Forum » Myślenice

DOTACJE Z UNII

  • maciek 12 sie 2013

    Witam! Orientuje się ktoś, jak wygląda teraz sytuacja z uzyskaniem dotacji z UE na otwarcie firmy ? Jakie są możliwości uzyskania pomocy przy otwieraniu firmy ? Co trzeba zrobić i gdzie się udać po szczegółowe informacje? Z góry dziękuje za pomoc. Maciek

    3 1 Cytuj
  • 12 sie 2013

    Podejdź do MARGO ( w biurowcu UmiG) a dowiesz się , że żeby dostać to trzeba nie mieć firmy , bo jak już masz to po ptokach. Biznesplan (w czym oczywiście odpłatnie wiele instytucji Ci pomoże) później program (musi być trafiony) i pół roku czekania. Generalnie jak sobie w styczniu firmę otworzysz to chyba nic straconego, skoro osiem stówek przytulisz z listy bezrobotnych :-) generalnie pomogą Ci tak , że aż ciężko unieść te dotacje. W UP tez podpytaj ale tam wiecznie "nie ma i nie będzie" nawet jakbyś chciał przyjąć grupe pracowników i zelżyć budżetówce. Chodzi o to generalnie , że "ni ma większy nędzy jak ni ma piniendzy" ;-) aaaaa nooo i wszedzie wcisną Ci ulotki , że jakby co to Ci pomogą i super kredyt załatwią , bylebyś wziął i podpisał. Co prawda do dotacji Twój biznesplan będzie tak kiepski , że Ci odmówią ale już będzie świetny dla sprawdzenia racjonalności ekonomicznej co do pożyczki :-) zanim wyjdziesz przez drzwi będziesz miał już 3 telefony (nie wiadomo skąd) od 3 doradców jak zarządzać Twoimi pieniędzmi ....tymi których właśnie nie masz.

    10 Cytuj
  • maciek 12 sie 2013

    Dziękuje za informacje :)

    2 Cytuj
  • 13 sie 2013
    maciek12 napisał/a:

    Witam! Orientuje się ktoś, jak wygląda teraz sytuacja z uzyskaniem dotacji z UE na otwarcie firmy ? Jakie są możliwości uzyskania pomocy przy otwieraniu firmy ? Co trzeba zrobić i gdzie się udać po szczegółowe informacje? Z góry dziękuje za pomoc. Maciek

    Jeśli jesteś Maćku zarejestrowany w PUP w Myślenicach to polecam:

    http://www.praca.myslenice.pl/artykul.jsf?iw=119903

    20 000 zł na start dla osób do 30 roku życia i powyżej 50 roku życia, lub osób z orzeczeniem niepełnosprawności - długotrwale bezrobotnych. Nabór wniosków jest od 16 do 30 sierpnia.

    Znam wiele osób które dzięki MARG (polecam tą Agencję) otwarli własny biznes z różnych projektów UE. Nie ma co narzekać na PUP w Myślenicach czy MARG bo co roku ok 150 - 200 powstaje firm w powiecie Myślenickim z dotacji unijnych.

    Pozdrowienia dla przedsiębiorczych :)

    2 5 Cytuj
  • 13 sie 2013
    ACM1899 napisał/a:

    maciek12 napisał/a:Witam! Orientuje się ktoś, jak wygląda teraz sytuacja z uzyskaniem dotacji z UE na otwarcie firmy ? Jakie są możliwości uzyskania pomocy przy otwieraniu firmy ? Co trzeba zrobić i gdzie się udać po szczegółowe informacje? Z góry dziękuje za pomoc. MaciekJeśli jesteś Maćku zarejestrowany w PUP w Myślenicach to polecam:

    http://www.praca.myslenice.pl/artykul.jsf?iw=119903

    20 000 zł na start dla osób do 30 roku życia i powyżej 50 roku życia, lub osób z orzeczeniem niepełnosprawności - długotrwale bezrobotnych. Nabór wniosków jest od 16 do 30 sierpnia.

    Znam wiele osób które dzięki MARG (polecam tą Agencję) otwarli własny biznes z różnych projektów UE. Nie ma co narzekać na PUP w Myślenicach czy MARG bo co roku ok 150 - 200 powstaje firm w powiecie Myślenickim z dotacji unijnych.

    Pozdrowienia dla przedsiębiorczych :)

    Pozostaje jednak pytanie, ile z tych 150-200 firm przetrwa ten rok w warunkach jakie panują w myślenickim powiecie? Z tego co słyszę, niewiele. A kto splaci później te "dotacje" rozwojowe?

