Forum » Myślenice

Absurdy miejskie

  • 12 wrz 2009

    Ktoś mi powie dlaczego o 12 w południe świecą się latarnie na ulicy Słowackiego?
    Czasami w nocy na niektórych ulicach jest kompletna ciemnia, a tu proszę ktoś sobie chyba nadwyżki prądu zużywa, bo taki tani chyba on jest...

    Cytuj
  • 12 wrz 2009

    Drogi Hanibalu
    Zważając na kryzys i związane z nim oszczędności energetyczne powinieneś założyć wątek o tym nie jest absurdalne w mieście. Byłby o wiele krótszy.

    Cytuj
  • 12 wrz 2009

    Na wsi to dopiero jest ciekawie? zaczęto budowę chodnika od Osieczan podobno aż do Wiśniowej :> na pewno te bezmózgi (tam na górze ) zrealizują plan,bo wprowadzili nową modę 2oo metrów chodnika iii uwaga kilometr przerwy itd:to dopiero sztuka:>

    Cytuj
  • 12 wrz 2009

    Budowa chodnika od Osieczan jest nowym poligonem doświadczalnym dyrektora Jerzego G. Jako tak zwaną podbudowę nie używa się bowiem ani tłuczonego kamienia ani żwiru tylko ziemię wykopaną w innym miejscu, z lekka przemieszaną z gruzem a z wierzchu dla niepoznaki pocukrowaną drobnymi kamykami. Przy kilku kilometrach chodnika pozwoli mu to zaoszczędzić sumę liczoną w dziesiątkach tysięcy złotych. A w zasadzie nie jemu tylko wykonawcy, którym tradycyjnie jest bliski przyjaciel dyrektora, od lat pokonujący konkurencję w przetargach. Mieszkańcy Łęk z którymi miałam przyjemność rozmawiać ze zdziwieniem patrzą na tą nowatorską technologię a z jeszcze większym niedowierzaniem obserwują wizyty nazdoru który na tej budowie doznaje nagłej utraty wzroku. Nawet radny Kazimierz nabrał wody w usta bo przecież przyjaciel naszego przyjaciela jest naszym przyjacielem.

    Cytuj
  • 12 wrz 2009

    http://www.ojciec-dyrektor.de/grzechy0.htm
    To dopiero absurd!!!
    zobaczcie sami...

    Cytuj
  • 12 wrz 2009

    Polecam sprawdzić lokalizację Urzedu Miasta i Gminy Myślenice na stronie:

    http://www.info-net.com.pl/firmy/myslenice/firma/236400/urzAd-miasta-i-gminy

    Cytuj
  • 13 wrz 2009

    do Grety J.
    widzę że jesteś obeznana w temacie i w 100% zgadzam się z tobą - pies psu ogona nie urwie- ale człowieka szlag trafia jak patrzy na to wszystko,a nic mnie tak nie wpieprza jak w Myślenicach zrywają płytki chodnikowe i kładą kostkę ( na to są pieniądze ) niech sobie zmieniają ,ale niech dadzą te wyrwane płytki nam na wieś to chętnie będziemy po nich chodzić, a jak już biorą się za coś to niech robią za porządkiem ,a nie skaczą jak pchły po jajkach.Jak pada to chodzimy po wodzie bo pobocze jest wyżej od asfaltu,a jak śnieg to trzeba wejść po kolana bo wszystko leży na poboczu:< ale nami na wsi nikt się nie przejmuje bo przecież to WIEŚNIAKI niestety smutne to ale prawdziwe:< pozdrawiam:>

    Cytuj
  • 13 wrz 2009

    ada, święta racja...u mnie na wsi już 3 rok obiecują kanalizację i stałe łącze internetowe, za każdym razem jak burmistrz przyjeżdża to obiecuje złote góry, a i tak ch.. z tego wszystkiego jest...woli sobie dbać o własne podwórko

    1 Cytuj
  • 13 wrz 2009

    rockman skąd ja to znam obiecanki cacanki a wieśniakom radość:) u nas już był nawet projekt gotowy ALE przepadł:) teraz robili drugi ,nie wiadomo czy znowu nie przepadnie ,

    Cytuj
  • 13 wrz 2009

    Ale nas prostaczków takie obietnice podnoszą na duchu i pomimo tego, że wiemy, że te obiecanki cacanki to bujdy to i tak w nie wszystkie wierzymy :)) no u nas też było zatwierdzone 3 lata temu i od tej pory ponoć się robi, tylko, ani jednego robotnika w pobliżu nie widać :) życzę żeby nie przepadł, bo wiem jakie wnerwiające jest takie łudzące czekanie, żeby cokolwiek było zrobione...

