Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 17 lis 2016
    Gabb napisał/a:

    Polecam czytanie ze zrozumieniem... Caly czas mowa o tym,ze jeśli dziecko ma zostac o dobę dłużej to dlaczego ja nie moge z nim zostac? Rozumiem,ze wszystkie Panie po nacięciu krocza biegają odrazu jak sarenki mając 8 szwów? No ja tak nie miałam... Powrót po pierwszym porodzie to byla katorga w połowie drogi do domu juz płakałam bo nie mogłam usiedzieć a co jesli mam w nim spędzić prawie 4h dojeżdżając do dziecka na karmienie w ciagu tej doby w której nie chcieli mnie zostawić? Jest w ustawie napisane ze do 5dni matka ma prawo zostac z dzieckiem jeśli jest taka potrzeba. Uwierzcie mi wcale nie mam zamiaru przesiadywać tam jak w sanatorium, bo jesli z dzieckiem będzie wszystko ok to jak najbardziej możemy razem wyjść wcześniej a inna rozmowa jest jak dziecko będzie potrzebowało hospitalizacji dłuższej. Co do wyboru szpitala... Pan wypowiadający sie wyżej chyba nie miał stycznosci z porodem.bo co to za stwierdzenie żeby iść tam gdzie stacjonuje lekarz? Jakie to ma znaczenie? A jesli lekarz akurat byłby na urlopie to mam leżeć nogami do góry i nie rodzic bo go nie ma? Czy tez moze mam pierwszeństwo w tym szpitalu bo prowadzi mnie lekarz tam pracujacy.Lekarz przy porodzie jest chwile największą role spełniają położne a w tamtejszym szpitalu sa jedne z lepszych i dlatego tez ponownie wybieram ten szpital. Do Pacjentka mce.... Kochana uwierz mi ze miałabym silę :) bo co wynieśli by mnie na silę? No nie bardzo. Poza tym nikt tu nie mówi o awanturowaniu sie. Zwyczajnie mam takie prawo i nikt ie moze mi go odmówić. A tekst typu" i tak sama nic nie wskurasz" no tak lepiej podkulić ogon i udawać ze wszystko jest ok a potem narzekać na prawo i lewo .

    To zastanow sie raz piszesz ze katorga po porodzie i nie biegasz jak sarenka a za chwile ze moala bys sile biegac po lekarzach. na oddziale rozumiem nie bolalo by Cie krocze? no ale.. jak tam chcesz. daj znac potem co wywalczylas. Moze nawet na glownej stronie napisza o Tobie :-D Poza tym pozwolilam sobie odswiezyc Twoj post i nie widze tam nigdzie wzmianki na temat Twojego zlego samopoczucia po porodzie tylko ze nikt Ci kasy za dojazdy nie zwroci. obrazilas tez ordynatora przy czym nie wiesz czy to on jest winien zaistnialej sytuacji no i jakbys nie wiedziala to czy za Ciebie czy za inna pacjentke szpital bierze takie same pieniadze wiesz nierozumiem dlaczego dla nich ma sie liczyc kasa jak napisalas? a na koniec dodam ze umoem czytac ze zrozumieniem dlatego tez moja odpowiedz brzmiwla tak a nie inaczej. teraz napisalas cos zupelnie innego ze Ty sie zle czujesz i nie chcesz dojezdzac a wczesniej ze nikt Ci kasy nie zwroci :-) Pozdrawiam

    9 3 Cytuj
  • 17 lis 2016

    Oj dziewczę drogie :) po co te nerwy :P Różnicą jest siedzenie na pociętym dupsku 40min a czym innym chodzenie po oddziale... Poza tym we własnej sprawie miałabym silę chodzić tym bardziej ze nie jestem z tych co dają sie przepychać od drzwi do drzwi... A Ty widzę murem za ordynatorem :) wyobraź sobie miałam okazje leżeć na oddziale podczas remontu i co nieco słyszałam... Oczywiście ze po wyjściu opisze jak bylo. A ja na dzień dobry nie mam zamiaru z nikim o nic walczyć bo to by bylo chore nastawienie :/ z resztą nie mam zamiaru się tłumaczyć :) jestem dobrej myśli,ze razem z dzieckiem wyjdziemy tego samego dnia i nie będę musiała o to robic awantury :) również pozdrawiam