    5 3 Cytuj
  • 13 sie 2013
    ACM1899 napisał/a:

    maciek12 napisał/a:Witam! Orientuje się ktoś, jak wygląda teraz sytuacja z uzyskaniem dotacji z UE na otwarcie firmy ? Jakie są możliwości uzyskania pomocy przy otwieraniu firmy ? Co trzeba zrobić i gdzie się udać po szczegółowe informacje? Z góry dziękuje za pomoc. MaciekJeśli jesteś Maćku zarejestrowany w PUP w Myślenicach to polecam:

    http://www.praca.myslenice.pl/artykul.jsf?iw=119903

    20 000 zł na start dla osób do 30 roku życia i powyżej 50 roku życia, lub osób z orzeczeniem niepełnosprawności - długotrwale bezrobotnych. Nabór wniosków jest od 16 do 30 sierpnia.

    Znam wiele osób które dzięki MARG (polecam tą Agencję) otwarli własny biznes z różnych projektów UE. Nie ma co narzekać na PUP w Myślenicach czy MARG bo co roku ok 150 - 200 powstaje firm w powiecie Myślenickim z dotacji unijnych.

    Pozdrowienia dla przedsiębiorczych :)

    Żartujesz oczywiście :-)))

    2 Cytuj
  • 13 sie 2013

    a wie ktos czy bedzie podobna akcja jakos pod koniec tego roku lub na poczatku następnego ?

    2 Cytuj
  • 14 sie 2013
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    ACM1899 napisał/a:maciek12 napisał/a:Witam! Orientuje się ktoś, jak wygląda teraz sytuacja z uzyskaniem dotacji z UE na otwarcie firmy ? Jakie są możliwości uzyskania pomocy przy otwieraniu firmy ? Co trzeba zrobić i gdzie się udać po szczegółowe informacje? Z góry dziękuje za pomoc. MaciekJeśli jesteś Maćku zarejestrowany w PUP w Myślenicach to polecam:

    http://www.praca.myslenice.pl/artykul.jsf?iw=119903

    20 000 zł na start dla osób do 30 roku życia i powyżej 50 roku życia, lub osób z orzeczeniem niepełnosprawności - długotrwale bezrobotnych. Nabór wniosków jest od 16 do 30 sierpnia.

    Znam wiele osób które dzięki MARG (polecam tą Agencję) otwarli własny biznes z różnych projektów UE. Nie ma co narzekać na PUP w Myślenicach czy MARG bo co roku ok 150 - 200 powstaje firm w powiecie Myślenickim z dotacji unijnych.

    Pozdrowienia dla przedsiębiorczych :)Pozostaje jednak pytanie, ile z tych 150-200 firm przetrwa ten rok w warunkach jakie panują w myślenickim powiecie? Z tego co słyszę, niewiele. A kto splaci później te "dotacje" rozwojowe?

    Najczęściej firmy oprócz dotacji otrzymują wsparcie pomostowe ok 700-1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok po to by móc przetrwać i konkurować na rynku, ile upada firm ?? Pewnie ok 40 % zamyka się po 12 miesiącach a po kolejnych 12 dodatkowe 30 %, przy czym nie świadczy to o instytucjach realizujących programy a raczej o tym że pomysł na biznes był nie przemyślany lub osoba nie ma predyspozycji do bycia własnym szefem.

    1 1 Cytuj
  • 14 sie 2013
    Vivaldi napisał/a:

    ACM1899 napisał/a:maciek12 napisał/a:Witam! Orientuje się ktoś, jak wygląda teraz sytuacja z uzyskaniem dotacji z UE na otwarcie firmy ? Jakie są możliwości uzyskania pomocy przy otwieraniu firmy ? Co trzeba zrobić i gdzie się udać po szczegółowe informacje? Z góry dziękuje za pomoc. MaciekJeśli jesteś Maćku zarejestrowany w PUP w Myślenicach to polecam:

    http://www.praca.myslenice.pl/artykul.jsf?iw=119903

    20 000 zł na start dla osób do 30 roku życia i powyżej 50 roku życia, lub osób z orzeczeniem niepełnosprawności - długotrwale bezrobotnych. Nabór wniosków jest od 16 do 30 sierpnia.

    Znam wiele osób które dzięki MARG (polecam tą Agencję) otwarli własny biznes z różnych projektów UE. Nie ma co narzekać na PUP w Myślenicach czy MARG bo co roku ok 150 - 200 powstaje firm w powiecie Myślenickim z dotacji unijnych.

