Forum » Myślenice

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

  • 3 sie 2013

    Znajomi z ul Wybickiego widzieli jak ze śmieciarki po drodze wylewa się cuchnący szlam! Ponoć na ul. Dąbrowskiego było podobnie, z tego co mówili ta śmieciarka nie jest przystosowana do transportu bioodpadów dlaczego więc do niej ładują tego typu odpady? Gorące lato, a muchy i robaki czekają na swój "harmonogram" i nie mogą się doczekać kiedy śmieciara je zabierze i wyciśnie z nich soki, które zalegają na drodze! Nieco śmierdząca sprawa, która wymaga refleksji przez przewoźnika i zleceniodawcy.

    31 2 Cytuj
  • 3 sie 2013

    To niestety prawda. Na Wybickiego ze śmieciarki się ulewało bo są m.in. progi zwalniające, a na końcu ulicy przy skrzyżowaniu z Kniaziewicza jest spora plama, która była widoczna jeszcze dziś rano.

    11 1 Cytuj
  • 3 sie 2013

    no i co z tego panowie i panie z wielkiego miasta po śmierdzi trochę i przestanie a jak przeszkadza to posypać najlepiej wapnem a nie żalić się na forum.

    2 15 Cytuj
  • Inżynier Monk 3 sie 2013

    Wapno to na pole koło zagrody jak gleba kwaśna a nakładkę asfaltową się zmywa. Jak rączki po siusiu.

    13 Cytuj
  • Justyna xxx 3 sie 2013

    Czy do wszystkich dotarły pojemniki na Bioodpady?? Bo wg tego artykułu: http://miasto-info.pl/myslenice/6801,smieciowa-rewolucja-pojemniki-na-bioodpady-dotra-do-domow-najpozniej-30-lipca.html każdy powinien otrzymać pojemnieć do końca lipca. Tak się jednak nie stało bo jestem mieszkanką Jaworniki i do dzisiaj kosza na bioodpady nie otrzymałam. Z niczego się nie potrafią normalnie wywiązywać. No chyba że mieli na mysli koniec lipca 2014r bo w sumie nie napisali ze chodzi o ten rok :p Skandal dosłownie.

    5 Cytuj
  • Inżynier Monk 3 sie 2013

    Powinnaś się tylko cieszyć.

    8 2 Cytuj
  • Justyna xxx 3 sie 2013

    Niby tak bo ta segregacja jest chora :)

    7 2 Cytuj
  • 4 sie 2013

    Niestety w Myślenicach też nie wszędzie dotarły, ja sama pojechałam do RPGK i wzięłam, bo jak przy ty upale gromadzić to bio??? Ustawa jest chora, ale wykonawcy ustawy jeszcze bardziej, bo jak tak spojrzeć na to z perspektywy miesiąca, to można zauważyć totalny brak organizacji !!!

    8 2 Cytuj
  • 4 sie 2013

    chcę się spytać dlaczego miasto buduje wiaty śmietnikowe na osiedlu.przecież to obowiązek spółdzielni a nie miasta.Dlaczego ja mam dokładać do osiedla,żeby panowie prezesi obrastali w przesyt.Może miasto mi też postawi wiatę koło domu,skoro jest takie chojne.za te pieniądze trzeba było zrobić kawałek chodnika lub drogi a nie dokładać do osiedla.

    17 2 Cytuj
  • pj177 9 wrz 2013

    WITAM
    Jaka polityka panuje w tym naszym mieście po wielkiej rewolucji śmieciowej .jak w domach jedno rodzinnych w miesiącu wrzesień nie ma wywozu śmieci pozostałych .a radni i ich wódz chce kase za ten miesiąc.JAK TO MOŻLIWE PRZECIEŻ NIE MA USŁUGI TO ZA CO KASA !

    7 1 Cytuj
  • 10 wrz 2013

    Jak to nie ma usługi? Wywożą we wrześniu resztę posegregowanych, zapomnieli "tylko" o pozostałych.