    3 12 Cytuj
  • 17 lis 2016
    Gabb napisał/a:

    Oj dziewczę drogie :) po co te nerwy :P Różnicą jest siedzenie na pociętym dupsku 40min a czym innym chodzenie po oddziale... Poza tym we własnej sprawie miałabym silę chodzić tym bardziej ze nie jestem z tych co dają sie przepychać od drzwi do drzwi... A Ty widzę murem za ordynatorem :) wyobraź sobie miałam okazje leżeć na oddziale podczas remontu i co nieco słyszałam... Oczywiście ze po wyjściu opisze jak bylo. A ja na dzień dobry nie mam zamiaru z nikim o nic walczyć bo to by bylo chore nastawienie :/ z resztą nie mam zamiaru się tłumaczyć :) jestem dobrej myśli,ze razem z dzieckiem wyjdziemy tego samego dnia i nie będę musiała o to robic awantury :) również pozdrawiam

    Wyobraz sobie ze ja tez lezalam podczas remontu poloznictwa pozniej podczas remontu ginekologii. nie chodzi o to ze murem za ordynatorem jestem tylko wkurza mnie takie bezpodstawne obrazanie kogos. bo nieludzki bo taki bo siaki.. taak napewno przyszedl w ktorys dzien do pracy i powiedzial od dzis wszystke kobiety wychodza do domu a dzieci zostaja bo taki mam kaprys. akurat.mialam z dr Dudkiem stycznosc i jest baaardzo ludzki i na bank tego nie wymyslil. jest to ustalone odgornie :-) ps co prawda nie rodzilam naturalnie ale slyszalam ze sa takie kola pompowane dla kobiet po porodzie jakbys jeeeednak musiala dojezdzac czego nie zycze :-) mysle ze w samochodzie tez sie sprawdzi.

    12 5 Cytuj
  • 17 lis 2016

    Proszę Cie o jakim obrażaniu Ty ciągle mówisz? To ze napisałam ze chyba zapomniał ze liczy sie człowiek? No skoro tak to bylo odgórnie to co on nie ma tam w ogóle zdania? Nie sadze... No właśnie skoro nie rodziłaś naturalnie to zakończmy temat :) bo uwierz mi,ze się nie sprawdza...

    7 21 Cytuj
  • 20 lis 2016

    Witam :-) Ile trwa teraz pobyt w szpitalu po cesarskim cięciu jeżeli nie ma żadnych powikłań?

    Cytuj
  • 20 lis 2016
    Elizaaa napisał/a:

    Witam :-) Ile trwa teraz pobyt w szpitalu po cesarskim cięciu jeżeli nie ma żadnych powikłań?

    3 doby.

    Cytuj
  • 20 lis 2016

    Dziękuję ;-)

    Cytuj
  • 21 lis 2016

    Witam czy ktoras mama rodzila w Myslenicach sn ze znieczuleniem?

    2 Cytuj
  • 21 lis 2016

    Witam, czy któraś z mam orientuje się jaki koszt jest tzw " cesarki na życzenie"? I jakie warunki panują teraz w szpitalu.
    Dziękuję za odpowiedź ☺

    1 7 Cytuj
  • 21 lis 2016

    Mama mia z tego co wiem to nie chca robic na zyczenie.Najlepiej zalatwic sb papierek od psychologa ze nie jestes w stanie rodzic sn z powodu ogromnegi strachu czy cos w tym sesie i wtedy zrobia.

    2 10 Cytuj
  • 22 lis 2016

    I z kad te minusy?Napisalam tylko to co jeden z lekarzy polecil znajomej ktora chciala cc na zyczenie.

    4 5 Cytuj
  • 22 lis 2016
    wiki24 napisał/a:

    I z kad te minusy?Napisalam tylko to co jeden z lekarzy polecil znajomej ktora chciala cc na zyczenie.

