Forum » Myślenice

SM ZORZA - Walne zgromadzenie i dopłaty do wody

  • 24 maj 2013

    Witam serdecznie wszystkich mieszkańców SM ZORZA.
    Mam pytanie ilu z Was wybiera się na walne zebranie, które odbędzie się 4 czerwca? Czy nie uważacie, że nie powinniśmy udzielić zarządowi absolutorium za 2012 rok?
    Ceny wody należą do najwyższych w Polsce, a brak modernizacji spowoduje kolejna podwyżkę.
    Brak remontów i dociepleń bloków to kolejny powód.
    NIE SIEDŹ W DOMU!!! IDŹ NA ZEBRANIE!!!

    28 14 Cytuj
  • 26 maj 2013

    Witam wszystkich.
    Wybieram się na walne zebranie SM Zorza.
    Oczekuję jednak merytorycznej i rzetelnej dyskusji.
    Cena wody jest duża, ale Zarząd SM nie ustala cen wody w Myślenicach.
    Mieszkańcy kilkunastu bloków na Osiedlu 1000 lecia płacą bardzo dużo za ciepła wodę, ale to wina starej 40 letniej kotłowni.
    Należy wybudować gazowe kotłownie w każdym bloku, ale to kosztuje i zależy to od mieszkańców danego bloku.
    Są też remonty i docieplania bloków.
    Od kilku lat każdy blok rozliczany jest i osobno.
    pozdrawiam.

    14 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 maj 2013

    Jakoś trudno mi uwierzyć, że gazowe ogrzewanie będzie tańsze od starej kotłowni, choć może się mylę. Chyba że problem jest nie tyle w starej kotłowni, co w starych rurach biegnących z kotłowni do bloku to prędzej uwierzę, że nowa kotłownia w każdym bloku coś pomorze. Tylko wówczas nasuwa się także pytanie co jest tańsze wybudować od nowa sieć CO czy kilkanaście nowych kotłowni gazowych?
    Mam doświadczenie z kościoła w Rynku. Gdy tam zmieniono ogrzewanie węglowe na gazowe to w kościele w zimie było chłodniej. Dlaczego? Tylko jeden rozsądny powód przychodzi do głowy, a mianowicie że ks. proboszcz po prostu nie miał wystarczająco kasy aby grzać gazem.

    3 3 Cytuj
  • 26 maj 2013

    jan1946 jak możesz pisać że to nie zarząd ustala cenę wody. To może sprawdź kto jest podpisany pod kalkulacją? A z drugiej strony to gdzie był Zarząd przez te 40 lat? Jako spółdzielnia mamy ceny wyższe niż we Wspólnotach lub Krakowie, wszystko się sypie bo nic nie jest robione od lat, a zadłużenie rośnie. To chyba nie jest dobre zarządzanie, a ludzie niech idą na zebranie i pokażą że czas sielanki, nieróbstwa i błogiego nic nie robienia się skończył. Masę ludzi się wybiera bo mają już dosyć płacenia tylko na wynagrodzenia prezesów. Najwyższy czas zrobić coś dla mieszkańców bloków.
    NIE UDZIELAĆ IM ABSOLUTORIUM!!!

    10 9 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 26 maj 2013

    Nie pamiętam aby z mojej rodziny kiedykolwiek ktoś poszedł na zebranie, więc nie ma co sie dziwić...

    1 4 Cytuj
  • 26 maj 2013

    bill - czytaj uważniej.
    Napisałem, że woda w Myślenicach jest droga, za którą płacą wszyscy mieszkańcy, niezależnie gdzie mieszkają, czy w bloku czy w domu jednorodzinnym i cenę wody nie ustala zarząd SM.
    Na Osiedlu jest kotłownia, która podgrzewa wodę. I dopiero za ciepłą wodę /podgrzanie/ Sp-nia sporządza kalkulację.

    15 2 Cytuj
  • 26 maj 2013

    jan1946 czytam uważnie i dlatego nie rozumiem czemu próbujesz zmieniać fakty?
    Jakbyś nie rozumiał, to ten post jest poświęcony właśnie kosztom podgrzania wody, które są niezrozumiale wysokie, a odpowiada za to ZARZĄD SM!!!
    A co do ceny wody to polecam artykuł z Dziennika Polskiego:
    "Woda tańsza niż w Krakowie" - a potem wypisuj te brednie.

