierdza to to, że głupkiem jest ktoś kto bezkrytycznie wierzy mediom niezależnie od tego jakie i czyje to media są. Kolega opowiadał jak spotkał w szpitalu kobietę, panią profesor która powiedziała: "Przecież to prawda bo w gazecie tak napisali" No cóż tytuł naukowy mądrości nie potwierdza.

    10 6 Cytuj
  • 28 kwi 2013

    Wy tu gadu gadu a już w następnej kadencji będziecie mieć innego... uwielbiam to zaściankowe postrzeganie polityki :-) Pcim to Pcim

    7 3 Cytuj
  • 30 kwi 2013

    Chyba niezłe pranie teraz mają w gminie. Zawsze tak ciężko pracują, to teraz pewnie po godzinach kawusie muszą pić. CBA przetrzepie to zaharowane towarzystwo, wiele spraw nabierze tempa, które latami czekały na załatwienie lub decyzję Unii.

    11 3 Cytuj
  • 9 maj 2013

    może Prezes Kaczyński wyjaśni o czym dumają główny świadek oskarżenia i główny oskarżony w aferze w pewnym zakładzie pracy chronionej , a także dlaczego Zosię P. i córuś w GOPS-Ie jego pupil zatrudnił. To dopiero jest UKŁAD. Pisowski układ w Pcimiu. W państwie prawa?

    9 4 Cytuj

Odpowiedz