Forum » Myślenice

Święto strażaków

  • robertos robertos 5 maj 2013

    Witam dzisiaj rano na ulicy Mikołaja Reja Strażak w bezszczelny sposób zbierał pieniądze.Strażak widząc przechodnia nie patrząc czy jedzie jakiś samochód biegiem puszczał się do przechodnia krzycząc szukaj "pieniążków "uważam że jeżeli ktoś chce dać do puszki to sam da nie wolno zmuszać ludzi że mają wrzucać pieniądze a może ktoś poprostu nie ma albo zwyczjniej niechce dać to było bardzo nachalne i bezczelne. Uważam że jeżeli stali by normalnie więcej by nazbierali a taki sposób "łapania "napewno nikomu nie służy zwłaszcza strażakom

    20 32 Cytuj
  • 5 maj 2013

    a na co oni zbierali?

    6 1 Cytuj
  • 5 maj 2013

    Dokładnie Też przejeżdzałem i to widziałem ale nawet mi się nie chciało zatrzymywać:P chociaż bardzo chciał!!! żebym coś wrzucił:)

    6 13 Cytuj
  • Patrycja Tajemnica 5 maj 2013
    robert012 napisał/a:

    Witam dzisiaj rano na ulicy Mikołaja Reja Strażak w bezszczelny sposób zbierał pieniądze.Strażak widząc przechodnia nie patrząc czy jedzie jakiś samochód biegiem puszczał się do przechodnia krzycząc szukaj "pieniążków "uważam że jeżeli ktoś chce dać do puszki to sam da nie wolno zmuszać ludzi że mają wrzucać pieniądze a może ktoś poprostu nie ma albo zwyczjniej niechce dać to było bardzo nachalne i bezczelne. Uważam że jeżeli stali by normalnie więcej by nazbierali a taki sposób "łapania "napewno nikomu nie służy zwłaszcza strażakom

    Kolego jak już coś piszesz, nie wspominając o tym że oczerniasz, to pisz prawdę - strażacy stali nie na Reja a na Kazimierza Wlk. Sama się zatrzymałam i dałam "parę groszy". My Ich nie musimy prosić gdy się coś dzieje, sami jadą i to bez interesownie, bo z tego co wiem Strażacy w Myślenicach zrzekli się odpłatności za akcje. Wszyscy pamiętamy ostatnią powódź
    http://miasto-info.pl/myslenice/1777,strazak-ochotnik-cichy-bohater.html
    poczytajcie komentarze wszyscy wówczas pisali jak to można oczerniać strażaków, nie minęło parę lat i proszę bardzo Robert012 Smoczek życzę aby nie była wam potrzebna pomoc tych - tych samych strażaków co zbierali pieniądze czy to na rondzie czy przy kościele.

    48 9 Cytuj
  • 5 maj 2013

    Wiedziałem:) Jak tylko zobaczyłem strażaków na ul. Kazimierza byłem pewny że ktoś z tym wyskoczy na forum. Czy zawsze w tym smutnym kraju musi znaleźć się maruda której coś tam przeszkadza i zamiast rozwiązać problem na miejscu użala się nad sobą tu, na forum? Przecież nie musisz dawać jak nie masz albo nie chcesz dać. Mówisz że bezczelnie zbierał pieniądze bo zatrzymywał samochody...ciekaw jestem ile osób jadących samochodem zatrzymało by się, wysiadło i wrzuciło do puszki gdyby taki strażak na przykład stał przy drodze i zbierał normalnie jak to powiedziałeś...Ludzie, strażacy mają swoje święto raz w roku, nie róbmy afery o 5 czy 10 złotych...w razie pożaru czy powodzi ci sami strażacy zapieprzają za darmo by komuś pomóc, i nie robią o to takiego szumy jak wy z tego, że pasuje rzucić jakąś 5 do puszki.
    @pawcio jak jesteś ciekaw na co zbierają wystarczy zapytać. A jak masz odrobine wyobrazni to policz ile kosztuje urzymanie samochodów, sprzętu a także ubarania, kaski, buty, utrzymanie strażnicy oraz jej remonty. Ja jestem takiego zdania, że jeśli oni pomagają bezinteresownie to chociaż raz w roku można dać coś od siebie i wrzucić nawet to 5 czy 10 zł do puszki. Nie zubożeje przez to. Wszystkim narzekaczom i anty-składkowiczom życzę żeby nigdy nie musieli znaleźć się w sytuacji w której będą potrzebować pomocy tych strażaków.

    20 9 Cytuj
  • 5 maj 2013
    pawcio napisał/a:

    a na co oni zbierali?

    Jak na co na wódeczkę.

