Forum » Myślenice

Segregowanie śmieci

  • ania 7 sie 2013
    ziomal1 napisał/a:

    Pani Aniu."Żarcik " był niesamowity.Tak się uśmiałem,że moje życie już nigdy nie będzie takie samo.Ps. Pani pracuje u pana burmistrza, czy w RPGK-a ?

    to smutne Twe życie, jak Cię takie pierdoły bawią.
    Pracuję w firmie pogrzebowej "Ostatnia Podróż", będziemy mieć żniwa jak się wszyscy nie przestaniecie denerwować z byle powodu.

    6 10 Cytuj
  • ania 7 sie 2013
    ziomal1 napisał/a:

    Pani Aniu."Żarcik " był niesamowity.Tak się uśmiałem,że moje życie już nigdy nie będzie takie samo.Ps. Pani pracuje u pana burmistrza, czy w RPGK-a ?

    to smutne Twe życie, jak Cię takie pierdoły bawią.
    Pracuję w firmie pogrzebowej "Ostatnia Podróż", będziemy mieć żniwa jak się wszyscy nie przestaniecie denerwować z byle powodu.

    JN42 napisał/a:

    mieszczka napisał/a:Wkurzające są robale w bio , smrodzik wydobywający się z tych pojemników, częstotliwość wywozu , ale nie sama segregacja. Wapno w kuble się nie sprawdza , chlor też nie . Może ktoś zna jakiś środek zapobiegający mnożeniu się robali i co za tym idzie wylęganiu much ? Nikt nie ma znajomych w sanepidzie ?A po diabła bawić się w bioodpady ? Kup sobie i zamontuj młynek do odpadów w zlewozmywaku w kuchni. Najtańszy kosztuje około 400 a za 800 kupisz taki co zmieli nawet części rozbitej szklanki, kości, odpady z kuchni, itp...

    Moje bioodpady lądują w kompostowniku, nie mam problemu ze smrodkiem i muchami. Oczywiście opcji tej nie posiadają mieszkańcy bloków, ale w małym nawet ogródku znajdzie się miejsce na kompostownik, a kwiaty i drzewka cudownie na tym rosną.

    5 11 Cytuj
  • 8 sie 2013

    Mnie rozwala system zbierania tych śmieci Dawniej każda wioska miała zbiórkę w innym dniu i to było OK. Teraz...kilka wiosek jest zaplanowane na jeden dzień. Jak wiadomo jest to nie możliwe fizycznie, zatem śmieci sterczą pod domami po dwa dni - totalny bez sens.

    I jeszcze zbiórka gabarytów. Zawsze była na wiosnę. W tym roku tylko w mieście Myślenice zrobili na wiosnę, a pozostałe miejscowości w gminie się nie załapały. Podobno zbiórka według systemu nowego będzie jesienią, bo system ruszył w połowie roku, zatem jakby...jedna zbiórka przepadła.

    Bardzo słusznie - śmieci do jesieni wylądują w potokach i rowach jak to zwykle bywa, bo jak wiadomo porządku robi się na wiosnę, a nie na jesień...

    4 Cytuj
  • 21 sie 2013

    Gdzie wyrzucać nawilżane chusteczki dla dzieci?

    1 1 Cytuj
  • 17 mar 2014

    Gdzie są służby zajmujące się odbiorem wielkogabarytowych śmieci ???????????????????????????????????????????????????????????od środy w ubiegłym tygodniu na ulicach straszą wielkogabarytowe śmieci, rozwiane częściowo przez wiatr , schłostane przez deszcz. Nikt nic nie wie a zarząd gospodarki śmieciowej kasę czesze, to jest polityka panie burmistrzu brawo!!!!!!

    4 Cytuj
  • ania 17 mar 2014
    muza napisał/a:

    Gdzie są służby zajmujące się odbiorem wielkogabarytowych śmieci ???????????????????????????????????????????????????????????od środy w ubiegłym tygodniu na ulicach straszą wielkogabarytowe śmieci, rozwiane częściowo przez wiatr , schłostane przez deszcz. Nikt nic nie wie a zarząd gospodarki śmieciowej kasę czesze, to jest polityka panie burmistrzu brawo!!!!!!

    siła wyższa, w czwartek widziałam traktor zbierający gabaryty z urwanym kołem na Reja.
    Tak bywa.

    3 2 Cytuj
  • adzygmunt 17 mar 2014

    To znaczy, że traktor też był wielkogabarytowym śmieciem?

    5 1 Cytuj
  • ania 17 mar 2014
    adzygmunt napisał/a:

    To znaczy, że traktor też był wielkogabarytowym śmieciem?

    słowo się rzekło, ;)

    4 1 Cytuj
  • 28 maj 2014

    Moim zdaniem segregacja jest istotna, byle by tylko nie wygladało to tak, że przyjeżdza ekipa, która ładuje wszystkie segregowane śmieci do jednego auta i na wysypisku wszystko znów miesza.
    Postanowiłam sobie kupić nawet specjalny stojak na worki do segregacji. Znacznie ułatwia mi zadanie.

    2 5 Cytuj
  • 4 sty 2015

    A dlaczego nie ma u Was zbiorczych punktów z segregacją śmieci? Takie punkty są zapisane w ustawie. Tragedia co u Was miasto zrobiło... W Jelenie Góra śmieci zmieszane i bio wywożone są raz w tygodniu, pozostałe co 2 tygodnie. Ponadto co około 1km są zbiorcze punkty do segregacji śmieci (jak się przelewa w koszach zawsze można zebrać do worków i wynieść do odpowiednich kontenerów). Fakt... jest u nas drożej :) ale za to nie hoduję larw w domu, a w koszach na mieście nie kipi...

