Forum » Myślenice

Ruiny zamczyska na Uklejnie

  • 19 sie 2013

    czy jedno z nielicznych przecież atrakcji Myślenic, jakim są ruiny na zboczu Uklejny, nie można pokazać turystom? Są informacje o tym miejscu, więc można by spopularyzować je... wyciąć trochę badziewia, odsłonić te ruiny... POKAZAĆ, ODNOWIĆ!!!!! odczepić się od Rynku który już jest piękny, a poszukać chętnych do odnowy tego arcyciekawego historycznie miejsca....

    24 3 Cytuj
  • 19 sie 2013

    Ukleiny..tak dla jasności:) zresztą co tam jest do pokazania? studnia pełna śmieci?

    4 24 Cytuj
  • 19 sie 2013

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Uklejna
    Zanim kogoś poprawimy, sprawdźmy :)

    21 2 Cytuj
  • 20 sie 2013

    Podobna sytuacja jest na tzw. punkcie widokowym na Uklejnie. Kiedyś można było zobaczyć całą panoramę miasta aż po Kraków. Natomiast teraz całość zasłonieta przez drzewa, a prowadzi do niego naprawdę fajna droga spacerowo-rowerowa.
    Takie dwa miłe miejsca można by doprowadzić do porzadku i napewno były by miłym akcentem dla spędzajacych czas na Zarabiu.
    Jakiś czas temu na zamczysku pojawiły się nowe tablice informujące o rezerwacie i historii ale ostatio widziałem, że komuś "przeszkadzały" :(

    7 Cytuj
  • adzygmunt 20 sie 2013

    Brawo dla poprawności.
    UKLEJNA to właściwa nazwa od zamieszkałego przed wiekami - wg legendy bartnika, pustelnika, dziada Ukleja.
    Tak to się powinno odmieniać. Błąd w nazewnictwie wg mnie pochodzi od nieprawidłowej odmiany nazwiska. Tutaj dam przykład: ... " bartnika, pustelnika, dziada Uklei".

    4 3 Cytuj
  • 21 sie 2013

    dzięki za wpisy, ale czy to poruszy kogoś? bardzo bym chciała, bo to naprawdę świetne miejsce

    1 Cytuj
  • 21 sie 2013
    adzygmunt napisał/a:

    Brawo dla poprawności.
    UKLEJNA to właściwa nazwa od zamieszkałego przed wiekami - wg legendy bartnika, pustelnika, dziada Ukleja.
    Tak to się powinno odmieniać. Błąd w nazewnictwie wg mnie pochodzi od nieprawidłowej odmiany nazwiska. Tutaj dam przykład: ... " bartnika, pustelnika, dziada Uklei".

    - owszem masz rację w tym co napisałeś. Nazwa tej góry brzmi UKLEJNA.

    Co do odmiany: Ja gdzieś spotkałem się z taką : Uklejna - (ruiny na) Uklejnej, (iść na) Uklejną itd. Wydaje mi się, że właśnie tak powinno się odmieniać to słowo. No ale mogę się mylić. Polonistą nie jestem, tylko inżynierem.

    4 1 Cytuj
  • 22 sie 2013

    Popieram pomysł rewitalizacji Zamczyska na Zarabiu.
    W Dobczycach już to dawno zrobili.

    5 1 Cytuj
  • adzygmunt 23 sie 2013

    Warmer84 brawo! nie koniecznie trzeba być polonistą, by dbać o poprawne posługiwanie się nazewnictwem! - panie inżynierze!

    3 2 Cytuj
  • 24 sie 2013

    niech bedzie ta Uklejna..zwracam honor:)

    2 Cytuj

Odpowiedz