    2 15 Cytuj
  • Jagienka Mur. 27 maj 2013

    Z naszego bloku od lat chodzę ja i moja sąsiadka z IV piętra. Reszta uważa, że jak nie chodzi, to ich bunt jest uwzględniany. Tylko, że wtedy mniejszość, która przyszła na Walne zebranie, decyduje za większość, która się nie pojawiła. Niektórzy przez bunt rozumieją, że jak nie będą płacili za rachunki, to coś się zmieni. Ale co ma się zmienić? Prezes ze swojej kieszeni nie zapłaci. Nie ma pieniędzy, bo ludzie zalegają z opłatami, to o jakich remontach chcecie rozmawiać z zarządem Sp-ni "ZORZA"? W naszym bloku zaległości wynoszą 1.000 zł/ jeden tysiąc zł/ na jedno mieszkanie!!! Jedna pani chciała, aby zarząd Sp-ni podziękował tym co płacą regularnie. Podobno nie da się takiej listy wywiesić na klatce. Więc zapomnijcie o kosztownych remontach. Pozdrawiam Was.

    7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 27 maj 2013

    Po pierwsze mam powody nie do końca ufać temu co o zaległościach piszą po klatkach.
    Po drugie jeżeli widzi się, że blok w którym ktoś ważny mieszka remontują 2 albo 3 razy częściej niż inny to trudno się dziwić, że ludzie nie widzą sensu terminowego płacenia.

    5 10 Cytuj
  • Jagienka Mur. 28 maj 2013

    Cześć. Skoro dłużnicy nie przyjdą na Walne Zgromadzenie, to ile nas będzie, aby rozmawiać o absolutorium dla Zarządu?
    Ilu będzie protestowało o cenach gorącej wody i o
    dopłacie do centralnego ogrzewania?
    Powinno być ok 2.000 członków. Ja będę jak zawsze.

    4 2 Cytuj
  • 28 maj 2013

    A dokładnie gdzie odbędzie się to zebranie i o której godz ?

    3 4 Cytuj
  • 29 maj 2013

    ]A dokładnie gdzie odbędzie się to zebranie i o której godz ?[/cytat]

    Członkowie SM Zorza otrzymali pisemne zawiadomienia.

    5 2 Cytuj
  • 29 maj 2013

    dzwoniłam do Zorzy , nie będąc członkiem również można wziąć udział w zebraniu tyle że nie ma się prawa głosowania, raczej siedzi się w ostatnich rzędach i można się jedynie przyglądać farsie

    5 3 Cytuj
  • 29 maj 2013

    jan1946 - jakbym dostała takie zawiadomienie, to bym nie pytała na forum. Dziękuję za twoją uprzejmość ;-/ Dowiem się w spółdzielni.

    5 4 Cytuj
  • 30 maj 2013

    W dniu 4 czerwca 2013 r. o godz.16.30 w sali kinowej MOKiS w Myślenicach, ul. Piłsudskiego 20 odbędzie się WALNE ZGROMADZENIE członków SM Zorza.Każdy członek SM powinien otrzymać
    pisemne powiadomienie.
    Każdy też członek SM powinien interesować się co dzieje się w jego Spółdzielni, i jakie ma wyniki finansowe.

    10 3 Cytuj
  • Pablo 30 maj 2013

    Może się mylę ale przed odwołaniem starego Prezesa należało by mieć chyba dobrego kandydata na jego miejsce ?
    Wybranie kogokolwiek w przypływie euforii odwołania starego i na gorąco - może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.

    Moim zdaniem musiała by być to osoba z doskonałą znajomością tematu spółdzielczości. Najlepiej poparta odpowiednim doświadczeniem i udokumentowanymi sukcesami w tej dziedzinie. Inaczej nie ma co myśleć o poprawie naszego bytu....

    13 4 Cytuj
  • 30 maj 2013

    Prezes spółdzielni chyba jest za dobry bo powinien w pierwszej kolejności wypie...... tych którzy nie płacą czynszu.Osobiscie znam parę rodzin które naprawdę stać na to, ale nie płacą bo im się udaje i wiedzą że ich nie wyrzucą, bo miasto nie dysponuje mieszkaniami zastępczymi.Przez takich społdzielnia ma długi.Błędne koło.Nazwiska osób niepłacących powinny być odtajnione,wtedy może wstyd (o ile go mają) zdopingowałby ich do płacenia.

