Forum » Myślenice

Segregowanie śmieci

 • 5 maj 2013

  Ukazał się artykuł, który mówi,że za posegregowane śmieci będziemy płacić 5,70zł/m-c a nie segregowane 12 zł. Nie podano kogo ten cennik dotyczy, domyślam się,że mieszkańców budynków wielorodzinnych. Proszę mi wytłumaczyć jak mam segregować cztery gatunki śmieci w mieszkaniu? Czy mam przerobić szafki kuchenne na śmieciowe, czy zbierać śmieci na balkonie lub na klatce schodowej, a może w pokoju. Powiedzmy zebrałem te śmieci i wynoszę do "uprzednio przygotowanych" śmietników a tam niespodzianka.Sąsiad wysypał wszystkie do jednego pojemnika. I już wiem,że pomimo mojego poświęcenia będę płacił jednak 12 zł t.j.110% więcej. Odpowiedzialność zbiorowa. Okazuje się,że z góry założono,że będę płacił te 12 zł a nie 5,70 zł. To była tylko taka "podpucha"

  8 2 Cytuj
 • mirek@ 5 maj 2013

  a moze warto poszukac? Jak naliczane będą opłaty za śmieci w blokach: http://miasto-info.pl/myslenice/6377,jak-naliczane-beda-oplaty-za-smieci-w-blokach-wideo.html

  10 Cytuj
 • 5 maj 2013

  Artykuł ten o którym pisze "mirekm" nic na moje pytania nie wyjaśnia!

  5 1 Cytuj
 • 8 maj 2013

  Wszyscy wiemy jak będziemy segregować , jakie będą opłaty, a co ze śmieciami nie segregowanymi ? Mieszkam sam wolę zapłacić 12 zł i nie bawić się w segregację . Jak będą te śmieci odbierane ? Jednej osobie nie opłaci się segregować i proszę nie pisać ,że to nie ekologicznie gdyż te śmieci i tak ktoś posegreguje za mnie na wysypisku a ja mu uczciwie za to zapłacę 6 zł 30 gr (zgodnie z cennikiem 12zł - 5,7zł=6,3 ) .

  11 2 Cytuj
 • 14 lip 2013

  Jeśli firma RPGK będzie rzetelnie obsługiwać i częstotliwość oraz zaopatrzenie w worki będzie sprawnie przebiegać z czasem nabierzemy nawyków do segregacji. Pewnie że są tacy co maja wszystko gdzieś i wolą więcej zapłacić, byle by przez nich nie byli inni obciążeni większym kosztem.
  Takie manewry już nie są uczciwe. Trzeba zmieniać ten świat, nawyki, i dawać przykład młodszemu pokoleniu w innych krajach nikt nie dyskutuje : myją i segregują odpady. Dbajmy o nasze środowisko które przez lata była niszczone przez nas, Nie patrzmy co inni robią zacznijmy od siebie warto segregować.

  2 5 Cytuj
 • 14 lip 2013

  Nie jesteśmy w stanie ani zniszczyć ani ocalić "naszej" planety, jesteśmy tylko robakami na jej powierzchni. Jeśli ktoś uważa, że plastik nie oddzielony od innych śmieci będzie przyczyną Armageddonu to gratuluje.

  11 2 Cytuj
 • wojtek 14 lip 2013

  Chaos zamieszanie ogólny bałagan.Jaka to segregacja,plastik papier,puszki,wszystko do jednego żółtego worka.Nieporozumienie

  9 3 Cytuj
 • 14 lip 2013

  W tej segregacji nie chodzi o to abyśmy podali im gotowe artykuły posegregowane ale ,żeby oddzielić art. stałe od płynnych-dlatego plastik papier puszki mogą być razem bo i tak każdy odpad przechodzi końcowa segregacje ale chodzi o to ,żeby nie zanieczyszczać art do recyklingu.My je segregujemy wstępnie.

  3 4 Cytuj
 • 14 lip 2013

  Ta nasza segregacja to tak jak pisze monalisa75 -wstępna segregacja. Też mieszkam w bloku i nie widzę dużego problemu w segregacji. Jeśli od samego początku będziemy nastawieni na nie nic z tego dobrego nie wyjdzie

  4 4 Cytuj
 • 18 lip 2013

  Idea segregowania jest bardzo dobra, my dopiero się uczymy tego co inne kraje robią od 10 lat rzecz w tym żeby system był szczelny o obsługująca firma rzetelnie wykonywała swoje obowiązki. Mam nadzieje że od sierpnia - września zacznie to działać na razie to dramat. Szkoda że tylko jedna firma nas obsługuje jakby była konkurencja bardzie by się starali. Można była podzielić gminę na rejony i ze dwie trzy firmy wpuścić?

  1 5 Cytuj
 • 1 sie 2013

  Bioodpady zamieniają się w żywe odpady, jeśli nie będzie zwiększona częstotliwość wywozu zwłaszcza w okresie letnim to doczekamy się epidemii. Ta frakcja jest potrzebna do biodegradacji dlatego powinna być częściej odbierana. Pojemnik jest stanowczo za duży mógł by być mniejszy o połowę za to częściej wyworzony.

