Forum » Myślenice

Tort dla dziecka

  • 1 maj 2013

    Jako, że zbliżają się urodziny mojego synka chciałam zamówić tort z jego ulubioną postacią z bajki. Wiecie gdzie w Myślenicach lub okolicy mogę taki tort zamówić? Możecie polecić jakąś cukiernię?

    4 2 Cytuj
  • 1 maj 2013

    cukiernia państwa sawickich żeby nie było ze kogoś reklamuję ,ale moim zdaniem to bardzo dobra cukiernia

    6 9 Cytuj
  • 1 maj 2013

    zgadzam się mają dobre ciasto, ale czy wykonują torty np. z bajkowymi postaciami (bo o to mi głównie chodzi)? Nigdy nie zdarzyło mi się widzieć tam takiego tortu....

    7 4 Cytuj
  • 1 maj 2013

    tego już nie wiem czy takie torty tam wykonują

    1 1 Cytuj
  • 2 maj 2013

    W cukierni u Dziadkowca takie torty robią.

    2 4 Cytuj
  • Jagienka Mur. 2 maj 2013

    W piekarni "Złoty kłos" /obok nowego ronda/ raz widziałam piękne zdjęcia tortów. W internecie na pewno są telefony, to można podzwonić i zorientować się. Powodzenia i udanej imprezy.

    4 4 Cytuj
  • 3 maj 2013

    Sawiccy nie robią tortów z postaciami z bajek.
    Piekarnia "Steskal" (budka np. na przeciwko Carrefouru), z tym że mają drogo.
    Lub "Dom chleba", smaczne i w dobrej cenie, z postaciami z bajek

    1 1 Cytuj
  • 4 maj 2013

    Dom chleba NIE polecam! zamówiłam tam tort na roczek mojego synka i gdy przyszło go odebrać okazało się że torta nie zrobili :( Jeśli więc chcecie aby Wasze dziecko miało tort o jakim marzyło zamówcie gdzie indziej

    2 1 Cytuj
  • Bolek 4 maj 2013

    U Dziadkowca robią, nawet ze zdjeciem dziecka. Polecam:)

    1 Cytuj
  • Anna 4 maj 2013

    Ja sama robiła tort, bardzo łatwy do zrobienia, a opłatek z Kubusiem Puchatkiem zamówiłam przez internet.
    Tu masz przepis, zdjęcie jak chcesz to podaj mail to ci wyślę:
    Należy przygotować:

    formę do pieczenia o średnicy 24-26 cm
    papier do pieczenia
    mikser

    5 jajek
    3/4 szklanki cukru
    3/4 szklanki mąki pszennej 450 (to takie oznaczenie na opakowaniu)
    1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
    szczyptę soli

    400 gramów mrożonych truskawek
    2 galaretki truskawkowe
    500 ml śmietany kremówki 36% (polecam MU! albo Łowicką)
    sok z połówki cytryny

    ewentualnie do zrobienia dekoracji:
    2 paczki biszkoptów typu Lady Fingers
    250 ml śmietany kremówki 36%
    250 gramów serka mascarpone
    trochę cukru pudru do smaku
    wstążkę
    duperelki, że się tak wyrażę bystro ;)

    Robimy biszkopt rzucany!
    Tak, tak. Ja ciastem rzucam. Jest niezawodne. Ale po kolei:
    W misie miksera ubijam białka jajek z odrobiną soli, następnie powoli dodaję cukier, żółtka i ubijam sobie 10-15 minut całość. Podobno nie trzeba tak długo, ale pomruk miksera mnie uspokaja. Potem delikatnie wsypuję mąkę, zmniejszam obroty miksera do minimum, trochę pomagam łyżką i po minucie wlewam ciasto do wyłożonej papierem tortownicy. Ale wykładam papierem tylko spód!

    Mój piekarnik daje czadu i większość ciast palił, dopóki go nie opanowałam. Ja ustawiam temperaturę na 100 stopni i piekę 35 minut, wy musicie jakoś wyczuć swój piekarnik i w przypadku wątpliwości wbijcie w piekące się ciasto patyk od szaszłyka albo surowy makaron spaghetti. Suchy patyk świadczy o tym, że biszkopt się upiekł.

    Teraz trzeba ostrzec sąsiadów i domowników, bo musicie zrzucić formę z ciastem na podłogę. Wyciągacie więc formę z gorącego piekarnika i hop! płasko na podłogę. Podnosicie i wkładacie do wyłączonego piekarnika, zostawiacie uchylone drzwiczki.

    Gdy biszkopt wystygnie, trzeba ciasto uwolnić z blaszki, podzielić na 3 części.

