Forum » Myślenice

REWOLUCJA ŚMIECIOWA: Harmonogram odbioru odpadów i inne uwagi

  • Andrzej 16 gru 2013
    ilonam napisał/a:

    Na popiół można wykupić dodatkowy pojemnik o pojemności 110 litrów. Jedno opróżnienie kosztuje 19,00 zł netto. Pojemnik jest odbierany wtedy co odpady pozostałe.

    Ktoś chyba się w głowę uderzył w UMiG. 19 złotych netto? Niech dadzą mi 3 kosze, skoro płacę za 6 osób! Sąsiad płaci za 2 osoby, bo jest ich dwoje, a ma tyle samo koszy odbieranych z tą samą częstotliwością. Jak zaczną się mrozy, to nie ma szans zmieścić się w tym malutkim koszu. Ciekawe, czy jak wystawię dodatkowy worek, to go zostawią? A może wystawią mi dodatkową fakturę, na 19PLN netto?

    Jak to przetestuję, to zdam relację (ale pewnie to dopiero po świętach).

    ps.
    Wiem, mogę się dogadać z sąsiadem i wydaje się to bardzo dobrym pomysłem, jeśli biurokratyczny beton będzie nie do rozbicia. Albo puścić śmieci z deszczówką w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa.

    6 Cytuj
  • 16 gru 2013

    Proponuję zmienić tytuł na ...burdel śmieciowy co w swoim raporcie wykazał NIK.Jak kiedyś o reowlucji powiedział klasyk....rewolucja minęła a wszy pozostały.

    5 1 Cytuj
  • 16 gru 2013

    Przy odbiorze śmieci w workach, jeśli oddajemy np 4 worki żółte,,,powinniśmy również otrzymać 4 worki żółte. A tym czasem,,,,,słyszymy że ;mogą zostawić najwyżej trzy worki żółte i ewentualnie jeden zielony(bo przecież zielony worek też się przyda):) A maja prykas z góry żeby ograniczyć wydawanie żółtych worków. CHOĆ JEST POWIEDZIANE ŻE ODBIORĄ KAŻDĄ ILOŚĆ ŚMIECI. (Tylko że trzeba je UPCHAĆ do trzech worków. TAK NIE MOŻE BYĆ NASZA DROGA FIRMO KTÓRA ODBIERASZ ŚMIECI. !!!!

    10 Cytuj
  • ilona muniak 17 gru 2013

    Spalając w sezonie grzewczym 4 tony węgla mamy około 1-1,2 t popiołu. Jak to pomieścić w 120 l pojemniku nie wiem. Ilość popiołu jest taka sama jak w poprzednich latach , tylko że wtedy RPGK odbierało śmieci 4 x w miesiącu a nie jak teraz 1 x na miesiąc. Odbierają tylko worki "firmowe"

    11 Cytuj
  • Andrzej 17 gru 2013
    ilonam napisał/a:

    Odbierają tylko worki "firmowe"

    A można od nich worki firmowe wziąć? Chodzi mi o takie na odpady pozostałe.

    Jak to jest w tej ustawie? Muszą te śmieci od nas zabrać? I czy wszystkie muszą wziąć? Bo dawniej płaciliśmy za tyle śmieci, ile oddawaliśmy, teraz płacimy od osoby (jak ktoś nie produkuje tyle śmieci, to nie ma przebacz, płacić musi).

    2 1 Cytuj
  • ilona muniak 17 gru 2013

    No i doszliśmy do meritum sprawy -otóż mogę sobie dobrać worek żółty ,zielony i na odpady zielone jak potrzebuję i nic za to nie płacę, natomiast na odpady pozostałe propozycja jak wyżej.W różnych miejscowościach jest to różnie rozwiązane .W Nowym Targu biorą wszystko ,nie ma ograniczeń w ilości worków, i nie ma worków "firmowych" i odbierają częściej.