    To sie nazywa tokofobia-lek przed porodem. ale beda patrzyc jak na nienormalna wiadoma rzecza jest ze kazda kobieta sie boi. nie wie wkoncu co ja czekam jak juz kombinowac to isc do okulisty usmiechnac sie zaplacic odpowiednio i wypisze co trzeba :-D

    6 Cytuj
  • 22 lis 2016
    Pacjentka Mce napisał/a:

    To sie nazywa tokofobia-lek przed porodem. ale beda patrzyc jak na nienormalna wiadoma rzecza jest ze kazda kobieta sie boi. nie wie wkoncu co ja czekam jak juz kombinowac to isc do okulisty usmiechnac sie zaplacic odpowiednio i wypisze co trzeba :-D

    No ok i wtedy juz nic lekarzowi nie płacisz? Niech ktoś mi napisze priv ile teraz płaci się lekarzowi (nie oficjalnie) za zrobienie CC ... Nie wierze że nie ma tu ani jednej mamuski która nie robiła "na życzenie" w Krakowie koszt ok 2000 a tu ? :)

    6 Cytuj
  • 22 lis 2016
    anel02 napisał/a:

    No ok i wtedy juz nic lekarzowi nie płacisz? Niech ktoś mi napisze priv ile teraz płaci się lekarzowi (nie oficjalnie) za zrobienie CC ... Nie wierze że nie ma tu ani jednej mamuski która nie robiła "na życzenie" w Krakowie koszt ok 2000 a tu ? :)

    Wtedy nie placisz bo masz wskazanie. chyba ze masz ochote to dobra flache czy ze 2 stowy po operacji. przewaznie sie tak robi zwlaszcza jak lekarz prowadzacy robi ciecie. ale to Twoja wola. watpie ze kobitki sa na tyle myslace ja bym np dala w ramach podziekowania.a nie ma czegos takiego jak cesarka na zyczenie. albo masz wskazanie i wtedy sprawa prosta albo prowadzisz ciaze u myslenickiego lekarza i z nim sie "dogadujesz" zapytaj wprost czy jest taka mozliwosc i ile by sobie zyczyl za to no i tyle. a jesli nie prowadzisz ciazy u lekarza z myslenickiego szpitala to nie ma o czym mowic. aa no i nie kazdy ma mozliwosc tam cos przykombinowac o ile ktorys jeszcze ma :-D

    Cytuj
  • 22 lis 2016
    Pacjentka Mce napisał/a:

    Wtedy nie placisz bo masz wskazanie. chyba ze masz ochote to dobra flache czy ze 2 stowy po operacji. przewaznie sie tak robi zwlaszcza jak lekarz prowadzacy robi ciecie. ale to Twoja wola. watpie ze kobitki sa na tyle myslace ja bym np dala w ramach podziekowania.a nie ma czegos takiego jak cesarka na zyczenie. albo masz wskazanie i wtedy sprawa prosta albo prowadzisz ciaze u myslenickiego lekarza i z nim sie "dogadujesz" zapytaj wprost czy jest taka mozliwosc i ile by sobie zyczyl za to no i tyle. a jesli nie prowadzisz ciazy u lekarza z myslenickiego szpitala to nie ma o czym mowic. aa no i nie kazdy ma mozliwosc tam cos przykombinowac o ile ktorys jeszcze ma :-D

    No powiem tak ....oficjalnie nie ma na życzenie nie oficjalnie jest, tak urodziłam dobrych parę lat temu teraz cena jest ponoć inna mój lekarz w prost zapytany nie podał ceny pomimo ze zgodzil sie na wykonanie niestety dlatego szukam średniej jaka lekarz dostaje by nie dać za malo/za dużo ....

    2 Cytuj
  • 22 lis 2016
    anel02 napisał/a:

    No powiem tak ....oficjalnie nie ma na życzenie nie oficjalnie jest, tak urodziłam dobrych parę lat temu teraz cena jest ponoć inna mój lekarz w prost zapytany nie podał ceny pomimo ze zgodzil sie na wykonanie niestety dlatego szukam średniej jaka lekarz dostaje by nie dać za malo/za dużo ....