    Sok z cytryny zalewam 1,5 szklanki przegotowanej wody, dzielę na 3 równe części i nasączam biszkopt. Można dodać wódki, ale ja robię zwykle torty dla dzieci.

    W tym czasie zalewam dwie galaretki gorącą wodą (pół litra) i mieszam, odstawiam sobie na bok. Mrożone truskawki troszkę rozkrawam na mniejsze kawałki, nie rozmrażam. Ubijam śmietanę na sztywno. Truskawki wrzucam do ciepłej galaretki, mieszam i pilnuję, żeby galaretka się nie ścięła. A ścina się szybko! Gdy stanie się gęsta dodaję ją do śmietany, mieszam dokładnie i nakładam na ciasto krążek po krążku.

    Potem zostaje już tylko dekoracja. Śmietanę trzeba ubić, wymieszać z mascarpone i z cukrem pudrem i nałożyć na ciasto.

    Koniec. To jest naprawdę niezawodny przepis i pozwala na wiele opcji dekoracji.

    9 2 Cytuj
  • 4 maj 2013

    Cukiernia pod zegarem, obok Donalda. Bardzo sympatycznie, na czas i przede wszystkim smacznie. Torty do wyboru do koloru, pomysłowe kształty, z bajek i nie tylko. Polecam! ;)

    1 1 Cytuj
  • 4 maj 2013

    a ja zamawiam w Piątce... Bezpośrednio w cukierni obok Media ekspert... Mały miał już Tomka z "Tomek i przyjaciele" oraz Kubusia Puchatka.... Reszta przed nami:)) widziałam tam też boisko piłkarskie i lalkę Barbie...

    1 1 Cytuj
  • 4 maj 2013

    dziękuję za podpowiedzi:)

    1 Cytuj
  • 4 maj 2013

    anek dziękuję za przepis. Uwielbiam piec ciasta więc na pewno się przyda:)

    1 Cytuj
  • Natalia KKK 4 maj 2013

    witam ja zawsze zamawiam u pewnej Pani z Zakliczyna robi przesliczne torty kobieta ma talent mogę podać nr na e-mail właśnie dziś miałam przyjemność zjeść torcika mojej 2- letniej córki:)))

    1 3 Cytuj
  • robertos robertos 5 maj 2013

    Ja polecam cukiernie Steskal a zwłaszcza tort gruszkowy

    2 2 Cytuj
  • 5 maj 2013

    ja zamawiałam w Sułkowicach w rynku (koło kościoła) w cukierni. tort był w kształcie lalki Barbie, bardzo dobry i ładny. z tego co wiem jest to firmowy sklep cukierni ze stróży (3 róże czy coś takiego)

    2 2 Cytuj
  • 7 maj 2013
    szyluc napisał/a:

    ja zamawiałam w Sułkowicach w rynku (koło kościoła) w cukierni. tort był w kształcie lalki Barbie, bardzo dobry i ładny. z tego co wiem jest to firmowy sklep cukierni ze stróży (3 róże czy coś takiego)

    ooo tak! 31 róż w Stróży. Polecam!

    1 3 Cytuj
  • 7 sty 2016

    Witam!:-) orientuje sie ktoś może gdzie wykonują torty piłkarskich drużyn ?

    2 Cytuj
  • 7 sty 2016
    nikola12 napisał/a:

    Witam!:-) orientuje sie ktoś może gdzie wykonują torty piłkarskich drużyn ?

    W Mszanie Dolnej jest ktoś, kto mógłby podjąć się takiego zadania. Ale nie mam żadnych namiarów. Natomiast jadłem tort i był pyszny. Kształt był wybitnie nietypowy i trudny do zrobienia, ale wszystko wyszło super.

    2 Cytuj
  • 28 sie 2017

    Tort weselny zamawiałam w ciastkarni Iza w Stanisławie Górnym i wiem, że dużo ludzi z Wadowic u nich robi takie zamówienia. Mają swój smak, jest bardziej domowy niż sklepowy. Poza tym można się było dogadać co do terminu, składników, w ogóle kompozycji tortu, są elastyczni pod tym względem, nie zarzucili mnie jakimiś swoimi pomysłami z miejsca.

    1 6 Cytuj
  • 30 sie 2017

    Weź tylko paragon, bo potrzebny we wszystkich lokalach do okazania w razie czego, nie przyjmuja domowych.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2018

    Ja ostatnio zamawiałem tort dla syna w Ciastkarni Iza i był przepyszny

    3 Cytuj
  • 23 lut 2018

    A ja polecam Słodką pracownie tortów, świetne wizualnie i smakowite wypieki...

    3 Cytuj
  • 24 lut 2018

    Wpisz na fb slodkolandia tam sa pyszne ciasta polecam

    1 3 Cytuj

Odpowiedz