    3 Cytuj
  • 17 gru 2013

    U mnie jest tak że zielonych worków posiadam chyba na 5-lat za cały rok oddałem 2 a za każdym nawet gdy szkła nie oddaje panowie zostawiają zielony worek a żółtych mam na styk a czasami ich brakuje to jest jedna wielka pomyłka

    7 Cytuj
  • ilona muniak 18 gru 2013

    Na stronie UMiG ukazała się informacja" Gospodarka odpadami: dodatkowe usługi ".Polecam bardzo ,a w szczególności cennik

    2 Cytuj
  • 18 gru 2013

    Ciekawa lektura ten cennik a i ceny też extra.
    Gdzie mozna załatwić pracę polegającą na dostarczeniu pojemnika do samochodu-cena 30 gr. za metr -czyli jak w cenniku 4.50 zł. za 15m licząc czas wychodzi kilkadziesiąt złotych za godzine.Pozostałe ceny też niezłe.A miało być tak pięknie.
    http://www.myslenice.pl/mieszkaniec/images/stories/KAMPANIA_MIECIOWA/uslugi_dodatkowe.pdf
    Mamy 'zieloną wyspę" duże bezrobocie ,5 cio osobowa rodzina mąż pracuje za płacę minimalną ( to i tak sukces że nie na śmieciówce) i po opłaceniu prądu,gazu ,wody i ścieków,śmieci i podatku ile im zostaje na życie?Nie piszę o luksusach w XXI wieku typu abonament tv,telefon,internet,kino , basen itp.dobra luksusowe.
    Pytanie dla studentów ekonomii i nie tylko.

    3 Cytuj
  • 18 gru 2013

    A niektórzy pisali, że po zmianach nie będzie już śmieci po rowach.
    Teraz już rozumiem dlaczego coraz częściej i więcej widzę śmieci w rowach.

    9 Cytuj
  • 19 gru 2013

    i ile śmieci jest również przy miejskich koszach codziennie przechodzę koło ogrodniczego na ul. Reja. To skandal jak to miejsce wygląda znoszą tam śmieci okoliczni mieszkańcy, sama widziałam jak z kebabu naprzeciwko kobieta upychała worek śmieci do małego miejskiego kosza . Skandal bez konsekwencji.

    4 Cytuj
  • Robert 19 gru 2013

    Konsekwencje to powinni mieć urzędnicy, którzy ustalili takie harmonogramy. Miało się to zmienić, a dostałem nowy kalendarz i jest to co było. Kolejny odbiór worków żółtych za miesiąc. Przez ten miesiąc mamy średni 4 worki żółte pełne i jeden zielony. Gdzie to kur*** trzymać?

    8 Cytuj
  • 19 gru 2013

    Ja natomiast nie rozumiem, dlaczego za każdym razem muszę się prosić o worki na wymianę? Przy ulicy wystawiamy w 1 miejscu - 3 rodziny( 3 odrębne umowy) i np. dzisiaj oddaliśmy 9 żółtych worków, a w zamian dostaliśmy 4- dlaczego? I tak jest za każdym razem!

    7 Cytuj
  • 19 gru 2013

    Tak było zawsze że jak władza wprowadza jakieś zmiany to nie po to aby było lepiej dla obywatela tylko o to aby było drożej.Oczywiście zawsze ubiera się to w jakieś hasła o ekologii,wygody obywatela itp.duperele a chodzi o wyrwanie jak największej kasy na utrzymanie coraz większej bandy nikomu nie potrzebnych urzędników.

    5 Cytuj
  • ilona muniak 19 gru 2013

    Myślałam,że po półrocznym okresie obowiązywania ustawy urzędnicy zrobią korektę w harmonogramie wywozu śmieci-przecież zgłaszamy co trzeba poprawić-ale niestety nie.Proponują albo usługi dodatkowo płatne,albo wywieź sobie sam człowieku na wysypisko.Chyba nie o to chodzi w ustawie śmieciowej.Wiosna pokaże ile śmieci wyrzuconych jest gdzie popadnie

    7 Cytuj

Odpowiedz