    Pozdrowienia dla przedsiębiorczych :)Żartujesz oczywiście :-)))

    Nie żartuję :) pozdrawiam

    1 1 Cytuj
  • 23 sie 2013
    maciek12 napisał/a:

    Witam! Orientuje się ktoś, jak wygląda teraz sytuacja z uzyskaniem dotacji z UE na otwarcie firmy ? Jakie są możliwości uzyskania pomocy przy otwieraniu firmy ? Co trzeba zrobić i gdzie się udać po szczegółowe informacje? Z góry dziękuje za pomoc. Maciek

    Maciek12 polecam nowy projekt , jak masz do 25 lat to możesz przytulić 25 tyś zł na start :)

    http://www.mojadotacja.eu/index.php?link=rekrutacja

    2 Cytuj
  • 12 maj 2015

    Chyba najlepszy przykład na marnotrawstwo funduszy unijnych i megalomanię władzy.Tak jest w większości miast w POlsce że buduje się czy cos potrzebne czy nie byle wydawać fundusze,zbiera nagrody a potem mieszkańcy dokładają do tej twórczości władzy a kredyty trzeba będzie spłacić.
    http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rok-lotniska-w-radomiu-wciaz-bez-lotow-i-pasazerow,540899.html
    Co nas obchodzi Radom?Wrzuciłam akurat o tym bo jest to chyba najlepszy przykład.

    Cytuj
  • 16 cze 2015

    polecam odwiedzać stronę Urzędu Pracy w Myślenicach w tym roku było już 5 konkursów na dofinansowanie od 20.000 zł do 30.000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub dofinansowanie własnej firmy podaje link:

    http://www.praca.myslenice.pl/1,formy-aktywizacji/57,aktualne/formy-aktywizacji

    1 1 Cytuj
  • Moriss Moriss 17 cze 2015
    ACM1899 napisał/a:

    polecam odwiedzać stronę Urzędu Pracy w Myślenicach w tym roku było już 5 konkursów na dofinansowanie od 20.000 zł do 30.000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub dofinansowanie własnej firmy podaje link:

    http://www.praca.myslenice.pl/1,formy-aktywizacji/57,aktualne/formy-aktywizacji

    Jeśli nie masz znajomości lub nie jesteś córką, synem radnego to szkoda składać wnioski o kasę.

    8 1 Cytuj
  • 17 cze 2015
    krowka123 napisał/a:

    http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rok-lotniska-w-radomiu-wciaz-bez-lotow-i-pasazerow,540899.html
    Co nas obchodzi Radom?Wrzuciłam akurat o tym bo jest to chyba najlepszy przykład.

    Ale AiR Show w tym roku, mam nadzieję, będzie.

    1 Cytuj
  • Aga 17 cze 2015

    Mam pytanie : czy jest ktoś kto bezpłatne pomaga wypełnić taki wniosek bo w U P to jakieś szczątkowe informacje tylko zyskałam i sama wypełniłam ale w paru kwestiach mam wątpliwości. I jeszcze jedno czy jak się już dostanie te dotacje to czy potem przychodzą z urzędu na kontrol i np sprawdzają czy rzeczywiście kupiłam tą konkretną rzecz na którą mam fakturę ?

    1 1 Cytuj
  • 19 cze 2015
    cze1siek napisał/a:

    Jeśli nie masz znajomości lub nie jesteś córką, synem radnego to szkoda składać wnioski o kasę.

    W mojej miejscowości (Stróża) co 2 młoda osoba która była na bezrobociu otrzymała dotację, więc nie jest tak że tylko nielicznym się udaje.
    Chyba że ktoś nie ma czasu usiąść nad wnioskiem tylko wszystko załatwia pisząc na kolanie za "pięć dwunasta" to później są takie efekty a nie inne....

    1 Cytuj
  • 19 cze 2015
    Aga1001 napisał/a:

    Mam pytanie : czy jest ktoś kto bezpłatne pomaga wypełnić taki wniosek bo w U P to jakieś szczątkowe informacje tylko zyskałam i sama wypełniłam ale w paru kwestiach mam wątpliwości. I jeszcze jedno czy jak się już dostanie te dotacje to czy potem przychodzą z urzędu na kontrol i np sprawdzają czy rzeczywiście kupiłam tą konkretną rzecz na którą mam fakturę ?

    z tego co wiem pracownicy UP nie pomagają pisać, mogą tylko wskazać co należy uzupełnić w danym polu, najlepiej poszukać instytucji które zajmują się pomocą w przygotowaniu takich dokumentów albo niektóre biura rachunkowe mają w swoich usługach taką pomoc.

    Przy czym trzeba liczyć się z odpłatnością takich usług :)

    Kontrola z UP jest przed otrzymaniem dotacji (sprawdzają czy jest lokal przystosowany do prowadzonej działalności) oraz po otrzymaniu środków wtedy sprawdzają faktury i sam sprzęt.

    Także od kontroli nie ma ucieczki :)

    2 Cytuj
  • 20 cze 2015

    ja pisałem sam wniosek i otrzymałem dotacje :)

    Cytuj

Odpowiedz