    14 26 Cytuj
  • 5 maj 2013

    zalosny jestes myslisz ze strazaka nie stac na wodke , nie mierz wszystkich wedlug swojej miary . . .

    22 10 Cytuj
  • 5 maj 2013

    widzę że jesteś tym z jednych co uważają że strażacy ci z osp to tylko pijusy gdy będziesz ich potrzebował tych z osp bo zawodówka nagle nie da rady to co też tak będziesz uważał?

    13 7 Cytuj
  • 5 maj 2013

    Znam wielu ludzi takich jak robert012, tylko krytyka i marudzenie. Jeśli dochodzi do sytuacji gdzie potrzebna jest pomoc to wtedy owszem Straż Pożarna jest ok. A najlepiej wtedy mieć jeszcze pretensje, że jemu ta pomoc od ochotników się należy, dlaczego was tak mało przyjechało, dlaczego nic nie robicie, dlaczego........... Oj, oby w tym zakłamanym kraju było więcej takich ludzi jak w ochotniczych strażach, to gwarant, że wtedy byłoby dobrze. Ale nie, bo u nas każdy w czymś musi mieć interes.
    Wielki szacunek dla STRAŻAKÓW.
    DZIĘKI ŻE JESTEŚCIE.

    18 4 Cytuj
  • 5 maj 2013

    ze służb mundurowych największy szacun u mnie ma straż pożarna odwalcie chłopaki kawał dobrej roboty szczególnie ci z osp zawyje syrena rzucacie wszystko i biegiem ile tchu by ratować kogoś lub czyjeś mienie a post michalsko 1 jest po poprostu nie na miejscu

    14 4 Cytuj
  • 6 maj 2013
    pawcio napisał/a:

    widzę że jesteś tym z jednych co uważają że strażacy ci z osp to tylko pijusy gdy będziesz ich potrzebował tych z osp bo zawodówka nagle nie da rady to co też tak będziesz uważał?

    To zgadnij kiedy większość z nich pojawia się w strażnicach? Tylko na imprezach taka jest odp.

    11 7 Cytuj
  • 6 maj 2013

    Czemu nie zbierają ratownicy medyczni tylko pijacy strażacy .Jak się coś pali to i tak się spali a potem mają pierwsi parcie na szkło .I dlatego straż powinna być panstwowa.

    7 14 Cytuj
  • 6 maj 2013
    eddie napisał/a:

    Czemu nie zbierają ratownicy medyczni tylko pijacy strażacy .Jak się coś pali to i tak się spali a potem mają pierwsi parcie na szkło .I dlatego straż powinna być panstwowa.

    eddie jak cie proszę nie odzywaj się ostatnia powódź trzy lata temu co była wyraźnie pokazała że bez strażaków ochotników byśmy sobie nie poradzili odwalili ciężką robotę

    8 2 Cytuj
  • 6 maj 2013
    wieśniok napisał/a:

    eddie napisał/a:Czemu nie zbierają ratownicy medyczni tylko pijacy strażacy .Jak się coś pali to i tak się spali a potem mają pierwsi parcie na szkło .I dlatego straż powinna być panstwowa.eddie jak cie proszę nie odzywaj się ostatnia powódź trzy lata temu co była wyraźnie pokazała że bez strażaków ochotników byśmy sobie nie poradzili odwalili ciężką robotę

    Popieram...OSP nie tylko gasi pożary. W czasie powodzi byli wszędzie gdzie się dało, moja mama także musiała korzystać z ich pomocy i rzeczywiście po zgłoszeniu niewiele czasu minęło jak się pojawili. A wiem że niektórzy z nich odpoczywali tylko 2-3 godziny i wracali do aut. Ale ludzie pozapominali.

    [cytat=michalsko1To zgadnij kiedy większość z nich pojawia się w strażnicach? Tylko na imprezach taka jest odp.[/cytat]

    A wiedziałeś o czymś takim jak szkolenia i zawody młodych strażaków? Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale w lecie przejeżdżając koło strażnicy na Dolnym często widuję porozkładany sprzęt, strażaków z OSP i młodzież, chłopców i dziewczyny wykonujących jakieś ćwiczenia strażackie. I chyba nawet jakieś tam osiągnięcia mieli...I powiedz mi że ci starsi biorą za to jakąs kasę..myśle że nie. A ty poświęciłbyś swój wolny czas dla młodzieży, żeby ta się nie nudziła i robiła coś ciekawszego niż siedzenie na ławkach czy przed kompem?