    2 Cytuj
  • 11 paź 2013

    a ja mam pytanie do wszystkich prawych i uczciwych-badz a takich sie uwazajacych-co sadzicie o uczciwosci w skladanych deklaracjach smieciowych do UMIG?
    Coraz czesciej dowiaduje sie,ze spora grupka ludzi pomija jakas osobe wsrod domownikow w w/w deklaracjach i z np.5-ciorga osob w rodzinie robi sie troje;)
    Cy to aby w porzadku jest>?
    I czy ktos to wogole kontroluje?
    Jak to jest tak naprawde z ta nasza uczciwoscia?

    5 Cytuj
  • 11 paź 2013

    Jako że tu temat o śmieciach
    No i powoli zaczyna się
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1291414-przedsiebiorca-place-za-wywoz-powietrza.html
    radość z tanich śmieci niedługo minie .
    Ale co to za temat ?Kogo to interesuje?
    Widać że interesuje bo od razu wrzutka z tematem nieuczciwych deklaracji .
    I tak trzymać ceny rosną to zwalamy winę na nieuczciwych mieszkańców.
    Borowa dałam Ci plusa możesz biegnąć do przełożonych po nagrodę że znalazł się jeden głupi co uwierzył w spontaniczność pytania i ani do głowy mu nie przyszło że to ktoś z ludzi związanych ze śmieciami.

    2 Cytuj
  • 11 paź 2013

    pomylka!!!!
    nie jestem zwiazna tym tematem ani tez w zyciu nie przyszloby mi do glowy na nikogo donosic
    poruszylam tylko dlatego ta sprawe,ze mnostwo jet tu takich praworzadnych krzykaczy,a ciekawe czy sa we wszystkim tacy w porzadku.

    1 Cytuj
  • 11 paź 2013

    a wsrod ludzi zawsze znajdzie sie jakis dziwny element probujacy cos ugrac na swoje co w konsekwencji i tak ponosimy wszyscy bo zarzadcy nie odpuszcza;))
    prypomnialy mi sie historie dawnych lat jak na osiedlu placilo sie za wode ryczaltem i to byly bardzo duze naliczenia.Ludzie zaczeli wiec zakladac wodomierze.Ale co bardziej "pomyslowi" zalozyli wodomierz, a w piwnicach we wspollnej pralni robili pranie,przetwory na zime,wiaderkami wynosili wode do mieszkan(niby po kryjomu przed reszta lokatorow)a na koniec roku rozliczenie z glownego wodomierza placili CI,ktorych na owczesne czasy nie bylo stac na zalozenie wodomierzy we wlasnym mieszkaniu

    1 Cytuj
  • 11 paź 2013
    borowa napisał/a:

    a wsrod ludzi zawsze znajdzie sie jakis dziwny element probujacy cos ugrac na swoje co w konsekwencji i tak ponosimy wszyscy bo zarzadcy nie odpuszcza;))
    prypomnialy mi sie historie dawnych lat jak na osiedlu placilo sie za wode ryczaltem i to byly bardzo duze naliczenia.Ludzie zaczeli wiec zakladac wodomierze.Ale co bardziej "pomyslowi" zalozyli wodomierz, a w piwnicach we wspollnej pralni robili pranie,przetwory na zime,wiaderkami wynosili wode do mieszkan(niby po kryjomu przed reszta lokatorow)a na koniec roku rozliczenie z glownego wodomierza placili CI,ktorych na owczesne czasy nie bylo stac na zalozenie wodomierzy we wlasnym mieszkaniu

    Podążając Twoin tokiem myślenia, masz w tym trochę racji. To właśnie bezmyslne naliczanie irracjonalnych stawek powoduje rozrost kombinatorstwa. Gdyby stawki były normalne nikt by nie oszukiwał.

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 11 paź 2013
    borowa napisał/a:

    (...)
    Jak to jest tak naprawde z ta nasza uczciwoscia?

    Jest bardzo dobrze, chociaż uczciwość dalej jest czymś dziwnym. W lipcu przebywałem w delegacji zagranicznej, a rodzinka do mnie dojeżdżała. Żonka więc poszła złożyć korektę do złożonej deklaracji (zawsze to 20 złotych zostanie w kieszeni). Więc Pani w urzędzie zadaje pytanie:
    - Ile osób zamieszkuje nieruchomość?
    Odpowiedź:
    - sześć.
    - A ile jest zameldowanych?
    - trzy.
    - Jak to trzy?

    Niech to pozostanie, jako mój komentarz.