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Największym absurdem miejskim jest ul.Mickiewicza i Matejki 200 m od rynku Niech Sedno coś napisze do P.Tomala bo ulice należą do powiatu bo szlak mnie trafia jak jadę tymi ulicami

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Ale o co chodzi? Chyba nie o nawierzchnie:-)

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Cygnus własnie chodzi o nawierzchnie asfalt był robiony za czasów prehistorycznej komuny auta o tonazu ok 500kg zostawiają ślady najezdni podczas postoju. A kiedy jest gorąco to sie odciskaja podeszwy butów !!!!!!!!! Stódzienki kanalizacyjne po bokach są zapadniete gdzię na 30cm !!! Brak chodnika po jednej stronie ulicy !!!! A od policji zaczyna sie syf i ubóstwo jezdnia na 3-4m ludzie chodzą drogą brak chodnika !!!!! Po desczu robia sie kilku metrowe kałuże. No ale muszę pochwalic p.Tomala ostatno załatał niektóre dziury jakims syfnym sypkim gryzem który znisczył mi lakier w samochodzie Brawoo !!!!!.

    Prosze błagam niech zrobią coś z ta ulica niech powiat ruszy i sobie zobaczy jak jest ul. nie robiona od czasów głebokiej komuny w samym centrum miasta.

    PS: Podczas sobót i świą ulica jest całkowicie zastawiona i zakorkowana a samochody muszą mijac się jakby w zatoczkach nie można dojechac do pracy. Jescze raz Wstyd wstyd wstyd Powiat!!!!!!!

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Ja też jestem z Mickiewicza, priorytetem dla Pana starosty powiatu myślenickiego Józefa Tomala powinno być zrobienie tej ulicy w centrum miasta a nie gdzieś na wsiach.

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Wiem jak jest, podpuszczałem Cię troszke. Faktycznie Mickiewicza to dramat, asfalt, a raczej smoła miękka, dziurawa plus samochody z jednej i drugiej strony. Tam powinna być droga jednokierunkowa.

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    zapraszam na spacer ulicą Bergela{ na plebanskiej}jesli komus zycie nie miłe.Masowo sprzedawane działki ,(zmienił sie status na budowlane)pozwolenia na budowę wydawane kazdemu,ale niedługo dostac sie tam będzie można tylko helikopterem albo wozem konnym,droga w rozsypce nawierzchnia posypana dziwnym grysem,dziury brak pobocza,wąsko -dwa auta się nie miną,ciemno,menele przy studzience.Wszystkie interwencje mieszkańców zbywane odpowiedzią ,że brak srodków.Myślę,że gdyby dzieci p.Burmistrza pochodziły przez tydzień tą drogą do szkoły ,sam byłby przerażony.

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Mickiewicza jest gorsza

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    A niby Słowackiego na odcinku dawna "agawa" - Strażnica Śródmieście to jak wygląda ?
    Prawdziwy OS jak na centrum miasta !

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Moi drodzy...

    Hala widowiskowo-sportowa kosztowała 20 mln złotych, 2 mln poszło na parkingi wokół budynku, 5 mln na boiska sportowe, sala treningowa z zapleczem jeszcze extra 3,5 mln. No i ogłoszony przetarg na budowę strzelnicy sportowej.

    Burmistrz buduje wam centrum sportów na europejską miarę. Zresztą wszystko czego się tknie jest na europejską miarę, o czym nie zapomni co tydzień poinformować GM. Po co komu w tym mieście taka infrastruktura, nikt nie jest w stanie rozsądnie wytłumaczyć. Gdyby zrobić ją o połowę mniejszą za zaoszczędzone pieniądze możnaby załatwić wiele problemów o którzych piszecie. Po raz kolejny jednak odnoszę wrażenie, że działania władz są chaotyczne i brak im jakiejkolwiek spójności.

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    W koncu w myslenicach rzadzi PiS no ale sami chcieliscie ;p

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Nie kłam Greto !!!!!!!!!!!!
    Przecież te ul. należą do powiatu a nie do gminy. Więc jaka w tym logika !!!!!!!!
    Wstyd tak kłamać !!!!

    A jak Sedno takie sprawiedliwe to niech napisze coś o ul.Mickiewicza przecież to jest pomste do nieba

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    I tu jest odwieczny problem, do kogo należy droga A do kogo B kto ma się tym zając powiat, gmina, papież....

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    [quote]Nie kłam Greto !!!!!!!!!!!!
    Przecież te ul. należą do powiatu a nie do gminy. Więc jaka w tym logika !!!!!!!!
    Wstyd tak kłamać !!!!

    A jak Sedno takie sprawiedliwe to niech napisze coś o ul.Mickiewicza przecież to jest pomste do nieba[/quote]

    Matejki i Bergela należa do gminy. Słowackiego w części do powiatu a w innej częsci do gminy.
    Mickiewicza jest powiatowa. Natomiast gmina zawsze współfinansuje w połowie remonty ulic powiatowych. Wszystko sprawdziłam. Nie kłamie:)

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    Natomiast gmina zawsze współfinansuje w połowie remonty ulic powiatowych.

    Bo powiat jest biedny jak mysz, ale nie odda żadnej z ulic Gminie (temat był kilkakrotnie poruszany).
    Nie dość, że powiat nie ma pieniędzy na remonty ulic czy dróg to jeszcze daje przyzwolenie na ich niszczenie!

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    ul. Mickiewicza,

    Ty nie ustalaj priorytetów Panu Staroście !
    On je sobie ustalił zanim został na to stanowisko powołany...

    I najgorsze jest to, że żadnym nie trafił w słabe miejsca Myślenic:(

    Cytuj

Odpowiedz