Forum » Myślenice

MY OBYWATELE PŁACĄCY PODATKI !!! CZEMU PŁACIMY ZA PARKINGI W MYŚLENICACH

• 1 sie 2013

Wiesz w Kazimierzu nie byłam...więc nie podejmę tu dyskusji musze uwierzyć Ci na słowo...natomiast pojawił się nowy wątek odnośnie NOWYCH STREF PARKOWANIA, a ponieważ widzę, że masz w tej kwestii dużo do powiedzenia odsyłam więc na główną stronkę....wrze tam strasznie ....
    narka...pozdrawiam

3 Cytuj
  • 9 sie 2013

TedBundy pewnie 3 zł !!!!!! napisz zaraz 30 zł !!!!!!!

to sobie kupią w urzędzie nowe samochody hhahahhah
    TO WŁAŚNIE POLSKA

4 Cytuj
  • 9 sie 2013

@superokazje24
    Z ta Szwecją to przegięłeś. Że zarabiają to prawda, ale też nie płacą 2 zł za parking w Szwecji.
    Jeżeli parkingi będą za darmo coś musi podrożeć, np. woda, ścieki, śmieci.
    To nie działa tak, że pieniądze są drukowane w sekretariacie UMiG, no chyba, że obniżą płace pracowników a na to pewnie zgody nie będzie.

4 Cytuj
  • 30 sie 2013

Parkingi jeśli się nie mylę są płatne między 8-18. Czy jeśli zaparkuję 17.45 to też mnie skasują za postój? Oświećcie mnie jak to funkcjonuje w Myślenicach, bo mam zamiar wynająć mieszkanie blisko centrum ale kwestia parkingów zaczyna mnie lekko niepokoić.

3 Cytuj
  • 30 sie 2013

Tak, ponieważ obowiązuje zasada "rozpoczętej godziny", tj. płacisz za każdą rozpoczętą godzinę parkowania. Więc parkując nawet o 17:45 rozpoczynasz nową godzinę, nieważne, że jej nie wykorzystasz w pełni. Płaci się dopóki stoi parkingowy, bo zdarza się czasami w niektórych mniej "priorytetowych" miejscach, że pracownicy schodzą do rozliczenia przykładowo 17:30 i wtedy już można za free. Wiem, bo pracowałem tam, naprawdę ciężki kawałek chleba przez samą wykonywaną pracę jak i pracodawcę.

2 1 Cytuj
  • 30 sie 2013
    TedBundy napisał/a:

to nawet nie jest śmieszne, a żałosne . mieścina 30km² i wielmożnemu państwu samochód niezbędny do przemieszenia tłustego siedzenia. jak nie szkoda 6zł na litr paliwa, to nie rozumiem skąd bunt o 2zł .
    Co do słów Sylwestrynki ( cześć - dawno Cie nie widziałem na forum :) to wiem na przykładzie np Rzeszowa gdzie jest darmowy postój - to dopiero problem z zaparkowaniem, bo każdy pcha się do centrum skoro za darmo. Nie wolałabyś zapłacić np nie 2 , a trzy złote i mieć pewność że bez problemu znajdziesz miesjce?
    Reasumując - mieszkając w Myślenicach samochód jest potrzebny tylko do dojazdów do Krakowa , lub do pracy jeśli ktoś pracuje poza Myślenicami.

Może i Myślenice są nie duże,ale jakbyś miał załatwienie np.w urzędzie pracy lub chciał iść do biedronki z końca ''górnego'',gdzie mieszkam,nie mając jednocześnie czasu to inaczej bys mówił.

3 Cytuj
  • 30 sie 2013
    TedBundy napisał/a:

to nawet nie jest śmieszne, a żałosne . mieścina 30km² i wielmożnemu państwu samochód niezbędny do przemieszenia tłustego siedzenia. jak nie szkoda 6zł na litr paliwa, to nie rozumiem skąd bunt o 2zł .
    Co do słów Sylwestrynki ( cześć - dawno Cie nie widziałem na forum :) to wiem na przykładzie np Rzeszowa gdzie jest darmowy postój - to dopiero problem z zaparkowaniem, bo każdy pcha się do centrum skoro za darmo. Nie wolałabyś zapłacić np nie 2 , a trzy złote i mieć pewność że bez problemu znajdziesz miesjce?
    Reasumując - mieszkając w Myślenicach samochód jest potrzebny tylko do dojazdów do Krakowa , lub do pracy jeśli ktoś pracuje poza Myślenicami.

Może i Myślenice są nie duże,ale jakbyś miał załatwienie np.w urzędzie pracy lub chciał iść do biedronki z końca ''górnego'',gdzie mieszkam,nie mając jednocześnie czasu to inaczej bys mówił.

sylwestrynka napisał/a:

yoda napisał/a:Parkingi płatne w centrum i okolicach centum spowodują upadek handlu. Zauwazmy że wszystkie centra handlowe mają je bezpłatne. Komu zależy na takiej sytuacji???Piszesz tak jak by tych Centr. Handlowych BYŁO KILKANAŚCIE CONAJMNIEJ... A JEST ICH TYLE ŻE NA PALCACH JEDNEJ RĘKI POLICZYSZ... NIE ŻARTUJ Z TĄ WYPOWIEDZIĄ...

zgadzam się może komuś zależy aby otwierały się kolejne centra handlowe ,a sklepiki w centrum upadły ,może już mają pomysł jak je inaczej zagospodarować

1 Cytuj
  • 30 sie 2013
    superokazje24 napisał/a:

MY OBYWATELE PŁACĄCY PODATKI !!! CZEMU PŁACIMY ZA PARKINGI W MYŚLENICACH

Bo taką władzę sobie wybraliście !

4 4 Cytuj
  • 30 sie 2013

"Jeżeli parkingi będą za darmo coś musi podrożeć, np. woda, ścieki, śmieci."
    Chyba nie do końca prawda.Ile pieniędzy wpływało miesięcznie do gminy od busiarzy pod Carrefourem a ile wpłaca teraz firma która pobiera opłaty?????
    To dobry interes ale nie dla gminy.Zresztą kto u nas przejmuje się takimi drobiazgami jak interes gminy czy społeczny.Zadłuża się na konto przyszłych pokoleń byle się nachapać samemu i odłożyć na kolejną kampanię wyborczą co umożliwia dożywotnie sprawowanie władzy.

3 Cytuj
  • 30 sie 2013

Dlaczego dostałem minusa :) Przecież Ja Wam władzy nie wybrałem, Wszystko kosztuje przeciętny obywatel średnio zarabia 3300 Brutto a urzędnik państwowy 4500. Myślicie że ta pensja z nieba leci, nie z podatków, opłat, zezwoleń, pozwoleń, opamiętajcie się głosujecie na pis, po, chcecie świadczeń socjalnych to się zrzucajcie na podatki nadal i cieszcie się bo dostaliście coś "za darmo". Ja uważam że nie za darmo ale niech będzie że dałem się nabrać, na propagandę.

2 2 Cytuj
  • 1 wrz 2013

Bo nie ma innego sposobu na ździeranie kasy z uczciwych obywateli

2 Cytuj

Odpowiedz