    Skoro lekarz sie zgodzil a nie powiedzial ile konkretnie sobie zyczy to daj tyle ile uwazasz.Sama wiesz ile jestes w stanie dac zeby tylko nie rodzic sn. dla niego to codziennosc zrobienie cc wiec dobre i 200,500 czy 1000 jak wpadnie za to co i tak robi.Albo podaj propozycje i czekaj az sie ustosunkuje do niej.jeszcze jedno skoro juz raz mialas cesarke to chyba masz prawo nie zgodzic sie na porod sn? Gdzies to wyczytalam kiedys

    3 Cytuj
  • 22 lis 2016
    anel02 napisał/a:

    No ok i wtedy juz nic lekarzowi nie płacisz? Niech ktoś mi napisze priv ile teraz płaci się lekarzowi (nie oficjalnie) za zrobienie CC ... Nie wierze że nie ma tu ani jednej mamuski która nie robiła "na życzenie" w Krakowie koszt ok 2000 a tu ? :)

    2000 to gruba przesada. w prywatnej klinice wychodzi podobnie. jesli chodzi o krakow np ujastek czy kopernika (juz kilka osob mi to mowilo) na wejsciu pytaja czy chcesz cc czy naturalny. w koperniku sasiadke namawiali wrecz na cc :-) no coz jakby nie bylo szpital duuuzo wiecej dostaje za taki porod a trwa on godzine w sumie a sn moze trwac i 24h

    1 Cytuj
  • 22 lis 2016
    Pacjentka Mce napisał/a:

    2000 to gruba przesada. w prywatnej klinice wychodzi podobnie. jesli chodzi o krakow np ujastek czy kopernika (juz kilka osob mi to mowilo) na wejsciu pytaja czy chcesz cc czy naturalny. w koperniku sasiadke namawiali wrecz na cc :-) no coz jakby nie bylo szpital duuuzo wiecej dostaje za taki porod a trwa on godzine w sumie a sn moze trwac i 24h

    No widzisz w Kr jak znajoma rodziła ( nie wiem w którym szpitalu ) płaciła dwa tys ja ponad 8 lat temu płaciłam 1000 w Myslenicach :) ceny podobno się zmieniły niestety i też na 2000 zareagowałam wielkimi oczami..... szukam opinii mamusiek które rodziły poprzez cesarkę "na życzenie nie oficjalnie" jak to wygląda w Myślenicach napiszcie proszę chociaż priv bo wiem że to jakiś dziwny temat tabu ...:)

    5 Cytuj
  • 22 lis 2016
    anel02 napisał/a:

    No widzisz w Kr jak znajoma rodziła ( nie wiem w którym szpitalu ) płaciła dwa tys ja ponad 8 lat temu płaciłam 1000 w Myslenicach :) ceny podobno się zmieniły niestety i też na 2000 zareagowałam wielkimi oczami..... szukam opinii mamusiek które rodziły poprzez cesarkę "na życzenie nie oficjalnie" jak to wygląda w Myślenicach napiszcie proszę chociaż priv bo wiem że to jakiś dziwny temat tabu ...:)

    8 lat temu 1000 zl? troche Cie poniosla fantazja. przeciez wtedy na 1000 zl trzeba bylo pracowac okolo miesiaca. bez przesady.. tak jak pisalam lekarze cc robia na codzien tak czy inaczej a to ze im cos rzucisz to jest taka ekstra kasa chocby na dobra wodke na weekendm nie zapominajmy ze zapewne przez 9 miesiecy biegasz do prywatnego gabinetu owego lekarza i zostawiasz tam niemale pieniadze. uwazam ze 1000 zl obecnie to swiat. wpisz sobie w google prywatna klinike i zobacz na ceny. ja szukajac znalazlam za 2500 zl jestes w pokoju jak hotelowym masz obsluge moze maz z Toba spac itd wiec gdzie w myslenicach dac wiecej niz 1000 prosze Cie. wg mnie to taka pokazna dosyc suma za niecala godzine pracy dodatkowo oczywiscie bo nie zapominajmy ze jest to nieoficjalnie wiec normalnie lekarz tez ma placone. Ps. napisalam przeciez ze znajoma w zeszlym roku dala 1000 zl lekarzowi. nie byla to ustalona stawka, tyle miala zyczenie dac i tyle dala. gdyby dala 500 to tez by bylo czy 200 kase daje sie PO wszystkim a nie przed.

