Forum » Myślenice

Rodzina 3 plus

  • 26 lis 2013

    Ale skąd to zdziwnie? Przecież wszędzie gdzie tylko są informacje o karcie 3+ jasno i wyraźnie jest napisane że są to zniżki dla dzieci:
    "Ponadto program przewiduje udzielenie 50% zniżki dla dzieci z rodzin wielodzietnych od opłat za zajęcia organizowane przez MOKiS, za wstęp do kina prowadzonego przez MOKiS, od cen biletów za korzystanie z krytej pływalni Aquarius, za świadczenia publicznych przedszkoli wykraczające poza podstawę programową oraz innych ulg i preferencji które być może uda się zrealizować wspólnie z innymi podmiotami, które będą chciały przystąpić do tego programu."

    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2013/25/Myslenicka-Karta-Rodzina-3plus.html
    http://trzyplus.myslenice.pl/

    Oczywiście, że idealnie byłoby gdyby wybierając się z dziećmi do kina czy na basen rodzic mógł liczyć na zniżki bo wtedy całe rodziny mogłaby korzystać z wielu atrakcji wspólnie.

    Kilkakrotnie byłam świadkim jak własnie rodzice, w kolecje przede mną na basenie mieli pretensje do Bogu ducha winnej pani w okienku że oni zniżki nie mają. Więc może warto zanim po coś sięgniemy, dowiedzieć czego dokładnie dotyczy jakaś akcja czy promocja,a nie potem być mocno rozczarowanym i narzekać.

    6 3 Cytuj
  • 27 lis 2013

    Dlatego mam pretensje, że odbierając karty Pani w UM poinformowała mnie, że także będę mógł korzystać ze zniżki.
    Właściwie to widzę, że program jest czysto PR-owy. Pokazujemy, że w naszej gminie politycy dbają o rodziny itp., a tak naprawdę to zniżki są tylko dla dzieci: na basen, kino i zajęcia w MOKiS.
    Moje dzieci akurat i tak chodzą na sekcję Sokoła więc ze zniżki nici.
    Ciekawe ile osób z tego skorzysta? Koszty niewielkie a reklama jest. Przecież za rok są wybory.

    3 2 Cytuj
  • 27 lis 2013

    [cytat=almar25]Dlatego mam pretensje, że odbierając karty Pani w UM poinformowała mnie, że także będę mógł korzystać ze zniżki.
    Właściwie to widzę, że program jest czysto PR-owy. Pokazujemy, że w naszej gminie politycy dbają o rodziny itp., a tak naprawdę to zniżki są tylko dla dzieci: na basen, kino i zajęcia w MOKiS.

    I dobrze Wam tak jak ulgi dla dzieci to dla dzieci myśleliście, że gmina będzie Wam wolny czas organizować?! Ciekawe gdyby nie zniżki czy tak chętnie by ktoś gonił na basen czy do kina. My polacy tak mamy, że jak ulga lub za darmo to żreć pełną gębą.

    7 6 Cytuj
  • 27 lis 2013
    lenka13 napisał/a:

    [cytat=almar25]Dlatego mam pretensje, że odbierając karty Pani w UM poinformowała mnie, że także będę mógł korzystać ze zniżki.
    Właściwie to widzę, że program jest czysto PR-owy. Pokazujemy, że w naszej gminie politycy dbają o rodziny itp., a tak naprawdę to zniżki są tylko dla dzieci: na basen, kino i zajęcia w MOKiS.

    I dobrze Wam tak jak ulgi dla dzieci to dla dzieci myśleliście, że gmina będzie Wam wolny czas organizować?! Ciekawe gdyby nie zniżki czy tak chętnie by ktoś gonił na basen czy do kina. My polacy tak mamy, że jak ulga lub za darmo to żreć pełną gębą.

    Polacy piszemy z dużej litery. Nie martw się lenka13, nie biegnę na basen czy do kina na twój koszt. Stać mnie na bilety w normalnej cenie.
    Ciekawe skąd taka zawiść w Tobie? Nie odniosłaś się do moich zarzutów, tylko sobie coś popisałaś i jesteś zadowolona.
    Powtarzam pytanie: po co wydaje się karty rodzicom, skoro do niczego się nie przydają?

    5 3 Cytuj
  • 27 lis 2013

    wystarczy zaglądnąć do innych miast co kryje się za nazwą rodzina 3+
    i co ważne kto jest beneficjentem tej karty (opiekunowie i dzieci)
    poniżej trzy przykładowo- przypadkowe linki (tychy, gliwice, bydgoszcz)

    http://www.umtychy.pl/artykul.php?j=5 w pdf-e oferta!
    https://gliwice.eu/dla-mieszkancow/rodzina-3
    http://www.bydgoszcz.pl/informator/bydgoska-rodzina/

    moja kolejna propozycja dla Miasta Myślenic do zmiany nazwy karty to:
    dzieci z rodziny 3+

    7 1 Cytuj
  • 17 lut 2015

    Jakby rodzice mieli znizki, to pewnie basen co dzien bylby pelny doroslych, niekoniecznie z dziecmi ;)
    Moim zdaniem takie przedsiemwziecia powinny dotyczyc dzieci przede wszystkim. Dorosli sobie poradza bez basenu czy kina :/ fajnie przyjsc 2 doroslych z dzieckiem i liczyc ze nas potraktuja jak swiete krowy bo nam sie nalezy, nie?

    7 4 Cytuj
  • Andrzej 17 lut 2015

    Z jednej strony masz racje, ale jak kogoś nie stać na ten basen a dzieci ma małe, to jak je tam ma posłać? Z kim zostawić?

    7 Cytuj
  • 17 lut 2015

    ddds to chodzi o standard życia rodzin wielodzietnych.

    3 Cytuj
  • ania 17 lut 2015
    Endrju napisał/a:

    Z jednej strony masz racje, ale jak kogoś nie stać na ten basen a dzieci ma małe, to jak je tam ma posłać? Z kim zostawić?

    Otóż to.

    3 Cytuj
  • 19 lut 2015
    ddds napisał/a:

    Jakby rodzice mieli znizki, to pewnie basen co dzien bylby pelny doroslych, niekoniecznie z dziecmi ;)
    Moim zdaniem takie przedsiemwziecia powinny dotyczyc dzieci przede wszystkim. Dorosli sobie poradza bez basenu czy kina :/ fajnie przyjsc 2 doroslych z dzieckiem i liczyc ze nas potraktuja jak swiete krowy bo nam sie nalezy, nie?

    Myślę że basen nie byłby pełny dorosłych gdyż wystarczyłoby jasno w przepisach określić że z jednym małym dzieckiem przychodzi jeden dorosły rodzic, jeśli ktoś przychodzi z dwójką lub większą ilością dzieci to wtedy rozumie się ,żę przychodzi dwoje rodziców. Jeśli rodzice wybierają się sami do kina lub na basen to wtedy wchodzą bez zniżek .
    Wszystko dałoby się dograć ,gdyby komuś naprawdę zależało aby te zniżki służyły rodzinom, a nie były tanim chwytem , tak jak to było napisane we wcześniejszych postach.

    5 Cytuj

Odpowiedz