Forum » Myślenice

Na Górnym Jazie utonął 7-letni Filipek

  • 24 lip 2013

    śledzę to od początku- błagam Was tylko o jedno nie oceniajcie nikogo - nikt nie wie co i kiedy nas spotka....współczuje rodzicom ,mamie, .....

    Mam pytanie jedno jedyne-jak to jest, że karetka jedzie 30 minut na Zarabie - jakim tempem????

    Czy z postoju karetek jest choćby 2 km na Zarabie???? Czy ktos cos zrobi ?????

    Co z chłopcem czy ktos wie???
    mam nadzieje, że stanie się cud i Filipek przezyje wyjdzie z tego i bedzie jeszcze radosnym chłopcem....
    TRZYMAM KCIUKI...

    27 6 Cytuj
  • 24 lip 2013

    Dlaczego się uśmiechasz?:(
    Składam kondolencję rodzinie.
    (*)(*)(*)

    24 6 Cytuj
  • 24 lip 2013
    mama7 napisał/a:

    śledzę to od początku- błagam Was tylko o jedno nie oceniajcie nikogo - nikt nie wie co kiedy nas spotka....wspołczuje rodzicom ,mamie, .....
    Mam pytanie jedno jedyne-jak to jest, że karetka jedzie 30 minut na Zarabie - jakim tempem???? Czy z postoju karetek jest choćby 2 km na Zarabie???? Czy ktos cos zrobi ?????
    Co z chłopcem czy ktos wie??? mam nadzieje, że stanie sie cud i Filipek przeztyje wyjdzie z tego i bedzie jeszcze radosnym chłopcem....

    to przeżył w końcu czy nie?

    6 8 Cytuj
  • Małgorzata Hodurek 24 lip 2013

    RMF podało info, że zmarł ten chłopczyk. Współczucie dla rodziny...

    8 3 Cytuj
  • 24 lip 2013

    współczuje rodzinie ogromna tragedia zastanawia mnie tylko co oni robili na górnym jazie jak tam jest remont

    12 6 Cytuj
  • Anna 24 lip 2013

    Jejku to nie miał być usmiech:( dopiero teraz zauwazyłam!!!!! Jak ten idiotyzm zmienić????

    10 6 Cytuj
  • 24 lip 2013

    edytuj z boku;/;/

    4 10 Cytuj
  • 24 lip 2013
    pawcio napisał/a:

    współczuje rodzinie ogromna tragedia zastanawia mnie tylko co oni robili na górnym jazie jak tam jest remont

    to samo co setki innych ludzi!!!!!! co za różnica czy jest remont czy nie?? Czy gdzieś jest tabliczka kąpielisko???? wszędzie kapiemy sie na ,,dziko" czy to Raba dolny jazz czy górny czy raba Pcim czy Raba Osieczany- wszędzie tak samo NIEBEZPIECZNIE!!!!
    a zastanawianie się co tam robili nic nie zmieni a rodzinie tym nie pomagasz!!!!!!!!!!!!!!!!

    10 7 Cytuj
  • Bernard 24 lip 2013

    w Sułkowicach przy tej większej "kałuży" jest 2 ratowników a przy Rabie nadal nikogo.
    Nawet nie ma punktu medycznego. Parki, ścieżki rowerowe - ale co jeśli komuś znów coś się stanie i trzeba będzie czekać 30 minut na karetkę?
    przeszło 10 lat temu mój kuzyn utonął w Osieczanach.
    kilka lat temu karetka z Myślenic jechała 40 minut do 2letniego chłopczyka na trasie 9km.
    Halo? Szanowni Urzędnicy, mam nadzieję, że z własnej woli zrobicie coś w tej sprawie, a nie zmusi Was do tego tragedia...

    Filipku, niech Ci będzie dobrze wśród Aniołków...

    25 4 Cytuj
  • 24 lip 2013

    :<

    Mnie zastanawia to że wszędzie się mówi, że jest zakaz pływania i teraz wszyscy będą się bronić i mówić że jest tam zakaz, że są tabliczki z zakazem (nie wiem gdzie, ale ponoć bardzo stare i ze starości wypłowiałe), to jak zakaz to po co informować, że "Można kąpać się w Rabie" - http://www.myslenice.pl/mieszkaniec/aktualnosci/889-mozna-kapac-sie-w-rabie

    "Na podstawie badań wody przeprowadzonych w okolicy Górnego i Dolnego Jazu, Państwowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach stwierdził, iż woda w rzece nadaje się do kąpieli.

    Przeprowadzone analizy wykazały, że jakość wody w tych miejscach pod względem mikrobiologicznym spełnia wymagania Ministra Zdrowia. Badania wykonano na początku lipca na prośbę Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Macieja Ostrowskiego. Teraz zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą w pełni korzystać z uroku obydwu kąpielisk."

    To jak jest z tym zakazem, jak sami urzędnicy propagują kąpanie się w tych miejscach?