  20 1 Cytuj
 • 1 sie 2013

  Zgadzam się, że segregować można. Ja segreguje śmieci już dawno, ale bio to jest katastrofa. Mój pojemnik będą zabierać dopiero 9.08 a robaczki są już coraz większe w nim. Zastanawiam się czy za dwa trzy dni nie będę patykiem kosza otwierać!!!! Częstotliwość wywozu tych odpadów mnie przeraża.

  13 Cytuj
 • ania 3 sie 2013

  Pytanie mam. Właśnie roztrzaskalam sloik z gęsta, pyszna zupa grzybowa. To co zetre z płytek mam wrzucić do...bio?, szkła? Czy do pozostałych? ;)

  3 8 Cytuj
 • 3 sie 2013

  moim zdaniem do bio, ponieważ tam wkładamy też ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne. Proponuję pościerać ręcznikiem papierowym i wyrzucić do kubełka, to się rozkłada :)

  1 5 Cytuj
 • 3 sie 2013
  anula napisał/a:

  Pytanie mam. Właśnie roztrzaskalam sloik z gęsta, pyszna zupa grzybowa. To co zetre z płytek mam wrzucić do...bio?, szkła? Czy do pozostałych? ;)

  pani Aniu, tu mnie pani pouczała
  http://forum.miasto-info.pl/myslenice/3013,harmonogram-odbioru-odpadow-komunalnych-dla-domow-jednorodzinnych-i-wielorodzinnych.html

  9 2 Cytuj
 • paulam 3 sie 2013

  Tak.. szkło rozkłada się tylko... 4000 lat a grzybki w momencie

  2 Cytuj
 • 3 sie 2013

  chyba jasne że szkło się nie rozkłada i trzeba wrzucić do pozostałych !!!!!!!!!!!!!!!! chodziło mi o zawartość słoika..... przecież nie jesteśmy dziećmi i Pani Ania na pewno zrozumiała

  1 4 Cytuj
 • paulam 3 sie 2013

  Co by nie pisać, wszyscy wiemy jedno- ustawa kuleje i to bardzo! I jeszcze dużo wody w Rabie upłynie nim wszystko będzie jak ma być. A na razie trzeba się uzbroić w cierpliwość.

  3 2 Cytuj
 • 3 sie 2013
  anula napisał/a:

  Pytanie mam. Właśnie roztrzaskalam sloik z gęsta, pyszna zupa grzybowa. To co zetre z płytek mam wrzucić do...bio?, szkła? Czy do pozostałych? ;)

  Do... tzw kibla. pozdrawiam ;)

  12 3 Cytuj
 • 4 sie 2013

  A,przepraszam,co z pełnym workiem z odkurzacza?...Papier osobno, a kurz? może wytrzepać? do ...? pozostałych,bio? A tak na poważnie,to boję się otwierac pojemnik z bioodpadami,żeby jaki szczur na mnie nie wyskoczył,tak rzadko sa opróżniane.Cóż,kazali nam segregować i ludzie na ogół się starają,ale władza nie za bardzo.

  5 6 Cytuj
 • 5 sie 2013

  Rozbity słoik z zawartością do odpadów ogólnych.
  Nie demonizujmy segregacji. Jest konieczna i naprawdę nie taka zawiła. Kilka wpadek i powoli się przyzwyczaimy , no chyba , że uważamy się za durniejszych niż reszta świata. Mam nadzieję , że i Urząd nie pozostanie głuchy i ślepy na sugestie narodu :) Toć oni też (mam nadzieję) segregują śmieci. Wkurzające są robale w bio , smrodzik wydobywający się z tych pojemników, częstotliwość wywozu , ale nie sama segregacja.
  Wapno w kuble się nie sprawdza , chlor też nie . Może ktoś zna jakiś środek zapobiegający mnożeniu się robali i co za tym idzie wylęganiu much ? Nikt nie ma znajomych w sanepidzie ?

  2 3 Cytuj
 • ania 6 sie 2013

  dziękuję wszystkim za odpowiedź i przepraszam za mój głupi żarcik. ;), tylko zupy żal.
  Głowa do góry, damy radę z tymi śmieciami ;). Grunt to opanowanie.
  Pozdrawiam

  1 13 Cytuj
 • 6 sie 2013

  Pani Aniu."Żarcik " był niesamowity.
  Tak się uśmiałem,że moje życie już nigdy nie będzie takie samo.

  Ps. Pani pracuje u pana burmistrza, czy w RPGK-a ?

  11 2 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 6 sie 2013

  Ponoć niektórzy jakąś chemią z chałupy to spryskują - domestos czy coś w tym rodzaju.

  1 Cytuj
 • 6 sie 2013
  mieszczka napisał/a:

  Wkurzające są robale w bio , smrodzik wydobywający się z tych pojemników, częstotliwość wywozu , ale nie sama segregacja.
  Wapno w kuble się nie sprawdza , chlor też nie . Może ktoś zna jakiś środek zapobiegający mnożeniu się robali i co za tym idzie wylęganiu much ? Nikt nie ma znajomych w sanepidzie ?

  A po diabła bawić się w bioodpady ? Kup sobie i zamontuj młynek do odpadów w zlewozmywaku w kuchni. Najtańszy kosztuje około 400 a za 800 kupisz taki co zmieli nawet części rozbitej szklanki, kości, odpady z kuchni, itp...

  7 Cytuj

Odpowiedz