    22 1 Cytuj
  • Pablo 31 maj 2013

    Tematy na walne:

    1. Ocieplenie wszystkich budynków w celu zminiejszenia strat + dachy bloków
    2. Ogrzewanie, jego modernizacja i alternatywne rozwiązania
    3. Ceny Ciepłej wody - koneczny wniosek do UM o zmniejszenie stawek. Po ostatnich działaniach spółdzielni - jak mam płacić tyle za wodę to nawet nie chcę słyszeć, że nie będzie w nocy ciepłej wody !!!!
    4. Rewitalizacja osiedla (malowanie elewacji bloków - patrz pkt.1) + naprawa drogi od strony Plebańskiej na osiedlu II + wymiana chodników przed blokami. Oświetlenie też działa jak chce. Raz świeci całymi dniami i do póki nie zadzwonisz do Sp-ni to nikogo to nie interesuje, innym razem trzeba po ciemku chodzić...
    5. Plac zabaw na osiedlu II - konieczne ogrodzenie i objęcie monitoringiem wizyjnym, żeby przeciwdziałać wandalizmowi.
    6. Ustalenie sposobu postępowania z lokatorami zalegającymi z czynszem i opłatami za wodę, energię itd.
    7. Awantura ze śmieciami - konieczność wyjaśnienia jak to widzi spółdzielnia ( u mnie do śmietnika wyrzucane są odpadki w nocy przez bliżej niezidentyfikowane osoby, które mają klucze do śmietników)
    8. Parkingi - brakuje ich coraz bardziej. Konieczność przemyślenia tego tematu bo się nie mieścimy już od dłuższego czasu.
    9. DROGI POŻAROWE i hydranty na naszym osiedlu. Burmistrz obiecał po pożarze w bloku 21 (zginął człowiek) i do tej pory cisza... KIEDY ????
    10. Inne ?

    Jak widać tematów jest sporo i mam nadzieję, że jeśli nie wy to wasi rodzice, dziadkowie - członkowie spółdzielni, zjawią się na tym zebraniu i poruszą powyższe tematy.. :-)

    10 3 Cytuj
  • Jagienka Mur. 1 cze 2013

    Witam.
    A co do pożaru, ja widzę, że wciąż sadzi się drzewa bliżej niż 7 metrów od bloku. Potem znów strażacy stracą cenne minuty na wycinkę drzew, zamiast ratować ludzi.
    Czy Spółdzielnia ma zamiar panować nad tym? Prawo do nasadzeń powinna mieć tylko Spółdzielnia.

    5 4 Cytuj
  • Pablo 1 cze 2013
    Jagienka50 napisał/a:

    Witam.
    A co do pożaru, ja widzę, że wciąż sadzi się drzewa bliżej niż 7 metrów od bloku. Potem znów strażacy stracą cenne minuty na wycinkę drzew, zamiast ratować ludzi.
    Czy Spółdzielnia ma zamiar panować nad tym? Prawo do nasadzeń powinna mieć tylko Spółdzielnia.

    W zupełności się zgadzam. Rozsadzanie drzew można realizować np. w szkółkach leśnych poza miastem. Pod blokiem tylko ogródeczek i kwiaty. Drzewami niech zajmie się spółdzielnia.

    A rzeczywiście obserwując niektóre bloki, to niektórych lokatorów tak fantazja poniosła, że mają drzewa 15m we własnych ogródkach. Pytanie czy ukorzenienie takiego drzewa nie niszczy czasami fundamentu bloku.... No chyba, że stwierdzono uszkodzenia instalacji odgromowej i takie drzewa mają być naturalnymi piorunochronami... :-)

    8 6 Cytuj
  • Joanna 28 sie 2013

    Zastanawia mnie tu taka cisza w tym temacie. Jesteśmy po zebraniu Walnego Zgromadzenia i.........."Od dnia 1.09.2013r opłaty za zużycie ciepłej wody dla lokali wyposażonych w wodomierze / bloki/należy wnosić według nowej stawki w wysokości 50,00 zł / m3. no, ja rozumiem.. podwyżka, podwyżką- ale aż taka? A gdzie jeszcze opłata za zimną wodę ?

    9 1 Cytuj
  • 28 sie 2013

    Cisza jest celowa.
    Wystarczy przyjść na Walne Zgromadzenie i o godz. 23.55 uchwalić, że inni mieszkańcy Sp ni Zorza dopłacą.

    5 Cytuj
  • 29 sie 2013

    Koszty podgrzania wody w starej kotłowni są duże.
    Stawka 50 zł/m3, to zaliczka. w maju 2014r. Sp-nia wykona rozliczenie kosztów i ustali nadpłatę, lub niedopłatę.

    6 Cytuj
  • 15 lut 2014

    Gazeta SEDNO luty 2014r.
    Ciekawa rozmowa z Andrzejem Urbańskim na temat Sp-ni ZORZA

    7 6 Cytuj

Odpowiedz