    24 Cytuj
  • Krystian 24 lip 2013

    Ja osobiście jutro rano pojedę tam i zapale znicz. Jeżeli któryś urzędas czy ktoś inny usunie znicze pozostawione przez ludzi przed Dniami Myślenic zrobię tak, żeby wszyscy się dowiedzieli, że usunęli znicze ze względu na to żeby impreza się udała. Mam nadzieje, ze mnie popieracie i też możecie dać tam znicz

    29 5 Cytuj
  • Bernard 24 lip 2013

    Kochani, dzisiaj około godziny 19.00 Filipek był reanimowany.
    proponuję, aby jutro o 19.00 pojawić się w miejscu wypadku ( obok Zielonego Słonia) przynieść znicza, kwiatka może miśka. rodzicom będzie raźniej a Urzędnicy może się uruchomią...

    28 7 Cytuj
  • 24 lip 2013

    Benio - dobry pomysł

    12 4 Cytuj
  • 24 lip 2013

    to są właśnie Myślenice... Strefa czasu wolnego... szkoda że nie dba się o bezpieczeństwo ludzi kąpiących się na Zarabiu! Mam nadzieję że odpowiednie służby zajmą się tym i znajdą odpowiedzialnych za tę tragedię!

    14 3 Cytuj
  • Bernard 24 lip 2013

    Kochani, dzisiaj około godziny 19.00 Filipek był reanimowany.
    proponuję, aby jutro o 19.00 pojawić się w miejscu wypadku ( obok Zielonego Słonia) przynieść znicza, kwiatka może miśka. rodzicom będzie raźniej a Urzędnicy może się uruchomią...

    benio napisał/a:

    Kochani, dzisiaj około godziny 19.00 Filipek był reanimowany.
    proponuję, aby jutro o 19.00 pojawić się w miejscu wypadku ( obok Zielonego Słonia) przynieść znicza, kwiatka może miśka. rodzicom będzie raźniej a Urzędnicy może się uruchomią...

    tutaj szybkie wydarzenie: https://www.facebook.com/events/593696067319923/?context=create

    5 3 Cytuj
  • Krystian 24 lip 2013

    Popieram Benia

    Ale jeżeli te rzeczy pozostawione tam znikną przed dniami myślenic

    Trzeba zareagować i rozgłosić to, że dla dobra imprezy są takie rzeczy usuwane

    10 7 Cytuj
  • 25 lip 2013

    Wielkie wyrazy współczucia dla rodziny. Nawet nie mogę sobie wyobrazić jak możecie się czuć w obliczu takiej tragedii. Jestem w wielkim szoku..

    18 Cytuj
  • 25 lip 2013

    Byłem dokładnie 3 metry jak tego chłopca zauważył przypadkowy pływak który sam we własnych rękach doniósł go do połowy brzegu. To jest po prostu tragedia akcję ratowniczą rozpoczęła przypadkowa Pani pielęgniarka dla której należy się duże uznanie razem z Zespołem Straży Pożarnej. Dopiero dzisiaj przekonałem się jakie to szpitale to wielkie bagno, jak może karetka przyjechać po prawie 0,5h po zgłoszeniu w takim czasie przylatuje helikopter z Krakowa jeszcze w takim przypadku, wg mnie ona powinna się tam znajdować od momentu rozpoczęcia akcji poszukiwawczej... PARANOJA!!!! Nie ma tutaj co roztrząsać bo dziecku już nic życia nie wróci Wyrazy współczucia dla rodziny [*]

    44 Cytuj
  • 25 lip 2013

    Ciszej nad tą trumną, uszanujcie tragedie rodziców, zamiast zniczy może lepsza jest modlitwa a misie bardziej przydadzą się dzieciakom żyjącym. Pomyślcie troszeczkę nad tym.

    34 6 Cytuj
  • BEATA .O. 25 lip 2013

    ta akcja ratownicza to wielkie nieporozumienie! gdzie karetka? przypadkowy pływak wyniósł chłopca na brzeg a wokoło pełno było strażaków! biedne dziecko i bardzo współczuję rodzinie.

    21 3 Cytuj
  • 25 lip 2013

    wie ktoś skąd ten chłopiec był?

    3 19 Cytuj
  • 25 lip 2013

    Stała się wielka tragedia, a tu na forum tylko co zakazać jak pilnować, bo tablica nie widoczna, bo nie ma ratowników, kto zawinił etc.
    Według niektórych to najlepiej podłączyć wodę do prądu i ogrodzić drutem kolczastym. Znając jednak ludzką naturę i tak by się kąpali.
    Na jazie trwają prace remontowe a ludzie i tak rozkładają ręczniki i opalają sie metr od przejeżdzających koparek czy to jest mądre ??
    W polsce w tym roku utoneło już ponad 130 osób większość pod wpływem alkoholu to co zakazać jego sprzedaży ??
    Na zbiorniku dobczyckim co roku ktoś ginie pomimo całkowitego zakazu nawet przebywania w bezpośredniej okolicy wody, patroli policji czy straży.
    Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed takimi tragediami. Woda jest, była i będzie niebezpieczna i nie ważne czy na jednego kąpiącego się będzie przypadało 10 ratowników czy 100 zakazów. Mam nadzieję, że ta tragedia przynajmniej na jakiś czas uzmysłowi nietkórym, że odpoczywanie nad wodą nie zwalnia nas z trzeźwego myślenia i nie dojdzie do kolejnych tragedii.

    30 3 Cytuj
  • 25 lip 2013
    pawcio napisał/a:

    wie ktoś skąd ten chłopiec był?

    Z Pacanowa! Czy to aż takie ważne?!
    Nie!
    Kondolencje dla rodziny.

    33 7 Cytuj

Odpowiedz