    2 2 Cytuj
  • 22 lis 2016

    Nie poniosła mnie fantazja.... tyle ja płaciłam jak i moje znajome. Daj namiar na klinike z porodem za 2500 chętnie przeglądne bo z tego co ja się zapoznałam z prywantymi klinikami ( ktorym można ufać) to tak od 3000 do 5000 tyś . Z takimi wygodami jakie opisalaś ;)

    2 3 Cytuj
  • 23 lis 2016
    anel02 napisał/a:

    Nie poniosła mnie fantazja.... tyle ja płaciłam jak i moje znajome. Daj namiar na klinike z porodem za 2500 chętnie przeglądne bo z tego co ja się zapoznałam z prywantymi klinikami ( ktorym można ufać) to tak od 3000 do 5000 tyś . Z takimi wygodami jakie opisalaś ;)

    Z czym Ty masz problem? placilas 8 lat temu 1000 to zaplac teraz 2000 albo 5000 jak nie jestes na tyle ogarnieta zeby zalatwic sobie wskazanie albo dogadac ze swoim lekarzem odnosnie rekompensaty za to ze by Ci taka zyczliwosc zrobil. to czego Ty oczekujesz na tym forum?pisze Ci jak czlowiek ze znajoma dala 1000 swojemu lekarzowi zeby ja "wkrecil" na stol operacyjny a Ty dalej swoje. co to wogole za stwierdzenie cc na zyczenie nie oficjalnie? a jest cc na zyczenie OFICJALNIE? nie ma czegos takiego ani jednego ani drugiego masz wskazanie masz cc nie masz to rodzisz sn chyba ze sie ze swoim lekarzem dogadasz. nie wiem Ty myslisz ze zajdziesz to myslenic i powiesz poprosze cc na zyczenie a lekarze wyciagnal cennik i powiedza w tym roku podrozalo i kosztuje 2000? przeciez pisalam ze dogadujesz ze se swoim prowadzacym. skoro nie powiedzial Ci ile konkretnie to dasz mu po wszystkim tyle ile uwazasz. jedna mu da 200 zl druga 1000 a trzecia 5000 i zadnej nie bedzie mial za zle bo to dla niego extra kasa.klinik w calej.polsce jest badz ile w roznych cenach jak taka jestes do przodu i myslisz ze w klinice cesarka stanie sie przyjemnoscia to sie mylisz. tak samo bedzie bolalo w klinice jak w myslenicach a na rekach Cie nikt nosil nie bedzie. kazda kobieta zachodzaca w ciaze liczy sie z tym ze bedzie musiala urodzic i po co takie ceregiele. szczerze? jakbym miala dac 2000 zl za cesarke to wolala bym urodzin sn bo kobiety rodza i zyja a za te 2 tys kupic cos dziecku. Pozdro

    11 9 Cytuj
  • 23 lis 2016

    Dziękuję za konkretne wiadomości priv bardzo mi pomogły :) A tobie pacjentkomc za wykład przynajmniej sobie użyłaś mam takie wrażenie po stylu wypowiedzi .Pozdrawiam!

    11 7 Cytuj
  • 25 lis 2016

    Czy w myślenickim szpitalu robią cc przy dużej wadze dziecka ?

    Cytuj
  • 25 lis 2016
    minik napisał/a:

    Czy w myślenickim szpitalu robią cc przy dużej wadze dziecka ?

    jest to wskazanie wiec w kazdym szpitalu robia nie tylko w myslenickim pod warunkiem ze nie jestes w stanie tego duzego dziecka urodzic :-) jak masz 1,5 m wzrostu i 40 kg wagi a dziecko 5 kg to pewnie Ci zrobia ale jak jestes wysoka to nie sadze. karza rodzic sn i ewentualnie zrobia cc jesli nie bedziesz mogla urodzic

    2 Cytuj
  • 25 lis 2016
    minik napisał/a:

    Czy w myślenickim szpitalu robią cc przy dużej wadze dziecka ?

    Z tego co ja wiem to na ostatnim usg waga musiałaby być ponad 4kg żeby brali pod uwagę cc . No i zalezy jakich gabarytów jest matka :) i jak postępuje poród.

    2 1 Cytuj

Odpowiedz