    5 2 Cytuj
  • 6 maj 2013
    volt napisał/a:

    wieśniok napisał/a:eddie napisał/a:Czemu nie zbierają ratownicy medyczni tylko pijacy strażacy .Jak się coś pali to i tak się spali a potem mają pierwsi parcie na szkło .I dlatego straż powinna być panstwowa.eddie jak cie proszę nie odzywaj się ostatnia powódź trzy lata temu co była wyraźnie pokazała że bez strażaków ochotników byśmy sobie nie poradzili odwalili ciężką robotęPopieram...OSP nie tylko gasi pożary. W czasie powodzi byli wszędzie gdzie się dało, moja mama także musiała korzystać z ich pomocy i rzeczywiście po zgłoszeniu niewiele czasu minęło jak się pojawili. A wiem że niektórzy z nich odpoczywali tylko 2-3 godziny i wracali do aut. Ale ludzie pozapominali.

    [cytat=michalsko1To zgadnij kiedy większość z nich pojawia się w strażnicach? Tylko na imprezach taka jest odp.

    A wiedziałeś o czymś takim jak szkolenia i zawody młodych strażaków? Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale w lecie przejeżdżając koło strażnicy na Dolnym często widuję porozkładany sprzęt, strażaków z OSP i młodzież, chłopców i dziewczyny wykonujących jakieś ćwiczenia strażackie. I chyba nawet jakieś tam osiągnięcia mieli...I powiedz mi że ci starsi biorą za to jakąs kasę..myśle że nie. A ty poświęciłbyś swój wolny czas dla młodzieży, żeby ta się nie nudziła i robiła coś ciekawszego niż siedzenie na ławkach czy przed kompem?[/cytat]

    A ile polali sobie? sam uczestniczyłem w akcji i wiem jacy byli

    3 2 Cytuj
  • 6 maj 2013

    tak jak takiś mądry to powiedz w jakiej akcji uczestniczyłeś i gdzie ona była i co to za ochotnicy tego już pewnie nie powiesz bo się boisz że się ktoś przyczepi dlatego że rzucasz na kogoś fałszywe oskarżenia tak to właśnie jest jesteś anonimowy i w necie piszesz wszystko co ci się podoba

    3 3 Cytuj
  • robertos robertos 6 maj 2013

    Lekarze też jadą ludziom na pomoc i pieniędzy na ulicach nie zbierają imprez na remizach nie robią jak to robi straż zresztą za swoje pieniądze tego nie robią rozumie ze straż jest potrzebna ale wykonują zawód tak jak każdy inny człowiek a jeżeli napiszcie ze to ochotnicza straż pożarna to jestem za tym żeby straż była tylko zawodowa

    5 4 Cytuj
  • 6 maj 2013
    robert012 napisał/a:

    Lekarze też jadą ludziom na pomoc i pieniędzy na ulicach nie zbierają imprez na remizach nie robią jak to robi straż zresztą za swoje pieniądze tego nie robią rozumie ze straż jest potrzebna ale wykonują zawód tak jak każdy inny człowiek a jeżeli napiszcie ze to ochotnicza straż pożarna to jestem za tym żeby straż była tylko zawodowa

    PSP bez pomocy OSP nie dałaby sobie rady !! Owszem, są akcje które załatwi bez problemu 1 czy 2 zastępy , ale trafiając już np. na żywioł jakim jest woda , PSP nie da rady być w 20 miejscach w jednym czasie ( na służbie jest 11 ludzi na 24h)....a zgłoszenia do SKKP spływają momentalnie. Nie wypowiadaj się jeśli nie masz pojęcia o strażakach, szczególnie ochotnikach, którzy muszą poświęcić własny czas by uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez KP PSP a nie mają nic w zamian oprócz satysfakcji . Życzę Ci by nikt nigdy nie musiał do Cb jechać alarmowo...

    3 Cytuj
  • Patrycja Tajemnica 6 maj 2013
    eddie napisał/a:

    Czemu nie zbierają ratownicy medyczni tylko pijacy strażacy .Jak się coś pali to i tak się spali a potem mają pierwsi parcie na szkło .I dlatego straż powinna być panstwowa.

    http://miasto-info.pl/myslenice/6457,pcim-krzywica-pozar-samochodu-strazacy-uratowali-dom.html

    robert012 napisał/a:

    Lekarze też jadą ludziom na pomoc i pieniędzy na ulicach nie zbierają imprez na remizach nie robią jak to robi straż zresztą za swoje pieniądze tego nie robią rozumie ze straż jest potrzebna ale wykonują zawód tak jak każdy inny człowiek a jeżeli napiszcie ze to ochotnicza straż pożarna to jestem za tym żeby straż była tylko zawodowa

    Proponuje Kraków - tam nie ma OSP, tutaj było wcześniej od Ciebie i rządzi się to swoimi zasadami i tradycjami.

    3 3 Cytuj

Odpowiedz