    A co do deklaracji: Nie ma problemu w przypadku wyjazdu, żeby złożyć korektę w takiej sytuacji, jak ja miałem.

    A w wodociągach? Trzeba udowodnić, że nie jest się wielbłądem, jak rozlicza się ryczałtem.
    Musiałem zaświadczenie od pracodawcy przynieść, że wyjeżdżam w delegację.
    Żona chciała odliczyć też siebie i dzieciaki, przedstawiając bilety lotnicze oraz bilety na prom (imienne oczywiście), ale odpowiedź była, że tak się nie da i nie odliczą ryczałtu.

    A u sąsiada za morzem połowę rzeczy można załatwić na słowo. Ot, inna kultura i mentalność.

    4 1 Cytuj
  • 17 paź 2013

    By żyło sie lepiej
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1292101-wygodniej-i-drozej.html,,0:pag:2#nav0
    Powolutku zaczynamy schodzić na ziemię po euforii jak to będzie tanio.Nie po to władza coś robi aby było taniej i lepiej dla obywatela ale aby go oskubać tak żeby nie krzyczał i strzyżone owieczki zamiast ryczeć radośnie pobekują.
    Pożyjemy ,zobaczymy ale liczę że najdalej za rok rachuneczki za śmieci zrównają się z tymi za wodę.

    3 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 18 paź 2013
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Gdyby stawki były normalne nikt by nie oszukiwał.

    Nie liczył bym na to. Typowy Polak oszukiwanie ma wyniesione ze szkolnej ławki, gdzie ktoś, kto nie ściąga jest uważany za dziwoląga.

    1 1 Cytuj
  • Inżynier Monk 19 paź 2013

    Bo to takie tendencyjne, że jeżeli oszukujesz to znaczy, że jesteś przebiegły a jeśli nie jesteś przebiegły to ktoś przebiegły Cię oszuka...
    Taki stereotyp, że uczciwie nie da się nic osiągnąć

    3 Cytuj
  • 19 paź 2013

    A można?Przecież u nas wszędzie premiowane jest cwaniactwo,układy i nepotyzm.Sukces Polacy odnoszą na Zachodzie ,dzieci też Polki tam rodzą mimo że nie ma tam takiej rozbudowanej polityki prorodzinnej czy ułatwień dla początkujących w prowadzeniu biznesu.

    1 Cytuj
  • Inżynier Monk 19 paź 2013

    Czy można... właściwie do pewnego momentu na pewno tak, tylko nie wiem do którego bo jeszcze do tego nie doszedłem :)

    1 1 Cytuj
  • 20 paź 2013

    Mam pytanie odnośnie tematu.. o ile jestem w stanie zrozumieć częstotliwość odbioru odpadów POZOSTAŁYCH w miesiącach letnich to za nic pojąć nie mogę w takim okresie jak obecnie i w zimie...
    Czy jeśli nie zmieszczę w pojemniku popiołu to mam przywieźć pod Urząd ??

    6 Cytuj
  • Andrzej 21 paź 2013
    pan Kracy napisał/a:

    Mam pytanie odnośnie tematu.. o ile jestem w stanie zrozumieć częstotliwość odbioru odpadów POZOSTAŁYCH w miesiącach letnich to za nic pojąć nie mogę w takim okresie jak obecnie i w zimie...
    Czy jeśli nie zmieszczę w pojemniku popiołu to mam przywieźć pod Urząd ??

    Ja wrzucę do worka. Płacę, niech odbierają.

    5 Cytuj
  • ilona muniak 16 gru 2013

    Witam.Odświeżam temat-otóż pisząc do UMiG Myślenice jak zamierza rozwiązać problem popiołu dostałam taką odpowiedź :
    Na popiół można wykupić dodatkowy pojemnik o pojemności 110 litrów. Jedno opróżnienie kosztuje 19,00 zł netto. Pojemnik jest odbierany wtedy co odpady pozostałe.
    I czegoś tu nie rozumiem -dlaczego ja,-- płacąc za śmieci mam ponosić jeszcze dodatkowe koszty -tylko dlatego,że w durny sposób ustalono wywóz śmieci.Mam nadzieję ,że w przyszłym roku będzie to rozsądniej rozwiązane.

    7 1 Cytuj

Odpowiedz