    4 Cytuj
  • Pablo 5 sty 2015
    Refal napisał/a:

    ....Tragedia co u Was miasto zrobiło... W Jelenie Góra śmieci ....

    Jak w końcu ma być:
    1. W jeleniej Górze śmieci...?
    2. Wiele nie, Górze śmieci....?
    3. Wy Jelenie..., Górze śmieci... ?
    4. Jeszcze jakoś inaczej ...? ;-)

    4 2 Cytuj
  • ilona muniak 16 sty 2015

    Jeżeli chcemy zmienić coś w zakresie wywozu śmieci ,to proponuję pisać do pana Tomasza Wójtowicza- przewodniczącego rady miasta z naszymi uwagami.Może wezmą je pod rozwagę.Nowa rada -nowe zasady .

    3 Cytuj
  • 29 sty 2015

    Jaki będzie następny krok władzy?
    Czy obywatel będzie musiał wyjaśniać dlaczego daną rzecz wyrzucił do śmieci?
    A jak zniszczy kod kreskowy to co?Do więzienia?
    http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3731804,beda-kody-na-workach,id,t.html

    6 2 Cytuj
  • 30 sty 2015

    Inwigilacja poprzez śmieci nas czeka, np.
    "Kowalska w tym miesiącu nie wyrzucała podpasek, pewnie w ciąży jest" albo "Nowak oddał worek butelek po piwie, znaczy się alkoholik".

    9 1 Cytuj
  • 31 sty 2015

    A miało być tak pięknie?Kolejny projekt gminy do którego trzeba dopłacać?
    Jaki będzie ciąg dalszy-upadłość i przejęcie za grosze nowoczesnego zakładu przez kogoś.....

    3 1 Cytuj
  • 10 lut 2015

    Segregacja odpadów organicznych, papieru, szkła i plastiku, to prawny obowiązek każdego gospodarstwa domowego. Prezentowany nowoczesny kosz na śmieci w postaci zestawu, to nowoczesny niezbędnik w każdej kuchni. Kosz przeznaczony do tradycyjnej szafki z drzwiami lub frontem meblowym. Prosty montaż powoduje, że całość stanowi atrakcyjną ofertę dla każdego użytkownika.
    https://www.youtube.com/watch?v=uu4mUmk5x58
    Więcej na stronie
    http://www.szuflandia.info/kosze_na_smieci

    7 Cytuj
  • 10 lut 2015

    Ceny z kosmosu, tyle płacić za kosze na śmieci to rozbój w biały dzień.

    5 1 Cytuj
  • 10 lut 2015
    Leon Ardo napisał/a:

    Segregacja odpadów organicznych, papieru, szkła i plastiku, to prawny obowiązek każdego gospodarstwa domowego. Prezentowany nowoczesny kosz na śmieci w postaci zestawu, to nowoczesny niezbędnik w każdej kuchni. Kosz przeznaczony do tradycyjnej szafki z drzwiami lub frontem meblowym. Prosty montaż powoduje, że całość stanowi atrakcyjną ofertę dla każdego użytkownika.
    https://www.youtube.com/watch?v=uu4mUmk5x58
    Więcej na stronie
    http://www.szuflandia.info/kosze_na_smieci

    Za taką kase to wolę dalej segregowac w piwnicy!!!!

    7 1 Cytuj
  • szu teższu 10 lut 2015

    o masakra jaka cena !!!! chyba ich po,.....lo ze tyle kasy na smieci ma czlowiek wydawac

    7 Cytuj
  • 12 lut 2015

    Mimo tej całej reformy dzikich wysypisk ciągle na obrzeżach lasów przybywa.

    4 Cytuj
  • 12 lut 2015

    A w rowach jest mało śmieci? Co miesiąc zbieram koło siebie bo ktoś wyrzuca. Ale te śmieci z rowu i z dzikich wysypisk i tak nie uratują ZUO. Poprostu inwestycja nie trafiona i brak winnych. W tym wszystkim najgorsze jest to, że szuka się na siłę duże ilości śmieci widząc w tym tylko biznes, a nic nie robi się żeby ludzie ograniczali wytwarzanie śmieci. Chyba dla rządzących im więcej śmieci to ekologiczniej.

    6 Cytuj
  • 13 lut 2015

    Ciekawe co jeszcze wymyśli władza dla dobra obywateli,kody kreskowe już były teraz kolej na...
    http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/233567-fenomen-miasto-wzywa-mieszkancow-na-przesluchania-i-prosi-o-donoszenie-na-sasiadow
    Orwell przewidział to już dawno temu ,"Rok 1984" coraz bliżej

    3 Cytuj
  • 13 lut 2015

    Właściciel tego słynnego domu od "zameldowań" nieźle zabuli za śmieci. Może to był właśnie zamysł by ratować ZUO? Zaczyna mnie zadziwiać pomysłowość naszej władzy i "przyjaciół królika".

    2 1 Cytuj
  • 18 kwi 2015

    Wszystkich polityków do jednego worka i na Borzete jako czyściec;)))

    3 Cytuj
  • 19 lut 2016

    W sprawie segregacji śmieci polecam też poczytać nieco nt. butelek zwrotnych i bezzwrotnych:
    http://www.ecocafe.pl/butelkowy-zawrot-glowy

    Cytuj

Odpowiedz